Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 26 από 26

Θέμα: Βοήθεια για μουδιασμα

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS[Β]
    Sygxronismo petaloudon exeis kanei?? (apo to gsxr to leo ayto den xero an to kanoun kai sto TDM)
    Dhmioygei kradasmous ypotiuetai an den einai rythmismena sosta.
    /Β]
    Ναι....ζυγισμα ή ρυθμισμα υποπιέσεων των 2 καρμπυρατερ λεγεται σε μας....και ειναι το επόμενο που θα κάνω...αν δε λυθει θα ξαναβάλω το 16αρι γραναζι μπροστα να δω μηπως φταιει αυτο.



    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Εχω ακούσει για στριμμένα αντιβαρα του κινητήρα μετά από κόψιμο της ασφάλειας ή της σφήνας που έχουν. Βγαζει μεγάλο κραδασμό στο μοτέρ και βέβαια στο τιμόνι απ΄το ρελαντί.
    Αν έχεις ελέγξει βάσεις κλπ μάλλον είναι αυτό μιας και ταιριάζει στη περιγραφή που έδωσες.
    Θα το ρωτήσω αυτο

  2. #17

  3. #18
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Krokodilos001
    bale malaka elastika i sfougarenia grip on.
    Δεν το ειχα σκεφτει ετσι!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Keep spamming!!!:a13:

  4. #19
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Εχω ακούσει για στριμμένα αντιβαρα του κινητήρα μετά από κόψιμο της ασφάλειας ή της σφήνας που έχουν. Βγαζει μεγάλο κραδασμό στο μοτέρ και βέβαια στο τιμόνι απ΄το ρελαντί.
    Αν έχεις ελέγξει βάσεις κλπ μάλλον είναι αυτό μιας και ταιριάζει στη περιγραφή που έδωσες.
    Και η σφηνα που πηγε Βυρωνα?Ελιωσε?Εχω δει (σε ΧΤ βεβαια)σπασμενο καρτερ απο τησφηνα αντιβαρων γι αυτο το λεω.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  5. #20
    Μήπως όμως δεν είναι όλα τα παραπάνω και είναι απλά ένα σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα από χρήση του υπολογιστή ή χειρονακτικής εργασίας ;. Το λέω διότι ακόμα και υποψία αυχενικού να υπάρχει δημιουργεί μετά από παρατεταμένη στάση σώματος τέτοια συμπτώματα . Η λύση δε είναι ξεκούραση και αποχή από την χειρονακτική εργασία για λίγες μέρες και γυμναστική στον αυχένα . Μην με κράξετε εγώ το ίδιο είχα πάθει κάποια στιγμή και απλά έκανα αυτή τη ας πούμε θεραπευτική αγωγή και δεν έχω πια τέτοιες ενοχλήσεις παρά μόνο όταν πάω μεγάλο ταξίδι και οδηγάω ώρες΄οπότε είναι λογικό ένα μούδιασμα στα χέρια να νοιώσω .

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
    Μήπως όμως δεν είναι όλα τα παραπάνω και είναι απλά ένα σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα από χρήση του υπολογιστή ή χειρονακτικής εργασίας ;. Το λέω διότι ακόμα και υποψία αυχενικού να υπάρχει δημιουργεί μετά από παρατεταμένη στάση σώματος τέτοια συμπτώματα . Η λύση δε είναι ξεκούραση και αποχή από την χειρονακτική εργασία για λίγες μέρες και γυμναστική στον αυχένα . Μην με κράξετε εγώ το ίδιο είχα πάθει κάποια στιγμή και απλά έκανα αυτή τη ας πούμε θεραπευτική αγωγή και δεν έχω πια τέτοιες ενοχλήσεις παρά μόνο όταν πάω μεγάλο ταξίδι και οδηγάω ώρες΄οπότε είναι λογικό ένα μούδιασμα στα χέρια να νοιώσω .
    Εχεις απόλυτο δικιο σε αυτό που λες....αλλα δεν ειναι η περιπτωση μου.
    Οποιος και να οδηγησει τη μηχανη για πανω απο 1 τεταρτο....θα του μουδιάσει τα χερια

  7. #22
    Πάντως και αυτό που λες με το γρανάζι έχει να κάνει κάπως . Θυμάμαι πως από την αλυσίδα μου σε παλιό ΧΤ 600Ε λόγω ότι είχε φθαρεί , καθώς πήγαινα με κάποια χιλιόμετρα συντόνιζε και έφερνε στα χέρια αυτή την αίσθηση .

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
    Και η σφηνα που πηγε Βυρωνα?Ελιωσε?Εχω δει (σε ΧΤ βεβαια)σπασμενο καρτερ απο τησφηνα αντιβαρων γι αυτο το λεω.
    Η σφήνα δεν πήγε πουθενά. Κόπηκε στη μέση. Το μοτέρ που μιλάω ήταν ένα Triumph. Δεν ξέρω με ποιό τρόπο πιάνει πάνω στο TDM και εύχομαι να μην είναι αυτό το πρόβλημα. Απλά ταιριάζουν τα συμπτώματα.

    Για τα κομμάτάκια που μπορεί να περιφέρονται στο μοτέρ δεν έχεις δίκιο. Μπορεί μεν να σφηνώσουν σε γρανάζια κλπ και να γίνει της κολάσεως, αλλά μπορεί απλά να κατέβει και να σφηνώσει σε μια γωνία στα κάρτερ.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #24
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
    Πάντως και αυτό που λες με το γρανάζι έχει να κάνει κάπως . Θυμάμαι πως από την αλυσίδα μου σε παλιό ΧΤ 600Ε λόγω ότι είχε φθαρεί , καθώς πήγαινα με κάποια χιλιόμετρα συντόνιζε και έφερνε στα χέρια αυτή την αίσθηση .
    Το εμφανίζει και σταματημένη άρα δεν ισχύει το παραπάνω.

    @Portis: βγάλε μπουζί, πάρε ένδειξη συμπίεσης και τα ξαναλέμε.
    και κάτι ακόμη: σκάνε ΚΑΙ οι δύο κυλινδροι σε ΟΛΟ το εύρος στροφών;

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Το εμφανίζει και σταματημένη άρα δεν ισχύει το παραπάνω.

    @Portis: βγάλε μπουζί, πάρε ένδειξη συμπίεσης και τα ξαναλέμε.
    και κάτι ακόμη: σκάνε ΚΑΙ οι δύο κυλινδροι σε ΟΛΟ το εύρος στροφών;
    Πολυ ενδιαφέρων check αυτο !

  11. #26
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Το εμφανίζει και σταματημένη άρα δεν ισχύει το παραπάνω.

    @Portis: βγάλε μπουζί, πάρε ένδειξη συμπίεσης και τα ξαναλέμε.
    και κάτι ακόμη: σκάνε ΚΑΙ οι δύο κυλινδροι σε ΟΛΟ το εύρος στροφών;
    Λεω εγω τωρα

    Δυκυλινδρο ειναι αν δεν εσκαγε ο ενας κυλινδρος σε καποια φασμα σωστα δεν θα ειχε ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ κομπιασμα το μοτερ???
    Ο φιλος νιωθει απλα ενα τρεμουλο ερκετα εντονο που του μουδιαζει τα χερια,αν δεν εσκαγε σωστα το μηχανακι σε καποιο φασμα θα ηταν πολυ πιο αντιληπτο κατι τετοιο.
    Keep spamming!!!:a13:

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Βοήθεια για μονοκύλινδρα αερόψυκτα
    από ctpanoramix στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2004, 13:01
  2. Βοηθεια για επιλογη ελαστικων
    από agnostos71 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2004, 03:22
  3. Μια βοήθεια για Kawasaki
    από tidime στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2004, 14:15
  4. βοηθεια για CRM 250
    από crmaris στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2004, 14:58
  5. Βοηθεια Για Επιλογη!!!!
    από djupiter στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2004, 01:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF