Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 90

Θέμα: Bmw 1200 Lt - Διεκδίκηση αποζημίωσης για προβληματική μοτοσικλέτα

  1. #16

    νεοτερα απο το εφετειο

    σημερα ειχαμε την εφεση που εκανε η φαιδων ευθυμιου επε + bmw hellas γιατι εχασαν την αγωγη που τους ειχα κανει και επρεπε να παρουν πισω την μηχανη και να με αποζημιωσουν ...
    ουτε καν εμφανιστηκε.... θα μου πεις τι να εμφανιστει να πει? αφου του εκανα αγωγη βασιζομενος στης επισιμες αποδιξεις των εξουσιωδοτιμενος συνεργειον της BMW HELLAS που φενετε οτι αλαζανε το ενα ανταλακτικο μετα το αλλο απο της ζημιες που εβγαζε ... οποτε περιμενω την αποφαση και του εφετιου και μετα .......
    Τελευταία τροποποίηση από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ; 04/05/2017 στις 16:31.
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

  2. #17
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    πολλές μπύρες!

  3. #18
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    μπραβο γιαγια αρκουδα. Συμφωνω επισης στο οχι πια στα σκουπιδια της BMW.

  4. #19
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Αφού δεν εμφανίστηκε, τότε η εξέλιξη είναι προδιαγεγραμμένη. Θα απορριφθεί η έφεσή τους.


  5. #20
    9 χρονια τραβαει αυτη η υποθεση αλλα φτανει στο τελος ηθηκο διδαγμα......
    Τελευταία τροποποίηση από amyroukai; 04/05/2017 στις 14:51.
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

  6. #21
    Αυτό το νήμα, μήπως να συνενωθεί με το παλιό γιατί είναι άσχετο όπως μπήκε και την υπόθεση την θυμόμαστε 10 άνθρωποι εδώ μέσα και αν...


    για την υπογραφή τα έχω ξαναπεί. Θα ήταν αξίας, ΑΝ το "σκουπίδι" δεν το είχες εκθειάσει σαν τουριστικό μηχανάκι και αν δεν το είχες λιώσει στα χιλιόμετρα. Ως έχει είναι ανακόλουθη με την συμπεριφορά σου και απλώς κωμική.

  7. #22
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ....
    για την υπογραφή τα έχω ξαναπεί. Θα ήταν αξίας, ΑΝ το "σκουπίδι" δεν το είχες εκθειάσει σαν τουριστικό μηχανάκι και αν δεν το είχες λιώσει στα χιλιόμετρα. ....
    Εννοείς το μηχανάκι της δικαστικής περιπέτειας;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Εννοείς το μηχανάκι της δικαστικής περιπέτειας;
    Αυτό.



    Επίσης ενημερώνω ότι όλα τα του δκαστικού από το 2008 συγχωνεύθηκαν για να έχει συνοχή και νόημα το πράγμα.

  9. #24
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Αυτό.



    ....
    Δεν καταλαβαίνω.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν καταλαβαίνω.
    το προβληματικό και επικίνδυνο όχημα έχει γράψει μερικές δεκάδες χιλιάδες χιλιόμετρα δικάβαλο και φορτωμένο, έχει αναφερθεί ουκ ολίγες φορές ο ίδιος ο γιαγιός αρκούδος σε αυτό με τα καλύτερα λόγια σε ότι αφορά ταξιδιωτικές ικανότητες, ξεκούραση σε πολύωρη οδήγηση, θυμάμαι να έχει πει ότι πιθανώς με άλλη μοτοσικλέτα να μην ήταν εφικτό να κάνει αυτά που έχει κάνει. Αλλά κατά τα λοιπά η υπογραφή παραμένει...

    Το αν του έκατσε "λεμόνι" όπως τα λένε τα προβληματικά μηχανάκια έξω είναι ένα θέμα. Καλώς διεκδίκησε αποζημίωση και με το καλό να την πάρει.
    Το αν το "λεμόνι" μόλις επιδιορθώθηκε έγινε μηχανάρα που την καταχάρηκε, είναι άλλο θέμα. Λόγω αυτού θεωρώ την υπογραφή επιεικώς κωμική. Εκτός και αν κάτι δεν έχω καταλάβει τόσα χρόνια και δεν το χρησιμοποίησε ποτέ το μηχανάκι μετά την αγωγή, *ούτε κάποιο άλλο BMW* οπότε κάνω λάθος και με συγχωρείτε.

  11. #26
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    το προβληματικό και επικίνδυνο όχημα έχει γράψει μερικές δεκάδες χιλιάδες χιλιόμετρα δικάβαλο και φορτωμένο, έχει αναφερθεί ουκ ολίγες φορές ο ίδιος ο γιαγιός αρκούδος σε αυτό με τα καλύτερα λόγια σε ότι αφορά ταξιδιωτικές ικανότητες, ξεκούραση σε πολύωρη οδήγηση, θυμάμαι να έχει πει ότι πιθανώς με άλλη μοτοσικλέτα να μην ήταν εφικτό να κάνει αυτά που έχει κάνει. Αλλά κατά τα λοιπά η υπογραφή παραμένει...

    Το αν του έκατσε "λεμόνι" όπως τα λένε τα προβληματικά μηχανάκια έξω είναι ένα θέμα. Καλώς διεκδίκησε αποζημίωση και με το καλό να την πάρει.
    Το αν το "λεμόνι" μόλις επιδιορθώθηκε έγινε μηχανάρα που την καταχάρηκε, είναι άλλο θέμα. Λόγω αυτού θεωρώ την υπογραφή επιεικώς κωμική. Εκτός και αν κάτι δεν έχω καταλάβει τόσα χρόνια και δεν το χρησιμοποίησε ποτέ το μηχανάκι μετά την αγωγή, *ούτε κάποιο άλλο BMW* οπότε κάνω λάθος και με συγχωρείτε.
    ΟΚ, εγώ θυμόμουν (πανε και τόσα χρόνια βέβαια, και γερνάμε) ότι το μηχανάκι δεν κατάφερε κανένας να το φτιάξει. Αν επιδιορθώθηκε, δεν καταλαβαίνω τι αποζημίωση να θέλει... κι αν θέλει, γιατί έχουν γίνει (αν έχουν γίνει) τόσες χιλιάδες χιλιόμετρα και δεν ήταν κλειδωμένο σε κάποιο πάρκινγκ, εφόσον ήταν επικίνδυνο...

    Τώρα, οκ, δεν έφτιαξε το ένα και μοναδικό κομμάτι η BMW για τον Γιώργο, όλοι οι υπόλοιποι (κάτοχοι ή μη) που το έχουν οδγήσει το εκθειάζουν για ταξίδια, δεν μπορεί θα υπάρχει μια δοση αλήθειας.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #27
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Αυτό το νήμα, μήπως να συνενωθεί με το παλιό γιατί είναι άσχετο όπως μπήκε και την υπόθεση την θυμόμαστε 10 άνθρωποι εδώ μέσα και αν...


    για την υπογραφή τα έχω ξαναπεί. Θα ήταν αξίας, ΑΝ το "σκουπίδι" δεν το είχες εκθειάσει σαν τουριστικό μηχανάκι και αν δεν το είχες λιώσει στα χιλιόμετρα. Ως έχει είναι ανακόλουθη με την συμπεριφορά σου και απλώς κωμική.
    Προσυπογράφω...

  13. #28
    το μηχανακι δεν επιδιορθοθηκε συνεχιζει να βγαζει προβληματα τα οποια τα επισκευαζω και συνεχιζω και τα προσθετω στην αγωγη. το λεμονι ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΧΑΡΙΚΑ ουτε ειπα οτι ειναι ξεκουραστο , μπροστα στο zzr 1100 που ειχα. εαν θεωρει καποιος οτι πχ για να παω στην ιταλια το 2015 αλαξα προολιπτηκα ανταλακτικα ( ρουλεμαν τροχων μπρος πισω διαφορικοτσιμουχες τροχων τσιμουχες διαφορικου κλπ αξιας 1250 ευρω χωρεις το σερβις και οταν γυρισα ηταν τα ρουλεμαν σκορπια και εσταζε απο παντου .... )
    οταν παρεις ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ μηχανακι με 25.500 ευρω και σου βγαζει προβληματα και μεσα σε 10 χρονια εχεις 70000 χιλομετρα ενω ταυτοχρονα με το τρανσαλπ εχεις κανει 220000 μεσα σε 7 χρωνια απροβλιματιστα καραφορτομενο δεν το χερεσε απλως του κηνεις. και το κηνεις γιατι 2 χρονια που δεν το κηνουσα μουχλισαν τα δερματινα και σκουριασε στης βιδες και στα νικελ και αρχισαν να εχουν προβλιματα περισοτερα τα ηλεκτρικα. εαν εκτος απο τα ανταλακτικα που σου αλλαζε η αντιπρωσοπια εχεις δοσει 12000 ευρω για επισκευες ΔΕΝ το ευχαριστιεσε. απλα τα μαζευεις και τους ξεσκιζεις...
    οποιος νομιζει οτι μπορει θα του το δωσο για να κανει 10000 χιλομετρα αλλα θα πληρωσει αυτος τα ανταλακτικα απο την τσεπι του και μου το παραδοση οπως του το εδωσα....... και μετα μηλαμε......
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

  14. #29
    Α αληθεια γιατι εφωσον εγω ειμαι λαθος η bmw αλαζε τα χαλασμενα ανταλακτικα? γιατι με της αποδιξεις τους πηγα στο δικαστιριο και του κερδισα. μηπως λαδοσα τους δικαστες περισοτερο απο <<τον στρατο απο δικηγορους και μηχανικους >> της bmw ??? μηπως και αυτο ειναι ονοιρο δικο μου??Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	SNC00049.jpg 
Προβολές:	349 
Μέγεθος:	62,2 KB 
ID:	381980Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	SNC00050.jpg 
Προβολές:	351 
Μέγεθος:	63,8 KB 
ID:	381981Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	SNC00050.jpg 
Προβολές:	351 
Μέγεθος:	63,8 KB 
ID:	381981
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

  15. #30
    ας ειμαι οτι λετε, καποιους ενοχλει που λεω το οτι η bmw βγαζει χαμιλης ποιοτητος μηχανες και αυτοκηνητα τα τελευταια 12 χρονια. εγω μηλαω με αποδιξεις και κερδιζω...
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Bmw 1200 Lt Το όνειρο που έγινε εφιάλτης
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2007, 15:47
  2. BMW 1200 ADV ή KTM 990i
    από V-PLAYER στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2006, 15:57
  3. νέο Varadero vs BMW 1200 vs KTM 950
    από the_passenger στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2005, 12:17
  4. ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΤΗΛΕΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ
    από TARAXIAS στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2005, 11:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF