Σελίδα 95 από 119 ΠρώτοΠρώτο ... 458590919293949596979899100105 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.411 έως 1.425 από 1779

Θέμα: Κατοικιδια

  1. #1411
    Τι λέτε για την απορία του συνφορουμίτη;


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macedonas Προβολή μηνύματος
    Δεν σε είδα εγώ , αλλά σε είδε η σύζυγος πανιλίθιε να σταματάς έξω απ το σπίτι μου, να ανοίγεις το πορτ μπαγκάζ του αυτοκινήτου, να βγάζεις ένα επανιέλ μπρετόν και να την κοπανάς ........
    Η σύζ. κράτησε τις πινακίδες !!!
    Τι μπορώ να κάνω ;
    Όσο και να έψαξα τριγύρω δεν μπόρεσα να βρώ το καιμένο το σκυλάκι ......


    Καλά προφανώς αν δεν μπορεί να το βρει τι να κάνει, αλλά καταγγελία στον ηλίθιο, παίζει κάπως;

  2. #1412
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    1.Να παει στην αστυνομια ,καταγγελία, ονομαστική
    Μαζί με αυτά δίνει μια μίνι περιγραφή αυτουνού, του αμαξιου μαζί με τις πινακιδες, του συμβαντος . Από κει πέρα λογικά θα πάρουν όλα τον δρόμο τους.
    2. Να παει σε μια φιλοζωικη(της περιοχής? Πόλης? ) να πει τι συνέβη, να πει ότι πήγε στην αστυνομία, μια περιγραφή του σκύλου. Λογικά θα ψάξουν να το βρούνε.
    Λίγα λεπτά, ίσως σώσουν μια ζωή, ίσως τιμωρηθεί μια κακιστη πράξη.

  3. #1413
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Τι λέτε για την απορία του συνφορουμίτη;






    Καλά προφανώς αν δεν μπορεί να το βρει τι να κάνει, αλλά καταγγελία στον ηλίθιο, παίζει κάπως;


  4. #1414
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mario27 Προβολή μηνύματος
    μεταφέρθηκες εδώ γιατί σχόλια στο "σε είδα" απαγορεύονται και εν προκειμένω ως χρήσιμο είπα να μείνει.

  5. #1415
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.132
    Εγώ όταν κάνω την αγαπημένη μου βόλτα στην Πάρνηθα πάντα ανεβαίνω με φαγητό... τραγική η κατάσταση, αυτά που είναι πολύ καιρό παρατημένα έχουν αρχίσει και συνηθίζουν, τα φρεσκοπαρατημένα είναι σαν χαμένα, κοιτάζουν συνέχεια τον δρόμο για να δούνε το αφεντικό τους να γυρίζει για να τα πάρει.

  6. #1416
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Ναι, καταγγελία σε αστυνομία και να πάτε μαζί με τι φιλοζωική της περιοχής.

  7. #1417
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Ρε παιδιά όταν πήρα εγώ την Ρίκα μου και την πρωτοπήγα στον κτηνίατρο της έβαλε τσιπάκι υποχρεωτικά και υπέγραψα κάτι χαρτιά που αναφέρανε ποιός είμαι, τι κάνω, διεύθυνση, τηλέφωνα, hobbies, υπευθυνη δήλωση κλπ,κλπ, όλα αυτά πήγανε σε μία τράπεζα δεδομένων.
    "Ολοι αυτοί που παρατάνε τα σκυλιά τους δεν τα έχουν πάει ποτέ σε κτηνίατρο;

  8. #1418
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apache Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά όταν πήρα εγώ την Ρίκα μου και την πρωτοπήγα στον κτηνίατρο της έβαλε τσιπάκι υποχρεωτικά και υπέγραψα κάτι χαρτιά που αναφέρανε ποιός είμαι, τι κάνω, διεύθυνση, τηλέφωνα, hobbies, υπευθυνη δήλωση κλπ,κλπ, όλα αυτά πήγανε σε μία τράπεζα δεδομένων.
    "Ολοι αυτοί που παρατάνε τα σκυλιά τους δεν τα έχουν πάει ποτέ σε κτηνίατρο;
    Ειναι σαν να πληρωνεις και να ζητάς απόδειξη η όχι.
    Νομίζεις οτι όλοι οι κτηνίατροι κάνουν το νόμιμο,η κοιτανε το μεροκάματο?
    Απο την αλλη μου φαντάζει αδύνατο κάποιος με σκύλο, γάτα, κλπ να μην κανει στο ζωάκι του εμβόλια κτλπ

  9. #1419
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Εγώ της κάνω εμβόλια αλλά δεν το έχω τσιπακι. Είναι νόμος , αλλά εγώ εκτός του ότι δεν το βρίσκω αναγκαίο, δεν το βρίσκω και σωστο.
    Παρόλο που δεν την έχω κανεκ, αλλά αυτό συμβαίνει επειδή δεν θα την βάλω ποτέ να ζευγαρωσει, αναγκαία και σωστή πράξη βρίσκω την στειρωση. Τα περισσότερα σκυλιά εκεί πέρα που λέτε οτι τα παράτανε , το πήρανε επειδή είπαν σε έναν φίλο του που είχε σκύλο,ότι θέλει σκύλο και να το βάλει να κάνει σκυλάκια. Έτσι, ο φίλος του, βρήκε έναν φίλο του που έχει σκύλο, συμφώνησαν να τα βάλουν να ζευγαρωσουν και έβγαλε τρία ή τέσσερα ή πέντε. Το ένα το δώσανε εκεί που έπρεπε, το ένα το πήρε άλλος που πραγματικά το ήθελε και το άλλο το βάλανε μέσα σε κάδο. Δύο στα τρία θα καταλήξουν στο δρόμο, και δεν είναι ο δεύτερος. Και αντε, λες στην αρχή δεν θα κανει πολλά. Αμα το βάλει και δεύτερη και τρίτη φορά να κάνει θα βγάλει 4+ . Μετά ας μην απορουμε γιατί συμβαίνει αυτό που συμβαίνει και έχουμε τόσα αδέσποτα μέσα στις πόλεις. Το ίδιο και με τις γάτες.
    Ζευγάρωματα μεταξύ των αγαπημένων μας φίλων από γνωστούς μας , θεωρείτε υψηστη ανευθυνοτητα , εκτός από ηλιθιότητα στις μέρες μας.

    Πριν που είπα για γάτες, νομίζω ότι είναι οι μέρες που οι γάτοι έχουν ορεξουλες ή περασαν μολις.Όπου και να κοιτάξεις θα δεις γάτο πάνω σε γάτα ή δύο τρεις γάτους γύρω από μια γάτα και να μιλάνε ή να ακουγονται στις 5 το πρωι .
    Οπως και στα σκυλιά, το νούμερο των αδεσποτων γατων αυξάνεται αντί να μειώνεται.

  10. #1420
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παλιοζωή ρε γαμώτο...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2017-04-04 19.57.36.jpg 
Προβολές:	255 
Μέγεθος:	74,6 KB 
ID:	380776

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  11. #1421
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Αν κάτι θα άλλαζα, είναι να μην την αφηνα τοσο βρωμικη και να την έκανα μπάνιο πιο συχνά. Και όχι μια 1-2 φορές ανά εποχή

    Την έκανα για να της φύγει η χειμωνιατικη γούνα κιόλας. Εβγαλε πολυ πραμα. Είναι η εποχή τώρα (μέσα Μαρτίου με μέσα Μαΐου και αντιστοιχα Φθινόπωρο ) που αλλάζουν τριχωμα. Απο την κοιλια μεχρι τα καπουλια φαινοταν απο μετρα οτι αλλαζε τριχωμα. Φυσικά θα βγάλει και άλλο μέχρι τέλος εποχής. Λίγο υπομονή παιδιά.

    Κάθεται , μόνο το κεφάλι με ζοριζει.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20170405_143451-768x1024.jpg 
Προβολές:	248 
Μέγεθος:	59,4 KB 
ID:	380784


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20170405_143430-768x1024.jpg 
Προβολές:	247 
Μέγεθος:	63,0 KB 
ID:	380785



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20170405_143252-768x1024.jpg 
Προβολές:	250 
Μέγεθος:	63,9 KB 
ID:	380786

  12. #1422
    Υποψήφια για υιοθεσία :
    5-6 μηνών , θηλυκιά και κούκλα !!! Αποπαρασιτωμένη και με εμβόλιο . Την πήγανε στον Κτηνίατρό μου (Γλυκά Νερά) πριν 1,5 μήνα και βρίσκεται μέσα σε κλουβί η καημένη . Δεν της αξίζει .. Εγώ έχω τέσσερα + 1 παιδί + γυναίκα έγκυο και δεν με παίρνει πλέον ..πολλά τα έξοδα ..
    Εαν σας πέφτει μακριά αναλαμβάνω να σας την φέρω .
    Ο υποψήφιος εννοείται ότι πρέπει να είναι υπεύθυνος και να αγαπάει τα ζώα . Για τους νέους στον χώρο να πω ότι τα γατιά είναι πολύ εύκολα στην συμβίωση σε αντίθεση με τα σκυλιά (που θέλουν βόλτα κλπ κλπ - μην με παρεξηγείτε οι κατέχοντες) , οπότε μην αγχώνεστε .. όλα θα κυλήσουν εύκολα και θα αλλάξετε την ζωή σας προς το καλύτερο ..πιστέψτε με ..
    Για αυτούς που έχουν ένα γατί , να πάρουν άλλο ένα για παρεούλα όταν λείπεται από το σπίτι ..

    Πως αντιστέκομαι τόσο καιρό ???

    Σας παρουσιάζω λοιπόν την Βαλεντίνα (την βρήκαν 14/2/2016)

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	210 
Μέγεθος:	49,6 KB 
ID:	380822

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3.jpg 
Προβολές:	210 
Μέγεθος:	48,1 KB 
ID:	380823

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	210 
Μέγεθος:	50,5 KB 
ID:	380824
    KTM950 Adventure - Tuono 1000 RR7 Blue Dream (..no more dreaming..)

  13. #1423
    Συναντηση κορυφης
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	received_1489831301027183.jpg 
Προβολές:	184 
Μέγεθος:	103,4 KB 
ID:	380836

  14. #1424
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lamnian Προβολή μηνύματος
    Υποψήφια για υιοθεσία :
    5-6 μηνών , θηλυκιά και κούκλα !!! Αποπαρασιτωμένη και με εμβόλιο . Την πήγανε στον Κτηνίατρό μου (Γλυκά Νερά) πριν 1,5 μήνα και βρίσκεται μέσα σε κλουβί η καημένη . Δεν της αξίζει .. Εγώ έχω τέσσερα + 1 παιδί + γυναίκα έγκυο και δεν με παίρνει πλέον ..πολλά τα έξοδα ..
    Εαν σας πέφτει μακριά αναλαμβάνω να σας την φέρω .
    Ο υποψήφιος εννοείται ότι πρέπει να είναι υπεύθυνος και να αγαπάει τα ζώα . Για τους νέους στον χώρο να πω ότι τα γατιά είναι πολύ εύκολα στην συμβίωση σε αντίθεση με τα σκυλιά (που θέλουν βόλτα κλπ κλπ - μην με παρεξηγείτε οι κατέχοντες) , οπότε μην αγχώνεστε .. όλα θα κυλήσουν εύκολα και θα αλλάξετε την ζωή σας προς το καλύτερο ..πιστέψτε με ..
    Για αυτούς που έχουν ένα γατί , να πάρουν άλλο ένα για παρεούλα όταν λείπεται από το σπίτι ..

    Πως αντιστέκομαι τόσο καιρό ???

    Σας παρουσιάζω λοιπόν την Βαλεντίνα (την βρήκαν 14/2/2016)

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	210 
Μέγεθος:	49,6 KB 
ID:	380822

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3.jpg 
Προβολές:	210 
Μέγεθος:	48,1 KB 
ID:	380823

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	210 
Μέγεθος:	50,5 KB 
ID:	380824

    Σήμερα βρέθηκε μια καλή κυρία που έχει έναν στειρωμένο γάτο και την υιοθέτησε !
    Από την μία μου έφυγε ένα βάρος , από την άλλη βαθιά μέσα μου έλεγα να μην βρεθεί για να την πάρω και αυτή .. τι να πεις , εγκεφαλικές ανωμαλίες
    KTM950 Adventure - Tuono 1000 RR7 Blue Dream (..no more dreaming..)

  15. #1425
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mreza
    Εγγραφή
    07/07/2013
    Μηνύματα
    139
    Πόζα με καμάρι..
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kiba.jpg 
Προβολές:	143 
Μέγεθος:	101,2 KB 
ID:	380883

Παρόμοια θέματα

  1. Μηχανές, καλοκαίρι και ανεπιθύμητα κατοικίδια..
    από sniper στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2012, 16:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF