Σελίδα 59 από 119 ΠρώτοΠρώτο ... 949545556575859606162636469109 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 871 έως 885 από 1779

Θέμα: Κατοικιδια

  1. #871
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bebeto Προβολή μηνύματος
    οχι δεν τον βρηκα ετσι....

    α εσύ λοιπόν τον κατακρεούργησες, τα θερμά μου συγχαρητήρια, υποκλίνομαι στα κυνοφιλικά σου αισθήματα

    Μωρέ εσείς καλά κάνετε αφού υπάρχουν κτηνίατροι που δεν σέβονται τπτ και δεν τιμωρούνται.
    Τες πα, να τον χαίρεσαι φίλε μου τον σκυλάκο σου κι εύχομαι να μην ξυπνήσεις καμία μέρα και αρχίζεις να κόβεις κι άλλα από το δόλιο το ζωντανό για να πληρεί τα δικά σου κριτήρια για την μορφολογία της φυλής.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #872
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bebeto
    Εγγραφή
    19/04/2016
    Μηνύματα
    132
    περιμενα την απαντηση σου..σεβαστη η γνωμη σου και με το παραπανω

  3. #873
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Κοίτα δε το έψαξα και πολύ, αλλά ένα πολύ ωραίο που είδα (το πουλάνε για μωρά βέβαια ) πάει ένα 6άρι το τ.μ. περίπου, τιμή που δε τη συζητάμε καν...

    Βέβαια είδα και αυτό, αλλά πάλι κάνα 100άρι θα πάει η δουλειά...

    (Που είναι ο Βύρωνας να με αρχίσει στο κράξιμο... )
    Δεν έχω να κράξω. Ισχύει ότι είπαν παραπάνω, αλλά (δυστυχώς) ισχύει και στις ενήλικες γάτες, ιδίως όταν χαζοπαιζουν ή κυνηγούν. Πριν 2 χρόνια μου έπεσε μια υπέροχη γάτα που είχα, γλίστρησε από το κάγκελο και έφυγε από τον 5ο. Παρόλο που έπεζησε της πτώσης, δεν άντεξε μιας και είχε χτυπήσει στο κεφάλι.

    Δεν νομίζω πως θα πετύχεις τίποτα με το πλέγμα πάντως. Όπου και οπότε θέλουν ανεβαίνουν για πλάκα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #874
    Μέλος Το avatar του/της psomaras
    Εγγραφή
    16/03/2015
    Μηνύματα
    59
    www.youtube.com/watch?v=f6hajutp5b4&feature=youtu.beΚάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20151201_002456.jpg 
Προβολές:	215 
Μέγεθος:	69,2 KB 
ID:	357823
    Αυτό το μούτρο δεν καθότανε στ' αυγα του...
    Πεισματάρης, περίεργος και πάρα πολύ ζωηρός!!!
    Δυστυχώς τον χάσαμε Πήγε να βγει στο μπαλκόνι από την ανάκλιση της μπαλκονόπορτας
    και έμεινε εκει
    Στενοχώρια, κλάμα, κακό...κανονικό πένθος είχαμε στο σπίτι!
    Θα το σκεφτώ πάρα πολύ να ξαναμαζέψω αδεσποτάκι... τέτοια στενοχώρια δεν ψήνομαι να την ξαναπεράσω!!!
    Τελευταία τροποποίηση από psomaras; 02/05/2016 στις 00:20.

  5. #875
    http://www.iefimerida.gr/news/264848...5hrono-agoraki

    Αδυνατώ να κατανοήσω με ποιο τρόπο βρέθηκε ένα παιδί 5 χρονών μόνο του με Ροντβαϊλερ. Κωλόσκυλα....

    Τραγικό αν είναι αλήθεια.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #876
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mreza
    Εγγραφή
    07/07/2013
    Μηνύματα
    139
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    http://www.iefimerida.gr/news/264848...5hrono-agoraki

    Αδυνατώ να κατανοήσω με ποιο τρόπο βρέθηκε ένα παιδί 5 χρονών μόνο του με Ροντβαϊλερ. Κωλόσκυλα....

    Τραγικό αν είναι αλήθεια.
    Οι γονείς του 5χρονου παιδιού ήταν υπεύθυνοι για το παιδί τους και ο ιδιοκτήτης των ροτβάϊλερ ήταν υπεύθυνος για τα σκυλιά του. Η τραγική κατάληξη πιστεύω ήταν η ανευθυνότητα όλων, δυστυχώς για το άμοιρο παιδάκι.

  7. #877
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    το σκυλι είναι ζωο αγελαιο με άγρια ενστικτα. Αν βαρεθείς να το εκπαιδεύσεις, τετοια πραγματα θα συμβαίνουν. Αν το εκπαιδεύσεις, θα έχεις έναν πιστό και καλό φίλο για όλη του τη ζωή. Έχει ευθύνες το σκυλί, δεν είναι μόνο παίξε-γέλασε. Το μυστικό στην εκπαίδευση είναι να σε αποδεχθεί ο σκύλος σαν αρχηγό της αγέλης και έτσι να καταλαβαίνει τα όρια του. Αν πιστέψει ότι είναι αυτός ο αρχηγός, αρχίζουν τα δύσκολα για τους ιδιοκτήτες με τραγική κατάληξη ορισμένες φορές...

  8. #878
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από azoo Προβολή μηνύματος
    Οι γονείς του 5χρονου παιδιού ήταν υπεύθυνοι για το παιδί τους και ο ιδιοκτήτης των ροτβάϊλερ ήταν υπεύθυνος για τα σκυλιά του. Η τραγική κατάληξη πιστεύω ήταν η ανευθυνότητα όλων, δυστυχώς για το άμοιρο παιδάκι.
    Προφανώς, η ευθύνη είναι δική τους. Το πως αφέθηκε το παιδί και ο σκύλος χωρίς εποπτεία μου κάνει εντύπωση.
    Και κυρίως του ιδιοκτήτη του σκύλου, που δεν είναι δυνατόν να αγνοουσε τον χαρακτήρα του κωλοσκυλου που είχε.

    Οι γονείς ναι ΘΑ έπρεπε, αλλά τι να πεις για τους δυστυχισμένους αυτούς ανθρώπους. Αν φαντάζονταν τον κίνδυνο, δεν θα γινόταν τίποτα. Ανυποψίαστοι και θύματα και αυτοί.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #879
    Προσωπικα , επειδη εχω και παιδι και σκυλι ....(κακο σκυλι με τους ξενους) , παρ ολη τη σιγουρια που εχω αποκτησει ..... δεν τους αφηνω ποτε μονους μαζι.
    ποτε δεν ξερεις . ζηλεια , στραβη ...κατι .
    Πολλες ειναι οι περιπτωσεις που στραβωνει ενα σκυλι και δαγκωνει ενα παιδι , αλλα αν ειναι το σκυλι μικρο , δεν τρεχει τιποτα .
    Με ζωα μεγαλα θελει ιδιαιτερη προσοχη και να παρατηρειτε συνεχεια την συμπεριφορα τογ σκυλου .
    Στο παραμικρο γρυλισμα του σκυλου σας , στο παιδι σας , αρχιστε να διορθωνεται την συμπεριφορα του .
    Πολυ κριμα και αδικος χαμος για το παιδακι ...Πραγματικα το κανω δικο μου και μονο με την σκεψη τρελενομαι .
    Απο εχθες που το διαβασα , με εχει παρει απο κατω.

  10. #880
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mreza
    Εγγραφή
    07/07/2013
    Μηνύματα
    139
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    ...Το πως αφέθηκε το παιδί και ο σκύλος χωρίς εποπτεία μου κάνει εντύπωση.
    Και κυρίως του ιδιοκτήτη του σκύλου, ...
    Πιθανόν λόγω του εορταστικού της ημέρας χαλάρωσε η εποπτεία, βάλε και καμιά τσιπουροκατάνυξη και το κακό έγινε.
    Τα παιδιά είναι παιδιά και πολλές φορές με τον δικό τους τρόπο νομίζουν ότι παίζουν ή κάνουν επαφή με ένα σκύλο ενοχλώντας τον. Το ζώο δεν το ανέχεται αυτό (μερικές ράτσες περισσότερο άλλες λιγότερο) και αντιδρά με τον τρόπο που ξέρει. Προειδοποιώντας συνήθως, αρχικά και μετά η συνέχεια είναι γνωστή. Η προειδοποίηση και μόνο αυτή, μπορεί να είναι ένα επώδυνο ή ακόμα και ένα μοιραίο δάγκωμα για ένα μικρό παιδάκι, στην περίπτωση μας.
    Ο ιδιοκτήτης του ζώου οφείλει να φροντίσει να μη συμβεί κάτι τέτοιο.
    Συμφωνώ ότι το μεγαλύτερο βάρος της ευθύνης πέφτει στον ιδιοκτήτη-χειριστή του (των) ζώου(-ων). Αυτός οφείλει να διαφυλάξει με ασφάλεια τους επισκέπτες-παρευρισκόμενους στο χώρο του όσον αφορά το-τα σκυλιά του με τον ασφαλέστερο τρόπο, ειδικά στην περίπτωση λέμε που π.χ. υπάρχει ζώο με δύστροπη ή ιδιαίτερη συμπεριφορά-χαρακτήρα.

  11. #881
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Δεν είναι η πρώτη φορά που έχουμε αιματηρό συμβάν με επίθεση σκύλων , ειδικά τα αδέσποτα έχουν «φάει» καμπόσους γέρους και γριές , μόνο που τότε «θάβεται» η είδηση για να μη χαλάσει τη μανέστρα κάποιων οργανώσεων «ζωοφιλικών» (και καλά.. Με καλές όμως χρηματοδοτήσεις) που προβάλουν μια Ντίσνεϋ εικόνα περί ζώων

    Ένα σκυλί μαχητής όπως τα Rot δεν είναι pet ούτε μπορεί να συμπεριφερθεί σαν λουλού του καναπέ .

    Αν βέβαια είσαι σωματέμπορος ή άνθρωπος της νύχτας γενικώς και θέλεις όπλο χωρίς να απαιτείται ειδική άδεια , παίρνεις ένα.. Γιατί κάποιες ράτσες σκύλων είναι όπλα , μόνο που.. Δε κρατάς πάντα εσύ τη σκανδάλη..

  12. #882
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nicksior Προβολή μηνύματος
    .. Γιατί κάποιες ράτσες σκύλων είναι όπλα , μόνο που.. Δε κρατάς πάντα εσύ τη σκανδάλη..
    Σωστά.
    Οπως "όπλα" είναι κ πολλά άλλα -έμψυχα κ άψυχα- με τα οποία έχουμε επιλέξει να συμ-βιώνουμε ,για όποιους λόγους.

    Τα μοτο/αυτο/κίνητα πχ ,είναι επίσης όπλα.
    Οταν κάποιος "λαδώνει" για να πάρει δίπλωμα το παιδί του ,ή η γυναίκα του ,ενώ ταυτόχρονα βλέπει οτι δεν "το'χει" ,αλλά ελπίζει να μην γίνει το κακό μέχρι "να μάθει" ,τότε βάζει ένα όπλο στο χέρι κάποιου ΜΗ ικανού προς την χρήση του("όπλου")
    Οταν ο πιτσιρικάς ή η κιουρία στουκάρει στην πρώτη στραβή ,παίρνοντας μαζί ,το όποιο άτυχο παιδί είναι εντός ή εκτός του αυτοκινήτου ,τότε φταίνε τα αυτοκίνητα;;;
    Οταν κάποιος αφήσει το παιδί του να σουλατσάρει στην μέση της παραλιακής ,και περάσει μιά μοτοσυκλέτα με "υπερβολική ταχύτητα" και το θερίσει ,τότε θα πούμε οτι φταίνε τα μηχανάκια;;;

    Οταν καποιος αφήσει ένα ψαλίδι ,ένα μαχαίρι ,ένα σκερπάνι ,εντός σπιτιού ,σε κοινή θέα ,και προσβάσιμο απο 5χρονα ,τα οποία πιθανότατα θα αυτοτραυματιστούν ή θα τραυματίσουν το ένα το άλλο ,τότε θα φταίει το ψαλίδι ,το μαχαίρι ,ή το σκερπάνι;;;

    Οταν κάποιος είναι κυνηγός ,και αφήσει την καραμπίνα του γεμάτη και προσβάσιμη ,με τα γνωστά πολλάκις άσχημα αποτελέσματα ,τότε θα φταίει η καραμπίνα;;;

    Θα μπορούσα να γράφω για ώρες ,και ο κατάλογος των εν'δυνάμει όπλων με τα οποία μοιραζόμαστε την καθημερινότητά μας ,δεν θα είχε τέλος.

    Αντ'αυτού ,θα πρότεινα στον καθένα να σκεφτεί νηφάλια ,να αφήσει τους ευθυνόφοβους αφορισμούς των πάντων ,και να φροντίσει να προβλέψει -όσο μπορεί- τις πιθανές αιτίες του κακού γύρω του ,προστατεύοντας έτσι τους οικείους του ,απο τα αποτελέσματα της ανευθυνότητας των ΑΝΘΡΩΠΩΝ ,η οποία είναι η συνήθης γεννεσιουργός αιτία της δυστυχίας και των δυστυχημάτων που βιώνουμε.



    ΥΓ: Κρίμα για το παιδάκι ,απο την στιγμή που το άκουσα ,σκίστηκε η ψυχή μου ,δάκρυσα ,δεν έχω λόγια να περιγράψω τα συναισθήματά μου ,έχω κι εγώ παιδιά ,αν λέει αυτό κάτι σε κάποιους...
    Αν πρέπει να το δώ αντικειμενικά όμως το θέμα ,τα μόνα που ΔΕΝ φταίνε σε αυτήν ,καθώς κ σε παρόμοιες περιπτώσεις ,είναι τα παιδιά και τα σκυλιά !!!
    Αν κάποιοι πάλι ,"ξεδίνουν" και αισθάνονται καλύτερα με κριτικούς αφορισμούς ,μπορούν να "κρίνουν" τους γονείς του παιδιού και τους εκτροφείς-"ιδιοκτήτες"-εκπαιδευτές των σκυλιών ,επειδή δεν πρόβλεψαν κ δεν πήραν τα κατάλληλα μέτρα ασφάλειας.
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  13. #883
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el-Gatto Προβολή μηνύματος
    Σωστά.
    Οπως "όπλα" είναι κ πολλά άλλα -έμψυχα κ άψυχα- με τα οποία έχουμε επιλέξει να συμ-βιώνουμε ,για όποιους λόγους.

    Τα μοτο/αυτο/κίνητα πχ ,είναι επίσης όπλα.
    Οταν κάποιος "λαδώνει" για να πάρει δίπλωμα το παιδί του ,ή η γυναίκα του ,ενώ ταυτόχρονα βλέπει οτι δεν "το'χει" ,αλλά ελπίζει να μην γίνει το κακό μέχρι "να μάθει" ,τότε βάζει ένα όπλο στο χέρι κάποιου ΜΗ ικανού προς την χρήση του("όπλου")
    Οταν ο πιτσιρικάς ή η κιουρία στουκάρει στην πρώτη στραβή ,παίρνοντας μαζί ,το όποιο άτυχο παιδί είναι εντός ή εκτός του αυτοκινήτου ,τότε φταίνε τα αυτοκίνητα;;;
    Οταν κάποιος αφήσει το παιδί του να σουλατσάρει στην μέση της παραλιακής ,και περάσει μιά μοτοσυκλέτα με "υπερβολική ταχύτητα" και το θερίσει ,τότε θα πούμε οτι φταίνε τα μηχανάκια;;;

    Οταν καποιος αφήσει ένα ψαλίδι ,ένα μαχαίρι ,ένα σκερπάνι ,εντός σπιτιού ,σε κοινή θέα ,και προσβάσιμο απο 5χρονα ,τα οποία πιθανότατα θα αυτοτραυματιστούν ή θα τραυματίσουν το ένα το άλλο ,τότε θα φταίει το ψαλίδι ,το μαχαίρι ,ή το σκερπάνι;;;

    Οταν κάποιος είναι κυνηγός ,και αφήσει την καραμπίνα του γεμάτη και προσβάσιμη ,με τα γνωστά πολλάκις άσχημα αποτελέσματα ,τότε θα φταίει η καραμπίνα;;;

    Θα μπορούσα να γράφω για ώρες ,και ο κατάλογος των εν'δυνάμει όπλων με τα οποία μοιραζόμαστε την καθημερινότητά μας ,δεν θα είχε τέλος.

    Αντ'αυτού ,θα πρότεινα στον καθένα να σκεφτεί νηφάλια ,να αφήσει τους ευθυνόφοβους αφορισμούς των πάντων ,και να φροντίσει να προβλέψει -όσο μπορεί- τις πιθανές αιτίες του κακού γύρω του ,προστατεύοντας έτσι τους οικείους του ,απο τα αποτελέσματα της ανευθυνότητας των ΑΝΘΡΩΠΩΝ ,η οποία είναι η συνήθης γεννεσιουργός αιτία της δυστυχίας και των δυστυχημάτων που βιώνουμε.



    ΥΓ: Κρίμα για το παιδάκι ,απο την στιγμή που το άκουσα ,σκίστηκε η ψυχή μου ,δάκρυσα ,δεν έχω λόγια να περιγράψω τα συναισθήματά μου ,έχω κι εγώ παιδιά ,αν λέει αυτό κάτι σε κάποιους...
    Αν πρέπει να το δώ αντικειμενικά όμως το θέμα ,τα μόνα που ΔΕΝ φταίνε σε αυτήν ,καθώς κ σε παρόμοιες περιπτώσεις ,είναι τα παιδιά και τα σκυλιά !!!
    Αν κάποιοι πάλι ,"ξεδίνουν" και αισθάνονται καλύτερα με κριτικούς αφορισμούς ,μπορούν να "κρίνουν" τους γονείς του παιδιού και τους εκτροφείς-"ιδιοκτήτες"-εκπαιδευτές των σκυλιών ,επειδή δεν πρόβλεψαν κ δεν πήραν τα κατάλληλα μέτρα ασφάλειας.

    Λόγια σωστά ειπωμένα που με βρίσκουν σύμφωνο στο 100%
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  14. #884
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el-Gatto Προβολή μηνύματος
    .
    Δεν νομίζω πως συμφωνώ, κυρίως επειδή συγκρίνεις κάτι έμψυχο, με συναισθήματα, και ένστικτα με άψυχα αντικείμενα. Ενα μαχαίρι, ένα όπλο, μια μοτοσυκλέτα, δεν παίρνουν πρωτοβουλίες. Προφανώς και ένα σκυλί, είναι συνήθως καθ' εικόνα και ομοίωση του αφεντικού του, αλλά είναι και εντελώς παραπλανητικό να θεωρεί κάποιος πως μόνο με την εκπαίδευση θα μπορέσει να προβλέψει τι θα κάνει ένα σκυλί που από την φύση του είναι κυρίαρχο, σε κάποια άσχετη φάση.

    Δεν πιστεύω σε απαγορεύσεις ράτσας, αλλά μην παραμυθιαζόμαστε κι όλας. Άλλο σκυλί είναι ένα Rottwailer, άλλο ένα Canario, άλλο ένα Dogo Argentino και άλλο ένα Λαμπραντόρ ή ένα King Charles. . Ακόμα και τα αγαπημένα Doberman του Βασίλη, θέλουν πάντα την προσοχή τους.

    Δεν νομίζω πως όταν λένε οι ίδιοι οι εκπαιδευτές πως κάποιες ράτσες θέλουν έμπειρους ιδιοκτήτες, το μήνυμα είναι κάτι άλλο από το οτι το σκυλί μπορεί να θελήσει να επιβληθεί και χρειάζεται κάποιον που να ξέρει τι κάνει.

    Για τον τύπο που τελικά είχε 8 (!) Rott στο σπίτι του, εύχομαι να τον σκίσουν. To παιδί χάθηκε όμως.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #885
    ειμαι 43 κ οταν ημουν στο χωριο -εως τα 20- ειχα απο πολυ μικρος μεγαλωσει πολλα κουταβια,τοτε που τα σκυλια δεν τα λεγαν κατοικιδια αλλα τα ειχαν στα μετοχια να φυλανε τα πουλια.
    ξερω να διατηρω εναν σκυλο (ασχετα αν συνειδητα δεν εχω στο σπιτι μου τωρα) πολυ καλυτερα απο ολους τους τωρινους ''μοδερνους μουσατους με τατουαζ'' που εχουν σκυλους για λογους μοδας κ πρεστιζ...τρομαρα τους!!

    ενα θα πω κ λιγο με νοιαζει αν θα ταιριαξει με τις αποψεις καποιων...
    το θεμα με τα σκυλια εχει ξεφυγει,χιλιαδες ηλιθιοι εχουν αποκτησει κατοικιδια σκληρων ρατσων χωρις να εχουν καμια ιδεα των δυνατοτητων τους.
    συνεπεια ολων αυτων ειναι η συνεχης ηχορυπανση,οι ακαθαρσιες παντου κ βεβαια οι περιπτωσεις οπως η χθεσινη με το μικρο αγγελουδι...
    να δω τι θα τα κανουν οταν τα βαρεθουν κ αλλαξει η μοδα..?θα τα αφησουν αδεσποτα η΄θα τα φανε αμα ερθει πεινα...
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

Παρόμοια θέματα

  1. Μηχανές, καλοκαίρι και ανεπιθύμητα κατοικίδια..
    από sniper στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2012, 16:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF