Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Honda FMX vs Suzuki DRZ

  1. #1
    dromoi..mono me strofes.. Το avatar του/της GsM
    Εγγραφή
    06/02/2008
    Μηνύματα
    24

    Honda FMX vs Suzuki DRZ

    Γεια χαρα σε ολους! Καταρχην ειμαι καινουργιος στην παρεα και θελω να σας πω πως ηδη νιωθω σαν το σπιτι μου...

    Θελω να μου πειτε κατα την γνωμη σας πιο supermotard ειναι καλυτερο αναμεσα σε fmx και drz, καθως ενα φιλαρακι μου θελει να αγορασει ενα εκ των δυο.

    Και γενικοτερα, ποιο motard απο ολα τα μοντελα ψηφιζετε την καλυτερη επιλογη για αγορα το 2008.

    thanks ολους προκαταβολικα....

  2. #2
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    Re: Honda FMX vs Suzuki DRZ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από GsM
    Γεια χαρα σε ολους! Καταρχην ειμαι καινουργιος στην παρεα και θελω να σας πω πως ηδη νιωθω σαν το σπιτι μου...

    Θελω να μου πειτε κατα την γνωμη σας πιο supermotard ειναι καλυτερο αναμεσα σε fmx και drz, καθως ενα φιλαρακι μου θελει να αγορασει ενα εκ των δυο.

    Και γενικοτερα, ποιο motard απο ολα τα μοντελα ψηφιζετε την καλυτερη επιλογη για αγορα το 2008.

    thanks ολους προκαταβολικα....
    το καλυτερο και ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ειναι το κτμ το 690..και περιμενεισ και ενα μηνα και ερχονται και τα αλλα 690 της κτμ που ειναι και πιο ομορφα.
    αναμεσα στα 2 που λες δίνω ΄ψήφο φυσικα στο σουζουκι το drz.

  3. #3
    Καλώστονε τον φίλο !

    Με αυτού του είδους τα μηχανάκια δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα ώστε να μπορώ να έχω τεκμηρωμένη άποψη, μπορώ όμως να σου πω χοντρικά χοντρικά απ'την εικόνα που μου δίνουν οι γύρω για τα συγκεκριμένα μηχανάκια.

    Θέλεις αξιοπιστία κάνοντας κάποιες παραχωρήσεις στις επιδόσεις και στη συνολική αίσθηση που σου δίνει η μοτοσυκλέτα στην κατηγορία της ; Πας για το FMX.

    Θέλεις καλύτερες επιδόσεις, καλύτερο feeling και καλύτερο σύνολο γενικότερα έχοντας όμως υπόψιν σου πως κάποια μικροπροβληματάκια θα χρειαστεί να τ'αντιμετωπήσεις ; DR-Z..

    Για το DR-Z έχω ακούσει από 2-3 ιδιοκτήτες για προβληματάκια με τη μπαταρία και τα ηλεκτρικά τους γενικότερα αλλά αυτό δεν φαντάζομαι ότι αποτελεί κανόνα. Παρόλα αυτά πρέπει να είναι καλύτερο συνολικά απ'το Honda.

    Υamaha ΧΤΧ ;

    KTM ;


  4. #4

    Re: Re: Honda FMX vs Suzuki DRZ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    το καλυτερο και ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ειναι το κτμ το 690..και περιμενεισ και ενα μηνα και ερχονται και τα αλλα 690 της κτμ που ειναι και πιο ομορφα.
    αναμεσα στα 2 που λες δίνω ΄ψήφο φυσικα στο σουζουκι το drz.
    +1 σ΄αυτά που λέει ο DukasII. Μεταξύ των 2 που προτείνεις σαφώς το DRZ.

    Τα πλεονεκτήματα του FMX, είναι η αξιοπιστία που του προσδίδει η 20+ετής παρουσια του (ίδιου και απαράλλαχτου) μοτέρ, και η πολύ χαμηλή τιμή του.

    Καλώς ήρθες.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #5
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    Re: Re: Re: Honda FMX vs Suzuki DRZ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    +1 σ΄αυτά που λέει ο DukasII. Μεταξύ των 2 που προτείνεις σαφώς το DRZ.

    Τα πλεονεκτήματα του FMX, είναι η αξιοπιστία που του προσδίδει η 20+ετής παρουσια του (ίδιου και απαράλλαχτου) μοτέρ, και η πολύ χαμηλή τιμή του.

    Καλώς ήρθες.
    οκ αν και το σουζουκι ειναι σε αξιοπιστία ...σουπερ και εχει και πρωτο σερβις βαλβιδεσ 24000. χιλ.

  6. #6

    Re: Re: Re: Re: Honda FMX vs Suzuki DRZ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    οκ αν και το σουζουκι ειναι σε αξιοπιστία ...σουπερ και εχει και πρωτο σερβις βαλβιδεσ 24000. χιλ.
    Καλό είναι το Suzuki και δεν έχει ακουστεί τίποτα ιδιαίτερο. Απλά το άλλο είναι καλύτερο. Τι να σου πάθει ένας κινητήρας 650cc που βγάζει 30 άλογα ρόδα;
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #7
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Re: Re: Re: Re: Re: Honda FMX vs Suzuki DRZ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Καλό είναι το Suzuki και δεν έχει ακουστεί τίποτα ιδιαίτερο. Απλά το άλλο είναι καλύτερο. Τι να σου πάθει ένας κινητήρας 650cc που βγάζει 30 άλογα ρόδα;
    RFVC (Radial Four Valve Chamber)
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #8

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Honda FMX vs Suzuki DRZ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    RFVC (Radial Four Valve Chamber)
    Το άκουσμα του αρκτικόλεξου μου προκάλεσε την ίδια συγκίνηση με αυτή που ένοιωσα το 1986 όταν πήρα το 2ο μου XR. :a53:

    Αντε με το καλό να του περάσει και καμμιά υδρόψυξη (σε καμμιά 20ετία...)
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #9
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Honda FMX vs Suzuki DRZ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Το άκουσμα του αρκτικόλεξου μου προκάλεσε την ίδια συγκίνηση με αυτή που ένοιωσα το 1986 όταν πήρα το 2ο μου XR. :a53:

    Αντε με το καλό να του περάσει και καμμιά υδρόψυξη (σε καμμιά 20ετία...)
    Φαιδρέ κι ανόητε mod (καλά γ@μήσια ) αναφερόμουν στα προβλήματα που κατα καιρούς δημιουργεί το έν λόγω σύστημα....

    Υδρόψυξη όταν έχουμε έλλειψη νερού;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #10
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Σαν Σμ, δηλαδη η μηχανη που θα νιωθει καλυτερα μεσ'την πιστα ειναι το DRz...
    Απο προσωπικη εμπειρια το DRZ αν του ριξεις λεφτα εχει προοπτηκες για βελτιωση...

    Ομως γιατη χρηση που το θελει ο φιλος σου,που φανταζομαι οτι θα ειναι κινηση στην πολη,μαλλον ειναι καλυτερο το FMX...
    Λιγα πραγματα επανω του μπορουν να χαλασουν,και σιγουρα σε περιπτωση ζημιας δεν θα εχει καμμια σχεση με τον κινητηρα...

    Το DRZ εχει καλο στησιμο αλλα η σελα του ειναι αρκετα λεπτη και κουραζει...

    Απο δυναμη και τα 2 ειναι στα ιδια,λιγη αν ο φιλος σου εχει βαρυ χερι,αλλα υπεραρκετη αν τη μηχανη θα την χρησιμοποιει για αστικες μετακινησεις...

    Το DRZ ειναι χαλια για συνεπιβατη, για το fmx δεν ξερω να σου πω...

    Παντως αν ο φιλος σου ψαχνει για μεταχειρισμενο,θα μπορουσε καλλιστα να κοιταξει κατι σε XT600 sm μιας και στην ουσια παιζουν στην ιδια κατηγορια,μπορει να το βρει για ενα κομματι ψωμι,προβληματα δεν θα του βγαλει και θα κανει ανετοτατα μικρα ταξιδακια,ακομα και δικαβαλος,και να διατηρει ανετα 120χλμ και να φτασει ακομα και τα 150(αρκει ο συνεπιβατης να μην ξεπερνα τα 60κιλα )...

    Παντως για καθημερινη μετακινηση, αναμεσα στα δυο, ψηφιζω FMX...



    Αυτα


  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    αναμεσα σ'αυτα τα 2 που λες...dr-z ασυζητητι!!!!!!!

    αλλα γιατι δεν περιμενει .....

    τον ερωτα...:a07: :a07: :a07: :a07:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ktm-duke-690-1.jpg 
Προβολές:	623 
Μέγεθος:	56,7 KB 
ID:	119627

  12. #12
    dromoi..mono me strofes.. Το avatar του/της GsM
    Εγγραφή
    06/02/2008
    Μηνύματα
    24
    καλως σας βρηκα
    thanks ολους σας

    και γω το drz λεω γιατι ειναι πιο παιχνιδιαρικο και κανει την δουλεια του fmx(μετακινηση στην πολη)
    αλλα ειχα καποιες αμφιβολιες για την αξιοπηστεια του drz για αυτα που ειπε και ο μακης206.
    το ktm τωρα μακαρι να βγει σε λογικη τιμη.

    παντως εγω πηρα το stranda της aprilia που κανω και τα ταξιδακια μου αφου εχει πολυ καλη καλυψη απο τον αερα

  13. #13
    To DR ειναι το μηχανακι σου! Αν και το FMX το συμπαθω πολυ. Ειναι αξιοπιστο ομορφο και το εχει και ο φιλος μου ο ΣακηςΒολος. Οσο για το ΚΤΜ, λογικη τιμη; Θα γερασεις και δεν θα το δεις σε λογικη τιμη :rotflmao: :rotflmao:

  14. #14
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αυτό πάντως κάπου έχει ξανασυζητηθεί.
    Κάνε ένα search

  15. #15
    Drz ΔΑΓΚΩΤΟ ! Τα κανει ολα και δε ζηταει τιποτα .

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda Deauville VS Suzuki V-Strom!!!
    από nikos_abel στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2011, 04:43
  2. Yamaha XT 660X vs Honda FMX
    από Jay El στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2010, 07:01
  3. Honda FMX 650 vs Yamaha XT660X
    από Jay El στο forum Honda
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2010, 03:01
  4. honda cb400 vs suzuki bandit 400!!!
    από mars696 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2009, 10:53
  5. suzuki TL vs Honda VTR vs Thunderace
    από fire στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2005, 15:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF