Σελίδα 100 από 119 ΠρώτοΠρώτο ... 50909596979899100101102103104105110 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.486 έως 1.500 από 1779

Θέμα: Κατοικιδια

  1. #1486
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Τι να σκεφτεται εδω αραγε ο Τσομπανης..;; Τη Ροξυ..;;
    Οπως το ειπες.. Επειδη την στειρωσανε και δεν θα σπρώξει

    Κατα τους αλλους..

    Ευθειακιας, εποχιακος, coolatza, κρυφοκουτακιας!

  2. #1487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Εγώ έχω θηλυκό ροντβάιλερ 12 χρόνων και δεν στεριώθηκε.
    Δεν αντιμετώπισα πρόβλημα αναπαραγωγής.
    Όντως αντιμετωπίζεις τα παραπάνω προβλήματα που αναφέρθηκαν αλλά όλα λύνονται αν έχεις κέφι και χρόνο να ασχοληθείς με τον σκύλο.
    Εγώ την έχω μέσα στο σπίτι και τον μήνα που είναι αδιάθετη σφουγγαρίζω δύο φορές την μέρα χωρίς να είναι απαραίτητο γιατί της φοράω ειδικό βρακάκι με σερβιετάκι.
    Το άλλο καλό είναι ότι μένω σε μονοκατοικία και δεν μένει και πολύ μέσα στο σπίτι.
    Εγω προσωπικα θα ηθελα 2 απογονους απο αυτο το σκυλι , ο αδελφος μου που ειναι και εκπ/της αλλο ενα και εχω και αρκετους οι οποιοι πληρουν τις προδιαγραφες να εχουν σκυλο που θα ηθελαν , αλλα δεν μπορουμε . Ιατρικα γινεται αλλα το κοστος ειναι απαγορευτικο και δεν αξιζει τον κοπο .
    Εχω καταληξει πως θα ζησω με αυτο .
    Προβλημα κανενα δεν εχω με την περιοδο και τα αιματα γιατι ειναι εξω περιφραγμενη αν και μου κανει σταθερα μια καθε 4 ακριβως μηνες και αιμα σταθερα για 21 μερες .
    Φοβαμαι ομως μην γινει καμια μαλακια και μλεξω με τετοια θεματα υγειας οπως αυτο με την πυομητρα γιατι θα σκασω

    ...Μεχρι τωρα δεν εχει αρρωστησει ποτε και στο γιατρο παμε μονο μια φορα το χρονο για κανιλέις .

  3. #1488
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Εγω προσωπικα θα ηθελα 2 απογονους απο αυτο το σκυλι , ο αδελφος μου που ειναι και εκπ/της αλλο ενα και εχω και αρκετους οι οποιοι πληρουν τις προδιαγραφες να εχουν σκυλο που θα ηθελαν , αλλα δεν μπορουμε . Ιατρικα γινεται αλλα το κοστος ειναι απαγορευτικο και δεν αξιζει τον κοπο .
    Εχω καταληξει πως θα ζησω με αυτο .
    Προβλημα κανενα δεν εχω με την περιοδο και τα αιματα γιατι ειναι εξω περιφραγμενη αν και μου κανει σταθερα μια καθε 4 ακριβως μηνες και αιμα σταθερα για 21 μερες .
    Φοβαμαι ομως μην γινει καμια μαλακια και μλεξω με τετοια θεματα υγειας οπως αυτο με την πυομητρα γιατι θα σκασω

    ...Μεχρι τωρα δεν εχει αρρωστησει ποτε και στο γιατρο παμε μονο μια φορα το χρονο για κανιλέις .
    Ο περισσότερος κόσμος που παίρνει ζώα δεν ξέρει τι σημαίνει, τι προσοχή θέλουν και τι χώρο χρειάζονται.

    Πω πω ρε φίλε καθε 4 μήνες... πολύ καυλιάρα Εμένα κάθε 6 και αίμα σταθερά 29 μέρες. Ο κύκλος του θηλυκού σκύλου είναι πολύ σημαντικός... αν σου παρουσιάσει κάποια αλλαγή αμέσως στον γιατρό, μην το σκεφτείς καθόλου, έτσι γλίτωσα πυομήτρα μόνο με αντιβιοτικά όταν ήταν 8 χρονών, ευτυχώς ήταν ανοικτή. Έκανε 2 αγωγές μετά την περίοδο στο εξάμηνο και δεν παρουσίασε ποτέ ξανά τίποτα.

  4. #1489
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Εμένα ανά 7-8 μήνες. Δυο βδομαδες , μπορει και λιγες μερες ακομα. Ζητημα αν δω καμία σταγόνα κάτω πια μετά από τόσες φορές που της έχει ερθει , γλειφεται . Είμαστε καθαρές εμείς, γιατί μας περάσατε?
    Στην πρώτη περίοδο και στην δεύτερη είχα δει πολυ πραμα ,ίχνη σε όλο το σπιτι.
    Μονο στην κουβέρτα και στην πετσέτα που την έχω να κάθεται πάνω στην καρέκλα στη βεράντα θα δω σίγουρα κάτι.

  5. #1490
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mario27 Προβολή μηνύματος
    Εμένα ανά 7-8 μήνες. Δυο βδομαδες , μπορει και λιγες μερες ακομα. Ζητημα αν δω καμία σταγόνα κάτω πια μετά από τόσες φορές που της έχει ερθει , γλειφεται . Είμαστε καθαρές εμείς, γιατί μας περάσατε?
    Στην πρώτη περίοδο και στην δεύτερη είχα δει πολυ πραμα ,ίχνη σε όλο το σπιτι.
    Μονο στην κουβέρτα και στην πετσέτα που την έχω να κάθεται πάνω στην καρέκλα στη βεράντα θα δω σίγουρα κάτι.

    Εμείς τις μέρες που έχουμε περίοδο κυκλοφορούμε έτσι μέσα στο σπίτι.
    Το Βράδυ δηλαδή γιατί την μέρα την αφήνω στον κήπο.

    Ματώνει πολύ δεν είναι να την αφήνεις χωρίς σερβιέτα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	honden_loopsheid_broekje_a.jpg 
Προβολές:	370 
Μέγεθος:	26,2 KB 
ID:	383265

  6. #1491
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Χαχαχα τι είναι αυτό?
    Ωραίες μλκιες για να βγάζουν λεφτά.
    Δύο λεκέδες από 3-4 σταγόνες στην πετσέτα και 3-4 λεκέδες στο παπλωμα/κουβέρτα που θα την έχω όταν κοιμάται. Τίποτα άλλο. Στο πάτωμα δεν βρίσκω τίποτα μετά και την 3η της φορά δηλαδη εδω και πολλές περιόδους. Είναι τεσσεράμισι όποτε έχει σύνολο 7-8 φορές.
    Όταν την πάω βόλτα, να φανταστείς σταματαει και γλειφεται ανά 10 λεπτά.

  7. #1492
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Ειδικό βρακάκι που δένει στην μέση, τρύπα για ουρά... εγώ έχω πάρει δύο γιατί κάθε τρεις μέρες το αλλάζω γιατί το πλένω. Το κουτί με τις σερβιέτες έχει 6€ 28 σερβιετάκια και χρειάζομαι 2 κάθε φορά, δεν παίζει να μου λερώσει χαλιά κουβέρτες καναπέδες και ριχτάρια.

  8. #1493
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Καλησπερα παιδια.Μια παρεμβαση να κανω ρε παιδια?Παρατηρησα προχτες το δεξιο ματι του σκυλου μου και η κορη ειναι θαμπη.τυ νυχτα μεγαλωνει η θαμπαδα και πιανει ολο το ματη και τη μερα μικρενει και γινετε ενα μικρο κυκλακι στο ματη.Προφανως επειδη μικραινει και μεγαλωνει η κορη.Μπορει καποιοςνα μου πει που το εχει παθη ο σκυλος του τι ειναι και ποσο θελει να φτιαχτει και αν φτιαχνει βασικα?Ευχαρηστω
    καθε μερα ...νεα μερα.

  9. #1494
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Καλό είναι να πας σε ένα γιατρό, μπορεί να είναι από μόλυνση έως γλαύκωμα αν είναι μεγάλης ηλικίας ίσως να είναι και φυσιολογικό. Το γλαύκωμα σηκώνει μέχρι και εγχείρηση.

  10. #1495
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Καλό είναι να πας σε ένα γιατρό, μπορεί να είναι από μόλυνση έως γλαύκωμα αν είναι μεγάλης ηλικίας ίσως να είναι και φυσιολογικό. Το γλαύκωμα σηκώνει μέχρι και εγχείρηση.
    Το θεμα ειναι οτι τωρα δεν εχω χρηματα γιατι δεν εχω πληρωθει και ελεγα μηπος ξερει καποιος που του εχει συμβει τι ειναι και πος μπορω να το τρεναρω μην επειδηνωθει μεχρι να πληρωθω.Ευχαρηστω για την απαντηση
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #1496
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Το θεμα ειναι οτι τωρα δεν εχω χρηματα γιατι δεν εχω πληρωθει και ελεγα μηπος ξερει καποιος που του εχει συμβει τι ειναι και πος μπορω να το τρεναρω μην επειδηνωθει μεχρι να πληρωθω.Ευχαρηστω για την απαντηση
    Ξεχασα να το πω.ειναι 11 χρωνον,πολυ πολυ ζωηρη.Ειμιαιμο με ντοπιο(κρητικο ιχνηλατη).
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #1497
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Μολις την ειδα μετα τον αγωνα.
    Μια από τις καλυτερες

    https://youtu.be/0q2Z94tFYvs

  13. #1498
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 7gibernau
    Εγγραφή
    24/06/2010
    Μηνύματα
    1.085
    Αφου έχουν βγάλει σερβιέτες,γιατι δε βγάζουν και προφυλακτικά;;
    Πωλείται Ποδηλατο commencal supernormal 2 29"
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=153604

  14. #1499
    Ειμαι ninja Το avatar του/της mariza
    Εγγραφή
    28/12/2015
    Μηνύματα
    257
    Πιτσα και moto gp με καλη παρεα..



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20170611_183400.jpg 
Προβολές:	226 
Μέγεθος:	72,9 KB 
ID:	383396


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20170611_183319.jpg 
Προβολές:	226 
Μέγεθος:	72,9 KB 
ID:	383397

  15. #1500
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Ρε παιδιά τι γίνεται... ;

    Πήρα αυτή την τροφή την barf που είναι κατεψυγμένη και όλοι λένε ότι είναι ό,τι καλύτερο για τον σκύλο.
    Έβαλα λοιπόν στην σκυλίτσα μου να φάει έφαγε μια δυό μπουκιές και την παράτησε.
    Τρεις μέρες της έβαζα και δεν το έτρωγε.
    Το παράξενο είναι ότι είναι τόσο λαίμαργη που μπορεί να φάει και μπανάνα ακόμα και να την κάνει εμετό μετά....

    Αυτές τις τρεις μέρες την τροφή που ξεπάγωνα την έβγαζα στον δρόμο για τα αδέσποτα. Ούτε αυτά την τρώνε... αναγκάστηκα και πήρα σακούλα και τα πέταξα στον κάδο τελικά...

Παρόμοια θέματα

  1. Μηχανές, καλοκαίρι και ανεπιθύμητα κατοικίδια..
    από sniper στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2012, 16:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF