Σελίδα 4 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 128

Θέμα: Γυροσκοπικό φαινόμενο!!!

  1. #46
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    και θελω να ευχαριστήσω ακομα μια φορα δημοσια τη Γιαγια αρκουδα που εχει πολλες φορες λυσει αποριες μου, καταναλώνοντας τον ελευθερο χρονο του!

    η σταση του απεναντι στα "τσιπουρα" ειναι 100% αρνητική και ισα ισα ουτε μπυρα δε πινει ο ανθρωπος

    οι "μαθητευόμενοι" ηταν ολοι ενηλικες και εχουν ευθηνη των πραξεων τους, αν πινουν τσιπουρα μπυρες ή οτιδηποτε ειναι δικο τους θεμα αποκλειστικά ...

    αν δε σου αρεσει στη τελικη antinis111... κανε μας τη τιμη ΚΑΙ ΜΗ ΞΑΝΑΡΘHΣ στο μαθημα οκ? Εγω εχω ακομα πολλα πραματα να μαθω μιας και ειμαι «νεος και άπειρος»

  2. #47
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
    δεν ειρωνεύομαι την γιαγιά αρκούδα, σχολιάζω με σαρκαστικό τρόπο το μάθημα.
    η γιαγιά αρκούδα μου φάνηκε καλός άνθρωπος αν μη τι άλλο και με τις καλύτερες προθέσεις.
    όμως ένα θέμα όπως η γρήγορη οδήγηση μοτοσικλέτας (συμπεριλαμβανομένης και αυτής με τα 170 άλογα), εκτώς από καλές προθέσεις απαιτεί επαγγελματισμό.
    Το λάθος της Γιαγιάς Αρκούδας (κατά τη γνώμη μου πάντα) και ο λόγος των αρνητικών μου σχολίων ήταν ότι δεν γνώριζε τους μαθητές του.
    Θέλεις να πεις πέντε πράγματα? χώρισέ μας σε ομάδες ανάλογα με τις γνώσεις μας, ανάλογα με το τι οδηγάμε, προσαρμόσου στις ανάγκες μας, έλενχε την πρόοδό μας και προχώρα.
    προσωπικά τα βρήκα ενδιαφέροντα, όμως εγώ έχω περάσει τα 30 και οδηγώ 15 χρόνια μηχανές.
    το να λες όμως σε κάποιον που οδηγάει σκούτερ 1 χρόνο τράβα το τιμόνι από την άλλη με 100 χλμ για να μπεις φέτα... πες του τουλάχιστον πριν, να φοράει κράνος, γιατί μάλον θα πέσει.
    Μπορείς να του πεις τόσα πράγματα πριν από αυτό.
    όπως το να μην πείνει αλκοόλ και να οδηγεί μοτοσυκλέτα.
    Αλλά αντί για αυτό στο μάθημα δώσαμε το καλό παράδειγμα πίνοντας μερικά τσίπουρα. ενοείτε πως μετά καβαλήσαμε τις
    μηχανές και φύγαμε, γι αυτό σας λέω, δεν μειλάω για την γιαγιά αρκούδα, μηλάω για όλο το μάθημα.
    Η λέξη Μάθημα, Διδάσκω, κρύβει κινδύνους, σημαίνει πως αναλαμβάνω ευθύνες, υποχρεώσεις.
    και εν πάση περιπτώση, την γνώμη μου λέω, ας κάνετε ότι θέλετε.


    o an8ropos exi apolito dikio ke iste antiepagkelmaties
    ke na tou dosete ta didaktra piso
    i apo piso
    to piso exi simasia
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  3. #48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
    καμια φορα λενε δε θελει κοπο θελει τροπο........
    γιατι τοτε ρε συ φιλε δεν αναφερεσε ξεκαθαρα απο την αρχη σε αυτα που ανεφερες μολις τωρα ..παρα στελνεις ενα κειμενο αμφιλεγομενο που μονο εντυπωσεις προκαλει......η ουσια φιλε μου ειναι στην ευθεια οδος που εσυ δεν μπηκε στον κοπο να αντιμετωπισεις.............δεν σου ειπε κανεις να μην πεις την αποψη σου αρκει να την λες ξεκαθαρα
    πρώτα απ'όλα γιατί το είχατε γαμήσει το θέμα, όλο για αδερφές και για σχέσεις συζητούσατε τελευταία!
    α, και κάτι άσχετο, δεν είπα ποτέ πως οδηγάω γρήγορα. ούτε πως ξέρω τίποτα.
    το ότι με καλέσατε κάποιοι σε κόντρες για να μου αποδείξετε πως ήστε καλύτεροι, μάλλον... έχω δίκιο
    a.ventouris

  4. #49
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
    πρώτα απ'όλα γιατί το είχατε γαμήσει το θέμα, όλο για αδερφές και για σχέσεις συζητούσατε τελευταία!
    α, και κάτι άσχετο, δεν είπα ποτέ πως οδηγάω γρήγορα. ούτε πως ξέρω τίποτα.
    το ότι με καλέσατε κάποιοι σε κόντρες για να μου αποδείξετε πως ήστε καλύτεροι, μάλλον... έχω δίκιο
    εγω αντωνη σε ρωτησα γιατι δεν εβαλεσ το ποστ απο την αρχη με τους προβληματισμους και τις ενστασεις σου ξεκαθαρα αλλα προτειμεισες αυτο το ειρωνικο κειμενο........επειδη καποιοι χαζολογανε και καλα κανουνε...δεν περνει η μπαλα και τους υπολοιπους.......και τελος αν εχεις καποιο θεμα να το συζητησουμε υπαρχει το κουμπακι που σου δινει το δικαιωμα να ανοιξεις μια καινουργια συζητηση....στην ζωη φιλε μου επειδη μαλλον ειμαστε στην ιδια ηλικια πρεπει να ξερεις οτι οτι δινεις παιρνεις ...εβαλες ενα ειρωνικο ποστ και ελαβες την ειρωνικη και απαξιοτικη απαντηση ολων.................δηλαδη τι περιμενες ...δοκιμασε καποιο τροπο που να σεβετε το αλλον σαν γνωμη γενικα γιατι με το να υποτιμασ την νοημοσυνη καποιον εδω μεσα κατατασεσε στην κατηγορια των ηλιθιων
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  5. #50
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της GyPsy
    Εγγραφή
    28/01/2003
    Μηνύματα
    373
    Κοιτα ρε που σιγα-σιγα θα του βαλουν και χερι του ανθρωπου
    γιατι δεν τους τα βαζει στο μυαλο σαν το matrix....

    Φιλε Αntonis..(ala aman)

    Μηπως ηθελες να σου πει και απο που αλλαζει
    ταχυτητες το μηχανακι σου?
    Πωλείται XX 98' Full Extra.

    Πωλήθηκε...

  6. #51
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Να σου πω ρε Γιώργαρε….

    Μήπως γίνεται να οργανώσεις κανένα μάθημα τώρα κοντά ….να φέρω και την βασιλόπιτα….

    Moto riding school…
    Έχω κάτι ψιλοαπορείες τώρα τελευταία έτσι όπως σας διαβάζω με το γυροσκοπικό αποφάσισα να θυμηθώ το μάθημα αλλά ήμουνα κουμπούρας….
    Λέμε τώρα που ζεσταθήκαμε….
    και η ζωή συνεχίζεται...

  7. #52

    ΕΞΥΠΝΗΔΗΔΕΣ εεεεε ΕΞΥΠΝΗΔΗΔΕΣ

    [font=Trebuchet MS][color=dark blue] ΡΕ ΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΜΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ;;;
    ΤΙ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΡΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΑΣ ΡΕ;;;; ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΜΕ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ;;;
    ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΟΔΗΓΩ 1 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ 4 ΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ 140 ΑΛΟΓΑ;;
    ΓΙΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΓΙΑΓΙΑΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣ ΣΑΣ;;;
    Ε ΚΑΙ;;; ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΗ;;;
    ΔΕΝ ΛΕΩ ΓΑΜΩ ΤΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΓΙΑΓΙΑΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ ΠΑΝΤΑ.
    ΣΑΣ ΜΙΛΗΣΕ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΛΙΓΑΚΙ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΨΙΛΙΑΣΤΕΙΤΕ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΞΕ ΤΗΝ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΑΣ;;;
    ΕΛΑ ΡΕ;;;


    ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΡΕΞΑΤΕ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΕΙΤΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΕΤΣΙ;;;


    ΑΝΤΩΝΗ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΣΤΕΙΛΕ ΤΟΥΣ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΡΕ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ


    [/color][/font]
    ΕΙΣΑΙ ΑΜΑΡΤΩΛΗ

  8. #53
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: ΕΞΥΠΝΗΔΗΔΕΣ εεεεε ΕΞΥΠΝΗΔΗΔΕΣ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από VAL-MPARIERINO
    [font=Trebuchet MS][color=dark blue] ΡΕ ΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΜΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ;;;
    ΤΙ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΡΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΑΣ ΡΕ;;;; ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΜΕ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ;;;
    ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΟΔΗΓΩ 1 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ 4 ΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ 140 ΑΛΟΓΑ;;
    ΓΙΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΓΙΑΓΙΑΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣ ΣΑΣ;;;
    Ε ΚΑΙ;;; ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΗ;;;
    ΔΕΝ ΛΕΩ ΓΑΜΩ ΤΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΓΙΑΓΙΑΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ ΠΑΝΤΑ.
    ΣΑΣ ΜΙΛΗΣΕ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΛΙΓΑΚΙ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΨΙΛΙΑΣΤΕΙΤΕ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΞΕ ΤΗΝ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΑΣ;;;
    ΕΛΑ ΡΕ;;;


    ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΡΕΞΑΤΕ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΕΙΤΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΕΤΣΙ;;;


    ΑΝΤΩΝΗ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΣΤΕΙΛΕ ΤΟΥΣ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΡΕ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ


    [/color][/font]
    esi kir ela re
    exis katalavi oti o arkoudos afieroni xrono apo tin zoi tou gia na pi se merikous apo emas orismena pragmata pou orismeni 8a katalavoun ke den ine ipoxreomenos na 8eti kanones ala na protini tropous ke ektos ton alon ginete ke mia parea ke enas xavales ke pou afta ine xrisima

    ke opios perimeni ma8ima ke texnikes tipou sxoliou malon exi xtipisi karter ke exi ke apetisis tipou tralala
    ti alo na po

    to ksana leo o arkoudos afieroni xrono apo tin zoi tou anti na ine me tin ikogenia tou ke eksigi orismena pragmata se apirous ke mi
    den aresi afto ston ka8e antoni? to kani la8os o arkoudos?
    sta @rx1d1@ mas
    ke gia enan an8ropo pou prosferete esto ke me la8os tropo to ligotero pou prepi na imaste ine evgnomones
    oxi na xrisimopioume xaraktirismous asximous ke opios den to katalaveni afto ine gia ta mpaza
    ke o giorgos ne ine filos mas apo ka8e apopsi
    ke den dexomaste na ton afisoume aprostatefto enanti opioudipote teliomani isterikou sfeteristi
    ke ego den 8elo na ksanakouso kouventa gia ton di8en 8igmeno antoni ke saxles
    ke an exi kapies idees ke kapies enstasis as pari ton arkoudo tilefono na tou ta pi
    ke an ksanakouso oti dipote asximo gia ton arkoudo 8a fao kana larigki
    ke ta panta stin zoi ine 8ema epilogon otan den sou aresi kati ton poulo alios sosti ke epikodomitiki kritiki
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  9. #54
    Νεότατο μέλος Το avatar του/της Zanzibar
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    79

    Αφρο και λιπποί θιγμένοι

    [font=Trebuchet MS][color=dark blue] Αρκεί να συνδιαλέγεσαι και τίποτα παραπάνω.

    Δεν βάζουμε σε κανέναν πρόστιμο εδώ ότι κι αν πει,το πολύ πολύ να τον στείλουμε.

    Εμένα μου άρεσε η άποψη του όταν τεκμηριώθηκε,δηλαδή αν ξέρει ο "δάσκαλος" το κάθε ένα από εσάς και τον πιστεύει κιόλας.

    Όσο για τον γιαγιά Αρκούδ έχω να του πω το αίσθημα της ευθύνης είναι το πιο βαρύ πράγμα που όταν σηκώνεται απαιτεί πολύ σκέψη πριν και έναν παράγοντα που οι έλληνες γράφουν στ'αρχίδια τους και λέγεται:

    Π Ε Ρ Ι Π Τ Ω Σ Ι Ο Λ Ο Γ ΙΑ

    [/color][/font]
    Έχω μια φίλη που όποτε τρώει μπανάνα τη φτύνει πρώτα. Μυστήρια πράματα...

  10. #55
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: Αφρο και λιπποί θιγμένοι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zanzibar
    [font=Trebuchet MS][color=dark blue] Αρκεί να συνδιαλέγεσαι και τίποτα παραπάνω.

    Δεν βάζουμε σε κανέναν πρόστιμο εδώ ότι κι αν πει,το πολύ πολύ να τον στείλουμε.

    Εμένα μου άρεσε η άποψη του όταν τεκμηριώθηκε,δηλαδή αν ξέρει ο "δάσκαλος" το κάθε ένα από εσάς και τον πιστεύει κιόλας.

    Όσο για τον γιαγιά Αρκούδ έχω να του πω το αίσθημα της ευθύνης είναι το πιο βαρύ πράγμα που όταν σηκώνεται απαιτεί πολύ σκέψη πριν και έναν παράγοντα που οι έλληνες γράφουν στ'αρχίδια τους και λέγεται:

    Π Ε Ρ Ι Π Τ Ω Σ Ι Ο Λ Ο Γ ΙΑ

    [/color][/font]
    ego sou exo ena erotima os teleftea praksi prin tin (ekriksi)

    ine kaliteri i agnia se oti afora tin odigisi?

    i? i opia enimerosi akoma ke me sfalmeno tropo

    gia enan odigo motosikletas

    ke otan afti tou prosferete xoris amivi

    ke tin periptosiologia tin gnorizoun i elines gia afto se ka8e periptosi iparxi periptosi na engrafis sta genitika organa kapiou

    lipon agnia?
    i imima8ia?
    ine ke ta dio xirotera
    ke se kamia periptosi to ma8ima tou giorgou den ine imima8ia
    opos o giorgos den ine "daskalos" ine enas filos pou prosferete
    ke vevea i agonia tou na voi8isi tous alous ine megaliteri apo tin empiria tou parola afta kati exi dosi esto ke elaxista stous alous
    i gineka mou stin mixani exi kaliteri simperifora meta apo mia sinantisi me ton giorgo den tin kouvalao pia den me kourazi opos prota

    ke ksanarotao olous tous ksipnious ke or8ologistes
    ine kaliteri i agnia i i gnosis esto ke me la8os tropo?
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  11. #56
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Καλησπέρα και από εμένα

    Δεν έχει τύχει να παρευρεθώ σε συναντήσεις που κάνει ο γιαγιάς και δεν έχω άποψη για το τι δείχνει, από τον λίγο που τον έχω συναναστραφεί μέσα από το web ξέρω ότι είναι άτομο που ενδιαφέρετε και εργάζεται για το κοινό καλό πολύ περισσότερο από πολλούς από εμάς, παρ’όλα αυτά θέλω να πω τα εξής για το θέμα :

    «μαθήματα οδήγησης σε δημόσιο δρόμο»

    Χωρίς να θίξω καθόλου το θέμα «δάσκαλος», «σωστή γνώση», «εμπειρία», «μεταδοτικότητα», κλπ περνάω στο δεύτερο και σημαντικότερο το ύφος το μαθημάτων δηλαδή

    Η γνώμη μου είναι ότι εάν το μάθημα γίνεται με σκοπό την ασφαλή οδήγηση και την πρόληψη τυχών «αδιεξόδων που θεωρητικά μπορεί να βρεθεί ένας οδηγός μοτοσικλέτας σε καθημερινή χρήση τότε πολύ σωστά και γίνετε στον δρόμο και χωρίς προστατευτικό εξοπλισμό πίστας (φόρμα) παρά μόνο με καθημερινής χρήσης εξοπλισμό (έτσι δεν πωρώνεται και κανένας επίδοξος vale)

    Εάν ο στόχος του μαθήματος είναι να μάθεις να στρίβεις με +40 χιλ και με το γόνατο κάτω, τότε θεωρώ ότι είναι μεγάλη ανοησία και του δασκάλου αλλά ακόμα μεγαλύτερη του μαθητευόμενου που προκειμένου να μάθει να πηγαίνει «τάπα με ασφάλεια!!!!!!!», ρισκάρει την σωματική του ακεραιότητα δοκιμάζοντας στον δρόμο, κάτι που πρέπει να κάνει στην πίστα ΜΟΝΟ και φορώντας πλήρη προστατευτικά.
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  12. #57
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    E!!! για ξεκολλάτε ρε ....

    Το αν σου προσφέρει κάποιος ένα όπλο δεν είναι και υπεύθυνος πως θα το χρησιμοποιήσεις και στο κάτω κάτω της γραφής εγώ ούτε το ξέρω το άτομο ούτε τον έχω δει ποτέ....
    πιστεύω όμως ότι όταν κάποιος προσφέρει σε μια κολοκοινωνία που είναι όλο στο δώσε αξίζει το σεβασμό μου .....

    ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΚΑΠΕΛΟ.....

    και η ζωή συνεχίζεται...

  13. #58
    Νεότατο μέλος Το avatar του/της Zanzibar
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    79

    απαντηση

    [font=Trebuchet MS][color=dark blue]

    Να σου απαντήσω ρε Αφρο,και άσε τις εκρήξεις για άλλη φορά εκτός να θες να κλάσεις,αυτό ελεύθερα αφού μιλάμε βίρτσουαλ.

    Η μοτοσυκλέτα είναι ακριβό χόμπυ.Πολύ ακριβό θα έλεγα αν θέλει κάποιος να το κάνει σωστά.Θες και τις φόρμες σου,και τις Σέρρες σου και τα μαθήματα στα Μέγαρα τέλος πάντων όλο το σετάκι.Θεωρώ ότι δεν είναι απλά ένα έξυπνο μέσο μετακίνησης παρά μόνο σε μικρά κυβικά και εντός πόλης.

    Η ημιμάθεια σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο.Υπάρχουν άνθρωποι που πήγαν Σέρρες ή Μέγαρα μια φορά και στην επόμενη βόλτα αγοράζαν οικόπεδα.Πόσο μάλλον να σου λέει κάποιος «πρόχειρα»,ο οιοσδήποτε,πως θα πας και τι θα κάνεις.Έχει ευθύνη απλά.Αλλά…δεν απευθύνεται θα μου πεις και σε ανήλικους!
    Σωστόν!
    Ούτε τον κατηγόρησε κανένας ότι κάνει έγκλημα,απλά ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.
    Θα προτιμούσα βέβαια αυτά τα περίπου διδάγματα να τα κάνει ένας συντάκτης περιοδικού που η δουλειά του όλη μέρα είναι δοκιμάζει μηχανάκια και εκτός πίστας οπότε σίγουρα θα έχει να μας πει πολλά και διαπιστωμένα.

    Η άγνοια είναι δεδομένο ότι δεν υφίσταται ειδεάλλως GO AWAY FROM BIKES.
    Εμείς δεν είμαστε αυτοί που φωνάζουμε,σε σχέση με τους οδηγούς αυτοκινήτων….?

    Βέβαια περί κουλαμάρας άγια πράττει ο άνθωπος και σας μεταφέρει τις γνώσεις του αλλά μάλλον κάποιοι φωνάζουμε γιατί τελευταία υπάρχει μια κακή ιδέα…

    Η ιδέα ότι αφού μου είπε ότι έτσι γίνεται πα να το κάνω και μετά θα τους πατάω όλους…

    Εδώ εντοπίζω το πρόβλημα που λέγεται ΥΠΕΡΕΚΤΙΜΗΣΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΩΝ & ΥΠΟΤΙΜΗΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΜΑΙ!

    Εκεί υπάρχει σοβαρό πρόβλημα ειδικά με τους νέους,άπειρους και ψιλοκαυλωμένους αναβάτες που αγοράζουν R6 για 1ο μηχανάκι…

    Με νοάς φαντάζομαι
    [/color][/font]
    Έχω μια φίλη που όποτε τρώει μπανάνα τη φτύνει πρώτα. Μυστήρια πράματα...

  14. #59
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
    Το αν σου προσφέρει κάποιος ένα όπλο δεν είναι και υπεύθυνος πως θα το χρησιμοποιήσεις

    Ήμαρτον λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  15. #60
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
    Καλησπέρα και από εμένα

    Δεν έχει τύχει να παρευρεθώ σε συναντήσεις που κάνει ο γιαγιάς και δεν έχω άποψη για το τι δείχνει, από τον λίγο που τον έχω συναναστραφεί μέσα από το web ξέρω ότι είναι άτομο που ενδιαφέρετε και εργάζεται για το κοινό καλό πολύ περισσότερο από πολλούς από εμάς, παρ’όλα αυτά θέλω να πω τα εξής για το θέμα :

    metafrasi
    gia sas den ksero ti kani aftos den exo di tipota den ksero tileo ala 8a po den pirazi giati ke emena manoula den me genise?


    «μαθήματα οδήγησης σε δημόσιο δρόμο»

    Χωρίς να θίξω καθόλου το θέμα «δάσκαλος», «σωστή γνώση», «εμπειρία», «μεταδοτικότητα», κλπ περνάω στο δεύτερο και σημαντικότερο το ύφος το μαθημάτων δηλαδή

    Η γνώμη μου είναι ότι εάν το μάθημα γίνεται με σκοπό την ασφαλή οδήγηση και την πρόληψη τυχών «αδιεξόδων που θεωρητικά μπορεί να βρεθεί ένας οδηγός μοτοσικλέτας σε καθημερινή χρήση τότε πολύ σωστά και γίνετε στον δρόμο και χωρίς προστατευτικό εξοπλισμό πίστας (φόρμα) παρά μόνο με καθημερινής χρήσης εξοπλισμό (έτσι δεν πωρώνεται και κανένας επίδοξος vale)

    ena apo ta slogkan tou giagiou ine afta den ta efarmozoume ston dromo pou iparxoun aproopta ala se pista mono ntimeni katalila

    Εάν ο στόχος του μαθήματος είναι να μάθεις να στρίβεις με +40 χιλ και με το γόνατο κάτω, τότε θεωρώ ότι είναι μεγάλη ανοησία και του δασκάλου αλλά ακόμα μεγαλύτερη του μαθητευόμενου που προκειμένου να μάθει να πηγαίνει «τάπα με ασφάλεια!!!!!!!», ρισκάρει την σωματική του ακεραιότητα δοκιμάζοντας στον δρόμο, κάτι που πρέπει να κάνει στην πίστα ΜΟΝΟ και φορώντας πλήρη προστατευτικά.
    pali ta idia na min ta leo
    den didaski o an8ropos i kalitera apla protini...
    ke den protini na pigenis tapa ston dromo ala tin sosti antimetopisi tis mixanis se periptosi ksafnikou provlimatos ston dromo ite sto odostroma ine afto ite kinoumeno ke tin sosti topo8etisi tou somatos analogos ton periptoseon
    ke pos strivoume mesa stin strofi ke pos vgenoume apo afti
    to oti kalitera na kentraroume to keno anti to mprostino aftokinito ke ala tetia
    episis xrisimopioi to giroskopiko fenomeno ke prospa8i na to eksigisi ke mexri eki

    ma ti diaolo sas parapone8ike to pragmatiko sxolio oti tou trote pelates?
    pite tous oti afti den ine pelates tous giati den exoun mia periousia na dosoun

    re jul me gia ta elinika sou pane leme....
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

Σελίδα 4 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γυροσκοπικό φαινόμενο
    από Nrgman στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 08/08/2007, 15:42
  2. γυροσκοπικο φαινομενο
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 95
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2007, 12:38
  3. γυροσκοπικο φαινομενο 2
    από γεροπιτσιρικος στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2006, 20:44
  4. Φαινόμενο Karelis πείτε τη γνώμη σας
    από m1ke στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2005, 22:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF