Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: κτεο .......και πρασιν αλογα

  1. #1

    κτεο .......και πρασιν αλογα

    τι κολπο ειναι αυτο? με αφοrμη το αρθρο για τα ΚΤΕΔ στο τελευταιο τευχος 15νθυμερου περιοδικου μοτ/τας μου δημιαυργηθηκαν καποιες αποριες που πιστευω οτι απασχολουν πολυ κοσμο.

    1.κατηγορια supermoto. τα καινουργια του κουτιου ολα καλα κομπλε.με τις μετατροπες τι γινεται?
    πιο συγκεκριμενα λενε στο περιοδικο οτι καθε μοτ/τα εχει και μια εγκριση τυπου που με βαση αυτην θα γινινται οι ελεγχοι και φερνει σαν παραδειγμα το χτ 660 το r και το x(δυο διαφορετικες εγκρισεις)και λεει οτι οσοι εχουν τροποπιημενο μηχανακι ως προς τους τροχους κοβονται.δηλαδη εγω που εχω το husqvarna te 610e και που εχει γινει μετατροπη σε supermotard θα κοπω παρολο που βγαινει και σε supermotard απο το εργοστασιο με διαφορες σε τροχους και φρενα

    2.αν περασω απο τον ελεγχο του κτεο (παω με φλας της μανας του καθρευτες ησυχη εξατμιση και ολα αυτα) και αφου παρω το ειδικο χαρτι-αυτοκολητο τι θα γινει αν εγω βγαλω ολα αυτα τα αντικαταστησω με π.χ. αλλη εξατμιση αλλα φλας μικροτερα χωρις καθρευτες και πεσω σε πλοκο της τροχαιας. Δεν θα το καταλαβουν οι τροχαιοι?θα με γραψουν?τι γινεται σε αυτην τη περιπτωση?


    συγνωμη αν κουρασα αλλα ειναι 2 αποριες που μου δημιουργηθηκαν διαβαζωντας το αρθρο και συγουρα ειναι και παρα πολλες αλλες και για διαφορες κατηγοριες naked ,on off κτλ.

    για να τελειωσω πιστευω οτι στο τελος κατι θα βρεθει και δεν θα κοπουν ετσι απλα οπως λενε Π.Χ.ολα τα xt που εχουν γινει supermotard.

    αυτα παιδες


  2. #2
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    Re: κτεο .......και πρασιν αλογα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από steve610
    τι κολπο ειναι αυτο? με αφοrμη το αρθρο για τα ΚΤΕΔ στο τελευταιο τευχος 15νθυμερου περιοδικου μοτ/τας μου δημιαυργηθηκαν καποιες αποριες που πιστευω οτι απασχολουν πολυ κοσμο.

    1.κατηγορια supermoto. τα καινουργια του κουτιου ολα καλα κομπλε.με τις μετατροπες τι γινεται?
    πιο συγκεκριμενα λενε στο περιοδικο οτι καθε μοτ/τα εχει και μια εγκριση τυπου που με βαση αυτην θα γινινται οι ελεγχοι και φερνει σαν παραδειγμα το χτ 660 το r και το x(δυο διαφορετικες εγκρισεις)και λεει οτι οσοι εχουν τροποπιημενο μηχανακι ως προς τους τροχους κοβονται.δηλαδη εγω που εχω το husqvarna te 610e και που εχει γινει μετατροπη σε supermotard θα κοπω παρολο που βγαινει και σε supermotard απο το εργοστασιο με διαφορες σε τροχους και φρενα

    2.αν περασω απο τον ελεγχο του κτεο (παω με φλας της μανας του καθρευτες ησυχη εξατμιση και ολα αυτα) και αφου παρω το ειδικο χαρτι-αυτοκολητο τι θα γινει αν εγω βγαλω ολα αυτα τα αντικαταστησω με π.χ. αλλη εξατμιση αλλα φλας μικροτερα χωρις καθρευτες και πεσω σε πλοκο της τροχαιας. Δεν θα το καταλαβουν οι τροχαιοι?θα με γραψουν?τι γινεται σε αυτην τη περιπτωση?


    συγνωμη αν κουρασα αλλα ειναι 2 αποριες που μου δημιουργηθηκαν διαβαζωντας το αρθρο και συγουρα ειναι και παρα πολλες αλλες και για διαφορες κατηγοριες naked ,on off κτλ.

    για να τελειωσω πιστευω οτι στο τελος κατι θα βρεθει και δεν θα κοπουν ετσι απλα οπως λενε Π.Χ.ολα τα xt που εχουν γινει supermotard.

    αυτα παιδες

    Kαλα χαλαρωσε στην Ελλάδα εισαι ..αντε εκει στο κτεο και με ντραγκστερ να πας σκασε κανα 50 αρικο νομιζω ειναι η λαδια...
    και εφυγεσ με εγκριση τυπου λεμε.. :rotflmao:

  3. #3
    δε διαφωνω φιλε μου και γω μαζι σου ειμαι.μ ενα 50 θα σου δινουν και κανα πτυχιο καβαντζα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    με την περιπτωση τη 2η τι γινεται?μπορει τροχαιος να σου σκοτισει τον ερωτα και να σε γραψει για την 4 σε 2 σε 1 σε 14 εξατμιση η γιατι η πινακιδα ειναι ....ενα με το πισω αμοτρισερ ενω εχεις περασει ελεγχο?τοτε τι?

  4. #4
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    φιλε με τη δευτερη περιπτωση εχουνε δικαιωμα να σε γραψουν ετσι και αλλιως με η χωρις κτεο.
    οποτε αν θες να αποφυγεις τετοιες κλήσεις..τα χεις ολα οπως πρεπει.
    επιλογή σου ειναι.

  5. #5
    και βεβαια ειναι επιλογη μου αλλα το θεμα ειναι οτι αν παω το μηχανακι ετσι οπως ειναι στο κτεο δεν θα μπορω να το κυκλοφορησω μετα γιατι δεν θα μου δωσουν εγκριση η οπως το λενε αυτο.ενω τωρα που το εχω οπως το εχω μπορει να με γραφουν καθε μερα και να πληρωνω απο την τσεπη μου σαν μ@@@#@$σ .
    πιστευω να γινεται κατανοητο τι θελω να πω χωρις να θελω να σε θιξω φιλε dukasii η μπορει να μην το εξηγω καλα αυτο που θελω να πω

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από steve610
    η μπορει να μην το εξηγω καλα αυτο που θελω να πω
    μαλλον αυτό

    Ειλικρινα δεν έχω καταλάβει το δίλλημα σου
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #7
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Μάλλον εννοεί άν το χαρτί του ΚΤΕΟ μπορεί να των ξελασπώσει σε αυτή την περίπτωση.

    Φαντάζομαι όχι λοιπόν. Δε σε ξελασπώνει (για κραβγαλέες περιπτώσεις μιλάμε ε; ) , σκέψου το αντίστοιχο με τα αυτοκίνητα.
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

Παρόμοια θέματα

  1. ΚΤΕΟ και ΜΟΤΟ
    από 2wheeler στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2010, 16:02
  2. 200 άλογα και ένα γαϊδούρι
    από gozntari στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2008, 14:22
  3. ΚΤΕΟ και για τα δίκυκλα!!!!
    από slacker στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2008, 08:13
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2007, 12:58
  5. Motoe και πράσινα άλογα
    από kapeos στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2006, 08:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF