Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 69

Θέμα: Ducati 999 revisited...

  1. #16
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715


    ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΝΙΚΟΛΑ !!!!!

    μου αρεσει η αντιθεση που κανει το μαυρο με τα αυτοκολλητα, οποως επισης που συνηθως τετοια τα βλεπεις στα κοκκινα 999 ενω τα μαυρα απλα παραμενουν μαυρα....

    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  2. #17
    παραφορτωμένη τη βρίσκω, αλλα περι ορέξεως...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.788
    Εμένα μου αρέσει πολύ.Είναι με τα "χρώματα του πολέμου" κάτι για το οποίο είναι φτιαγμένη η μηχανή αυτή.

  4. #19
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    δεν ειναι καθολου κακο Νικολα

    Θα την προτιμουσα λιγο πιο διακριτικη, αλλα ειναι κουκλι



  5. #20
    Ούτ'εμένα με χαλάει, διαολάκι έγινε !

    Βγάλε τα tribal απ'την ουρά !

    Ααααα σού'πα ότι πήρα κι εγώ κατακόκκινη 999 ;



  6. #21
    Δες εδώ την κουκλάρα μου, τώρα τη στρώνω



  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    παραφορτωμένη τη βρίσκω, αλλα περι ορέξεως...
    +1

  8. #23
    Αυτο που μου αρεσει σε σας ρε σεις ειναι η ομοφωνια σας!!

    Προς οσους τη βρισκουν παραφορτωμενη, απλα να ρωτησω το εξης: οι μηχανες που τρεχουν σε αγωνες κλπ δεν ειναι παραφορτωμενες;

    Το σκεπτικο μου οταν εβαλα τα αυτοκολλητα ηταν οτι αφου η μηχανη αυτη για αγωνες και TD φτιαχτηκε ουσιαστικα, δεν θα ηταν ταιριαστο να το δειχνει κιολας; (τα χρωματα του πολεμου που λεμε...)

    Αν εβλεπα ολα αυτα τα αυτοκολλητα σε ενα VFR, ενα FJR (η ενα tiger ) οντως θα μου φαινοταν περιεργο, αλλα σε μια μηχανη "πολεμικη" δεν ταιριαζουν;

    Τα παραπανω ειναι απλα μερικες σκεψεις... Η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει η μηχανη και ετσι και αλλιως...

    Παντως τα tribal απο την ουρα ΔΕΝ τα βγαζω! Αυτο ειναι απο τα πιο αγαπημενα μου σημεια!
    Νίκος
    Open Horizons

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
    Προς οσους τη βρισκουν παραφορτωμενη, απλα να ρωτησω το εξης: οι μηχανες που τρεχουν σε αγωνες κλπ δεν ειναι παραφορτωμενες;
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #25
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Θα συμφωνήσω με όσους το βρίσκουν too much και μάλιστα παει προς το κιτς!


    Τα χρώματα αυτα αν δεν κάνω λάθος είναι από το MotoGP Ισπανίας 2007 και φυσικά ειναι για κόκκινη μηχανή και οχι για μαυρη.
    Αν ηταν κόκκινη θα μπορούσες να την κανεις Xerox, Fila κλπ, και θα ταίριαζε καλύτερα.

    Μάυρη μόνο τα χρώματα του Xaus και της Breil παίζουν.

    Μια αγωνιστική χωρίς φώτα κλπ φαίνεται αλλιώς πάντα!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #26
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Αν βγάλεις τα αυτοκόλητα από το μπροστινό φτερό
    και το ασπρο κόκκινο από τη μάσκα, νομίζω θα βελτιωθεί αρκετά!

    Γενικά θα προτιμούσα να έχει μόνο τη σημαία σε χρώμα, και όλα τα άλλα
    άσπρα (όπως έχεις το breil, alice...)

    Ωραίο μοτέρ ρπμ, μπράβο μπράβο
    Ξέρω από βέσπα!

  12. #27
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Και εμένα δεν μου αρέσει!

    Οι αγωνιστικές μοτοσυκλέτες είναι γεμάτες αυτοκόλλητα όχι γιατί έτσι είναι όμορφες, αλλά γιατί κάποιος πληρώνει γι' αυτό.

    Το να γεμίσεις μια δικιά σου μοτοσυκλέτα διαφημιστικά αυτοκόλλητα (και μάλιστα με δικά σου έξοδα) μου κάνει λίγο... μαλακία. Έκτος κι αν κάτι σε εκφράζει προσωπικά ή αν θέλεις να τιμήσεις, με αυτόν τον τρόπο, κάποιον από τους "διαφημιζόμενους", οπότε... πάσο. Στην συγκεκριμένη περίπτωση, πάντως, δεν βρίσκω γιατί θα έπρεπε κάποιος να εκφράζεται από μια εταιρεία μέσων αποθήκευσης και από έναν τηλεπικοινωνιακό πάροχο: Ακόμη και σαν ποπ-αρτ δεν μου κολλάει.

    Δηλαδή όλες οι μοτό ρέπλικες, βαμμένες στα χρώματα των αγωνιστικών, είναι κακόγουστες?

    Όχι αναγκαστικά: Στην περίπτωση που έχουμε πραγματικά μια ΡΕΠΛΙΚΑ αγωνιστικής (ακόμη και αν είναι ρέπλικα μόνο στο βάψιμο) τότε ο συμβολισμός αλλάζει και μπορεί κανείς να το δει ως φόρο-τιμής στον αγωνιζόμενο ή στην ιστορία της μοτοσυκλέτας (κάτι κατανοητό, και σε ορισμένες περιπτώσεις---όπου το ειδικό βάρος στην μοτοσυκλετιστική ιστορία είναι ανάλογο---καλόγουστο).

    Το να γεμίσεις όμως, από την άλλη, μια μοτοσυκλέτα με διαφημιστικά αυτοκόλλητα θέλοντας να μοιάζει αγωνιστική δείχνει μάλλον λίγο... τσίρκουλο.

    Απόψεις μου βέβαια όλα αυτά και τελείως καλοπροαίρετα...


  13. #28
    ωχ....


    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #29
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    ωχ....

    Είσαι κακεντρεχής και χαιρέκακος!



    (για να μην πω τίποτε για το μηχανάκι σου...)


  15. #30
    Μπερδευτηκα τωρα...

    Aπο τη μια λες:

    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Δηλαδή όλες οι μοτό ρέπλικες, βαμμένες στα χρώματα των αγωνιστικών, είναι κακόγουστες?

    Όχι αναγκαστικά: Στην περίπτωση που έχουμε πραγματικά μια ΡΕΠΛΙΚΑ αγωνιστικής (ακόμη και αν είναι ρέπλικα μόνο στο βάψιμο) τότε ο συμβολισμός αλλάζει και μπορεί κανείς να το δει ως φόρο-τιμής στον αγωνιζόμενο ή στην ιστορία της μοτοσυκλέτας (κάτι κατανοητό, και σε ορισμένες περιπτώσεις---όπου το ειδικό βάρος στην μοτοσυκλετιστική ιστορία είναι ανάλογο---καλόγουστο).
    Και απο την αλλη λες:



    Το να γεμίσεις όμως, από την άλλη, μια μοτοσυκλέτα με διαφημιστικά αυτοκόλλητα θέλοντας να μοιάζει αγωνιστική δείχνει μάλλον λίγο... τσίρκουλο.

    Δυο μετρα και δυο σταθμα; Τι οριζει μια πραγματικη ρεπλικα; Το να ειναι ιδια σαν μηχανη, η σαν γενικη εμφανιση; Αν θες, η συγκεκριμενη εμφανιση ειναι ενα tribute στην Ιταλικη αγωνιστκη ομαδα της Ducati -εξ ου και το "made in Italy". Τωρα εγκρινεται;

    Επισης κατι αλλο: Δεν ειπαμε οτι ειμαστε αγωνιζομενοι (ΚΑΜΙΑ σχεση), αλλα εχει καθιερωθει τα πολεμικα χρωματα στις μηχανες να περιλαμβανουν και σηματα.... Τι να κανουμε; Δεν δικαιολογουνται κατω απο αυτο το πρισμα;

    Δεν διαφωνω με κανεναν, και ολες οι αποψεις ειναι απολυτως σεβαστες και μαλιστα πολυ ενδιαφερουσες.
    Α! Επισης για να αποφυγουμε καμια παρεξηγηση το ξαναλεω: δεν το παιζω "αγωνιζομενος" η οτι εχω "αγωνιστικη" μηχανη, ετσι; Τα αυτοκολλητα μου αρεσαν σε μια αλλη 999 που ειχα δει και αποφασισα να τα δοκιμασω στη δικια μου.

    Το αν θα μεινει; Θα δειξει....
    Νίκος
    Open Horizons

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. να βαλω στο fazer μπροστινο λαστιχο απο ducati 999;
    από sotiris68 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2007, 12:59
  2. χαμηλωμα ducati 999...(απορια)!
    από sotiris68 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2007, 22:32
  3. Lamborghini Gallardo vs. Ducati 999
    από as_pino στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2006, 23:42
  4. Ducati 999 vs Lamborghini
    από 620 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2006, 15:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF