Σελίδα 1 από 20 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 289

Θέμα: ο μοτοσυκλετισμος ειναι αντρικο αθλημα?

  1. #1
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504

    ο μοτοσυκλετισμος ειναι αντρικο αθλημα?

    οπως και το ποδοσφαιρο και το μποξερακι και η μαχ3?

    το εχω αντιμετωπιζει πρωσοπικα και εγω αλλα ηρθε το ερωτημα παλι μεσα στο κεφαλι μου μετα απο κουβεντα με μια γνωστη μου που πηρε τωρα προσφατα μηχανακι.
    ηρθε τσαντισμενη,σε καφε,οτι βρεθηκε σε μια παρεα απο μοτοσυκλετιστες-μηχανοβιους-καγκουρες οπως θελετε και μιλαγαν για τα 2τροχα οταν πηρε το θαρρος -εκεινη να μιλησει,ρωτησει δε ξερω τι

    τα βλεμματα τους και οι απαντησεις τους που δε μπορω να μεταφερω εδω ακριβως ειχαν το περιπαικτικο υφακι του στυλ ασε μας ρε κοπελια

    μια ατακα μονο που μου ειπε μου εφερε στο μυαλο αλλα πραγματα που ειχα βιωσει και -ακομα σε καποιες περιπτωσεις βιωνω και εγω
    <<τι να το κανεις το μηχανακι?κοπελα πραγμα>>...............

    κατανοω οτι στην Ελλαδα δυανιουμε ακομα εποχες που αλλου (εκτος απο το αμαζονιο και την ανατολη στα βαθη) που υπαρχει απλετως ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ απεναντι στις γυναικες που ΤΟΛΜΗΣΑΝ να ασχοληθουν με κατι αλλο απο το να ειναι καλες στο σεξ-μαγειρεμα-κομμωτηριο-μακιγιαζ.....

    υπαρχει ΡΑΤΣΙΜΟΣ στις γυναικες που πανε γηπεδο η ασχολουντε με τη μπαλα
    υπαρχει ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ απεναντι στις γυναικες που θα βρισουν
    υπαρχει ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ εαν δε θελεις να εισαι γατουλα αλλα να μιλας και να αντιδρας φυσιολογικα


    για ποιο λογο εν ετη 2008 συμβαινουν αυτα?πολλες φορες μιλαμε για πουριτανισμο και προοδο σε καποια πραγματα τελικα αυτες που δε θελουν να προβαλουν ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ και ΤΟΣΟ ΔΗΜΟΣΙΑ την θυληκοτιτα τους (σε τροπο ντυσιματος στυλ ζωης κλπ) ειναι πουριτανες και οι αλλες οι ''γλυκες'' αν με καταλαβενετε ειναι η προοδος η το σωστο?

    γιατι μια γυναικα ΔΕΝ μπορει να ξερει απο μηχανες ????? και πρεπει να κρινετε απο το φυλλο της αυτοματος οτι ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ ασχετη η απο αλλο πλανητη??????

    γιατι να μην μπορει ενα θυληκο να πει σε καποιον <<αντε ρε μαλακα >> και να μην χαρακτηριστει νταλικιερης???????

    ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω προς τη ολη αυτη η στενομυαλια των αντρων σε αυτα τα θεματα.

    γιατι πρεπει να υπαρχουν 2 ακρα? οι ρατσιστες-φαλλοκρατες και αυτοι που εξιταροντε απο την εικονα και μονο?????

    τελος

    ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΤΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΝΟΡΜΑΛ ? ΔΛΔ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΝ ΣΧΟΛΙΑΖΕΤΕ???? ΟΧΙ!

    και μην μου πειτε οτι δεν υπαρχουμε και ειμαστε λιγες............να μου το λεγατε αυτο 5-10 χρονια πριν οχι τωρα..........τωρα που σταματω στα φαναρια και στα 2τροχα (ολων των ειδων) ειναι απο τα 10 τα 5 με γυναικες.

    και τελος να στειλω ενα μυνημα στους επαγγελματιες των μοτοσυκλετικων ειδων εκει εξω ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΟΜΕ ΜΟΝΟ ΣΤΟΥς ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΩΤΕΙΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΣΩΣΤΩΝ ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΩΝ

    ΦΙΛΤΑΤΟΙ

    ΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΜΟΥ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΙ ΣΑΣ ΔΙΝΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΥΛΛΟ

    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΣΤΕ ΣΑΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΜΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ


    και


    ΑΓΟΡΙΑ

    ΑΝΟΙΧΤΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΔΕ ΠΑΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΡΙΞΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΘΡΟΝΟ
    ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗ ΘΕΣΗ ΣΑΣ

    ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΤΕ ΧΑΛΙΦΙΔΕΣ




    ευχαριστω που με ακουσατε






    υσ δεν ειναι ολοι ιδιοι φυσικα ναι ναι το ξερω καλα αυτο αλλα εκει εξω (και σιγουρα εκτος φορουμ) οι συντριπτικη πλειοψηφια ειναι ετσι.και το ξερω καλα αυτο.
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  2. #2
    EVI οπως και να το κανουμε οι γυναικες στην Ελλαδα αρχισαν να ασχολουνται με τα αυτοκινητα και τις μοτοσυκλετες τα τελευταια 10 χρονια πανω κατω...Τα προηγουμενα χρονια που ηταν ζητημα αν ειχε εστω ενα αυτοκινητο μια οικογενεια ηταν καθαρα αντρικο <<αθλημα>> πλην ελαχιστων περιπτωσεων....

    Οπως λοιπον και με τα αυτοκινητα που ηταν περιεργο παλαιοτερα να οδηγει γυναικα το ιδιο ισχυει για αυτον τον λογο..

    Και για αλλους λογους βεβαια...Δεν ειναι ρατσιστικο το θεμα κατα την γνωμη μου....Απλα η κοινωνια μας <<εξελιχθηκε>> τα τελευταια χρονια και ο ρολος της γυναικας μαζι με αυτην..Αλλα καποιοι δεν το καταλαβαινουν..Τωρα για παραδειγμα φαινεται σε κανεναν περιεργο που βλεπει γυναικες στο τιμονι αυτοκινητου?Πριν 20-30 χρονια θα ηταν μαλλον...

    Πιστευω παντως οτι οι οι πιο πολλοι χαιρονται οταν βλεπουν γυναικα καβαλα σε μοτο...Ειδικα σε μοτο....Γιατι οπως το βλεπω εγω αυτες που καβαλανε ενδιαφερονται για το <<σπορ>> και δεν οδηγουν απλα για να κανουν την δουλεια τους και να πανε απο το Α στο Β και τα παιδια στο σχολειο.

    Γενικα παντως οι γυναικες δεν ενδιαφερονται για τα μηχανοκινητα <<αθληματα>>....Λιγες ειναι αυτες που γουσταρουν αυτοκινητα και λιγοτερες αυτες που γουσταρουν μηχανες....Ακομα πιο λιγες ειναι αυτες που το ψαχνουν...

    Οχι πως οι αντρες ψαχνονται....Αλλα λεμε τωρα....


  3. #3
    + 1000000
    exeis apolito dikio se ola!!!
    ...Now that the wind called my name
    And my star had faded now hardly a glimpse up in the empty space
    And the wise one-eyed great father in the sky stilled my flame...

  4. #4
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Και εγω αμα παρακολουθω καλλιτεχνικο πατιναζ και αρχισω μαθηματα μπαλετου θα με πουν αδερφη...

    οπως πολυ σωστα λες οτι τα λεφτα σου δεν εχουν φυλο, το ιδιο συμβαινει και με τα στερεοτυπα.

    λυση δεν υπαρχει, απλα αποφευγεις τους βλακες και τους κολημενους.

    αυτα


  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Μήπως να αλλάξει παρέες η φίλη σου?
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661

    Re: ο μοτοσυκλετισμος ειναι αντρικο αθλημα?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    ασε μας ρε κοπελια


    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    γιατι να μην μπορει ενα θυληκο να πει σε καποιον <<αντε ρε μαλακα >> και να μην χαρακτηριστει νταλικιερης???????
    Γιατί θυληκά-αρσενικά-ουδέτερα, θα πρέπει να κάνουν ένα βήμα πίσω, να βουτάνε την γλωσσούλα τους στο μυαλό, και μετά να μιλάνε.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΤΕ ΧΑΛΙΦΙΔΕΣ
    Άσχετο και άτοπο ε;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
    Μήπως να αλλάξει παρέες η φίλη σου?

  7. #7
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    ...Σε μια συντηρητική κοινωνία , τι περιμένεις ;; Αποδοχή ; Κατανόηση; Η σκέψη μένει στα πατροπαράδοτα , πατρίς θρησκεία ,οικογένεια ! Δομές και στερεότυπα στην σκέψη απαγορεύουν την αποδοχή και την διαφορετικότητα !
    ...Ακόμα και εσύ που σε ενοχλεί η στάση των άλλων , τσουβαλιάζεις και κατηγοριοποιείς...

  8. #8
    twra ti perimeneis...???
    apantiseis gia epibebaiwsh??
    den exei nohma...

    opoios einai oti einai to jerei kai den xreiazete na to fwnazei oute na zitaei na to akousei apo tous allous...
    stis faseis kafeteries.. apla tous afineis na sinexisoun na milane... kai as lene kai mparoufes merikoi/es.... kapoia stigmh an to 8es polu, peta thn ataka sou... ean jereis kai ean jeroun... apla den prokeite pote na poune "ase mas re kopelia"

    oxi mono se 8ema moto alla se othdhpote...
    ...kai sto magazi akoma... h 8a se kopsei gia "wanna be" me moto klp, h gia "esu ti douleia exeis edw mesa" 8a se antimetopisei me auton ton tropo... molis anoijeis omws to stoma sou, epanalambanw, ean jerei...sigoura 8a to parei alliws....

    exw dei kai akousei polla..

    trust me
    Όλα άλλαξαν
    "..δεν είναι απίστευτα... αλλά πιστευτά... γι'αυτο γίνονται."

    H Ελληνική γλώσσα είναι τόσο πλούσια με μοναδικότητα σε κά-θε μία λέξη, η σύγχρονη αργκό επίσης με άλλες τόσες ερμηνίες, αλλά ταυτόχρονα είναι τόσο φτωχή και με τόσα κενά, που δεν υπάρχει συνδυασμός και σειρά γραμμάτων για να εκφράσουν κάποια πράγματα. Keyboards, monitors, βιβλία, ομιλία... κάποια πράγματα εκφράζονται μόνο με ένα βλέμα... έστω και αν δεν μπορεί να αποδώσει στο 100% την βαρύτητα και την σημαντικότητά τους.

  9. #9
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    οι ιδιοι συντηρουμε την εικονα μας...ειτε αυτης ως συντηρητικης κοινωνιας,ειτε ως ανδροκρατουμενης ειτε οπως θελετε...και ναι,θα πω νταλικιερη μια κοπελα που βριζει γιατι η ιδια κοπελα που θελει ισοτητα, μετα θα θελει ειδικη μεταχειρηση επειδη ειναι κοπελα....και καγκουρα θα πω αυτον που επειδη απο τα 15 ασχολειται με παπακια το παιζει ξερολας στις μηχανες(και εχει φαιει τα μουτρα του απειρες φορες απο βλακειες του και απο τη μια κλαιγεται για τους κουτακιδες και απο την αλλη παει ξεκρανωτος και ταπα στην κινηση και περναει απο δεξια επειδη εχει μηχανη και χωραει...)και ταμπελες δε βαζω εγω,ο καθενας τις βαζει στον ευατο του...οι γυναικες που εχουν μηχανη ειναι γαμω τα ατομα...αλλα το 99% μπαινει στο τριπακι του αγοροκοριτσου....και αν μη τι αλλο αυτο δεν ειναι οτι πιο ομορφο για μια γυναικα που θελει να εχει θυληκοτητα...ισως 1-2 περιπτωσεις δε χανουν την θηλυκοτητα τους οταν οδηγουν μηχανη αλλα σπανιο στην ελλαδα οπου οι κοπελες(και οι αντρες αλλα ειδικα οι κοπελες) εχουν 1002 θεματα και προβληματα και πρωτα λενε την βλακεια τους,μετα νευριαζουν και μετα μουτρωνουν χωρις λογο μονο και μονο επειδη ειναι κακομαθημενα κοριτσακια(και αγορακια)!!οχι δεν ειμαι καμμενος απο τετοιες κοπελες ουτε φαλλοκρατικο γουρουνι...αλλα δε μπορω να ακουω αντιφατικα πραγματα απο το στομα γυναικων που θελουν και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο(δεν ειναι προσωπικο εβη,δε σε γνωριζω προσωπικα εξαλλου)!!
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Μάλλον λοιπόν από αυτά που γράφονται εδώ είναι θέμα ματιάς της κοινωνίας. Όχι τι ισχύει πραγματικά! Αλλά πως το βλέπει η κοινωνία. Άλλωστε μην ξεχνάς Ευούλα πως πριν κάποια χρόνια ο μοτοσικλετιστής γενικότερα ήταν μηχανόβιος ολίγον από αλήτης και σίγουρα καμικάζι.
    Τέρμα οι χαρές τα κεφάλια μέσα!

  11. #11
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    ευχαριστω για τις απαντησεις καμμια δε παει επι πρωσοπικου εννοειτε μια σκεψη - παραπονο ηταν.κοιμαμε τα βραδια

    ολο και κατι μπορει να βγει που ξερεις.
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Πηρατε τα παντελονια,τα πουκαμισα,το κοντο μαλλι,μετα τα μποξερακια,υστερα την Mach 3 (υπαρχει και το κερι και το silk & pil)...


    Mετα θελετε ισοτητα αλλα μονο εκει που σας συμφερει... Για τις μηχανες θα τσακωθουμε τωρα? :a41: :a41: :a12:


    Ετσι κι'αλλιως το μονο που ξερετε η πλειοψηφια ειναι να την βαζετε μπροστα (με μιζα).:rotflmao: :rotflmao: Μετα το χαος...:rotflmao: :rotflmao:


    Ουστ κουλαδια που μου θελετε και μηχανη...:rotflmao: :rotflmao:

  13. #13
    Εγώ δεν είμαι της άποψης οτι οι γυναίκες δεν πρέπει να οδηγούν μηχανή...



    αλλά είμαι της άποψης να σταματήσουν να "αντιγράφουν" την αντρική πλευρά του μηχανόβιου...

    Οι γυναίκες όπως το είπες οι άντρες θέλουμε να τις βλέπουμε γατούλες...

    Ας οδηγούν μηχανές...ας έχουν άποψη...αλλά ας προσπαθήσουν στην πορεία να μην φυτρώσουν και @@ στο παντελόνι τους...

    Οι περισσότερες κοπέλες μηχανόβιες που έχω γνωρίσει έχουν χάσει σε ένα μεγάλο βαθμό την θυλικότητά τους... Συμπεριφέρονται ακριβώς όπως οι άντρες μηχανόβιοι...ίσως και χειρότερα γιατί πολλές φορές προσπαθόντας να γίνουν μηχανόβιες υπερβάλλουν σε αυτό και παρασύρονται...βρίζουν, μιλάνε με υφάκι μαγκιόρικο...το μ@Λ@κ@ το έχουν ψωμοτύρι...μόνο δεν κλ@νουν!!!

    Γι'αυτό οι μηχανόβιες γυναίκες θα πρέπει για εμένα να είναι γατούλες πάνω στο μηχανάκι με το νάζι τους και όλα τα λοιπά...και παράλληλα ας μάθουν να οδηγούν όσο πιο τάπα γίνεται...

    Πρώτος απ'όλους χαίρομαι να βλέπω γυναίκες να πάνε πολύ γρήγορα...

    Αλλά αυτό που λες για Ρατσισμό ισχύει και σε ίδια φάση για άντρες οι οποίοι είναι νέοι στο χώρο της μοτοσυκλέτας...

    Καί στις 2 περιπτώσεις (γυναίκα ή άντρας) συνήθως υπάρχει το υφάκι της ειρωνίας που ανέφερες ίσως στο πρώτο λίγο παραπάνω...

    Και οι 2 θα πρέπει να κερδίσουν το σεβασμό των άλλων για να μπορούν να εκφέρουν εμπεριστατομένη άποψη...

    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  14. #14
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Θα προσπεράσω τα της ισότητος γραφόμενα διότι τα θεωρώ δεδομένα εν έτει 2008,και θα εστιάσω στο άνευ φύλου χρήμα/πορτοφόλι/γνώση και παιδεία...ας μην ανοίγουμε αέναα θρεντ για τα δεδομένα...επιλογές μας είναι τα πάντα:από τις παρέες μας με απαξιωτικούς "άντρακλες",υστερικές μυξοπαρθένες,ή λαμόγια...όλα είναι εκεί έξω καλώς ή κακώς,να τα διαλέξουμε και να επιλέξουμε καλοι και κακοί μπόλικοι και άνευ φύλου!....καλό δρόμο!


    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  15. #15
    ε, είμαι και εγώ ρατσιστής στο θέμα του έλα ρε Μ@Λ@Κ@ όταν ακούγεται από γυναίκα ειδικά όταν απευθύνεται σε άλλη γυναίκα, στα υπόλοιπα έχεις δικιο κατ εμέ.

    όπως και να το κάνουμε δεν μ'αρέσει η γυναίκα να βρίζει σα νταλικιέρης όπως είπες και πιο πάνω, αν είναι έτσι να κατουράει και όρθια.

Σελίδα 1 από 20 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ο ποδοσφαιρο ειναι αντρικο αθλημα ε?....last year...
    από tools στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2006, 11:41
  2. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 10:28
  3. Ειναι Σωστο...
    από XTMPAM στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 14:57
  4. Τι ομορφιες ειναι αυτες
    από bsari στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 18:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF