Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 90

Θέμα: Bmw 1200 Lt - Διεκδίκηση αποζημίωσης για προβληματική μοτοσικλέτα

  1. #76
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν διαφώνησε κανένας με αυτό... Εσύ θα έβαζες όμως τη γυναίκα σου πάνω σε μηχανάκι που χαρακτηρίζεις θανατηφόρα επικίνδυνο;

    Αυτή είναι η μόνη ένσταση, τουλάχιστον από τη δική μου μεριά.
    Το αυτό!
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #77
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν διαφώνησε κανένας με αυτό... Εσύ θα έβαζες όμως τη γυναίκα σου πάνω σε μηχανάκι που χαρακτηρίζεις θανατηφόρα επικίνδυνο;

    Αυτή είναι η μόνη ένσταση, τουλάχιστον από τη δική μου μεριά.
    Εσύ τελικά κατεβαζεις καλές ιδέες!


    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  3. #78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    σε λίγο θα του την "πουμε" για..
    Με όλο το θάρρος της γνωριμίας μας, τελικά εδώ μέσα αν δεν είσαι yes man "ότι κάνετε είναι καταπληκτικόσουπερτέλειο" είσαι ο "την λέω"; Δεν μπορείς να εκφράσεις μιά απορία (γιατί αυτό που είπε ο Sniper το αναρωτηθήκαμε πολλοί), δεν μπορείς να ζητήσεις λεπτομέρειες, δεν μπορείς να μιλήσεις χωρίς να σταμπαριστείς ως "αρνητής/φτυαράς"; Και δεν έχει γραφεί καμμία κακοήθεια απέναντι στον γιαγιά.

    σε κάθε περίπτωση, όταν ο ίδιος επί έτη γράφει τις περιπέτειές του με το μηχανάκι όπου σταθεί και όπου βρεθεί, απειλώντας μάλιστα στις επιστολές του ότι θα δώσει δημοσιότητα στο θέμα σε φόρα υποκινώντας κόσμο εναντίον της εταιρίας (και το έκανε κιόλας, αιτούμενος την συνδρομή/συμμετοχή σε ομαδική αγωγή άλλων δυσαρεστημένων κατόχων), έχει δώσει δικαίωμα για συζήτηση επί του θέματος.

    *η απορία είναι γενικότερη και δεν αφορά μόνο αυτό που λες εσύ, απλά δράττομαι της ευκαιρίας να ρωτήσω μιά ρητορική ερώτηση...

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα σταθώ στο γεγονός ότι ο ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΎΔΑ έκανε το χρέος του ως συνειδητοποιημενος καταναλωτής.
    Κατήγγειλε το προϊόν που αγόρασε ως ελαττωματικό (και πιθανών και τον επίσημο επισκευαστη ως αναποτελεσματικο ) ως όφειλε.
    Τώρα, αν βολτάρει το όχημα ή όχι νομίζω δεν μας αφορά.
    Μπορεί να μην έχει άλλο μέσον μεταφοράς ,μπορεί χίλια δυο πράγματα να τον αναγκάζουν, έχω την εντύπωση ότι σε λίγο θα του την "πουμε" για το χρώμα που διάλεξε στην μηχανή του.
    Το ζουμί είναι ότι υπάρχουν κανόνες εκεί έξω στην αγορά και ότι δουλεύουν ,είτε λέγεται BMW είτε αλλιώς.
    Δε λέμε το αντίθετο. Μπράβο του και μαζί του (δεν έχω δυστυχώς μετοχές ούτε στη Bmw ούτε σε άλλη κατασκευάστρια)

    ΑΛΛΑ

    Δεν το καβαλας το "επικίνδυνο " μηχανάκι όχι για ταξίδι,ούτε για το τετράγωνο και μάλιστα δικαβαλος φορτωμένος. Αυτή είναι η μοναδική μου ένσταση και πιστεύω πως αν το είχε παρκάρει μπροστά στην πόρτα του εμπόρου ζητώντας τα λεφτά του αντί να το καβαλάει (έστω με περιορισμούς) θα είχε πιο εύκολη κατάληξη στη διεκδίκηση του.


    Αυτά τα ολίγα με κάθε επιφύλαξη μιας και δεν ξέρουμε όλες τις λεπτομέρειες της υπόθεσης.

  5. #80
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    24/11/2013
    Μηνύματα
    754
    Αυτά τα ολίγα με κάθε επιφύλαξη μιας και δεν ξέρουμε όλες τις λεπτομέρειες της υπόθεσης.
    Μηδενί δίκην δικάσεις, πριν αμφοίν μύθον ακούσεις
    Tora telis poy den telo, kiota telo si den teliw. Kai ego tora den telo gia na telis otan telo.

  6. #81
    Αν ήμουν πάντως ο "Γιαγιά Αρκούδα" θα ζήταγα να εξαφανιστεί όλο το θέμα, μέχρι τουλάχιστον την τελεσίδικη και αμετάκλητη δικαστική απόφαση.
    Think faster than you ride

  7. #82
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Αν ήμουν πάντως ο "Γιαγιά Αρκούδα" θα ζήταγα να εξαφανιστεί όλο το θέμα, μέχρι τουλάχιστον την τελεσίδικη και αμετάκλητη δικαστική απόφαση.
    Από εδώ μόνο ή κι απ' όλα τα φόρα που το έχει αναρτήσει; Παντού δλδ...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #83
    Και δεν είναι "ένα θέμα" ήταν σύνολο πάνω από δέκα. Μόνο εδώ.

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Νομίζω ότι τα δικαστήρια δεν ασχολούνται τόσο με τα ψυχολογικά και τους φόβους του κάθε ενός αλλά με γεγονότα.
    Και εφόσον πάς στα δικαστήρια με τιμολόγια και αποδείξεις εργασιών και οδικής βοήθειας και αλληλογραφία τι θα σου πει?
    Το χρησιμοποίησες και χάλασε?
    Έπρεπε να το βάλεις στην γυάλα μέχρι να λήξει η εγγύηση?
    Νομίζω είναι αυτονόητο ότι οι βλάβες δημιουργούνται μόνο με την χρήση.
    Και κρίμα που η χρήση είναι τόσο λίγη ή δεν βρέθηκε τεχνικά η λύση να φτιαχτεί το μηχανάκι κούκλα μέχρι τώρα.

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι τα δικαστήρια δεν ασχολούνται τόσο με τα ψυχολογικά και τους φόβους του κάθε ενός αλλά με γεγονότα.
    Και εφόσον πάς στα δικαστήρια με τιμολόγια και αποδείξεις εργασιών και οδικής βοήθειας και αλληλογραφία τι θα σου πει?
    Το χρησιμοποίησες και χάλασε?
    Έπρεπε να το βάλεις στην γυάλα μέχρι να λήξει η εγγύηση?
    Νομίζω είναι αυτονόητο ότι οι βλάβες δημιουργούνται μόνο με την χρήση.
    Και κρίμα που η χρήση είναι τόσο λίγη ή δεν βρέθηκε τεχνικά η λύση να φτιαχτεί το μηχανάκι κούκλα μέχρι τώρα.


    αυτο ακριβως!! αν συνεχισεις να το χρησιμοποιεις και αποδεικνυεται επανηλειμμενα η αστοχια εργοστασιακων εξαρτηματων (και μαλιστα διαφορετικων) με χαρτια και αποδειξεις ειναι η καλυτερη αποδειξη οτι η μοτοσυκλετα ειναι επιεικως απαραδεκτη...

    δλδ χαλαει κατι συγκεκριμενο επανειλημμενα, αντικαθιστανται ολες τις φορες με το εργοστασιακο ανταλλακτικο και τελικα η λυση βρισκεται σε after market (π.χ. ρουλεμαν)
    δευτερη περιπτωση, χαλαει κατι αλλο...οχι τα ρουλεμαν, π.χ. ραδιοφωνο και δεν το αντικαθιστουν γιατι...αρες μαρες..
    τριτη περιπτωση, κατι ακουγεται σαν να τρωγεται μεταλλο και οσες φορες επισκεφτηκε το συνεργειο ΔΕΝ το βρισκουν και δεν το βρισκει ουτε ο εξουσιοδοτημενος ενω το αναγνωριζουν και οι 2 μαστορες σαν προβλημα...

    ολα αυτα λενε προφανως οτι την κινει την μοτοσυκλετα αλλα με προβληματα αλυτα ή σχεδον αλυτα...

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    Αυτο που γραψανε απο πανω αν εχει αποδειξεις τι να του πουνε γιατι το κινεις.
    Το κινει γιατι καθισε και το εφιαξε εκτος αντιπροσωπειας με δικα του εξοδα. Γιατι η bmw Ελλαδος δεν μπορουσε η δεν ηθελε.
    Αυτο καταδικαζει.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  12. #87
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Το κινει γιατι καθισε και το εφιαξε εκτος αντιπροσωπειας
    αυτό αν θέλεις πες που το διάβασες σε παρακαλώ. για κάποιον φίλο/γνωστό του που άλλαξε τα ρουλεμάν με SKF έγραψε, του οποίου τα προβλήματα δεν επανήλθαν, όχι για την δική του μοτοσικλέτα.

    Και τέλος πάντων, παρά το ότι επί σειρά ετών έχει πάρει βήμα σε όποιο φόρουμ υπάρχει και δεν υπάρχει (πιά) και έγραφε την περιπέτεια, κάποιες λεπτομέρειες (που, μπορεί κάποιος να πει δεν μας αφορούν κιόλας, αλλά τέλος πάντων για να "ρολάρει" η συζήτηση τις συζητάμε) μας διαφεύγουν.

    Και τελικά το ορθότερο θα ήταν να περιμένουμε την απόφαση (που μπορεί να ληφθεί και προ καθαρογραφής και να γίνει η καθαρογραφή από τον εμπλεκόμενο ιδιώτη, έμαθα πρόσφατα) για να δούμε το σκεπτικό του δικαστηρίου και όλα τα δεδομένα, παρά το ότι λείπει ο αντίλογος από αμέλεια του Ευθυμίου και αν θέλει μας την ανακοινώνει. Θα έλεγα κατά κάποιο τρόπο ηθικά το οφείλει, αφού η πλατφόρμα χρησιμοποιήθηκε από τον ίδιο, αλλά ΟΚ, ας μην γίνω πάλι ο "κακός" της ιστορίας.

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο...πιο σοβαρό ?

    Ο Blitzer... βρίσκεται σε κατάσταση σοκ / διανοητικής σύγχυσης / αυτιστικού σοκ
    με όσα "γράφονται" σε αυτό το thread ή τον έχετε σε καταστολή ?

  14. #89
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο...πιο σοβαρό ?

    Ο Blitzer... βρίσκεται σε κατάσταση σοκ / διανοητικής σύγχυσης / αυτιστικού σοκ
    με όσα "γράφονται" σε αυτό το thread ή τον έχετε σε καταστολή ?


    ΓΙΑΤΙ ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΙΝΙΩΤΗ



    Είναι...???

  15. #90
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από irinia Προβολή μηνύματος
    ΓΙΑΤΙ ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΙΝΙΩΤΗ



    Είναι...???
    Ανιψιός...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Bmw 1200 Lt Το όνειρο που έγινε εφιάλτης
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2007, 15:47
  2. BMW 1200 ADV ή KTM 990i
    από V-PLAYER στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2006, 15:57
  3. νέο Varadero vs BMW 1200 vs KTM 950
    από the_passenger στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2005, 12:17
  4. ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΤΗΛΕΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ
    από TARAXIAS στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2005, 11:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF