Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 90

Θέμα: Bmw 1200 Lt - Διεκδίκηση αποζημίωσης για προβληματική μοτοσικλέτα

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Δεν νομιζω οτι σε κατηγορει κανεις.. ισα ισα που ολοι ολα αυτα τα χρονια λεμε/νε οτι ευχομαστε τα καλυτερα. Αλλωστε εισαι απο τους λιγους που ξερω που ενα τετοιο θεμα δεν το αφησαν στην τυχη του και το πανε μεχρι τελους..

    Απο εκει και περα χαρα στο κουραγιο σου που σε αυτα τα χρονια εκανες και 70.000 χιλιομετρα με το συγκεκριμενο μηχανακι. Εγω προσωπικα δεν θα μπορουσα να ξεκιναω για βολτα ποσο μαλλον ταξιδι στην Ευρωπη οπως κανεις εσυ, με κατι που στο μυαλο μου (και αποδεδειγμενα) ειναι αναξιοπιστο...

    θα το ειχα "στειλει" με συνοπτικες διαδικασιες εδω και καιρο.. Με την οποια χασουρα απο πωληση/ανταλλαγη και το οποιο "κερδος" απο την δικαστικη οδο..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Δεν νομιζω οτι σε κατηγορει κανεις.. ισα ισα που ολοι ολα αυτα τα χρονια λεμε/νε οτι ευχομαστε τα καλυτερα. Αλλωστε εισαι απο τους λιγους που ξερω που ενα τετοιο θεμα δεν το αφησαν στην τυχη του και το πανε μεχρι τελους..

    Απο εκει και περα χαρα στο κουραγιο σου που σε αυτα τα χρονια εκανες και 70.000 χιλιομετρα με το συγκεκριμενο μηχανακι. Εγω προσωπικα δεν θα μπορουσα να ξεκιναω για βολτα ποσο μαλλον ταξιδι στην Ευρωπη οπως κανεις εσυ, με κατι που στο μυαλο μου (και αποδεδειγμενα) ειναι αναξιοπιστο...

    θα το ειχα "στειλει" με συνοπτικες διαδικασιες εδω και καιρο.. Με την οποια χασουρα απο πωληση/ανταλλαγη και το οποιο "κερδος" απο την δικαστικη οδο..
    φιλε πισμοσα απο τα λογια που μου ελεγαν απο την bmw hellas μαλιστα το συγκεκριμενο διαφορικο το βαλανε στον βαγιανελη μεγαλη πεμπτη του 2008 εφυγα απο τον βαγιανελη και παω κατευθειαν στον ευθυμιου με καλυ διαθεση να τον ευχαριστησω που πιεσε να μου την επισκευασουν ειχα σκοπο εαν την φτιαχνανε να τελιωνε το θεμα. παρκαρω που λες εξω απο τον ευθυμιου και του λεω επι λεξη ... φεδωνα μου αλαξανε το διαφορικο ευχαριστω ρε φιλε που μεσολαβισες πιστευω να τελιωσανε τα βασανα μου . τι λες ρε μου κανει πιο διαφορικο σου αλαξανε ? αφου τρεχουν λαδια στον τροχο σου... επαθα εγκεφαλικο... ουτε 15 χιλιομετρα δεν ειχε κανει καινουριο διαφορικο. ο βαγιανελης ειχε πια κλησει. ηταν μεγαλη πεμπτη 4 το απογευμα και εκληνε και ο ευθυμιου. δεν εχω χορο να την βαλεις μεσα μου λεει πηγενε την σιγα σιγα στο σπιτι σου η καλεσε οδικη να σου την παει.. α ξεχασα μου κανει γιατι θυμιθηκε το περιστατικο στην κατερινη .. την πιγα με πρωτη και τα ποδια κατω 5 χιλιομετρα μεχρη το σπιτι και την ωρα που παω να την ανεβασω στο πεζοδρομειο γλιστρα και με πιανει το ποδι απο κατω. 15 μερες ηταν πρισμενο. την παω μετα που εγινα καλα στον βαγιανελη και του λεω τι εγηνε και γελουσε. αφου δεν σου εκοψε το ποδι κατεβαστε την να την φτιαξουμε μου λεει. οχι του λεω δεν την κατεβαζω θα την παω σπιτη γιατι εισαι κοπανος και θα κινηθω νομικα . ετσι και εκανα...τον διαλογο που γραφω μπορει να τον βεβαιωσει και ο αντιδικος μου ο ευθυμιου .....
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    χαρας την υπομονη σου,καλο κυνηγι.........παρ τους και τα σώβρακα γιατι στηρίζονται στο ότι ο κοσμος δεν μπαινει στο δικαστικο κυνηγι ,πρωτον λογο χρηματος και χρονου,,,βεβαια στις προηγμένες χωρες τετοια πραγματα δεν υφίστανται.....παρ ολο που εεχω και γερμανιδα παντα ελεγα ότι η τιμη και η ποιοτητα δεν συμβαδιζουν,,,,,,απλα λογω ιματζ ο κοσμος κανει το σκατο του παξιμαδι για να κυκλοφορει με προπελακι,και φυσικα οι περισσοτεροι δεν μιλανε για τις ζημιες για ευνόητους λογους,,,αλλωστε μια βολτα από τα μη εξουσιδιοτημενα συνεργεια θα μας πειση από τις στρατιες που είναι για επισκευή στα πεζοδρομια .......εδώ στην τριτοκοσμικη χωρα παλι καλα που σχεδόν δεκα χρονια αργοτερα εχεις μια αποφαση στα χερια σου φυσικα μεχρι να τελεσιδηκηση πιθανον να περασουν καποια χρονια ακομα -δεν είμαι δικηγόρος για να ξερω ακριβως- χαρας στη υπομονη σου
    Δεν ταξιδεύω για να πάω κάπου αλλά για να πάω.
    Ταξιδεύω για χάρη του ταξιδιού. Το ζήτημα είναι να μετακινείσαι.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2010
    Μηνύματα
    223
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ Προβολή μηνύματος
    ας ειμαι οτι λετε, καποιους ενοχλει που λεω το οτι η bmw βγαζει χαμιλης ποιοτητος μηχανες και αυτοκηνητα τα τελευταια 12 χρονια. εγω μηλαω με αποδιξεις και κερδιζω...

    Μπράβο παππού αρκούδε! Έκανες αυτό που έπρεπε και δεν κάνουν και οι υπόλοιποι! Πόσα θα τους πάρεις;

  5. #35
    40+ εγω θα τα παρω απο τον ευθυμιου και αυτος εχει κινηθει προς την bmw να του τα δοσουν... ο ευθυμιου ειναι πολιτης δεν ειναι κατασκευαστης.. βεβαια εγω πρεπει αν τα παρω απο αυτον που μου την πουλισε και αυτος απο τον κατασκευαστη την bmw hellas..
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

  6. #36
    Αφού φαίνεται να φτάνει στο τέλος της η ταλαιπωρία σου και δείχνει να σε δικαιώνει,καλό θα ήταν ,αν μπορούσες,να φτιάξεις ένα κείμενο με τα βήματα που έκανες από την αρχή μέχρι και την τελεσιδικια.

    Θα βοηθήσεις πολλούς που μπορεί να έχουν αντίστοιχα θέματα .

  7. #37
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ Προβολή μηνύματος
    ας ειμαι οτι λετε, καποιους ενοχλει που λεω το οτι η bmw βγαζει χαμιλης ποιοτητος μηχανες και αυτοκηνητα τα τελευταια 12 χρονια. εγω μηλαω με αποδιξεις και κερδιζω...
    Φίλτατε, όπως είναι κατανοητή η οργή σου, προσπάθησε κι εσύ να κατανοήσεις ότι δεν είναι απαραίτητο να ασπάζονται κάποιοι την γνώμη σου...μην μπερδεύεις τα πράγματα, για να ενοχληθεί κάποιος (όπως χαρακτηριστικά λες) ότι τα προϊόντα της BMW είναι χαμηλής ποιότητας, πρέπει ή μέτοχος της εταιρείας να είναι ή επίσημος έμπορος της εταιρείας και δεν νομίζω πως κάποιος είναι κάτι από αυτά τα 2. Το γεγονός ότι σου έκατσε μια απίστευτη στραβή και μια άνευ προηγουμένου ταλαιπωρία, δεν σημαίνει ότι όλοι πρέπει να ασπαστούν τη γνώμη σου. Έκλεισα 11 χρόνια συμβίωσης με την δική μου BMW και όλα αυτά τα χρόνια η μόνη "αβαρία" ήταν μια καμένη λάμπα, δηλ ΜΗΔΕΝ!!! Η ΔΙΚΗ μου εμπειρία λοιπόν είναι ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗ και αύριο αν αλλάξω μοτοσυκλέτα, πάλι BMW θα πάρω και όχι κινέζικο παπί. Η δική σου απόδειξη είναι όσα αναφέρεις, η δική μου απόδειξη είναι όσα έχω κατά καιρούς αναφέρει, scripta manent... Άνθρωποι που έχουν γυρίσει τον κόσμο με μια BMW και το έχουν κάνει απροβλημάτιστα, δεν νομίζω να συμμεριστούν την άποψή σου, μόνο και μόνο επειδή σου έτυχε αυτό. Και ξέρεις πολύ καλά, πως αν όλα είχαν κυλίσει ομαλά και η μηχανή σου δεν είχε κάνει κιχ, δεν θα έλεγες κουβέντα για σκουπίδια και τα συναφή...

    Γράφεις ότι τα τελευταία 12 χρόνια η BMW βγάζει χαμηλής ποιότητας οχήματα. Γιατί τα τελευταία 12 χρόνια και όχι 8,10,14,16 χρόνια; Ο τρόπος που γράφεις κάποια πράγματα, πολλές φορές σε κάνει να χάνεις το δίκιο σου... Αφού ήξερες λοιπόν ότι η BMW βγάζει σκουπίδια, γιατί πήγες και αγόρασες BMW εις γνώση σου; Εάν δεν ισχύει αυτό, πάει να πει ότι αγόρασες BMW γιατί ακριβώς θεωρούσες ότι ήταν ένα ποιοτικό όχημα, αλλά σου έκατσε όλη αυτή η στραβή ιστορία... Πριν σου τύχει όμως, είχες την αντίθετη γνώμη... και μια τελευταία ερώτηση αν μου επιτρέπεις: έχεις και αυτοκίνητο BMW ή όχι; Συγχώρεσέ με προκαταβολικά εάν κάνω λάθος, αλλά έχω την εντύπωση πως σε ανύποπτο χρόνο έχω δει φωτό σου από χιονισμένη εκδρομή (Πήλιο νομίζω) με τζιπάκι BMW... Ξαναλέω, εάν κάνω λάθος και θυμάμαι κάτι άλλο συγχώρεσέ με.

    ΦΙΛΙΚΟΤΑΤΑ, χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης!!!
    Τελευταία τροποποίηση από AUFGEBRACHT; 05/05/2017 στις 18:24.

  8. #38
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Αφού φαίνεται να φτάνει στο τέλος της η ταλαιπωρία σου και δείχνει να σε δικαιώνει,καλό θα ήταν ,αν μπορούσες,να φτιάξεις ένα κείμενο με τα βήματα που έκανες από την αρχή μέχρι και την τελεσιδικια.

    Θα βοηθήσεις πολλούς που μπορεί να έχουν αντίστοιχα θέματα .
    +100000000
    και φυσικά να γίνει sticky
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  9. #39
    Παιδιά τα "βήματα" τα έχει περιγράψει σε αυτό το νήμα, τόσο στο πρώτο ποστ όσο και στα λοιπά που συνενώθηκαν.

  10. #40
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    οκ γιατί έχασα λίγο την μπάλα
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Έχω την εντύπωση ότι οι αντίδικοι θα έκαναν πάρτυ αν ανακάλυπταν ότι "οργώνεις την Ευρώπη" (έτσι θα το παρουσίαζαν) με το μηχανάκι που κατηγορείς ως άχρηστο.
    Εσύ από την άλλη, θα έπρεπε να αποδείξεις ότι είσαι μαζοχιστής, ότι αρέσκεσαι να βασανίζεις τον εαυτό σου ταξιδεύοντας με ένα όχημα τόσο προβληματικό.

    Επίσης, ούτε εγώ καταλαβαίνω πως μπορείς να εμπιστεύεσαι αυτή τη μοτοσυκλέτα για ταξίδια, ακόμη και εντός Ελλάδας.
    Και δεν θεωρώ σοβαρό λόγο το΄ότι πρέπει να κινείται για μην χαλάσει. Κινδυνεύεις για μην χαλάσει κάτι, που είναι ήδη χαλασμένο;

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Φίλτατε, όπως είναι κατανοητή η οργή σου, προσπάθησε κι εσύ να κατανοήσεις ότι δεν είναι απαραίτητο να ασπάζονται κάποιοι την γνώμη σου...μην μπερδεύεις τα πράγματα, για να ενοχληθεί κάποιος (όπως χαρακτηριστικά λες) ότι τα προϊόντα της BMW είναι χαμηλής ποιότητας, πρέπει ή μέτοχος της εταιρείας να είναι ή επίσημος έμπορος της εταιρείας και δεν νομίζω πως κάποιος είναι κάτι από αυτά τα 2. Το γεγονός ότι σου έκατσε μια απίστευτη στραβή και μια άνευ προηγουμένου ταλαιπωρία, δεν σημαίνει ότι όλοι πρέπει να ασπαστούν τη γνώμη σου. Έκλεισα 11 χρόνια συμβίωσης με την δική μου BMW και όλα αυτά τα χρόνια η μόνη "αβαρία" ήταν μια καμένη λάμπα, δηλ ΜΗΔΕΝ!!! Η ΔΙΚΗ μου εμπειρία λοιπόν είναι ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗ και αύριο αν αλλάξω μοτοσυκλέτα, πάλι BMW θα πάρω και όχι κινέζικο παπί. Η δική σου απόδειξη είναι όσα αναφέρεις, η δική μου απόδειξη είναι όσα έχω κατά καιρούς αναφέρει, scripta manent... Άνθρωποι που έχουν γυρίσει τον κόσμο με μια BMW και το έχουν κάνει απροβλημάτιστα, δεν νομίζω να συμμεριστούν την άποψή σου, μόνο και μόνο επειδή σου έτυχε αυτό. Και ξέρεις πολύ καλά, πως αν όλα είχαν κυλίσει ομαλά και η μηχανή σου δεν είχε κάνει κιχ, δεν θα έλεγες κουβέντα για σκουπίδια και τα συναφή...

    Γράφεις ότι τα τελευταία 12 χρόνια η BMW βγάζει χαμηλής ποιότητας οχήματα. Γιατί τα τελευταία 12 χρόνια και όχι 8,10,14,16 χρόνια; Ο τρόπος που γράφεις κάποια πράγματα, πολλές φορές σε κάνει να χάνεις το δίκιο σου... Αφού ήξερες λοιπόν ότι η BMW βγάζει σκουπίδια, γιατί πήγες και αγόρασες BMW εις γνώση σου; Εάν δεν ισχύει αυτό, πάει να πει ότι αγόρασες BMW γιατί ακριβώς θεωρούσες ότι ήταν ένα ποιοτικό όχημα, αλλά σου έκατσε όλη αυτή η στραβή ιστορία... Πριν σου τύχει όμως, είχες την αντίθετη γνώμη... και μια τελευταία ερώτηση αν μου επιτρέπεις: έχεις και αυτοκίνητο BMW ή όχι; Συγχώρεσέ με προκαταβολικά εάν κάνω λάθος, αλλά έχω την εντύπωση πως σε ανύποπτο χρόνο έχω δει φωτό σου από χιονισμένη εκδρομή (Πήλιο νομίζω) με τζιπάκι BMW... Ξαναλέω, εάν κάνω λάθος και θυμάμαι κάτι άλλο συγχώρεσέ με.

    ΦΙΛΙΚΟΤΑΤΑ, χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης!!!
    Όλο και κάποιος θα είναι ευχαριστημένος με το κινέζικο παπί του αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι οι Κινέζοι βγάζουν ποιοτικά παπιά.
    Ποιότητα σημαίνει επαναληψιμότητα.
    Αυτό εξασφαλίζουν και οι πιστοποιήσεις ποιότητας.
    Ότι υπάρχει ένα πρόγραμμα παραγωγής και ελέγχου το οποίο διασφαλίζει όταν εφαρμόζεται την ομοιομορφία των προϊόντων που παράγονται.
    Μην το μπερδεύουμε με τον καλό σχεδιασμό του προϊόντος ή την χρήση καλύτερων και ακριβότερων υλικών, τεχνολογίας κλπ.
    Δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα για την bmw και πιθανόν το συγκεκριμένο μηχανάκι να είναι μια εκπληκτική συνωμοσία της τύχης.
    Παρόλα αυτά όμως θα περίμενε κάποιος που σκάει μια περιουσία για να αγοράσει ένα προϊόν πασπαλισμένο με status, να έχει ανάλογη
    αντιμετώπιση και μετά την απομάκρυνση από το ταμείο, ειδικά εάν πρόκειται για ένα μοναδικό "λεμόνι".

  13. #43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    οκ γιατί έχασα λίγο την μπάλα
    Αν την βρήκες,δώσε πάσα..

    Για την συγκεκριμένη περίπτωση του γιαγιά αρκούδα υπάρχουν 2-3-4 θέματα, μπόλικη (πάρα) φιλολογία, γνώμες,σπαμ,χαβαλεςκλπ

    Τώρα που δείχνει ότι η υπόθεση, μετά από τοσα χρόνια αγώνα και περιπέτειας, ξεκαθαρίζει,καλό θα ήταν να υπάρχει ένα καθαρό νήμα με τα βήματα που έκανε για να δικαιωθεί.

    Πχ.

    1. Εξώδικο στη εταιρία μπλα, μπλα..

    2.ΜΟΤΕΚ...μπλα μπλα

    3.αγωγη μπλα μπλα

    Κλπ


    Με πληροφορίες,λινκ και τηλ επικοινωνίας για να υπάρχει ένας μπουσουλας και για άλλους

    Μπορεί να είναι λίγο κόπος για τον γιαγιά αρκούδα, αλλά μετά από τόσα που τράβηξε ,ας το αφήσει σαν απόσταγμα της εμπειρίας για να βοηθήσει κι άλλους .

  14. #44
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Mπα σιγά μην έβγαλα άκρη πέρα απο την αρχή και το τέλος, έτσι το είπα για να μη φανώ χαζός
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  15. #45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Για την συγκεκριμένη περίπτωση του γιαγιά αρκούδα υπάρχουν 2-3-4 θέματα, μπόλικη (πάρα) φιλολογία, γνώμες,σπαμ,χαβαλεςκλπ
    Γιώργο υπάρχει πλέον ΕΝΑ θέμα, αυτό εδώ και είναι λίγες σελίδες. Στο οποίο δεν έχει παραφιλολογία (ούτε στα σπαρμένα που ενώθηκαν σε αυτό εδώ είχε *πολλή). Οι γνώμες και το σπαμ και ο χαβαλές μπήκαν στο παιχνίδι από προχτές όπου η κάθε πικραμένη ψυχή αποφάσισε να βγάλει το κόμπλεξ της, πάλι. Αλλά έτσι για να μην μένουν ούτε αυτές οι εντυπώσεις, θα σβήσω τα σχόλια και θα μείνουν μόνο τα γραμμένα του γιαγιά.



    Επίσης υπάρχει και αυτό: https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=79131
    το οποίο δεν μπορώ να συνενώσω λόγω περιορισμών...
    Τελευταία τροποποίηση από amyroukai; 06/05/2017 στις 09:49.

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Bmw 1200 Lt Το όνειρο που έγινε εφιάλτης
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2007, 15:47
  2. BMW 1200 ADV ή KTM 990i
    από V-PLAYER στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2006, 15:57
  3. νέο Varadero vs BMW 1200 vs KTM 950
    από the_passenger στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2005, 12:17
  4. ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΤΗΛΕΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ
    από TARAXIAS στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2005, 11:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF