Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 128

Θέμα: Γυροσκοπικό φαινόμενο!!!

  1. #61
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    zan, val και jul εχετε δικιο. ο αρκουδος ομως τα ιδια ακριβώς πραματα μας λεει και εμας.

    Κανενας δε προετρεψε να παμε να "ξυσουμε" κτλ... αυτες ειναι ΔΙΚΕΣ μας μαλακιες και οχι του Γιωργου.

    Αν βρεθειτε σε "μαθημα" με τον αρκουδο θα σας φυγουν οι επιφυλάξεις γιατι ο ανθρωπος διδασκει (αι διδασκόμενος) εγκράτεια και επιφυλακτικότητα κατα την οδηγηση

    και φυσικα τα πραματα ειναι οπως τα λεει ο zan και ο καθενας εχει ευθυνη για τον εαυτο του, όντας ολοι ενήλικοι!

    Τεσπα προτιμώ να ακουω οσο το δυνατον περισσοτερα πραματα, εστω και αν δεν ειναι απο επαγγελματιες, και να διασταυρώνω αυτα με τις προσωπικες μου εμπειρίες και με τα βιβλια που διαβαζω (ή απο τις πληροφοριες στο internet) παρα να μενω στην ημιμάθεια του «οδηγω 40 χρονια»...

    να εισαστε ολοι καλα

  2. #62
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
    Ήμαρτον λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει
    Απλά σου είναι δύσκολο να καταλάβεις την αίσθηση της υπερβολής
    και η ζωή συνεχίζεται...

  3. #63
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    ΟΠΛΟ = ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΠΟΛΕΜΟ ΤΗΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ
    και η ζωή συνεχίζεται...

  4. #64
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Ρε σεις το έχουμε ξεχειλώσει το θέμα....

    Δε δίνει καμιά διάλεξη ο άνθρωπος..... Πέντε κουβέντες λέει που μπορούν να μας βοηθήσουν να οδηγούμε με ΑΣΦΑΛΕΙΑ.

    Πέντε κουβέντες που μπορεί ο οποιοσδήποτε έχει παρακολουθήσει και έχει καταλάβει αυτά τα μαθήματα να τις μεταφέρει βοηθώντας αυτούς που δεν ξέρουν να οδηγούν σωστότερα....

    Επειδή έχω παρακολουθήσει αρκετές φορές τα "μαθήματα" (σε εισαγωγικά γιατί κολλήσαμε με τις λέξεις) έχω να πω πως αν κάποιος προσέξει αυτά που λέει θα βρει μέσα στις φράσεις αρκετές φορές τις λέξεις ασφάλεια, προσοχή κλπ.....

    Γιατί πυροβολήτε μια προσπάθεια που μόνο καλό μπορεί να προσφέρει δεν έχω καταλάβει ακόμα.....
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  5. #65
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: απαντηση

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zanzibar
    [font=Trebuchet MS][color=dark blue]

    Να σου απαντήσω ρε Αφρο,και άσε τις εκρήξεις για άλλη φορά εκτός να θες να κλάσεις,αυτό ελεύθερα αφού μιλάμε βίρτσουαλ.

    Η μοτοσυκλέτα είναι ακριβό χόμπυ.Πολύ ακριβό θα έλεγα αν θέλει κάποιος να το κάνει σωστά.Θες και τις φόρμες σου,και τις Σέρρες σου και τα μαθήματα στα Μέγαρα τέλος πάντων όλο το σετάκι.Θεωρώ ότι δεν είναι απλά ένα έξυπνο μέσο μετακίνησης παρά μόνο σε μικρά κυβικά και εντός πόλης.

    Η ημιμάθεια σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο.Υπάρχουν άνθρωποι που πήγαν Σέρρες ή Μέγαρα μια φορά και στην επόμενη βόλτα αγοράζαν οικόπεδα.Πόσο μάλλον να σου λέει κάποιος «πρόχειρα»,ο οιοσδήποτε,πως θα πας και τι θα κάνεις.Έχει ευθύνη απλά.Αλλά…δεν απευθύνεται θα μου πεις και σε ανήλικους!
    Σωστόν!
    Ούτε τον κατηγόρησε κανένας ότι κάνει έγκλημα,απλά ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.
    Θα προτιμούσα βέβαια αυτά τα περίπου διδάγματα να τα κάνει ένας συντάκτης περιοδικού που η δουλειά του όλη μέρα είναι δοκιμάζει μηχανάκια και εκτός πίστας οπότε σίγουρα θα έχει να μας πει πολλά και διαπιστωμένα.

    Η άγνοια είναι δεδομένο ότι δεν υφίσταται ειδεάλλως GO AWAY FROM BIKES.
    Εμείς δεν είμαστε αυτοί που φωνάζουμε,σε σχέση με τους οδηγούς αυτοκινήτων….?

    Βέβαια περί κουλαμάρας άγια πράττει ο άνθωπος και σας μεταφέρει τις γνώσεις του αλλά μάλλον κάποιοι φωνάζουμε γιατί τελευταία υπάρχει μια κακή ιδέα…

    Η ιδέα ότι αφού μου είπε ότι έτσι γίνεται πα να το κάνω και μετά θα τους πατάω όλους…

    Εδώ εντοπίζω το πρόβλημα που λέγεται ΥΠΕΡΕΚΤΙΜΗΣΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΩΝ & ΥΠΟΤΙΜΗΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΜΑΙ!

    Εκεί υπάρχει σοβαρό πρόβλημα ειδικά με τους νέους,άπειρους και ψιλοκαυλωμένους αναβάτες που αγοράζουν R6 για 1ο μηχανάκι…

    Με νοάς φαντάζομαι
    [/color][/font]
    kala pou mou protines na klaso giati to ixa ksexasi ke ixa mia foskosi pou ponage stin kiliaki xora
    lipon kirie zanusi den ksero ana afta ta les san idravlikos-dikigoros i san eleoxromatistis-zaxaroplastis
    ke epidi vare8ika trava pesta sta pedia pou kati ema8an apo afto

    ke as apantas me tipota se afto pou se rotame ke me to zori provlima den iparxi psaxte na ektono8ite pou8ena alou ke afou pou stin ousia protinete ine

    agoraste agro xoris na pate ston arkoudo

    i agoraste agro afou pate ston arkoudo

    afou sto klanofornia scool apokliete na pate giati den pi8ete i aderfi sas na kani pezodromio gia na vrite ta lefta

    na po kiala?

    i akoma kalitera aqoraste agro afou exete pai sto koulofornia scool ala tote 8a ton exete agorasi me stil
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    den mas xezis re ntal.......
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  6. #66
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    zan και val εχετε δικιο. ο αρκουδος ομως τα ιδια ακριβώς πραματα μας λεει και εμας.

    Κανενας δε προετρεψε να παμε να "ξυσουμε" κτλ... αυτες ειναι ΔΙΚΕΣ μας μαλακιες και οχι του Γιωργου. Αν βρεθειτε σε "μαθημα" με τον αρκουδο θα σας φυγουν οι επιφυλάξεις γιατι ο ανθρωπος διδασκει (Αι διδασκόμενος) εγκράτεια και επιφυλακτικότητα κατα την οδηγηση

    και φυσικα τα πραματα ειναι οπως τα λεει ο zan και ο καθενας εχει ευθυνη για τον εαυτο του, όντας ολοι ενήλικοι!

    Τεσπα προτιμώ να ακουω οσο το δυνατον περισσοτερα πραματα, εστω και αν δεν ειναι απο επαγγελματιες, και να διασταυρώνω αυτα με τις προσωπικες μου εμπειρίες και με τα βιβλια που διαβαζω (ή απο τις πληροφοριες στο internet) παρα να μενω στην ημιμάθεια του «οδηγω 40 χρονια»...

    να εισαστε ολοι καλα
    σωστόν λέμε
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  7. #67
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    zan, val και jul εχετε δικιο. ο αρκουδος ομως τα ιδια ακριβώς πραματα μας λεει και εμας.

    Κανενας δε προετρεψε να παμε να "ξυσουμε" κτλ... αυτες ειναι ΔΙΚΕΣ μας μαλακιες και οχι του Γιωργου.

    Αν βρεθειτε σε "μαθημα" με τον αρκουδο θα σας φυγουν οι επιφυλάξεις γιατι ο ανθρωπος διδασκει (αι διδασκόμενος) εγκράτεια και επιφυλακτικότητα κατα την οδηγηση

    και φυσικα τα πραματα ειναι οπως τα λεει ο zan και ο καθενας εχει ευθυνη για τον εαυτο του, όντας ολοι ενήλικοι!

    Τεσπα προτιμώ να ακουω οσο το δυνατον περισσοτερα πραματα, εστω και αν δεν ειναι απο επαγγελματιες, και να διασταυρώνω αυτα με τις προσωπικες μου εμπειρίες και με τα βιβλια που διαβαζω (ή απο τις πληροφοριες στο internet) παρα να μενω στην ημιμάθεια του «οδηγω 40 χρονια»...

    να εισαστε ολοι καλα
    soston ksanaleme!!!!
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  8. #68
    Νεότατο μέλος Το avatar του/της Zanzibar
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    79

    Καφρο

    Άσε να απαντήσει κανένας με σοβαρό μηχανάκι,εσύ δεν κινδυνεύεις ρε φίλε...




    Δεν θέλουμε να ξεσπάσουμε πουθενά ακόμα μετράμε πόνο και μην γίνεσαι εριστικός δεν υπάρχει λόγος εκτός αν στραβογάμησες αλλά δεν σου φταίει κανένας.

    Σου μιλάω όπως θα σου μίλαγα αν ήσουν μπροστά μου.
    Έχω μια φίλη που όποτε τρώει μπανάνα τη φτύνει πρώτα. Μυστήρια πράματα...

  9. #69

    ΡΕ ΣΕΙΣ

    Δεν θέλω να κατηγορήσω τον ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ, απλά μπορεί να διαφωνω με ορισμένα πράγματα όπως χαρακτηριστικά ανέφερα τι λέμε και σε ποιον το λέμε, αν μου λέγατε εμενα στα 17 μου για γυροσκοπικό φαινόμενο θα προσπαθούσα να ξύσω με το παπί μου, αν μου το πεις τώρα μπορεί να πάω με +40 και ασφάλεια.

    Γι αυτό στα μαθήματα που έχει παρακολουθήσει ο ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ χωρίζοντε σε γκρουπάκια και δεν είναι τυχαίο.

    Σαφώς η γνώση και η πληροφορία που σου προσφέρει ένας άνθρωπος απλόχερα είναι με αξία ανεκτίμητη και μπράβο στον συγκεκριμένο που το κάνει.

    Παραπάνω μου την έδωσε που πήγατε να φάτε τον Αντωνη που δεν τον ξέρω κιόλας επειδή σας μίλησε ειρωνικά. Και ξαναλέω ε και;;;
    Εσεις που είστε άνθρωπες με ευγενικά αισθήματα, μερικοί δηλαδή γιατί καποιοι τρώνε και λαρύγγια από ότι είδα, πειστε τον ότι κάνει εν μέρη λάθος. Γιατι λαμπαδιάσατε;;;


    Τεσπα το θέμα είναι η ασφαλειά μας και αν κάποιοι έχουμε-εχουνε την διαφορετική αποψη για τον τρόπο των μαθημάτων είναι και μόνο γι αυτό τον λόγο.
    ΕΙΣΑΙ ΑΜΑΡΤΩΛΗ

  10. #70
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: Καφρο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zanzibar
    Άσε να απαντήσει κανένας με σοβαρό μηχανάκι,εσύ δεν κινδυνεύεις ρε φίλε...


    kanis akoma megalitero la8os ego me to plintirio stegnotirio kindinevo perisotero




    Δεν θέλουμε να ξεσπάσουμε πουθενά ακόμα μετράμε πόνο και μην γίνεσαι εριστικός δεν υπάρχει λόγος εκτός να στραβογάμησες...
    ke o ponos pou les iparxi akoma ke stin gineka mou pou den exi di pote ton filo poso ego pou ipa mia kouventa ke ida ligo ke katalava pola ke pou den exi simasia pao ke pnigome epi tou 8ematos. ke aganakto asxima otan den katalavenoume to pio aplo ke ginomaste pikri me ena atomo pou den to aksizi me tin kamia pou leei ke to agapimeno mou pedi...
    ke ego panta stravogamo file ta klasika ine vareta pia gia mas mia mera 8a se enimeroso......

    afiste ton giagio isixo leme ke na kserete ti lete giati den vriskoume ke xartia na kovoume fortotikes iparxi elipsi..
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  11. #71
    Νεότατο μέλος Το avatar του/της Zanzibar
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    79

    ....

    [font=Trebuchet MS][color=dark blue]

    Τα λέμε απλά από άγχος ίσως κι από τρομάρα…
    [/color][/font]
    Έχω μια φίλη που όποτε τρώει μπανάνα τη φτύνει πρώτα. Μυστήρια πράματα...

  12. #72
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Τι να σας κανω που μπηκα αργα στο σπιτι ...

    Ζαν ...

    Δεν ησουνα και δεν ξερεις.
    Ο Γιαγιας παντα ηταν πολυ σωστος, οσον αφορα την "ασφαλη οδηγηση" την οποια διδασκει και ευαγγελιζεται.
    Αρκει να σου πω οτι ξεκιναει λεγοντας παντα οτι η αγωνιστικη γραμμη που βλεπουμε στην τηλεοραση, ΔΕΝ μπορει να ισχυσει στον δρομο !!!
    Απο 'κει και μετα αν καποιοι γιναν καλυτεροι απο αυτα που ειπε και ΑΚΟΥΣΑΝ, δεν νομιζω πως "φταιει"αυτος!

    Σιγουρα δεν καταλαβες ουτε το υφος ουτε τον τροπο του Αντωνη.
    Απλα να σου θυμησω οτι ειναι αυτος που στο πρωτο του μολις ποστ, εβγαλε αχρηστα λιγο πολυ ΟΛΑ τα μηχανακια που κυκλοφορουν !!!
    Και ακομα αυτος που ειπε οτι αφου περασε απο σχεδον τα παντα, αποφασησε πως το καλυτερο ταξιδι, Αθηνα - Θεσσαλονικη γινεται με βεσπα ...


    Αντωνακη ...
    Ναι αγορι μου ...
    Εγω ημουνα το Μαυρο Προβατο !
    Ομολογω ενωποιον ολου του Forum οτι ειπια δυο τσιπουρα κατα την διαρκεια του μαθηματος. Βεβαια το οτι εγω τα εχω ξαναπαρακολουθησει και τα εμπεδωσει, φανταζομαι δεν εχει καμμια σημασια ...
    Παντως σου ευχομαι καποια μερα να μπορεις κι εσυ να πιεις δυο τσιπουρα και καβαλησεις μετα την μηχανη σου για να πας στα δυο αγγελουδια σου που σε περιμενουν, ΣΩΟΣ και ΑΒΛΑΒΗΣ, οπως κανω εδω και χρονια εγω ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  13. #73
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Ειρηνη (και Μαρια και Ελενη) ημην τεκνα μου

    παμε για κανα μπυρονιο να ηρεμησουμε γιατι και εγω εχω τρελαθει στο τρεξιμο σημερα και βλεπω αστερακια

  14. #74
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    Ειρηνη (και Μαρια και Ελενη) ημην τεκνα μου

    παμε για κανα μπυρονιο να ηρεμησουμε γιατι και εγω εχω τρελαθει στο τρεξιμο σημερα και βλεπω αστερακια
    Περιμενε λιγες ωρες να βραδυασει ρεεεε ...

    Να ξεθυμανουν και τα τσιπουρα !!!

    :rotflmao:
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  15. #75
    Νεότατο μέλος Το avatar του/της Zanzibar
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    79

    Μονόλυκε

    [font=Trebuchet MS][color=dark blue]

    Δεν χρειάζεται να απολογηθείς για τίποτα ρε φίλε…
    Αλοίμονο!

    Είπαμε μια κουβέντα γίναν 3 αλλά η ουσία που πρέπει να μείνει είναι μία…

    Το νου μας!
    [/color][/font]
    Έχω μια φίλη που όποτε τρώει μπανάνα τη φτύνει πρώτα. Μυστήρια πράματα...

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γυροσκοπικό φαινόμενο
    από Nrgman στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 08/08/2007, 15:42
  2. γυροσκοπικο φαινομενο
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 95
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2007, 12:38
  3. γυροσκοπικο φαινομενο 2
    από γεροπιτσιρικος στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2006, 20:44
  4. Φαινόμενο Karelis πείτε τη γνώμη σας
    από m1ke στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2005, 22:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF