Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 43

Θέμα: bmw-ural

  1. #1
    Στραβαδι-Πεφτουλας Το avatar του/της drow
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    25

    bmw-ural

    καλημερα σε ολους
    ειμαι καινουργιο μελος και ειμαι ετοιμος να αγορασω την πρωτη μου μοτοσυκλετα.Εχω μια εμμονη στις κλασσικες μηχανες και προσφατα βρηκα στην πολη που διαμενω σε ενα καταστημα εμποριας οχηματων μια ΒΜW.
    Ο τυπος που την πουλαει την αναφερει ως Ρ-25 του 1945 και την πουλαει 20000 μαζι με το καλαθι της!!!
    Εψαξα και βρηκα οτι το μοντελο αυτο (Ρ-25) εβγαινε απο το 1950-56 και ηταν 250 κυβικα ενω αυτος αναφερει οτι ειναι 750.Αρα προφανως ο τυπος πουλαει φυκια για μεταξωτες κορδελες,οταν του εστειλα email και του τα αναφερα ολα αυτα εκανε το παγωνι και δεν μου απαντησε ποτε!!
    Απο οτι εχω καταλαβει η μηχανη ειναι dnepr-ural k750, η στην καλυτερη bmw ρ-71(που δεν το πιστευω γιατι θα το ειχε καταλαβει!).Οι ερωτησεις μου τωρα

    1)αν ειναι dnepr να του προσφερω 2000?καλα δεν ειναι?
    2)ειναι αξιοπιστο αυτο το μοντελο της dnepr?
    3)εχω ψαξει αρκετα στο ιντερνετ και εχω διαβασει οτι τα μοντελα toy 2008 wolf και retro της ural ειναι αρκετα καλα αν και με μερικα προβληματα.εχετε αποψη?εχει αγορασει κανειs ural?

    photo bmw αυτη ειναι η φωτο τησ μπεμπας που βρηκα.

    ural-wolf το μοντελο wolf της ural

    ural-retro το μοντελο retro(στην φωτο με το προαιρετικο καλαθι)

    Ελπιζω για την βοηθεια σας,και σας ευχαριστω πολυ.

  2. #2
    Ρώτα τον sapila racing αυτός σίγουρα θα ξέρει να σου πει!
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


  3. #3

    Re: bmw-ural

    Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
    1)αν ειναι dnepr να του προσφερω 2000?καλα δεν ειναι?
    2)ειναι αξιοπιστο αυτο το μοντελο της dnepr?
    3)εχω ψαξει αρκετα στο ιντερνετ και εχω διαβασει οτι τα μοντελα toy 2008 wolf και retro της ural ειναι αρκετα καλα αν και με μερικα προβληματα.εχετε αποψη?εχει αγορασει κανειs ural?
    Το μηχανάκι δεν είναι Dnepr.Mην του προσφέρεις 2.000 γιατί θα σε βρίσει
    Tα Ural δεν έχουν καμμία σχέση με τα Bmw έστω και αν είναι καινούργια. Αν ψαξεις στο net, θα βρείς αρκετά παράπονα για την ποιότητα κατασκευής των Ural´.

    Για τα υπόλοιπα θα σου απαντήσει ο γκουρού....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #4
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.169

    Re: bmw-ural

    Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
    καλημερα σε ολους
    ειμαι καινουργιο μελος και ειμαι ετοιμος να αγορασω την πρωτη μου μοτοσυκλετα.Εχω μια εμμονη στις κλασσικες μηχανες και προσφατα βρηκα στην πολη που διαμενω σε ενα καταστημα εμποριας οχηματων μια ΒΜW.
    Ο τυπος που την πουλαει την αναφερει ως Ρ-25 του 1945 και την πουλαει 20000 μαζι με το καλαθι της!!!
    Εψαξα και βρηκα οτι το μοντελο αυτο (Ρ-25) εβγαινε απο το 1950-56 και ηταν 250 κυβικα ενω αυτος αναφερει οτι ειναι 750.Αρα προφανως ο τυπος πουλαει φυκια για μεταξωτες κορδελες,οταν του εστειλα email και του τα αναφερα ολα αυτα εκανε το παγωνι και δεν μου απαντησε ποτε!!
    Απο οτι εχω καταλαβει η μηχανη ειναι dnepr-ural k750, η στην καλυτερη bmw ρ-71(που δεν το πιστευω γιατι θα το ειχε καταλαβει!).Οι ερωτησεις μου τωρα

    1)αν ειναι dnepr να του προσφερω 2000?καλα δεν ειναι?
    2)ειναι αξιοπιστο αυτο το μοντελο της dnepr?
    3)εχω ψαξει αρκετα στο ιντερνετ και εχω διαβασει οτι τα μοντελα toy 2008 wolf και retro της ural ειναι αρκετα καλα αν και με μερικα προβληματα.εχετε αποψη?εχει αγορασει κανειs ural?

    photo bmw αυτη ειναι η φωτο τησ μπεμπας που βρηκα.

    ural-wolf το μοντελο wolf της ural

    ural-retro το μοντελο retro(στην φωτο με το προαιρετικο καλαθι)

    Ελπιζω για την βοηθεια σας,και σας ευχαριστω πολυ.
    Κατ αρχήν δεν σου πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες, απλά εσύ δεν ξέρεις περι τίνος πρόκειτα.
    Προφανως εγινε τυπογραφικό λάθος στο R25. Η μοτό στο λινκ που έβαλες είναι μια R75 πολεμικό μοντέλο της Wermacht με κίνηση και στον τροχό του καλαθιου και με όπισθεν.
    Στην αγγελία φαίνεται οτι εχει 1η αδεια το 1945 και οτι ειναι 750 κυβικά.

    Και η τιμή, απ οσο μπορώ να κρίνω απο την φωτό και την κατάσταση της μοτό, είναι νορμάλ.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #5
    Αυτός που έβαλε την αγγελία για το BMW είναι ψιλο-άσχετος. Αν και το αναφέρει ως R25 γράφει ότι είναι 750 + το ότι έχει βάλει σαν αξεσουάρ ● Abs ● Immobilizer.

    Σαν έτοιμη φόρμα αγγελίας για αυτοκίνητο μου φαίνεται
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #6
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.169
    Ορίστε και μια αγγελία για τέτοια μοτό στην Γερμανία στο www.mobile.de

    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...e&pageNumber=4


    26000 ευρω...
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #7
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.169
    Τελικά αφού καταφερα αν ανοιξω την μεγάλη φωτό, εχω να παρατηρήσω τα εξής.
    Δεν ειναι R75 όπως εγραψα πιο πριν. Αν είναι original είναι R71 Wermacht, και η αξία της είnαι χαμηλότερη της R75.
    Αν είναι original όμως.

    Kαι το λέω γιατί μερικά πράγματα δεν κολλάνε.
    Το μπροστινό και τα πίσω αμορτισέρ πχ.

    Αν μπορείς να πας στο μαγαζί και να δείς το ταμπελάκι που εχει στο κούτελο, θα ξέρεις σίγουρα περι τίνος πρόκειται.

    Προφανώς εχει γίνει ανακατασκευή, αλλά δεν δείχνει original.
    Τα 20000 ειναι πάρα πολλά λοιπόν, και μάλλον κι αυτός δεν ξέρει το ειναι όπως εγραψες.
    Πάντως Ural δεν θα έπαιρνα, εχουν πολλά προβλήματα λόγω ανύπαρκτου ποιοτικού ελέγχου.


    Να μια R71 Αfrica Corps.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	r71africa-korps.jpg 
Προβολές:	1800 
Μέγεθος:	55,8 KB 
ID:	120280
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #8
    Στραβαδι-Πεφτουλας Το avatar του/της drow
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    25
    ποιο ταμπελακι?ποιο κουτελο?
    συγγνωμη,αλλα οι γνωσεις μου στις μηχανες ειναι μηδαμινες.μηπως πρεπει να παω με καποιον εξειδικευμενο μηχανικο,για να μου πει την γνωμη του?

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
    ποιο ταμπελακι?ποιο κουτελο?
    συγγνωμη,αλλα οι γνωσεις μου στις μηχανες ειναι μηδαμινες.μηπως πρεπει να παω με καποιον εξειδικευμενο μηχανικο,για να μου πει την γνωμη του?
    Εχεις καθόλου γνώσεις στα κλασσικά, ή απλά σ΄αρέσουν ;;
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #10
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.169
    Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
    ποιο ταμπελακι?ποιο κουτελο?
    συγγνωμη,αλλα οι γνωσεις μου στις μηχανες ειναι μηδαμινες.μηπως πρεπει να παω με καποιον εξειδικευμενο μηχανικο,για να μου πει την γνωμη του?
    Ναι αυτό θα ηταν καλό!

    Στο λαιμό του σκελετού, πίσω από το φανάρι, υπάρχει ταμπελάκι σε όλες τος BMW, όπου αναφέρεται το μοντέλο, ετος κατασκευής, ιπποδύναμη, καθαρό βάρος, επιτρεπόμενο βάρος κλπ.
    Θα το δείς και θα καταλάβεις, θα συγκρίνεις με τα στοιχεία τηα άδειας να δείς αν ο σκελετός, κινητήρας ειναι αυτοι που πρέπει.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #11
    Στραβαδι-Πεφτουλας Το avatar του/της drow
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    25
    να καταχραστω την φιλοξενια και την καλοσυνη σας και να ρωτησω κατι ακομα.Υπαρχει καποιο site η καταστημα στην ελλαδα που να εμπορευεται τετοιες κλασσικες μοτοσυκλετες?

  12. #12
    Στραβαδι-Πεφτουλας Το avatar του/της drow
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    25
    Οπως το ειπες...δεν εχω γνωσεις,απλα μ αρεσουν.

  13. #13
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.169
    Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
    να καταχραστω την φιλοξενια και την καλοσυνη σας και να ρωτησω κατι ακομα.Υπαρχει καποιο site η καταστημα στην ελλαδα που να εμπορευεται τετοιες κλασσικες μοτοσυκλετες?
    Υπάρχουν καταστήματα.
    Αν είσαι στην Αθήνα και θες να πάρεις μια ιδέα πήγαινε στον Αποστολόπουλο στην Θερμοπυλών.
    Και ο Καφούνης στην Αχιλλέως εχει μερικές καλές.

    Θέλει μεγάλη έρευνα πριν αγοράσεις και να ξέρεις τι ακριβώς και για ποιά χρήση το θέλεις.

    Δεν υπάρχει θέμα κατάχρησης κλπ

    Eπίσης στο Θησείο στην πλατεία Ασωμάτων εχει τα γραφεία της η Λέσχη Φίλων Κλασσικης Μοτοσυκλέτας. Κάθε Δευτέρα και Πέμπτη ειναι ανοιχτα και εχει καλό μπαρ και καλή παρέα.
    Κοίτα κι εδω www.classicbike.gr

    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  14. #14
    Στραβαδι-Πεφτουλας Το avatar του/της drow
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    25
    τελικα πηρα τον ιδιοκτητη τηλ και μου ειπε οτι την πουλαει 50000 και 40000 χωρις το πολυβολο της!!!(στο πρωτο email μου ειχς απαντησει οτι η τιμη ηταν 20000)
    στην δε ερωτηση τι μοντελο ειναι μου ειπε δεν ξερω!!! τι ρ-25 τι ρ-26 μου ειπε,οτι γραφει η αδεια εχω γραψει!!!και πως γινεται να ειναι 750 κυβικα ενω οι ρ25 ειναι 250?ετσι λεει η αδεια μου απαντησε τσαμπουκαλεμενα.καλα ειχα ακουσει να μεινω μακρυα απο τον συγκεκριμενο εμπορο...

  15. #15
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.169
    Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
    τελικα πηρα τον ιδιοκτητη τηλ και μου ειπε οτι την πουλαει 50000 και 40000 χωρις το πολυβολο της!!!(στο πρωτο email μου ειχς απαντησει οτι η τιμη ηταν 20000)
    στην δε ερωτηση τι μοντελο ειναι μου ειπε δεν ξερω!!! τι ρ-25 τι ρ-26 μου ειπε,οτι γραφει η αδεια εχω γραψει!!!και πως γινεται να ειναι 750 κυβικα ενω οι ρ25 ειναι 250?ετσι λεει η αδεια μου απαντησε τσαμπουκαλεμενα.καλα ειχα ακουσει να μεινω μακρυα απο τον συγκεκριμενο εμπορο...
    Αλλα αντ άλλων δηλαδή.

    Μάλλον δεν θέλει να την πουλήσει, την θέλει για βιτρίνα....


    Το πολυβόλο λειτουργεί???
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. BMW θέμα #2.1 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2004, 14:28
  2. BMW θέμα #2 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2004, 09:13
  3. Ρε πάρτε BMW να μπορείτε
    από NLS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2004, 15:59
  4. BMW θέμα #1 (650GS)
    από NLS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 18:03
  5. BMW RULEZ ρεεεεεεεεεεε !!!!!!
    από SeNNinhA στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF