Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Honda CB 400 ή Yamaha fzx 750?

  1. #1

    Honda CB 400 ή Yamaha fzx 750?

    Εδω κ κανενα 3 μηνο αποφασισα να παρω το cb 400 προς το καλοκαιρι...
    Αλλα ειδα ενα fzx 750 που το πηρε ενας γνωστος μου κ μου μπηκαν ιδεες,μιας κ ειναι περιπου στην ιδια τιμη... περιπου 2.500 το cb κ περιπου 3000 το fzx.
    Και τα δυο ειναι 10ετιας, μακαρι να μπορουσα να διαθεσω περισσοτερα χρηματα για πιο καινουρια μηχανη αλλα δυστηχως δεν μπορω!
    Μιας κ η εμπειρια μου στα 2κυκλα ειναι ελαχιστη(θα ελεγα), εσεις τι μου προτεινετε να κανω?
    Ποιο θα ηταν το καλυτερο?

    Ευχαριστω.

  2. #2
    Ta CB400 δεν πωλούνται τόσο ακριβά... γύρω στα 1900-2000Ε βρίσκεις άνετα...

    το FZX750 είναι ΠΟΛΥ παλιό πλέον...

  3. #3
    Μεταλλικό Μέλος! Το avatar του/της id12586
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    214
    Αν φτάσεις στα 3 χιλιάρικα, αγοράζεις (μεταξύ άλλων) Hornet 600 μοντέλο γύρω στο 2000 (και πίσω)..

  4. #4
    βασικα αυτός που μπορεί να πουλήσει ένα fzx750 για 3000Ε μπορεί να πουλήσει χιόνι σε εσκιμώους

  5. #5
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    fzx exei pethanei kai kanei mono gia pantes , to lastixo toy ante na breis na to allakseis λαστιχο τρακτερ φοραει

    το cb και αυτο ρε παιδια εχει παλιωσει πλεον πολυ, πανε τα χρονια

    φιλε μιας και ειπες για 3 χιλιαρικα ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΝΕΤΑ ΜΕ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΟ HORNETAKI

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από id12586
    Αν φτάσεις στα 3 χιλιάρικα, αγοράζεις (μεταξύ άλλων) Hornet 600 μοντέλο γύρω στο 2000 (και πίσω)..
    Σοβαρα μιλας???Με 3 χιλιαρικα παιρνω hornet 600 98-2000 κ εγω καθομαι κ ψαχνω αντικες??
    Πολυ καλο το hornet αλλα για πειτε μου ρε παιδια τι αλλες επιλογες εχω? (παντα σε street)

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iliasthess
    Σοβαρα μιλας???Με 3 χιλιαρικα παιρνω hornet 600 98-2000 κ εγω καθομαι κ ψαχνω αντικες??
    Πολυ καλο το hornet αλλα για πειτε μου ρε παιδια τι αλλες επιλογες εχω? (παντα σε street)
    πολλές επιλογές έχεις ... πας περίπτερο παίρνεις μια χρυσή ευκαιρία και ψάχνεις .... κάνεις και μια γύρα στα μαγαζιά και καταλήγεις ...

    ότι και να πάρεις πάντως καλό έλεγχο σε μηχανικό πάντα (ακόμη και αν ο πωλητής ορκίζεται στη μάνα του ... )



    p.s. (επειδή ρώτησες για το fzx ... φίλος μου που αγόρασε και ξεκίνησε να του κάνει μαζέματα ... το σκυλομετάνιωσε γιατί τα ανταλλακτικά είναι πανάκριβα και δεν παίζει ούτε δείγμα .. )

  8. #8
    σ' αυτά τα φράγκα θα βρεις και το fazer fzs600 που έχει και φέρινγκ και έχει εξαιρετικα καλό ιστορικό αξιοπιστίας, κι αυτό στα ίδια ακριβώς άλογα, 95

    πιθανότατα και το παλιό tdm850, σε λίγο διαφορετική κατηγορία βέβαια (αυτό πιθανότατα θα τσιμπάει λίγο λάδι) κι αυτό καταξιωμένο μηχανάκι

  9. #9
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    επισης και ducato monster βρισκεις με 3-3500

  10. #10
    ρε παιδια τι λετε για το suzuki bandit -97 ... λεει??
    το βρηκα 2.200 κ μου φαινεται ωραιο...

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/02/2008
    Μηνύματα
    14
    το fzx ειναι αλητεια μηχανακι και σκυλι, εγω του πινω το αιμα απο το 92 και πραγματικα δεν εχει ζητησει τιποτα, λαδακι καλο θελει, αδιαβροχες πιπες στα μπουζι να μην τραβαει νερο και υγρασιες στα ταξιδια, και εισαι ετοιμος.

    ανταλακτικα υπαρχουν, και συγκεκριμενος μαστορας υπαρχει στην χαμοστερνας ο οποιος τα εχει καυλα τα fzx και φτιαχνει τα παντα στα συγκεκριμενα μηχανακια και φθηνα!

    για τα λαστιχα ενα πιρελακι μπροστα και ενα μεταχειρισμενο batlux πισω τα οποια μπορεις να βρεις σε οποιοδηποτε λαστιχαδικο.

    με 1500-2000 ευρω βρισκεις fzx χαρτι αμα ξερεις που να κοιταξεις και με ενα καλο μαζεματακι το μηχανακι εχει ανετα τις 150.000 με 200.000 χιλ χλμ.

  12. #12
    ναι δε λεω αλλα το fzx αν κ ωραιο μηχανακι,οπως ειπαν κ παραπανω ειναι αρκετα παλιο... κ ειναι κ 750cc που μετα απο σκεψη μου φανηκαν πολλα...δεν θα ηθελα να υπερβω τα 600cc.
    ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

    Βασικα τωρα το ενδιαφερον μου επικεντρωθηκε στο bandit 600cc 97-98... αξιζει να παρω ενα bandit με μια τιμη περιπου 2.200 η θα μου βγει 5000 με τα προβληματα που θα μου βγαζει??
    (Φαινεται σε καλη κατασταση...αλλα...ειναι γενικα αξιοπιστο?)

  13. #13
    πειτε καμια γνωμη ρε παιδια...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DOCfzx
    Εγγραφή
    06/02/2016
    Μηνύματα
    127
    Αγαπητέ όντως τα ανταλακτικά του FZX είναι κάπως δυσέυρετα αλλα μπορεί έυκολα και με κόστος 400- 500 euro να βρεί ολόκληρη μηχανή σε ακηνισία και να μπορέσει να κάνει την δουλειά του.

  15. #15
    Μπινια!!!!! Το avatar του/της Dalt0n
    Εγγραφή
    11/09/2014
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από iliasthess Προβολή μηνύματος
    Εδω κ κανενα 3 μηνο αποφασισα να παρω το cb 400 προς το καλοκαιρι...
    Αλλα ειδα ενα fzx 750 που το πηρε ενας γνωστος μου κ μου μπηκαν ιδεες,μιας κ ειναι περιπου στην ιδια τιμη... περιπου 2.500 το cb κ περιπου 3000 το fzx.
    Και τα δυο ειναι 10ετιας, μακαρι να μπορουσα να διαθεσω περισσοτερα χρηματα για πιο καινουρια μηχανη αλλα δυστηχως δεν μπορω!
    Μιας κ η εμπειρια μου στα 2κυκλα ειναι ελαχιστη(θα ελεγα), εσεις τι μου προτεινετε να κανω?
    Ποιο θα ηταν το καλυτερο?

    Ευχαριστω.
    Φίλε με τόσα λεφτά παίρνεις άνετα μοτο του 2000 και μετά
    Μπινια!!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. HONDA CB 400 Super Four Version S
    από Da.Vintage στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2005, 22:32
  2. Ψυγειο Απο Honda Cb 400 Super Four
    από sevax στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 11:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF