Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: Tdm 900

  1. #1

    Smile Tdm 900

    Ειμαι νεος μελος στο Forum και θελω την βοηθεια σας οσο αναφορα ενα θεμα που δεν μπωρο να διαλευκανω.Σκοπευω να αγορασω ενα tdm 900 απο οτι ομως εχω ακουσει τα καινουργια tdm βγαλαν προβληματα με το injection και οτι ο κινητηρας παραειναι μεγαλος για το συγκεκριμενο σασι της μηχανης (απο θεμα δυναμης ενοω) με αποτελεσμα να μην ειναι τοσο στιβαρη οσο θα επρεπε αντιθετα με το 850 που ηταν πολυ καλη μηχανη χωρις προβληματα.
    Η αλλη γνωμη που ακουω αλλα σε πιο λιγο αριθμο ανθρωπον ειναι οτι το 900 ειναι τελειο απο ολες τις πλευρες και δεν εχει κανενα προβλημα (αυτο πιστευω και εγω).
    Περιμενω ανυπομονα τις απαντησεις σας.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    ΑΠΟ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ


    ΤΟ 850 ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ,ΤΟ ΔΕ 900 ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!


    ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟ ΚΑΙ ΣΤΡΙΒΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.


    ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ

  3. #3
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    Re: Tdm 900

    Αρχικά δημιουργήθηκε από petros047
    Ειμαι νεος μελος στο Forum και θελω την βοηθεια σας οσο αναφορα ενα θεμα που δεν μπωρο να διαλευκανω.Σκοπευω να αγορασω ενα tdm 900 απο οτι ομως εχω ακουσει τα καινουργια tdm βγαλαν προβληματα με το injection και οτι ο κινητηρας παραειναι μεγαλος για το συγκεκριμενο σασι της μηχανης (απο θεμα δυναμης ενοω) με αποτελεσμα να μην ειναι τοσο στιβαρη οσο θα επρεπε αντιθετα με το 850 που ηταν πολυ καλη μηχανη χωρις προβληματα.
    Η αλλη γνωμη που ακουω αλλα σε πιο λιγο αριθμο ανθρωπον ειναι οτι το 900 ειναι τελειο απο ολες τις πλευρες και δεν εχει κανενα προβλημα (αυτο πιστευω και εγω).
    Περιμενω ανυπομονα τις απαντησεις σας.

    η πρώτη αποψη ειναι για γέλια!
    το 900 ειναι πολυ καλο μηχανάκι αν ξέρεις φυσικα τι θα ζητήσεισ από αυτό!

  4. #4
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: Re: Tdm 900

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    η πρώτη αποψη ειναι για γέλια!
    το 900 ειναι πολυ καλο μηχανάκι αν ξέρεις φυσικα τι θα ζητήσεισ από αυτό!
    agapito TDM 900
    8elo tin BEYONCE, mia paraliaki vila, ena laborcini diablo, mia mv agusta 1000cc ke pola ke pikna malia


    les?
    mpa pali malakies leei o ducas

    re den 8a se vro pou8ena 8a pai to alevri sinefo re ase pou 8a exo ke kana dio avgoulakia mazi mou gia xari sou
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  5. #5
    και εμενα μου φαινετε οτι αυτοι που λενε αυτα για το 900 ειναι ασχετοι η (οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια) γιατι τυχαινει να ειναι και γνωστοι μου ορισμενοι.
    Απο τη μηχανη ζηταω ταξιδακια φρενα πολυ καλα (διοτι εχω εμπειρια και χτυπηματα 2 φορες που εφτιαγε το αμαξι φυσικα αλλα τελος παντων )χωρις προβληματα μονο την συντηρηση απο τελικες δεν με νοιαζει σχεδον καθολου διοτι δεν ειμαι και πολυ των υψηλων ταχυτητων αλλα το θελω ζοιρο απο χαμηλα και με καλη ροπη.
    Κατεληξα στο tdm γιατι με αρεση απο εμφανιση ειναι εμπορικο και καλο απο οτι αποδεικνυεται και απο τα λεγομενα σας.Για να ειμαι ειληκρινης κοιταω καπου καπου και το v storm το 600 αλλα δεν νομιζω.
    Θα μου πειτε τι δουλεια εχει το 600 me to 900 αλλα οπως ειπα και πριν δεν ειμαι γκαζακιας οσο αναφορα τις υψηλες ταχυτητες.

  6. #6
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    οι πωλησεις του, αφου ειναι μακραν και χωρις αντιπαλο πρωτο στα steet (περιπου διπλες πωλησεις απο το δευτερο της λιστας...) μιλανε απο μονες τους

    εχει ο κολλητός μου το εχω παρει αρκετες φορες βολτα

    δε μου αρεσει που εχει ψηλα το τιμονι και ορθια θεση οδηγησης καθως και μεγαλη διαδρομη στις αναρτησεις... αλλα απο την αλλη αυτο ειναι που ψαχνουν οι περισσοτεροι … καλυτερη λυση απο τα on-off για οσους θελουν να μη βρίζουν καθε φορα που περνανε λακουβες (σε σχεση με τα street)

    ευκολο μηχανακι με ελαφρια αίσθηση, λεπτη σιλουετα αλλα και σχετικα καλη καλυψη απο αερα σε ταξίδι

    σκορτσαρει λιγο στις χαμηλες στροφες, ειναι ομως ροπατο

    εγω παντως ειμαι της σχολης των fazer κτλ που για μενα ειναι πιο ομορφα, ταξιδιαρικα και στριφτερα

  7. #7
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    Re: Re: Re: Tdm 900

    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    agapito TDM 900
    8elo tin BEYONCE, mia paraliaki vila, ena laborcini diablo, mia mv agusta 1000cc ke pola ke pikna malia


    les?
    mpa pali malakies leei o ducas

    re den 8a se vro pou8ena 8a pai to alevri sinefo re ase pou 8a exo ke kana dio avgoulakia mazi mou gia xari sou
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΕΙΚ ΜΕ ΔΟΥΚΑ ΑΦΡΟ??
    ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΡΕΙΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ...
    ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ..

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΤΩΡΑ??

  8. #8
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ειπα για τα φρενα? δεν ειπα...?


    ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΤΟΥ ΜΑΜΑΝΕ !!!!!!!!!!!!!!

  9. #9
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Πολύ καλό μηχανάκι και παίζει μόνο του στην κατηγορία.....

    Αν σου αρέσει να το πάρεις!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  10. #10
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από petros047
    και εμενα μου φαινετε οτι αυτοι που λενε αυτα για το 900 ειναι ασχετοι η (οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια) γιατι τυχαινει να ειναι και γνωστοι μου ορισμενοι.

    mpori na min exis dikio pantos ala as poume oti ine etsi
    ego pali ksero polous pou kapote ixan TDM ke tora exoun kati alo
    giati to leo afto den nomizo oti ine mixani pou tin kratas gia pola xronia ke mpori na ofilete oti den se ikanopioi apolita.as poume oti ine aftokinoto 8a itan kati san polimorfiko xoris idietero xaraktira oute spor oute on-of oute street oute mixani polis
    xoris na simeni oti den ta kanis ola afta ala den ine kseka8ari mixani den mporis na vgis ke na kanis oti ta SS oute na akolou8isis ta on-of sto vouno ala ke taksidakia 8a pas ke tin doulia sou se teliki 8a tin kanis ala afti i mixani 8a se o8isi na agapisis kati alo ite ta super sport ite ta turing ke malon i epomeni mixani 8a ine SS meta to TDM diladi opos ke an to do me aftin tin mixani ise se ena metexnio 8a dis oti den 8a tin anteksis pano apo enamisi 2 xronia

    Απο τη μηχανη ζηταω ταξιδακια φρενα πολυ καλα (διοτι εχω εμπειρια και χτυπηματα 2 φορες που εφτιαγε το αμαξι φυσικα αλλα τελος παντων )χωρις προβληματα μονο την συντηρηση απο τελικες δεν με νοιαζει σχεδον καθολου διοτι δεν ειμαι και πολυ των υψηλων ταχυτητων αλλα το θελω ζοιρο απο χαμηλα και με καλη ροπη.
    Κατεληξα στο tdm γιατι με αρεση απο εμφανιση ειναι εμπορικο
    ke afto ine poli kalo pou to es8anese etsi ala min to les gia mena

    pou to kitaga kapote ke to skeftomouna telika afton ton sindiasmo ntepozitou ke fering mou ekane se kati emetiko san es8itiki eno apo ntepozito ke piso me eksitara to mprostino me anagouliaze.emporiko den to les,malon kseperasmeno 8a elega mias ke kiklofori arketa xronia ke to exi sini8isi ke vare8i polis kosmos ala ama to vlepis esi etsi kanena provlima

    και καλο απο οτι αποδεικνυεται και απο τα λεγομενα σας.Για να ειμαι ειληκρινης κοιταω καπου καπου και το v storm το 600 αλλα δεν νομιζω.

    gia mena kala kanis poli grigoro mixanima ala sxediasmos ke es8itiki san kafstiras me rodes
    malakia sto tetragono

    Θα μου πειτε τι δουλεια εχει το 600 me to 900 αλλα οπως ειπα και πριν δεν ειμαι γκαζακιας οσο αναφορα τις υψηλες ταχυτητες.
    sigoura ena 600 fazer ine poli kaliteri epilogi apo ena TDM afto den to sizitame 8a se ikanopioisi se perisoterous tomis apo oti to TDM an se eksitroun ta 900 kivika ke pistevis oti gia afto ton logo 8a prepi na protimisis to 900 tote kanto san noumero ine megalitero safos ala den sou prosferi oti to 600 pou sou fenete mikrotero noumero
    rotise filous pou mpori na ixan ke tis dio mixanes ke 8a sou poun me leptomeria tis diafores

    afto pou exo na sou po klinontas ine oti
    an dis to triumph to sprint to kenourio tou 2005 8a sou fenete to TDM ke to fazer san kouvaristres
    ke min arxisoun i ftoxi to pnevmati gia akriva antalaktika ke akriva service ke ales papares giati o erotas den exi aksia
    ke meriki den pernoume mesa metaforas apla

    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  11. #11
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: Re: Re: Re: Tdm 900

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΕΙΚ ΜΕ ΔΟΥΚΑ ΑΦΡΟ??
    ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΡΕΙΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ...
    ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ..

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΤΩΡΑ??
    mpa den vgeno
    den ginete na perasis esi na min trexo
    8a sou exo kala ke agna ilika
    avgoulaki apo to xorio mourlia
    episis to alevri panta alatini kokino (kalo prama)
    voutiraki lurpak
    re pousti mou ti alo 8es?

    ala min er8is me to matraka sou ke vgalo ksan8imata
    ime alergikos sta zundap
    ela me taksi

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  12. #12
    Μηχανες τυπου fazer δεν με αρεσουν με αρεσουν πιο πολυ του ορθιου στυλ μηχανες ασχετος που αφτο δεν ειναι και οτι καλυτερο για ταξιδια και αεροδυναμικης.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Το TDM το 850 το είχα εγώ για 2 χρόνια. Το νούμερο δεν είναι τυχαίο και καλά το πέτυχε ο afro. Είναι ένα μέτριο μηχανάκι που το βαριέσαι πολύ γρήγορα γιατί δεν είναι σε κανένα τομέα πολύ καλό.

    Το δικό μου έκανε περίπου 60.000 χιλιόμετρα μέχρι να το δώσω και έβγαλε δύο ζημιές ασήμαντες. Μία τσιμούχα στο θερμοστάτη και μία βάση κινητήρα, δηλαδή μία βίδα...

    Αν δεν είσαι οπαδός της οδήγησης, είτε χώμα είναι αυτό είτε άσφαλτος και θέλεις ένα μηχανάκι που να σε πηγαίνει παντού σχετικά καλά, τότε πάρ'το.

    Οδηγικά δεν θα σου προσφέρει και πολλά. Αν είσαι σε αρχικό στάδιο στην οδήγηση, μπορεί να σε πάει μισό βήμα παραπάνω. Αν οδηγάς χρόνια, τότε μάλλον δεν θα σου προσφέρει τίποτα περισσότερο από ένα απλό μεταφορικό μέσο.

    Το 900 δεν το έχω οδηγήσει, έχω ανέβει απλά πάνω και μου φάνηκε αισθητά πιο ελαφρύ από το δικό μου, αλλά με ολόιδια θέση οδήγησης. Σε συγκριτικά, τις επιδόσεις του τις βγάζουν σχεδόν ίδιες με το παλιό. Σε ορισμένα νούμερα καλύτερο και σε άλλα χειρότερο.

    Εγώ το διάλεξα γιατί μου άρεσε πάρα πολύ εμφανησιακά. Ακόμα και τώρα καμιά φορά κάθομαι και το χαζεύω. Αν δεν ήταν αυτό, δεν θα το έπαιρνα...
    Θάνος..

  14. #14
    ευχαριστω για τις απαντησεις σας ομολογω οτι μου λυσατε το αρχικο προβλημα με την αξιοπηστια του 900 που οπως μου ειπατε δεν εχει κανενα προβλημα αλλα προβληματιστικα στο γεγονος οτι το tdm δεν ειναι καλο σε κατι ειναι ολα και απο λιγο,Αυτο δεν το ειχα σκεφτει καθοτι οι πωλητες μου το παρουσιαζαν σαν street και ελαχιστα σαν off road δλδ ενα 90% δρομο και 10%εκτος με αυτα τα δεδομενα που ηξερα νομιζα οτι ειναι ενα πολυ καλο street μηχανακι καθοτι εχει και μια ιστορια πισω του μεγαλη και εχει φαει πολλες βελτιωσεις τοσα χρονια.

  15. #15
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ειναι 100% street και ουτε 1% off...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. λαστιχα για TDM 900;;
    από GST στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2004, 10:52
  2. manual TDM 900
    από swatsquadgr στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2004, 14:06
  3. TDM 900 Updated
    από ioannou_b στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2004, 01:50
  4. TDM 900 personal web site update
    από ioannou_b στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 12:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF