Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 90

Θέμα: Bmw 1200 Lt - Διεκδίκηση αποζημίωσης για προβληματική μοτοσικλέτα

  1. #61
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Εφόσον κάναν έφεση στην πρωτόδικη απόφαση και δεν εμφανίστηκαν στο εφετείο δεν βλέπω που ακριβώς θα κινηθούν...
    Από την άλλη εφόσον ο άνθρωπος κάνει συνήθως το χρόνο 30000 χιλ και τα τελευταία 10 χρόνια επειδή έμπλεξε έχει κάνει το 1/4 από τα συνηθισμένα του,
    οφείλουν να τον αποζημιώσουν που του κατέστρεψαν 10 χρόνια βόλτες.

    Δεν το έχουν πάρει χαμπάρι απλά... δεν γίνεται να μην εμπιστεύεσαι ένα προϊόν (όποιο και να είναι αυτό) να διαμαρτύρεσαι ότι είναι επικίνδυνο να θες αντικατάσταση και να του έχεις βάλει 70.000 επιπλέον. Επίσης δεν μπορεί να αποδείξει ότι φταίει η μηχανή για το γεγονός ότι δεν κάνει 30.000 χιλ τον χρόνο, υπάρχουν πολλοί που βάζουν 5-6000 τον χρόνο φυσιολογικά.
    Τέλος πάντων με λίγα λόγια αν εγώ είχα τέτοιο πρόβλημα και ήμουν στα δικαστήρια δεν θα την καβαλούσα.

  2. #62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Δεν το έχουν πάρει χαμπάρι απλά... δεν γίνεται να μην εμπιστεύεσαι ένα προϊόν (όποιο και να είναι αυτό) να διαμαρτύρεσαι ότι είναι επικίνδυνο να θες αντικατάσταση και να του έχεις βάλει 70.000 επιπλέον. Επίσης δεν μπορεί να αποδείξει ότι φταίει η μηχανή για το γεγονός ότι δεν κάνει 30.000 χιλ τον χρόνο, υπάρχουν πολλοί που βάζουν 5-6000 τον χρόνο φυσιολογικά.
    Τέλος πάντων με λίγα λόγια αν εγώ είχα τέτοιο πρόβλημα και ήμουν στα δικαστήρια δεν θα την καβαλούσα.



    ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΗΔΗ.............ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ


    Με την τελευταία σου πρόταση...!!!

  3. #63
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Δεν το έχουν πάρει χαμπάρι απλά...
    Έκανα ένα πείραμα να δω ποιός είναι αυτός ο Ευθυμίου, γιατί δεν τον ήξερα σαν ντίλερ. Χτυπάω στο google ΒΜW Eυθυμίου... Βγάζει μιά εμπορία μοτοσικλετών, μία εμπορία αυτοκινήτων και... Έναν Γιώργο Ρούσσο. Μάντεψε ποιός είναι. Φαντάσου σε πόσα διαφορετικά μέρη έχει γράψει την ιστορία που το google τον θεωρεί... συνέταιρο; Και να θέλεις να μην το βρεις το ιστορικό της μοτοσικλέτας, θα το βρεις. Αλλά για να γίνει διαδικασία και να ακουστούν όσα λες, πρέπει να πάει εκπρόσωπος του Ευθυμίου στο δικαστήριο. Δεν πήγε.

  4. #64
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.124
    Έχω την εντύπωση ότι την εντολή αντικατάστασης της μοτοσυκλέτας την δίνει η κεντρική αντιπροσωπία μετά από έκθεση του Έλληνα αντιπροσώπου. Και είναι φυσιολογικό γιατί διαφορετικά θα χρεωθεί την μοτοσυκλέτα ο τοπικός αντιπρόσωπος ο οποίος δεν ευθύνεται στην ουσία.
    Ίσως αυτό είναι λάθος του Ευθυμίου που δεν είχε εκπρόσωπο γιατί αν φτάσει η ιστορία στα κεντρικά με ποσό αποζημίωσης ή αντικατάστασης της μοτοσυκλέτας τότε οι ευθύνες θα πέσουν πάνω του.

    Μπλεγμένη υπόθεση και οι δύο πλευρές δεν κάνουν σωστές κινήσεις.

  5. #65
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Έκανα ένα πείραμα να δω ποιός είναι αυτός ο Ευθυμίου, γιατί δεν τον ήξερα σαν ντίλερ. Χτυπάω στο google ΒΜW Eυθυμίου... Βγάζει μιά εμπορία μοτοσικλετών, μία εμπορία αυτοκινήτων και... Έναν Γιώργο Ρούσσο. Μάντεψε ποιός είναι. Φαντάσου σε πόσα διαφορετικά μέρη έχει γράψει την ιστορία που το google τον θεωρεί... συνέταιρο; Και να θέλεις να μην το βρεις το ιστορικό της μοτοσικλέτας, θα το βρεις. Αλλά για να γίνει διαδικασία και να ακουστούν όσα λες, πρέπει να πάει εκπρόσωπος του Ευθυμίου στο δικαστήριο. Δεν πήγε.
    Αν θες εξηγείς λίγο αυτό το τελευταίο και πως αυτό επηρεάζει την δικαστική πορεία της υπόθεσης?? Αν δηλ δεν πάει ο αντίδικος στο δικαστήριο γίνεται τι ακριβώς??
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Αν θες εξηγείς λίγο αυτό το τελευταίο και πως αυτό επηρεάζει την δικαστική πορεία της υπόθεσης?? Αν δηλ δεν πάει ο αντίδικος στο δικαστήριο γίνεται τι ακριβώς??
    Πώς λες εσύ να την επηρεαζει;;;;
    Το έγραψε κι ο Στέργιος πιο πανω,αν δεν υπάρχει αντίλογος δεν υπάρχει υπόθεση.

  7. #67
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teo_g7 Προβολή μηνύματος
    Πώς λες εσύ να την επηρεαζει;;;;
    Το έγραψε κι ο Στέργιος πιο πανω,αν δεν υπάρχει αντίλογος δεν υπάρχει υπόθεση.
    ή εγώ ή εσύ κάτι έχουμε καταλάβει σε αυτά που λέει ο Γιάννης. Εγώ ξέρω αυτά που λέει ο Στέργιος αλλά έχω την αίσθηση ότι άλλο εννοεί ο Γιάννης και γι' αυτό ζητάω διευκρινήσεις.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  8. #68
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    OK,

    χαρακτηρίζεις ένα μηχανάκι επικίνδυνο και ζητάς επιστροφή του επικίνδυνου δικύκλου και αποζημίωση και το καβαλάς και του βάζεις 70.000χλμ.... Δεν είναι πολλά για τουριστικό μηχανάκι των 25.000€ αλλά δεν μιλάμε για να το πουλήσεις, εσύ το καβαλούσες μόνος ή/και δικάβαλλος και φορτωμένος.

    Ξέρω γω, αν είναι όντως επικίνδυνο (δεν ειμαι ούτε μηχανικός, ούτε φιλος/εχθρός σου, ούτε έχω καμία σχέση με τους αντίδικούς σου) τότε φτηνά κοστολογείς τη ζωή σου και κάτι είναι εντελώς στραβό σε όλο αυτό.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    OK,

    χαρακτηρίζεις ένα μηχανάκι επικίνδυνο και ζητάς επιστροφή του επικίνδυνου δικύκλου και αποζημίωση και το καβαλάς και του βάζεις 70.000χλμ.... Δεν είναι πολλά για τουριστικό μηχανάκι των 25.000€ αλλά δεν μιλάμε για να το πουλήσεις, εσύ το καβαλούσες μόνος ή/και δικάβαλλος και φορτωμένος.

    Ξέρω γω, αν είναι όντως επικίνδυνο (δεν ειμαι ούτε μηχανικός, ούτε φιλος/εχθρός σου, ούτε έχω καμία σχέση με τους αντίδικούς σου) τότε φτηνά κοστολογείς τη ζωή σου και κάτι είναι εντελώς στραβό σε όλο αυτό.
    +++

  10. #70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    ή εγώ ή εσύ κάτι έχουμε καταλάβει σε αυτά που λέει ο Γιάννης. Εγώ ξέρω αυτά που λέει ο Στέργιος αλλά έχω την αίσθηση ότι άλλο εννοεί ο Γιάννης και γι' αυτό ζητάω διευκρινήσεις.
    Τίποτα παραπάνω από ότι είπε ο Θοδωρής.

    Απλά γελάω με τα σλόγκαν τύπου "την έσκισα την bmw". Ουσιαστικά έχασε την δίκη από αδιαφορία ο έμπορος. Αυτός θα πληρώσει το χαλασμένο μηχανάκι, τα ανταλλακτικά, τους τόκους, ότι άλλο έξοδο. Η εταιρία που έφτιαξε το προβληματικό μηχανάκι δεν έχει ιδρώσει καν.

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Τίποτα παραπάνω από ότι είπε ο Θοδωρής.

    Απλά γελάω με τα σλόγκαν τύπου "την έσκισα την bmw". Ουσιαστικά έχασε την δίκη από αδιαφορία ο έμπορος. Αυτός θα πληρώσει το χαλασμένο μηχανάκι, τα ανταλλακτικά, τους τόκους, ότι άλλο έξοδο. Η εταιρία που έφτιαξε το προβληματικό μηχανάκι δεν έχει ιδρώσει καν.
    Όλα αυτά ΑΝ υφίσταται ακόμη σαν νομικό πρόσωπο.... (δεν τον ξέρω τον άνθρωπο καν)

  12. #72
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Τίποτα παραπάνω από ότι είπε ο Θοδωρής.

    Απλά γελάω με τα σλόγκαν τύπου "την έσκισα την bmw". Ουσιαστικά έχασε την δίκη από αδιαφορία ο έμπορος. Αυτός θα πληρώσει το χαλασμένο μηχανάκι, τα ανταλλακτικά, τους τόκους, ότι άλλο έξοδο. Η εταιρία που έφτιαξε το προβληματικό μηχανάκι δεν έχει ιδρώσει καν.
    Καλά, επειδή δεν είμαστε νομικοί και δεν έχουμε και την δικογραφία στα χέρια μας, καλά θα ήταν να μην βγάζουμε γρήγορα συμπεράσματα. Ας περιμένουμε την καθαρογραμμένη απόφαση.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #73
    Και ακόμα προσπαθώ να καταλάβω αυτό...


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ Προβολή μηνύματος

    πιστευο οτι η bmw ειναι μια εταιρια με μεγαλο ονομα αλλα οι ελληνηκη αντιπροσοποια ειναι για κλαματα και θα επρεπε να ντρεπονται που με τα καμοματα τους ξεφτιλιζουν της BMW συγουρα τα κοκκαλα των προτοπορων της BMW θα τριζουν βλεποντας τους ελληναρες να γκρεμιζουν αυτο που με τοσο κοπο και με φιλοτιμο εκτησαν
    πιστευο οτι η BMW ειναι ενα μεγαλο ονομα και θα ειναι για χρονια ασχετος αν καποιοι μικροψυχοι ελληναρες με τα καμοματα τους προσπαθουν να την καταρακοσουν
    αν με ροτησετε εμενα τι μηχανη θα επερνα μετα απο αυτα που εχω τραβιξει θα σας ελεγα παλι BMW

  14. #74
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Εγώ θα σταθώ στο γεγονός ότι ο ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΎΔΑ έκανε το χρέος του ως συνειδητοποιημενος καταναλωτής.
    Κατήγγειλε το προϊόν που αγόρασε ως ελαττωματικό (και πιθανών και τον επίσημο επισκευαστη ως αναποτελεσματικο ) ως όφειλε.
    Τώρα, αν βολτάρει το όχημα ή όχι νομίζω δεν μας αφορά.
    Μπορεί να μην έχει άλλο μέσον μεταφοράς ,μπορεί χίλια δυο πράγματα να τον αναγκάζουν, έχω την εντύπωση ότι σε λίγο θα του την "πουμε" για το χρώμα που διάλεξε στην μηχανή του.
    Το ζουμί είναι ότι υπάρχουν κανόνες εκεί έξω στην αγορά και ότι δουλεύουν ,είτε λέγεται BMW είτε αλλιώς.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  15. #75
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα σταθώ στο γεγονός ότι ο ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΎΔΑ έκανε το χρέος του ως συνειδητοποιημενος καταναλωτής.
    Κατήγγειλε το προϊόν που αγόρασε ως ελαττωματικό (και πιθανών και τον επίσημο επισκευαστη ως αναποτελεσματικο ) ως όφειλε.
    Τώρα, αν βολτάρει το όχημα ή όχι νομίζω δεν μας αφορά.
    Μπορεί να μην έχει άλλο μέσον μεταφοράς ,μπορεί χίλια δυο πράγματα να τον αναγκάζουν, έχω την εντύπωση ότι σε λίγο θα του την "πουμε" για το χρώμα που διάλεξε στην μηχανή του.
    Το ζουμί είναι ότι υπάρχουν κανόνες εκεί έξω στην αγορά και ότι δουλεύουν ,είτε λέγεται BMW είτε αλλιώς.
    Δεν διαφώνησε κανένας με αυτό... Εσύ θα έβαζες όμως τη γυναίκα σου πάνω σε μηχανάκι που χαρακτηρίζεις θανατηφόρα επικίνδυνο;

    Αυτή είναι η μόνη ένσταση, τουλάχιστον από τη δική μου μεριά.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Bmw 1200 Lt Το όνειρο που έγινε εφιάλτης
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2007, 15:47
  2. BMW 1200 ADV ή KTM 990i
    από V-PLAYER στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2006, 15:57
  3. νέο Varadero vs BMW 1200 vs KTM 950
    από the_passenger στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2005, 12:17
  4. ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΤΗΛΕΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ
    από TARAXIAS στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2005, 11:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF