Σελίδα 2 από 20 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 289

Θέμα: ο μοτοσυκλετισμος ειναι αντρικο αθλημα?

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
    ε, είμαι και εγώ ρατσιστής στο θέμα του έλα ρε Μ@Λ@Κ@ όταν ακούγεται από γυναίκα ειδικά όταν απευθύνεται σε άλλη γυναίκα, στα υπόλοιπα έχεις δικιο κατ εμέ.

    όπως και να το κάνουμε δεν μ'αρέσει η γυναίκα να βρίζει σα νταλικιέρης όπως είπες και πιο πάνω, αν είναι έτσι να κατουράει και όρθια.
    Τα περί γατούλας, θηλυκότητας και βρομόστομα είναι λίγο άκυρα...

    Μπορεί να πει το στόμα σου καμιά «κακιά» λέξη, και να γκρεμίζετε η εικόνα της γατούλας που θα ήθελες, αλλά στο σπίτι μέσα το νιαούρισμα και τα νάζια να είναι full.
    Όπως αντίστοιχα... πόσοι άντρες υπάρχουν και έξω φαίνονται ηγέτες, και στο σπίτι φέρονται σαν υπηρέτες...

    Τα έχουμε μπερδέψει και οι μεν και οι δε... απλά δίνοντας σημασία σε τέτοιες συμπεριφορές, αυτόματα μπαίνουμε στο tripάκι και κατηγοριοποιούμε...

    Δεν είμαι φεμινίστρια, όσο παλιότερα, τόσο καλύτερα.




    (ανθρώπινα)
    Όλα άλλαξαν
    "..δεν είναι απίστευτα... αλλά πιστευτά... γι'αυτο γίνονται."

    H Ελληνική γλώσσα είναι τόσο πλούσια με μοναδικότητα σε κά-θε μία λέξη, η σύγχρονη αργκό επίσης με άλλες τόσες ερμηνίες, αλλά ταυτόχρονα είναι τόσο φτωχή και με τόσα κενά, που δεν υπάρχει συνδυασμός και σειρά γραμμάτων για να εκφράσουν κάποια πράγματα. Keyboards, monitors, βιβλία, ομιλία... κάποια πράγματα εκφράζονται μόνο με ένα βλέμα... έστω και αν δεν μπορεί να αποδώσει στο 100% την βαρύτητα και την σημαντικότητά τους.

  2. #17
    Ε ενταξει το μαλακας δεν ειναι ακριβως βρισια <<νταλικερη>> αλλα οπως και να το κανουμε ουτε εμενα μου αρεσει να ακουω γυναικες να βριζουν....

    Το να πει καποια μαλακα στο χαβαλε κτλ δεν με πειραζει....Αλλα εχω ακουσει γυναικες να ριχνουν χριστοπαναγιες και γενικα βαριες βρισιες....

    Εκει εχω προβλημα...Μεγαλυτερο απο οταν θα ακουσω εναν αντρα να βριζει ετσι...

  3. #18
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Θέλω να ευχαριστήσω δημόσια την Noble που επιτέλους κατάλαβε ότι ήταν λάθος να αγοράσει μηχανή (έστω και fazer) και τελικά το έδωσε και πήρε Βέσπα!
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #19
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824

    Re: ο μοτοσυκλετισμος ειναι αντρικο αθλημα?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI


    ΑΓΟΡΙΑ

    ΑΝΟΙΧΤΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΔΕ ΠΑΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΡΙΞΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΘΡΟΝΟ
    ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗ ΘΕΣΗ ΣΑΣ

    Βασικά, πριν ανοίξουν τα αγόρια το μυαλό τους...,καλό θα ήταν να το ανοίξουν πρώτα τα κορίτΣα. Είναι πρώτα οι ίδιες οι γυναίκες που πιστεύουν ότι οι μηχανόβιες δεν έχουν θηλυκότητα, είναι άγαρμπες, κλπ,κλπ.

    Δε λέω βέβαια ότι δεν φταίμε κι εμείς...(οι άντρες ντε), αλλά σε ένα θέμα που προσπαθείς να κερδίσεις την ίση αντιμετώπιση από τους άντρες καλό θα ήταν να έχεις κερδίσει πρώτα την υποστήριξη από τις γυναίκες...(λέω εγώ τώρα)

    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xrlantz
    Τα περί γατούλας, θηλυκότητας και βρομόστομα είναι λίγο άκυρα...

    Μπορεί να πει το στόμα σου καμιά «κακιά» λέξη, και να γκρεμίζετε η εικόνα της γατούλας που θα ήθελες, αλλά στο σπίτι μέσα το νιαούρισμα και τα νάζια να είναι full.
    Όπως αντίστοιχα... πόσοι άντρες υπάρχουν και έξω φαίνονται ηγέτες, και στο σπίτι φέρονται σαν υπηρέτες...

    Τα έχουμε μπερδέψει και οι μεν και οι δε... απλά δίνοντας σημασία σε τέτοιες συμπεριφορές, αυτόματα μπαίνουμε στο tripάκι και κατηγοριοποιούμε...

    Δεν είμαι φεμινίστρια, όσο παλιότερα, τόσο καλύτερα.

    (ανθρώπινα)
    δεν είπα τίποτα πουθενα για νιαουρίσματα ούτε για γατούλες μάλλον σε κάποιον άλλο θέλεις να απαντήσεις

    εγώ το μόνο που είπα είναι ότι δεν μαρέσει να ακούω γυναίκες να βρίζουν σαν νταλικιέριδες και επείσης δεν μαρέσει καθόλου αυτο το << έλα ρε Μ@Λ@Κ@>> ειδικά οταν απευθύνεται από μια κοπέλα σε μια άλλη.

    δεν κατηγορώ πάντως η κάθε κοπέλα μπορεί να κάνει ότι γουστάρει απλά εμένα δεν μου φαίνεται ωραίο και αυτό δήλωσα.

  6. #21
    προτείνω να διαβάσετε πρόσφατο κείμενο του Ντάνη Φώτου στο περιοδικό μοτο (δε θυμάμαι τεύχος ρε γαμώτι... ίσως το ψάξω το βράδυ)... και μετά end of discussion !

  7. #22
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    νομίζω οτι υπάρχει μια καλή διαφήμιση που δείχνει ενα σημείο του γιατί οι γυναίκες δεν θεωρούνται απο πολλούς (και ισχύει σε μεγάλο βαθμό) οτι δεν ταιριάζουν με τον μηχανοκίνητο "αθλητισμό"-"hobby"

    Δείχνει μια κυρία μέσα σε κομμωτήριο που εξιστορεί τι χρειάζεται μετά απο ατύχημα να αλλάξει στο Ι.Χ. της. Αυτολεξεί λοιπόν μιλάει για μουαγιέ, κρεμαγιέρα και ημίμπαρο (σ.σ.μάλλον ακρόμπαρο εννοεί!)

    Και αναρωτιέται γιατί ονομάζονται έτσι... "γαλλικό" το μουαγιέ λέει και η κρεμαγιέρα "Ισπανική";

    Με παράδειγμα λοιπόν το παραπάνω , ας δούμε τι γίνεται πραγματικά.

    Ελάχιστοι άνδρες δεν γνωρίζουν τι εστί κάποιος μηχανικός όρος ακόμα και ουσιαστικά δεν έχουν πιάσει ποτέ στην ζωή τους το ανταλλακτικό. Ξέρουν που περίπου είναι και που συνδέεται αλλά και μερικές φορές γιατί είναι υπεύθυνο να κάνει στο όχημα τους.

    Ελάχιστοι άνδρες έχουν πρόβλημα στο να αλλάξουν ρεζέρβα (!!!!) στο όχημα τους.

    Τώρα κάντε μια σύγκριση με τον γυναικείο πληθυσμό που οδηγεί αυτοκίνητο ή μηχανή.

    Θα πεί κάποιος τώρα... τι σχέση έχει αυτό με την οδήγηση;

    ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑ-ΕΧΕΙ..

    Αν δεν γνωρίζει κάποιος τι έχει το όχημα του και πως λειτουργεί μηχανικά ενώ είναι εν κινήσει (κυρίως) είναι 100% σίγουρο οτι δεν μπορεί να ανταπεξέρθει όπως πρέπει στην οδήγηση του , υπό όλες τις συνθήκες.

    Δυστυχώς οι περισσότερες γυναίκες (εν ελλάδι περισσότερο) βλέπουν μουτζούρα και μοτέρ και παίρνουν δρόμο.

    Δείξτε μου μια γυναίκα που θα κάτσει να λαδώσει αλυσίδα ή θα τσεκάρει λάδια στο μοτέρ της. Α .... τι είπατε;... μα'ιστα.

    Πως λοιπόν μπορεί κάποιος να μιλήσει ουσιαστικά για μηχανή με κάποια γυναίκα ή και άνδρα που αδιαφορεί ή αγνοεί κάποια πράγματα βασικά για το μηχάνημα του; Απαντήστε πρώτα σε αυτό και μετά φτάστε στον όρο "ισότητα" κτλ.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  8. #23
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Ρε σεις.... εκείνη την υπογραφή του IDI που σηκώθηκαν τα αγγούρια να γαμήσουν τον μανάβη, δεν την έχει διαβάσει η EVI;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Θέλω να ευχαριστήσω δημόσια την Noble που επιτέλους κατάλαβε ότι ήταν λάθος να αγοράσει μηχανή (έστω και fazer) και τελικά το έδωσε και πήρε Βέσπα!

    Mαναβη μου,ειμαι ενα μοναχικο αγγουρι πια :rotflmao: :rotflmao:
    Ελα με το παπι σου,εεεε με το τερας σου ηθελα να πω να με κανεις γυναικα
    Υποσχομαι να μην βριζω...Εκαψα τα μποξερακια μου και δεν θα παω στο θρυλο ξανα
    ρατσιστη



  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    νομίζω οτι υπάρχει μια καλή διαφήμιση που δείχνει ενα σημείο του γιατί οι γυναίκες δεν θεωρούνται απο πολλούς (και ισχύει σε μεγάλο βαθμό) οτι δεν ταιριάζουν με τον μηχανοκίνητο "αθλητισμό"-"hobby".....
    thn katakrinw... aparadekth diafhmish... oxi mono pros tis gunaikes, alla pros olous... mas pernane gia ili8ious, "ase me episimos na se piasw koroido"



    Ελάχιστοι άνδρες δεν γνωρίζουν τι εστί κάποιος μηχανικός όρος ακόμα και ουσιαστικά δεν έχουν πιάσει ποτέ στην ζωή τους το ανταλλακτικό. Ξέρουν που περίπου είναι και που συνδέεται αλλά και μερικές φορές γιατί είναι υπεύθυνο να κάνει στο όχημα τους.
    den einai toso ligoi.... (apo thn empeiria mou sto lew)

    Ελάχιστοι άνδρες έχουν πρόβλημα στο να αλλάξουν ρεζέρβα (!!!!) στο όχημα τους.
    reserba?
    me tis alusides twra sta xionia? se sizitish pou kaname sto grafeio mou kanenas den jerei oute alisides na balei, kai alloi pou prospa8isan ekanan kai zimia...
    jerw antra pou den jerei na allajei lampa...



    Αν δεν γνωρίζει κάποιος τι έχει το όχημα του και πως λειτουργεί μηχανικά ενώ είναι εν κινήσει (κυρίως) είναι 100% σίγουρο οτι δεν μπορεί να ανταπεξέρθει όπως πρέπει στην οδήγηση του , υπό όλες τις συνθήκες.
    deije mou esu enan antra pou na skampazei apo ola auta, pera apo ton mixaniko soy...

    Δυστυχώς οι περισσότερες γυναίκες (εν ελλάδι περισσότερο) βλέπουν μουτζούρα και μοτέρ και παίρνουν δρόμο.

    Δείξτε μου μια γυναίκα που θα κάτσει να λαδώσει αλυσίδα ή θα τσεκάρει λάδια στο μοτέρ της. Α .... τι είπατε;... μα'ιστα.
    anoije ta matia sou
    (+1)



    Πως λοιπόν μπορεί κάποιος να μιλήσει ουσιαστικά για μηχανή με κάποια γυναίκα ή και άνδρα που αδιαφορεί ή αγνοεί κάποια πράγματα βασικά για το μηχάνημα του; Απαντήστε πρώτα σε αυτό και μετά φτάστε στον όρο "ισότητα" κτλ.
    me auth thn logikh oxi mono na milisei.... oute timoni oute diplwma den eprepe pote na paroun sta xeria tous 100ntades xiliades....






    h hmima8ia einai xeiroterh apo thn ama8ia...
    Όλα άλλαξαν
    "..δεν είναι απίστευτα... αλλά πιστευτά... γι'αυτο γίνονται."

    H Ελληνική γλώσσα είναι τόσο πλούσια με μοναδικότητα σε κά-θε μία λέξη, η σύγχρονη αργκό επίσης με άλλες τόσες ερμηνίες, αλλά ταυτόχρονα είναι τόσο φτωχή και με τόσα κενά, που δεν υπάρχει συνδυασμός και σειρά γραμμάτων για να εκφράσουν κάποια πράγματα. Keyboards, monitors, βιβλία, ομιλία... κάποια πράγματα εκφράζονται μόνο με ένα βλέμα... έστω και αν δεν μπορεί να αποδώσει στο 100% την βαρύτητα και την σημαντικότητά τους.

  11. #26
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    Mαναβη μου,ειμαι ενα μοναχικο αγγουρι πια :rotflmao: :rotflmao:
    Ελα με το παπι σου,εεεε με το τερας σου ηθελα να πω να με κανεις γυναικα
    Υποσχομαι να μην βριζω...Εκαψα τα μποξερακια μου και δεν θα παω στο θρυλο ξανα
    ρατσιστη


    Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί απευθύνεστε σε μένα πρώην μηχανόβια και νυν ιδιοκτήτη κίτρινης καρέκλας σε ρόδες....

    Παρακαλώ να γράφετε μόνο όταν έχετε κάτι ουσιώδες και μην σπαμμάρετε...

    Το θέμα είναι καυτό...

    Και το πανελλήνιο περιμένει με κομμένη την ανάσα...

    Οι γυναίκες μπορούν να καβαλάν μηχανές; Οι καβασάκηδες τις δέχονται στις τάξεις τους ή φοβούνται μην τους πουν gay; Μπορεί γυναίκα να αγοράσει μονοκύλινδρο ΚΤΜ ή κάθε 2-3 λεπτά θα έχει κι από έναν οργασμό; Τα λάδια που βγαίνουν με άρωμα φρουτου είναι και λιπαντικά άλλων χρήσεων;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί απευθύνεστε σε μένα πρώην μηχανόβια και νυν ιδιοκτήτη κίτρινης καρέκλας σε ρόδες....

    Παρακαλώ να γράφετε μόνο όταν έχετε κάτι ουσιώδες και μην σπαμμάρετε...

    Το θέμα είναι καυτό...

    Και το πανελλήνιο περιμένει με κομμένη την ανάσα...

    Οι γυναίκες μπορούν να καβαλάν μηχανές; Οι καβασάκηδες τις δέχονται στις τάξεις τους ή φοβούνται μην τους πουν gay; Μπορεί γυναίκα να αγοράσει μονοκύλινδρο ΚΤΜ ή κάθε 2-3 λεπτά θα έχει κι από έναν οργασμό; Τα λάδια που βγαίνουν με άρωμα φρουτου είναι και λιπαντικά άλλων χρήσεων;

    Κοιταξτε κυριε ρατσιστη,δεν θα αμαυρωσετε εσεις αυτο το ποστ με τις ειρωνιες σας.
    Πειτε το ελευθερα!Δεν ειναι κακο.Αυτη η επιθεση προς εμας τις γυναικες και αυτη η ειρωνια,κρυβει καλα ομοφυλοφιλικες τασεις :rotflmao: .Μας μοχθειτε οπως οι μοδιστροι
    Σε νομιζα φιλο...Φιδι!!Γιατι δεν μου ειπες ποτε οτι τα ktm προκαλουν οργασμους???
    :rotflmao: :rotflmao:
    Νομιζω συνεβαλα ταμαλα στην αποδομηση της κουβεντας,αποχωρω και κρατω το αγγουρι μου.

  13. #28
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble

    Κοιταξτε κυριε ρατσιστη,δεν θα αμαυρωσετε εσεις αυτο το ποστ με τις ειρωνιες σας.
    Πειτε το ελευθερα!Δεν ειναι κακο.Αυτη η επιθεση προς εμας τις γυναικες και αυτη η ειρωνια,κρυβει καλα ομοφυλοφιλικες τασεις :rotflmao: .Μας μοχθειτε οπως οι μοδιστροι
    Σε νομιζα φιλο...Φιδι!!Γιατι δεν μου ειπες ποτε οτι τα ktm προκαλουν οργασμους???
    :rotflmao: :rotflmao:
    Νομιζω συνεβαλα ταμαλα στην αποδομηση της κουβεντας,αποχωρω και κρατω το αγγουρι μου.
    Δηλαδή τώρα λες τον Οldman κρυφό ομοφυλόφιλο;

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #29

  15. #30
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Η μοτοσυκλετα ως αθλημα ειναι δυσκολο γενικα και απαιτει σωματική δυναμη και επιφερει μεγαλη καταπονηση.
    αν μια γυναικα το χει αυτο μπορει να ασχοληθει και να διαπρεψει εξισου αναλογα με εναν αντρα.

    απο κει και περα αν μιλαμε για μετακινηση και ζωή με μοτοσυκλετα σαφως και δεν ειναι αντρικο αθλημα...
    και ολοι ειναι ισοι απεναντι της.
    εδω τοσες λουγκρες με χοντα οδηγανε..στις πραγματικές γυναίκες θα κολλήσουμε εμεις τωρα?

Σελίδα 2 από 20 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ο ποδοσφαιρο ειναι αντρικο αθλημα ε?....last year...
    από tools στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2006, 11:41
  2. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 10:28
  3. Ειναι Σωστο...
    από XTMPAM στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 14:57
  4. Τι ομορφιες ειναι αυτες
    από bsari στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 18:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF