Σελίδα 51 από 119 ΠρώτοΠρώτο ... 41464748495051525354555661101 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 751 έως 765 από 1779

Θέμα: Κατοικιδια

  1. #751
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Τόσο έχει η royal canin ρε συ Βύρωνα...

    Εντάξει περνάει σχεδόν ένα τρίμηνο με μια 4κιλη και κάνα 2 κονσέρβες τη βδομάδα

    Απλά είδα κάτι petshop zoofast, zooplus, που έχουν πολύ πολύ χαμηλότερες τιμές γενικώς σε όλα τα είδη

    Από ότι κατάλαβα δεν έχουν καν φυσικό κατάστημα στην Ελλάδα, και είπα να ρωτήσω μήπως τα έχει χρησιμοποιήσει κανείς
    Λίγο που το χάζεψα πάντως, οι τιμές σε γατο τροφές μου φάνηκαν γελοία ακριβές. 2 - 2,5€/kg αγοράζω ξηρά τροφή από το μαγαζί που σου έχω πει. Αντίστοιχα πολυ ακριβός είναι και στα είδη ενυδρείων που είδα χωρίς να πουλάει καμμιά μάρκα γνωστή, τουλάχιστον στα φίλτρα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #752
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Γατάκια αρσενικά RR, 2ος του 2016, χαρίζονται σε φιλόγατους.

    Μόνο για Συλλέκτες, γνώστες, αντίκα, κλασσικό.

    Ρίψατε πμ.

    Συνημμένο 355144

    δεν αντέχω δεύτερο πάντως

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Πήρες σκύλο? Δεν το ήξερα.
    μη με τρολάρεις ρε συ, 100 τροφές για γάτες έχει


    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  3. #753
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    μη με τρολάρεις ρε συ, 100 τροφές για γάτες έχει

    Δεν σε τρόλαρα. Royal canin διάβασα, κάτι κουφές τιμές διάβασα...ε, πήρες κάποιο αρκουδόσκυλο σκέφτηκα.


    Για τις τιμές της γατο τροφής, κάνεις πλάκα ναι?
    Πήγαινε πάρτης μπαρμπούνια κατεψυγμένα ρε. Πιο φθηνα θα σου ΄ρθει.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #754
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Δεν σε τρόλαρα. Royal canin διάβασα, κάτι κουφές τιμές διάβασα...ε, πήρες κάποιο αρκουδόσκυλο σκέφτηκα.

    Για τις τιμές της γατο τροφής, κάνεις πλάκα ναι?
    Πήγαινε πάρτης μπαρμπούνια κατεψυγμένα ρε. Πιο φθηνα θα σου ΄ρθει.
    Μπα η σκασμένη, δε τα πάει καλά με το ψάρι, όσες φορές κάνουμε σπίτι και της βάζω κάνα μεζέ με το ζόρι τρώει

    βασικά έχω παρατηρήσει ότι με τα μαγειρεμένα δε τα πάει καλά, κι οσο κι αν ακούγεται τρελλό, το μόνο που τρώει με βουλιμία είναι μακαρόνια

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #755
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της annoula1981
    Εγγραφή
    12/01/2016
    Μηνύματα
    148
    Είπα να την βάλω στις αστείες φωτό αλλά με τέτοια φάτσα το ξανασκεφτηκα
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	10325359_1298734240153387_7317674661060224168_n.jpg 
Προβολές:	236 
Μέγεθος:	23,0 KB 
ID:	355158
    Αν η ζωη σου ειναι πικρή ανακατεψε. Εχει καθήσει η ζάχαρη..

  6. #756
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Μπα η σκασμένη, δε τα πάει καλά με το ψάρι, όσες φορές κάνουμε σπίτι και της βάζω κάνα μεζέ με το ζόρι τρώει

    βασικά έχω παρατηρήσει ότι με τα μαγειρεμένα δε τα πάει καλά, κι οσο κι αν ακούγεται τρελλό, το μόνο που τρώει με βουλιμία είναι μακαρόνια

    ναι κάντης τέτοια να κακομάθει. η δικιά μου από μικρή κροκέτες.

    αυτό έχουμε. κι άμα της αρέσει.

    κροκετά για στειρωμένη λοιπόν 2,8 το κιλό

  7. #757
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    ναι κάντης τέτοια να κακομάθει. η δικιά μου από μικρή κροκέτες.

    αυτό έχουμε. κι άμα της αρέσει.

    κροκετά για στειρωμένη λοιπόν 2,8 το κιλό
    +V990RR
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #758
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Τόσο έχει η royal canin ρε συ Βύρωνα...

    Εντάξει περνάει σχεδόν ένα τρίμηνο με μια 4κιλη και κάνα 2 κονσέρβες τη βδομάδα

    Απλά είδα κάτι petshop zoofast, zooplus, που έχουν πολύ πολύ χαμηλότερες τιμές γενικώς σε όλα τα είδη

    Από ότι κατάλαβα δεν έχουν καν φυσικό κατάστημα στην Ελλάδα, και είπα να ρωτήσω μήπως τα έχει χρησιμοποιήσει κανείς
    Από zoofast έχω πάρει εγώ, για σκύλο 15κιλες τροφές. Μερικές εξωφρενικά φθηνότερες. Περιορισμένη διαθεσιμότητα, πρέπει να παρακολουθείς πότε έχει την τροφή που θέλεις. Παίζει και αρκετή καθυστέρηση. Αλλά τον τελευταίο καιρό έχουν πρόβλημα με την αντικαταβολή λένε. ΜΗΝ πάρεις χωρίς αντικαταβολή. Από Ελλάδα παίρνω από petclick.gr οι καλύτερες τιμές από όσο έχω δει και άμεση εξυπηρέτηση.

  9. #759
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    ναι κάντης τέτοια να κακομάθει. η δικιά μου από μικρή κροκέτες.

    αυτό έχουμε. κι άμα της αρέσει.

    κροκετά για στειρωμένη λοιπόν 2,8 το κιλό
    Σιγά μη κάθομαι να της μαγειρεύω ρε συ και φαγητό, όταν τρώμε κάτι που μπορεί να της αρέσει απλά της δίνω κάνα μεζεδάκι

    Ξηρά τροφή τρώει από τη πρώτη μέρα που την μάζεψα και σπάνια της ανοίγω καμιά κονσέρβα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Από zoofast έχω πάρει εγώ, για σκύλο 15κιλες τροφές. Μερικές εξωφρενικά φθηνότερες. Περιορισμένη διαθεσιμότητα, πρέπει να παρακολουθείς πότε έχει την τροφή που θέλεις. Παίζει και αρκετή καθυστέρηση. Αλλά τον τελευταίο καιρό έχουν πρόβλημα με την αντικαταβολή λένε. ΜΗΝ πάρεις χωρίς αντικαταβολή. Από Ελλάδα παίρνω από petclick.gr οι καλύτερες τιμές από όσο έχω δει και άμεση εξυπηρέτηση.
    thnx

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #760
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    δηλαδή αυτές τις μάρκες για σκύλους που λέτε,πόσο βγαίνει το σακί το 20κιλο?

  11. #761
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsompanis Προβολή μηνύματος
    δηλαδή αυτές τις μάρκες για σκύλους που λέτε,πόσο βγαίνει το σακί το 20κιλο?
    Φτηνότερα, αλλά είναι και ακριβές. Ξηρά τροφή για σκύλους προτείνω την Hills και ειδικά όσο είναι μικρά σε ηλικία.

    Για γάτες καλές κουβέντες λέγονται για acana και r/c.

    Μη δίνετε μακαρόνια, ρύζι, λαχανικά σε γάτες, στη φύση δε τρώνε σχεδόν καθόλου τίποτα που να μην είναι κρέας. (Google επίσης να δείτε ποιες τροφές μπορεί να είναι δηλητήρια για τα κατοικίδια σας) Να προτιμάτε τροφές που έχουν μπόλικη πρωτεΐνη. Να τσεκάρετε αν κάνουν τσίσα σωστά γιατί έχουν αρκετά ευαίσθητο ουροποιητικό και κάνουν κρυστάλλους και λίθους, ειδικά τα αρσενικά (όπως και στον άνθρωπο) επειδή έχουν πιο στενό ουρητήρα μπορεί να κάνει απόφραξη πιο εύκολα. Αν μπορείτε να δίνετε εκτός από ξηρά τροφή και καμία κονσερβούλα με καλά χαρακτηριστικά γιατί οι γάτες συνήθως δε πίνουν πολύ νερό και μέσα από την κονσέρβα παίρνουν και υγρά.

    Μη δίνετε γατοτροφή σε σκύλους ΔΕ κάνει, το αντίθετο μπορεί να γίνει για πολύ μικρό διάστημα αλλά η γάτα δε θα προσλαμβάνει αρκετή ταυρίνη.

    Το θέμα τροφή και ειδικά στις γάτες είναι μεγάλο σίριαλ... Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για ένα κατάστημα, θα το δοκιμάσω τέλος αυτού του μήνα και θα σας πω.

    Γενικά να δίνετε μια σχετική ποικιλία, δε λέω κάθε μέρα να έχετε μπουφέ, αλλά 1-2 φορές τη βδομάδα να υπάρχει και κάτι διαφορετικό

  12. #762
    Ειχαμε ενα ντοπιο κρητικο στο χωριο που ετρωγε και το λαδωμενο χαλικι....15χρονια εζησε.
    Τη λαρα μου τη μεγαλωσα με ακανα και ρουαγιαλ ...μεχρι που χρονισε .
    Μετα βρηκα τροφες ενεργειας φθηνες (1 κιλο- 1 ευρω) που ειναι πλουσιες σε ολα εκτος απο πρωτεινη.
    Παω στο χασαπη ,παιρνω τσαντες απο καθαρισμενα κρεατα που εχου για πεταμα ,τα βραζω και μετα σπα την κατσαρολα σε 4 μερες . Το ολο μειγμα το ανακατευω με την τροφη και την ταιζω μια φορα την ημερα το βραδι για 30 μερες το μηνα . Αν ο μηνας εχει 31 .... μια .μερα ΔΕΝ θα φαει .
    Η λαρα ειναι 4ετων και 37 κιλα ....και δεν εχει παει στο γιατρο ποτε για κατι σοβαρο ..
    Ειναι πραγματικα μελος της οικογενειαα ,αλλα ειναι ο σκυλος και ετσι τον αντιμετωπιζω . Σαν σκυλο .
    Μην τα κακομαθαινετε.

  13. #763
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Σιγά μη κάθομαι να της μαγειρεύω ρε συ και φαγητό, όταν τρώμε κάτι που μπορεί να της αρέσει απλά της δίνω κάνα μεζεδάκι

    Ξηρά τροφή τρώει από τη πρώτη μέρα που την μάζεψα και σπάνια της ανοίγω καμιά κονσέρβα



    thnx
    κονσερβα μην της ξαναβαλεις. ουτε σπανια. τρωνε κατι φλας και μετα σνομπαρουν την ξηρα τροφη. κονσερβα χρησιμοποιω μονο για να δωσω το χαπι οταν χρειαστει. ασε ειναι περιπτωση η λιλυ στο θεμα χαπι

    στις αλλες κατευθειαν στο στομα με το χερι
    Γιαννης

  14. #764

  15. #765
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Τους ευχομαι να πεθανουν με τον πιο βασανιστικο πονο.
    Σκατα στον ταφο τους.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

Παρόμοια θέματα

  1. Μηχανές, καλοκαίρι και ανεπιθύμητα κατοικίδια..
    από sniper στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2012, 16:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF