Σελίδα 61 από 119 ΠρώτοΠρώτο ... 1151565758596061626364656671111 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 901 έως 915 από 1779

Θέμα: Κατοικιδια

  1. #901
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Λοιπον ερωτηση...

    Αυγουστο που μας περασε, πηραμε απο φιλοζωικη ενα κουταβι περιπου 2 μηνων.. Αμεσως μετα το πρωτο της εμβολιο εβγαλε ιατρικο θεμα που κοντεψε να αποβει μοιραιο.. Ωστοσο με τεραστιο οικονομικο και ψυχολογικο κοστος, το παλεψε αυτη το παλεψαμε και εμεις και φαινεται οτι το εχει ξεπερασει...

    Στο θεμα μας τωρα μετα το μικρο ιστορικο.. Ο σκυλος αργησε να βγει απο το σπιτι και να κοινωνικοποιηθει.. Εχει λοιπον πολυ δυστροπη συμπεριφορα, οταν βγαινει εκτος σπιτιου.. Κατεβαζει διακοπτες και γυριζει σε εξαιρετικα νευρικη & φοβικη συμπεριφορα προς ολους, εκτος αυτων που εχουν αλλα σκυλια.. Επισης ειναι εξαιρετικα κυριαρχικη με τα υπολοιπα σκυλια, και αρκετα κυριαρχικη οπου την παιρνει η θεωρει οτι την παιρνει στο σπιτι.. Γι αυτο αλλωστε και δεν μενει με τα παιδια (αν και δεν ειναι πολυ μικρα) μονη της.

    Ο σκυλος ειναι σε προγραμμα εκπαιδευσης εδω και 2 μηνες (σε παλια σχολη στην αλιμου) και ειχε βελτιωθει τρομακτικα, μεχρι το περασμενο Σαββατο στην Ανασταση.. Ηταν στο σπιτι μονη της, η κυρια με τις μικρες εκτος, και λογικα τα ειδε ολα απο βεγγαλικα και κροτιδες..

    Απο τοτε και οπως μου μεταφερουν ξανα γυρισαμε στο μηδεν... Αρχισε να λερωνει σπιτι ενω δεν το εκανε ουτε οταν ηταν κουταβι, γαυγιζει και ξεσηκωνεται με τον παραμικρο ηχο, και ειναι εκπληκτικα νευρικη.. Δεν τα εχω δει ακομη ολα αυτα γιατι ειμαι εκτος Ελλαδας, οποτε ειναι μονο οτι μου εχουν μεταφερει..

    Αποψεις & ιδεες καλοδεχουμενες.. Οι εκπαιδευτες της, λενε οτι παντα θα εχει μια ευαισθησια..
    και μας το ίδιο είχε. Καποιες φορές που πήγαμε στο εξωτερικό τον αφήσαμε για 2 εβδομαδες σε μια πολύ καλή θετική εκπαιδεύτρια σκύλων και έκανε παρέα με άλλα σκυλάκια, οποτε σιγα σιγά του έφυγαν οι ξενοφοφοβίες σε βαθμό που είναι φιλικός ακόμα και με σκυλους που τον γαυγίζουνε.

    Βεβαια ακόμα φοβάται τους κρότους, αλλα και τα ιπτάμενα... έντομα (μεγάλες μύγες, σφήκες, σκούρκους, κλπ). Αυτο πράγματι, δεν θα το ξεπεράσει...

  2. #902
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από congate7 Προβολή μηνύματος
    Ψάχνω κτηνίατρο να έρθει να κοιτάξει το πόδι της σκυλίτσας μου γιατί κουτσαίνει. Έχει πρήστει ο ένας της αγκώνας. Στην περιοχή δεν υπάρχει κανείς και δεν έχω όχημα να την πάω Ελευσίνα.
    μαλλον κάπως θα της γύρισε στο παιχνίδι. Πριν πας στον κτηνίατρο, δοκίμασε να το δέσεις σε όρθια θέση (τεντωμενο) με ελαστικό επίδεσμο. Αν καλυτερέψει μέσα σε 2-3 ημέρες μπορείς να αποφυγεις τον κτηνίατρο. Αν όχι πρέπει να έρθει να τη δεί κάποιος.

  3. #903
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    877
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από duke200 Προβολή μηνύματος
    μαλλον κάπως θα της γύρισε στο παιχνίδι. Πριν πας στον κτηνίατρο, δοκίμασε να το δέσεις σε όρθια θέση (τεντωμενο) με ελαστικό επίδεσμο. Αν καλυτερέψει μέσα σε 2-3 ημέρες μπορείς να αποφυγεις τον κτηνίατρο. Αν όχι πρέπει να έρθει να τη δεί κάποιος.

    Από χθες άρχισε να το πατάει καλύτερα. Μπήκε το πρωί ο επίδεσμος και σε μια ώρα της το έβγαλαν οι άλλοι δύο πάνω στο παιχνίδι. Ωραία πράγματα
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  4. #904
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    ναι, το πιο δυσκολο δεν στο έγραψα.. κανονικά θελει κατι σχρατς δεματικά, αλλιως τον βγαζουνε φυτίλια τον επίδεσμο.. Ο δικός μου τον τρώει κι όλας...

  5. #905
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από duke200 Προβολή μηνύματος
    ναι, το πιο δυσκολο δεν στο έγραψα.. κανονικά θελει κατι σχρατς δεματικά, αλλιως τον βγαζουνε φυτίλια τον επίδεσμο.. Ο δικός μου τον τρώει κι όλας...
    Σε τέτοιες περιπτώσεις βάζουν εκείνο το πλαστικό κολάρο (κώνο) για να μην πειράζουν τις πληγές και τους επιδέσμους

  6. #906
    Ειμαι ninja Το avatar του/της mariza
    Εγγραφή
    28/12/2015
    Μηνύματα
    257
    Μετά απο δύο χρόνια προσπάθειας...κατάφερα και τα έβγαλα μαζί φωτογραφία.....Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20160516_191412.jpg 
Προβολές:	195 
Μέγεθος:	103,0 KB 
ID:	358878

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20160516_191132.jpg 
Προβολές:	195 
Μέγεθος:	104,1 KB 
ID:	358881

    Με την βοήθεια μπισκότου

  7. #907
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Καλησπέρες σε όλους.

    Έχω ένα πρόβλημα το οποίο με βασανίζει αρκετά. Έχω ουσιαστικά ήδη μεταναστεύσει Ισπανία αλλά δεν έχω πάρει ακόμα μαζί μου το σκυλάκι. Μονόδρομος το αεροπλάνο (εναλλακτικές ευπρόσδεκτες φυσικά) και δυστυχώς μονόδρομος η Aegean επειδή είναι η μόνη που έχει direct πτήσεις και παίρνει στο cargo hold κατοικίδια. Το θέμα είναι ότι απαγορεύουν pitbul και boxers επειδή λέει δεν μπορούν να αναπνεύσουν. Σε άλλες εταιρείες δεν είδα τέτοιο περιορισμό πέραν του ότι έχουν recommend μόνο για τα pitbul (όχι boxer) να μην το παίρνεις μαζί σου σε θερμοκρασίες άνω των 30 βαθμών.

    Φυσικά δεν θα διακινδύνευα την ζωή του σκύλου μου σε καμία περίπτωση αλλά ο κτηνίατρος του, ο εκπαιδευτής του και ένας εκτροφέας που ρώτησα μου είπαν ότι και από τις δύο ράτσες έχουν ταξιδέψει πάρα πολλά σκυλιά τόσα χρόνια χωρίς να πάθουν κάτι.

    Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει μεταφέρει κανείς από δω μέσα τέτοια ράτσα εξωτερικό και πώς ?

  8. #908
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Με το που παω να βγω απο το αυτοκονητο στην αποθηκη,πεφτω πανω του.Το παιξε σοβαρος για να με ψαρωσει.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2016-05-16 14.16.42.jpg 
Προβολές:	186 
Μέγεθος:	55,9 KB 
ID:	358924

    Του εξηγησα οτι στην Ηπειρο σκυλια με τετοια φατσα η τα κρεμανε η τα ταιζουνε.Μιας και δεν ειχα ουτε ενα μετρο σκοινι ,αλλα καναδυο παλετες σκυλοτροφη ειπα να τον ταισω.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2016-05-16 14.14.29.jpg 
Προβολές:	186 
Μέγεθος:	60,3 KB 
ID:	358930

    Τι Μπολτ και πρασσινα αλογα.1,1 δευτερολεπτα τα 500 γραμμαρια.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2016-05-16 14.52.32.jpg 
Προβολές:	186 
Μέγεθος:	98,5 KB 
ID:	358932

    Να του κανω ευθανασια η θα του βρουμε ονομα?

  9. #909
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Επειδή το παιξε σοβαρός αρχικά σκεφτόμουνα το Σιριο
    Μετά μας είπες για το 1.1 δευτερολεπτο μισό κιλό τροφή.
    καρχαριάκος δηλαδή.

    Sharky? :P

  10. #910
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    877
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρες σε όλους.

    Έχω ένα πρόβλημα το οποίο με βασανίζει αρκετά. Έχω ουσιαστικά ήδη μεταναστεύσει Ισπανία αλλά δεν έχω πάρει ακόμα μαζί μου το σκυλάκι. Μονόδρομος το αεροπλάνο (εναλλακτικές ευπρόσδεκτες φυσικά) και δυστυχώς μονόδρομος η Aegean επειδή είναι η μόνη που έχει direct πτήσεις και παίρνει στο cargo hold κατοικίδια. Το θέμα είναι ότι απαγορεύουν pitbul και boxers επειδή λέει δεν μπορούν να αναπνεύσουν. Σε άλλες εταιρείες δεν είδα τέτοιο περιορισμό πέραν του ότι έχουν recommend μόνο για τα pitbul (όχι boxer) να μην το παίρνεις μαζί σου σε θερμοκρασίες άνω των 30 βαθμών.

    Φυσικά δεν θα διακινδύνευα την ζωή του σκύλου μου σε καμία περίπτωση αλλά ο κτηνίατρος του, ο εκπαιδευτής του και ένας εκτροφέας που ρώτησα μου είπαν ότι και από τις δύο ράτσες έχουν ταξιδέψει πάρα πολλά σκυλιά τόσα χρόνια χωρίς να πάθουν κάτι.

    Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει μεταφέρει κανείς από δω μέσα τέτοια ράτσα εξωτερικό και πώς ?
    Φίλος μου πηγαινοέρχεται με την πιτμπουλίνα του χωρίς κανένα πρόβλημα με αεροπλάνο. Δεν έχει αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα τόσο αυτός όσο και η σκυλίτσα του.

    edit: χωρίς τσιπάκι δεν ταξιδεύει τίποτα
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  11. #911
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Με το που παω να βγω απο το αυτοκονητο στην αποθηκη,πεφτω πανω του.Το παιξε σοβαρος για να με ψαρωσει.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2016-05-16 14.16.42.jpg 
Προβολές:	186 
Μέγεθος:	55,9 KB 
ID:	358924

    Του εξηγησα οτι στην Ηπειρο σκυλια με τετοια φατσα η τα κρεμανε η τα ταιζουνε.Μιας και δεν ειχα ουτε ενα μετρο σκοινι ,αλλα καναδυο παλετες σκυλοτροφη ειπα να τον ταισω.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2016-05-16 14.14.29.jpg 
Προβολές:	186 
Μέγεθος:	60,3 KB 
ID:	358930

    Τι Μπολτ και πρασσινα αλογα.1,1 δευτερολεπτα τα 500 γραμμαρια.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2016-05-16 14.52.32.jpg 
Προβολές:	186 
Μέγεθος:	98,5 KB 
ID:	358932

    Να του κανω ευθανασια η θα του βρουμε ονομα?
    Να τον κρατήσεις είναι τυχερό σού.
    Αυτό σε διάλεξε για αφεντικό,και θα δεις οτι θα στο ανταποδώσει.
    Δυο αδέσποτα έχω κρατησει έτσι.
    Χωρίς να θέλω να προσβαλω τον φίλο απο Κοζάνη
    Ψηφιζω DALTON

  12. #912
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2016-05-16 14.14.29.jpg 
Προβολές:	186 
Μέγεθος:	60,3 KB 
ID:	358930

    Τι Μπολτ και πρασσινα αλογα.1,1 δευτερολεπτα τα 500 γραμμαρια.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2016-05-16 14.52.32.jpg 
Προβολές:	186 
Μέγεθος:	98,5 KB 
ID:	358932

    Να του κανω ευθανασια η θα του βρουμε ονομα?
    Μα του έδωσες ήδη όνομα...

  13. #913
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από congate7 Προβολή μηνύματος
    Φίλος μου πηγαινοέρχεται με την πιτμπουλίνα του χωρίς κανένα πρόβλημα με αεροπλάνο. Δεν έχει αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα τόσο αυτός όσο και η σκυλίτσα του.

    edit: χωρίς τσιπάκι δεν ταξιδεύει τίποτα
    για πες αεροπορική ρε παίχτη

  14. #914
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Με το που παω να βγω απο το αυτοκονητο στην αποθηκη,πεφτω πανω του.Το παιξε σοβαρος για να με ψαρωσει.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2016-05-16 14.16.42.jpg 
Προβολές:	186 
Μέγεθος:	55,9 KB 
ID:	358924

    Του εξηγησα οτι στην Ηπειρο σκυλια με τετοια φατσα η τα κρεμανε η τα ταιζουνε.Μιας και δεν ειχα ουτε ενα μετρο σκοινι ,αλλα καναδυο παλετες σκυλοτροφη ειπα να τον ταισω.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2016-05-16 14.14.29.jpg 
Προβολές:	186 
Μέγεθος:	60,3 KB 
ID:	358930

    Τι Μπολτ και πρασσινα αλογα.1,1 δευτερολεπτα τα 500 γραμμαρια.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2016-05-16 14.52.32.jpg 
Προβολές:	186 
Μέγεθος:	98,5 KB 
ID:	358932

    Να του κανω ευθανασια η θα του βρουμε ονομα?
    Τετοια μαπα , γινεται να της γυρισεις πλατη?!
    Αληθεια , εκει στην φωτο , σε κοιταει στα ματια? Noμιζω οτι βρηκες τρομερο φιλο.

  15. #915
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mario27 Προβολή μηνύματος
    Τετοια μαπα , γινεται να της γυρισεις πλατη?!
    Αληθεια , εκει στην φωτο , σε κοιταει στα ματια? Noμιζω οτι βρηκες τρομερο φιλο.
    Μπα μαλλον την δευτερη κονσερβα.

    Τα τετραποδα παντα ητανε φιλοι μου.Με τα διποδα ειχα παντα ενα θεμα.

Παρόμοια θέματα

  1. Μηχανές, καλοκαίρι και ανεπιθύμητα κατοικίδια..
    από sniper στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2012, 16:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF