Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 109

Θέμα: ποδι ή γονατο?

  1. #46
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    με την μικρη εμπειρια μου μπορω να πω οτι βγαζοντας το ποδι το κανεις για να ντριφταρεις και να στηριχτεις αν γλυστρισεις πολυ.
    ρε σταυρο μη γραφεις σε παρακαλω !!!!!!!!!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  2. #47
    Μαρή κουλαμαρία Γιωργάκη έχεις πάει να βγάλεις γόνατο σε στροφή με 250?
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  3. #48
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Titanas
    Μαρή κουλαμαρία Γιωργάκη έχεις πάει να βγάλεις γόνατο σε στροφή με 250?
    ΣΤΑΣΟΥ ΑΔΕΡΦΕ !!!!

    μεγαρα τοσα χλμ δεν μαζευεις πουθενα.

    σερρες δε νομιζω οτι υπαρχει στροφη να μπεις με 250.

    εσυ δλδ που πηγες να βγαλεις γονατο με 250 ???

    1 το κρατουμενο.

    παμε στο 2ο.

    με βαση το μαθημα του 0-300 rs και του css για να στριψεις υπαρχει μια σειρα (αληλουχια) κινησεων.
    πριν κανεις λοιπον γυροσκοπικο αρα πολυ πριν ξεκινησεις τη στροφη εχεις ηδη τοποθετηθει πανω στη μηχανη.για την ακριβεια ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΗΣΙΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗ ΣΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ !!!ΑΝ λοιπον μπεις σε στροφη με 250 εχεις ηδη τοποθετηθει αρα εχεις βγαλει γονατα, σωματα και τη μπεμπελη αν εχει ζεστη.

    αυτα μου μαθανε ανθρωποι που λεγονται εκπαιδευτες γιωργο.τωρα αν εσυ και ο σταυρος εχετε αντιθετη αποψη...φτιαχτε δικια σας σχολη τι να πω...

    ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΕΙΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΛΕΤΕ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    ΣΤΑΣΟΥ ΑΔΕΡΦΕ !!!!

    μεγαρα τοσα χλμ δεν μαζευεις πουθενα.

    σερρες δε νομιζω οτι υπαρχει στροφη να μπεις με 250.

    εσυ δλδ που πηγες να βγαλεις γονατο με 250 ???

    1 το κρατουμενο.

    παμε στο 2ο.

    με βαση το μαθημα του 0-300 rs και του css για να στριψεις υπαρχει μια σειρα (αληλουχια) κινησεων.
    πριν κανεις λοιπον γυροσκοπικο αρα πολυ πριν ξεκινησεις τη στροφη εχεις ηδη τοποθετηθει πανω στη μηχανη.για την ακριβεια ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΗΣΙΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗ ΣΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ !!!ΑΝ λοιπον μπεις σε στροφη με 250 εχεις ηδη τοποθετηθει αρα εχεις βγαλει γονατα, σωματα και τη μπεμπελη αν εχει ζεστη.

    αυτα μου μαθανε ανθρωποι που λεγονται εκπαιδευτες γιωργο.τωρα αν εσυ και ο σταυρος εχετε αντιθετη αποψη...φτιαχτε δικια σας σχολη τι να πω...

    ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΕΙΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΛΕΤΕ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

    ρε αγορι γλυκο...

    προσπαθησε λιγο να καταλαβεις.
    αυτο που λεει ο Τιτανας και εγω αφορα ανοιχτες παρατεταμενες των 200+

    ολα αυτα που αναφερεις ειναι σωστα και γινονται σε κλειστες "σχετικα" στροφες,οπου μπορεις να παρεις και μεγαλυτερη κλιση.

    σε μια πολυ ανοιχτη που εχεις μαζεψει "πολλα" και πας να τοποθετηθεις και να βγαλεις γονατο, ο αερας τεινει να στο παει πισω. ειναι απολυτα φυσικο αν αναλογιστεις οτι σε μια τετοια στροφη δεν εχεις μεγαλη κλιση οποτε και το σωμα σου θα ειναι πιο ορθιο και δεν θα "κρεμεται" απο την μοτο.οποτε και το γονατο δεν βγαινει σαν φυσικη συνεχεια της ολης ενεργειας.(και αν βγει αυτο που κανει ειναι να χαλαει την ισορροπια της μηχανης).


    αν δεις και τους παγκοσμιους, σε τετοιες στροφες ειναι μαζεμενοι στις μοτο και απλα προσπαθουν να πλαγιασουν οντας μονοκοματοι χωρις να κρεμονται και χωρις γονατο.





    ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ... ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΠΟΤΕ 200 ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΜΩΡΗ ΚΟΥΛΑΤΖΑ τι καθομαστε και το συζηταμε??
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  5. #50
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    ρε αγορι γλυκο...

    προσπαθησε λιγο να καταλαβεις.
    αυτο που λεει ο Τιτανας και εγω αφορα ανοιχτες παρατεταμενες των 200+

    ολα αυτα που αναφερεις ειναι σωστα και γινονται σε κλειστες "σχετικα" στροφες,οπου μπορεις να παρεις και μεγαλυτερη κλιση.

    σε μια πολυ ανοιχτη που εχεις μαζεψει "πολλα" και πας να τοποθετηθεις και να βγαλεις γονατο, ο αερας τεινει να στο παει πισω. ειναι απολυτα φυσικο αν αναλογιστεις οτι σε μια τετοια στροφη δεν εχεις μεγαλη κλιση οποτε και το σωμα σου θα ειναι πιο ορθιο και δεν θα "κρεμεται" απο την μοτο.οποτε και το γονατο δεν βγαινει σαν φυσικη συνεχεια της ολης ενεργειας.(και αν βγει αυτο που κανει ειναι να χαλαει την ισορροπια της μηχανης).


    αν δεις και τους παγκοσμιους, σε τετοιες στροφες ειναι μαζεμενοι στις μοτο και απλα προσπαθουν να πλαγιασουν οντας μονοκοματοι χωρις να κρεμονται και χωρις γονατο.





    ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ... ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΠΟΤΕ 200 ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΜΩΡΗ ΚΟΥΛΑΤΖΑ τι καθομαστε και το συζηταμε??
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ρε σταυρο....αν δεν χρειαζεται κατα την τοποθετηση να βγαλεις γονατο...γιατι να το βγαλεις ???

    ξερεις ποτε και γιατι βγαζεις γονατο ???

    επισης στροφη τοσο ανοιχτη που να την παιρνεις με 200αρες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΟΦΗ !!!!

    και στην τελικη εσυ οταν ειδες(??) 200 μετα επεσες η δεν θυμαμαι καλα ???εκεινη ηταν στροφη και οπως ειδες δεν την παιρνεις με 200.

    ξαναλεω μη λετε ανακριβειες ειδικα ανθρωποι που δεν εχετε επαφη με το θεμα.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    ρε σταυρο....αν δεν χρειαζεται κατα την τοποθετηση να βγαλεις γονατο...γιατι να το βγαλεις ???

    ξερεις ποτε και γιατι βγαζεις γονατο ???

    μαλλον οχι

    επισης στροφη τοσο ανοιχτη που να την παιρνεις με 200αρες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΟΦΗ !!!!


    μμμ,απ'οτι φαινεται και εδω εχεις δικιο..

    και στην τελικη εσυ οταν ειδες(??) 200 μετα επεσες η δεν θυμαμαι καλα ???εκεινη ηταν στροφη και οπως ειδες δεν την παιρνεις με 200.

    για ποια απ'ολες τις τουμπες λες...


    ξαναλεω μη λετε ανακριβειες ειδικα ανθρωποι που δεν εχετε επαφη με το θεμα.


    μαλιστα μεγαλε γυροσκοπε του Συμπαντος, τρισμεγιστε γνωστη των apex, τεραστιε ξυστογονατα των απανταχου πιστων...


    φανταζομαι,καταλαβαινεις οτι το ριχνω στο humor για ευνοητους λογους. τα υπολοιπα καποια στιγμη απο κοντα.

  7. #52
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    You are being watched.....

  8. #53
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    ΣΤΑΣΟΥ ΑΔΕΡΦΕ !!!!

    μεγαρα τοσα χλμ δεν μαζευεις πουθενα.

    σερρες δε νομιζω οτι υπαρχει στροφη να μπεις με 250.

    εσυ δλδ που πηγες να βγαλεις γονατο με 250 ???

    1 το κρατουμενο.

    Αρτεμίσιο
    Τουτέστιν πάει να πει οτι η σημερινή νεολαία μας έχει γραμμένους στα παλιά της τα καρμπιρατέρ!

  9. #54
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    μαλιστα μεγαλε γυροσκοπε του Συμπαντος, τρισμεγιστε γνωστη των apex, τεραστιε ξυστογονατα των απανταχου πιστων...


    φανταζομαι,καταλαβαινεις οτι το ριχνω στο humor για ευνοητους λογους. τα υπολοιπα καποια στιγμη απο κοντα.
    χανεις τη ψυχραιμια σου.

    αυτα κανει η ελειψη γνωσης...αυτο λεω απο την αρχη.μην λες οτι να ναι γιατι οταν σου αποδειξω οτι λες οτι να ναι τοτε χανεις την ψυχραιμια σου και το γυρνας σε προσωπικη επιθεση και εκει δεν θα σε ακολουθησω γιατι δεν εχει νοημα.το θεμα ειναι να ξερεις τι λες και να το υποστηριζεις.

    τα υπολοιπα οντως απο κοντα.

    υ.γ.ουτε ξυστης ειμαι, ουτε στις απανταχου πιστες εχω παει (για την ακριβεια εχω μπει σε μια μονο, αυτη των μεγαρων), ουτε μεγας γυροσκοπος του συμπαντος ειμαι, ουτε τπτ απο αυτα που μου προσαπτεις.εγω ειμαι ενας ακομα μοτοσυκλετιστης της σειρας που προσπαθει να μαθει πως να οδηγει με οσο το δυνατον μεγαλυτερη ασφαλεια αλλα και διασκεδαστικα ταυτοχρονα την μοτοσυκλετα του.στην προσπαθεια επανω εχω παει και εχω λαβει γνωση απο ανθρωπους εξιδεικευμενους στο αντικειμενο.

    ΕΣΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΣΤΑΥΡΟ ???

    το ερωτημα θεσε το στον εαυτο σου για σενα. βαλε λιγο στην ακρη τον ηλιθιο εγωισμο σου και μην προσπαθεις να το παιξεις καποιος. just be yourself my friend and try to be better !!!

    φιλικα ΞΑΝΑ !!!!!!!!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #55
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vourkoufales
    Αρτεμίσιο
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER


    επισης στροφη τοσο ανοιχτη που να την παιρνεις με 200αρες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΟΦΗ !!!!

    αλλο στριβω το μηχανακι μου και αλλο στιβω το μηχανακι μου
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    χανεις τη ψυχραιμια σου.

    κανεις λαθος,απλα το ριχνω στην πλακα.

    αυτα κανει η ελειψη γνωσης...αυτο λεω απο την αρχη.μην λες οτι να ναι γιατι οταν σου αποδειξω οτι λες οτι να ναι τοτε χανεις την ψυχραιμια σου και το γυρνας σε προσωπικη επιθεση και εκει δεν θα σε ακολουθησω γιατι δεν εχει νοημα.το θεμα ειναι να ξερεις τι λες και να το υποστηριζεις.


    δεν μου απεδειξες βασικα τιποτα.και δεν εχασα την ψυχραιμια μου.προσπαθω να σου δωσω να καταλαβεις οτι υπαρχουν στροφες που πας με πανω απο 200 αλλα εις ματην.

    τα υπολοιπα οντως απο κοντα.

    αυτο ελπιζω.

    υ.γ.ουτε ξυστης ειμαι, ουτε στις απανταχου πιστες εχω παει (για την ακριβεια εχω μπει σε μια μονο, αυτη των μεγαρων), ουτε μεγας γυροσκοπος του συμπαντος ειμαι, ουτε τπτ απο αυτα που μου προσαπτεις.εγω ειμαι ενας ακομα μοτοσυκλετιστης της σειρας που προσπαθει να μαθει πως να οδηγει με οσο το δυνατον μεγαλυτερη ασφαλεια αλλα και διασκεδαστικα ταυτοχρονα την μοτοσυκλετα του.στην προσπαθεια επανω εχω παει και εχω λαβει γνωση απο ανθρωπους εξιδεικευμενους στο αντικειμενο.

    ολα αυτα που αναφερεις στα ειπα με χαρακτηρα χιουμοριστικο και στο ειπα και απο κατω.Μαλλον εσυ εχεις χασει την ψυχραιμια σου.ακου σου "ΠΡΟΣΑΠΤΩ"!ΧΑΧΑΧΑ και βασικα εχεις κανει ενα σχολειο. τιποτα παραπανω. μου φαινεται οτι νομιζεις οτι εχεις παρει την γνωση ολου του κοσμου. Ηρεμησε. ειναι απλα ενα σχολειο. καλυτερο απο το τιποτα που δεν εχω κανει εγω αλλα παραμενει ενα σχολειο.

    ΕΣΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΣΤΑΥΡΟ ???

    οπως ειπα, δεν εχω κανει τιποτα. οχι ομως γιατι δεν ηθελα. απλα πηρα την μηχανη Φεβρουαριο του '06,στρωσιμο και εξοικειωση, ειχα τρακαρισμα που κρατηθηκε μεσα 2 μηνες και μετα Αυγουστο μπηκα φανταρος.Απολυση μετα απο 1 χρονο και πτωση στα μεγαρα. ουσιαστικα την μηχανη ειναι ζητημα να την εχω οδηγησει συγκεντρωτικα πανω απο 12 μηνες. και το ανεφερα και στο 1ο ποστ του συγκεκριμενου thread. "με την μικρη εμπειρια που εχω".

    το ερωτημα θεσε το στον εαυτο σου για σενα. βαλε λιγο στην ακρη τον
    ηλιθιο εγωισμο σου και μην προσπαθεις να το παιξεις καποιος. just be yourself my friend and try to be better !!!


    κοιτα τωρα..χαρακτηριζεις...και ειναι λαθος.αφου ειπαμε. θα τα πουμε απο κοντα.

    φιλικα ΞΑΝΑ !!!!!!!!!!

    ανταποδιδω την ΦΙΛΙΚΟΤΗΤΑ.



  12. #57
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    1.το αν το ριχνεις στη πλακα η οχι το ξερουμε και οι 2. μη χτυπιεσαι δε με πειθεις.

    2.ειπαμε στροφη με πανω απο 200 δεν λογιζεται σαν στροφη.μια καμπη του δρομου ειναι και τπτ περισσοτερο. αν εσυ θες να τη πεις και βαγγελη κανενα προβλημα απο μενα.

    3.δεν χρειαζεται να ελπιζεις. να εισαι σιγουρος !!!!

    4.αμα αρχισω να σε χαρακτηριζω και εγω με ειρωνικες εκφρασεις και μετα βαλω ενα πλακα κανω να δω τι θα μου πεις μετα αλλα δεν θα το κανω.απλα σκεψου το.τωρα οσον αφορα τη γνωση και το σχολειο που λες...ναι εκανα ενα σχολειο που δεν εκανες.το δουλεψα γραφοντας καποια χλμ στη πιστα που δεν το εκανες.εκφραζω τη θεωρια που διδαχτικα και δεν γνωριζεις χωρις τπτ περισσοτερο η λιγοτερο.μενουνε πολλα να μαθω!!!στο φωναζω αλλα (πως το ειπες...α ναι εις ματην) μα σε καθε περιπτωση γνωριζω λιιιιιγα παραπανω απο σενα και αν θες για να μη νιωθεις ασχημα να προσθεσω οτι μιλαω θεωρητικα...θελεις???για να νιωσεις και ομορφα θελεις να πω οτι εισαι σουπερ-ντουπερ ραιντερ???να το πω και αυτο !!!εγω βλεπεις δεν προσπαθω να αποδειξω τπτ σε κανεναν...ουτε εδω μεσα αλλα ουτε και στον ιδιο μου τον εαυτο.σε καθε περιπτωση παντως τη θεωρια τη διδαχτικα, τη λεω και ΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ την κανεις θα δεις οτι στη θεωρια εχω δικιο.

    5.πρωτον μην απολογισε, δεν χρειαζεται!δευτερον ειδικα σε μενα που σε ξερω!τριτον αν εχεις οπως δηλωνεις μικρη εμπειρια καλο ειναι να σιωπας και να ακους και κανεναν με λιιιγο μεγαλυτερη εμπειρια απο σενα μια και δεν οδηγω 12 μηνες μηχανη.

    6.δεν χαρακτηρισα εσενα.τον εγωισμο σου χαρακτηρισα.ο εγωισμος μπορει να σε οφελει η να σε βλαπτει...σε αφηνω να σκεφτεις μονος σου λοιπον και να αποφασισεις αν ο δικος σου εγωισμος σε εχει οφελισει η σε εχει βλαψει μεχρι στιγμης.εσυ ξερεις καλυτερα.

    δε μπορω να δω ενα ατομο σαν εσενα εχθρικα ρε σταυρο αρα το φιλικο παραμενει...απαλασεσαι λογω..............βρες το μονος σου !!!!

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  13. #58
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παιδιά ας το λήξουμε εδώ το προσωπικό. Καλά δε λέω...?
    Ας επικεντρωθούμε στο τίτλο του thread σε συμβουλές & απόψεις.
    Σας ευχαριστώ.!!

    MikeG

  14. #59
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    παρε λοιπον και τη μαρτυρια ενος οδηγου που ξερω οτι παραδεχεσαι απολυτα για να δεις οτι με 200 εχει γονατο εξω....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    νομιζω οτι ξεπερασαν καθε προσδοκια!!! η τελευταια αριστερη τελειωνει με συνοπτικες διαδικασιες , με 6η στο κιβωτιο και 200 κοντερισια...τελευταια στιγμη μαζευω γονατο για να σωσω την κορντουρα και πηγαινουμε πλεον για αττικη οδο...
    ο λογος που μαζεψε το γονατο ειναι μονο για να σωσει τη γκορντουρα και οχι γιατι αποσταθεροποιειται η μηχανη.

    αυτο εννοουσα μη λετε ανακριβειες.

    επισης για να σου πω και κατι ακομα που θα μαθει κανεις αν παει στα σχολεια:

    βγαζουμε το σωμα μας προς τη πλευρα που θελουμε να στριψουμε, προκειμενου να μετατοπισουμε το κεντρο βαρους και με αυτο το τροπο να διευκολυνουμε την αλλαγη πορειας της μοτοσυκλετας μας.σε αυτη τη μετατοπιση ο ανω κορμος συμβαλλει κατα 80% ενω ο κατω κορμος μονο κατα 20% !!!

    το γονατο βγαινει μονο προκειμενου να παρει τη πληροφορια του τι περιθωρια εχει ακομα η μηχανη να γειρει !!!

    οταν παρει ο αναβατης τη πληροφορια αυτη μαζευει το γονατο και δεν γερνει αλλο τη μηχανη (φυσικα παντα εχει να κανει με τη στιγμη, τη στροφη, τον λογο που οδηγει κανεις,την ψυχολογια κλπ).στις περισσοτερες περιπτωσεις θα δεις ακομα και στα gp οτι μαζευοντε οταν νιωσουνε την ασφαλτο στη ξυστρα τους.ο λογος ???δημιουργειται μοχλος !!!σαν ενα διαβητη ο οποιος εχει την ακιδα του στο γονατο του αναβατη και μολυβι που διαγραφει τον κυκλο ειναι η ιδια η μηχανη.

    αυτα λοιπον αποεναν αδαη.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #60
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Παιδιά ας το λήξουμε εδώ το προσωπικό. Καλά δε λέω...?
    Ας επικεντρωθούμε στο τίτλο του thread σε συμβουλές & απόψεις.
    Σας ευχαριστώ.!!

    MikeG
    done απο μενα.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τσαντάκι για το πόδι
    από speedyandreas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2010, 12:41
  2. ποδι ή γονατο???Σε μοταρτ (σχετικα βαρυ)
    από thoukis στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2009, 16:05
  3. Σάς έχουν πατήσει το πόδι;
    από downhill στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2006, 12:20
  4. ...γονατο στη ασφαλτο....
    από sotpag στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2005, 23:01
  5. Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2005, 11:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF