Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 23 από 23

Θέμα: BMW Dealers

  1. #16
    O Eυθυμιου στα Πατησια δεν παιζει?
    CHRISTOS-DAKAR

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    22
    ευθυμιου μην πας, ειναι ακριβος, και εχει και εναν τυπο στο συνεργειο (οχι τον μηχανικο),. αυτον που κουβαλαει τα ανταλλακτικα και τον οποιο πληρωνεις στο τελος, ο οποιος ειναι εντελως αστραχαν και λεει κ πολλα ψεματα

  3. #18
    O τυπος ειναι ο ιδιος ο Ευθυμιου. Τη δικη μου την αγορασα απο εκει σχετικα ακριβα, απο οτι αποδειχθηκε, και οταν πηγαινα στο συνεργειο, σα να την ματιαζε τη μηχανη και μετα απο κανα δυο μερες χαλαγε απο ασχετη αιτια. Δεν ειχα προβλημα απο τους τεχνικους στο συνεργειο, αλλα οταν πηγαινα, η συνηθης ατακα του ηταν: καλως τον. Τι προβλημα εχουμε γιατι εχουμε να πληρωσουμε και τη ΔΕΗ. Οταν χρειαστηκε να αλλαξω τιμονι πληρωσα 105 euro συν 50 εργασια για το σιδερενιο της BMW. Μετα απο κανα μηνα που με εριξαν και ζητησα after market μου λεει δεν μπαινουν τα grips και πρεπει να τρυπησουμε για καλωδια κ.λ.π. Τελικα εβαλα στο DIRTY TEAM αλουμινενιο της RENTHAL με 70 συν 10 euro εργασια. Επισης ζητησα σωληνακι υψηλης στα φρενα οταν εσπασε και μου λεει δε βγαινει και πρεπει να παραγγειλουμε και διαφορα κουφα και τελικα μου εβαλε της ΒΜW με 105 euro ενω θα μπορουσα να εχω υψηλης αρκετα πιο οικονομικα. Το αποκορυφωμα ηταν οταν σε αλλο συνεργειο ειδαν οτι εχει κοπει η βιδα του υποπλαισιουκαι πηγα να το φτιαξω, μου ειπαν να κλεισω ραντεβου γιατι πρεπει να λυθει η μιση μηχανη. Τωρα λεω θα με ξεζουμισουν και αποφασισα να παω πρωτη φορα στον Παναγιωτοπουλο, για τον οποιο ειχα ακουσει πολυ καλα λογια. Οντως, το ειδε ο ιδιος ο Αντωνης και επειδη εκλειναν εκεινη την ωρα, μου ειπε να παω την επομενη. Πραγματικα, με ενα τρυπανακι και χωρις να λυσει τη μηχανη,εβγαλε την παλια βιδα, εβαλε καινουρια, τσεκαρε ολο το DAKAR και οταν τον ρωτησα τι χρωσταω μου ειπε να δωσω απλως ενα πουρμπουαρ στο μηχανικο του. Αυτο μου εκανε πολυ μεγαλη εντυπωση και απο τοτε μονο στον Παναγιωτοπουλο και εχω ευχαριστηθει τη μηχανη μου, χωρις ασχετες αβαρειες απο"ματιασμα" και κανω απλα τα προβλεπομενα service.
    CHRISTOS-DAKAR

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Christos-dakar
    O τυπος ειναι ο ιδιος ο Ευθυμιου. Τη δικη μου την αγορασα απο εκει σχετικα ακριβα, απο οτι αποδειχθηκε, και οταν πηγαινα στο συνεργειο, σα να την ματιαζε τη μηχανη και μετα απο κανα δυο μερες χαλαγε απο ασχετη αιτια. Δεν ειχα προβλημα απο τους τεχνικους στο συνεργειο, αλλα οταν πηγαινα, η συνηθης ατακα του ηταν: καλως τον. Τι προβλημα εχουμε γιατι εχουμε να πληρωσουμε και τη ΔΕΗ. Οταν χρειαστηκε να αλλαξω τιμονι πληρωσα 105 euro συν 50 εργασια για το σιδερενιο της BMW. Μετα απο κανα μηνα που με εριξαν και ζητησα after market μου λεει δεν μπαινουν τα grips και πρεπει να τρυπησουμε για καλωδια κ.λ.π. Τελικα εβαλα στο DIRTY TEAM αλουμινενιο της RENTHAL με 70 συν 10 euro εργασια. Επισης ζητησα σωληνακι υψηλης στα φρενα οταν εσπασε και μου λεει δε βγαινει και πρεπει να παραγγειλουμε και διαφορα κουφα και τελικα μου εβαλε της ΒΜW με 105 euro ενω θα μπορουσα να εχω υψηλης αρκετα πιο οικονομικα. Το αποκορυφωμα ηταν οταν σε αλλο συνεργειο ειδαν οτι εχει κοπει η βιδα του υποπλαισιουκαι πηγα να το φτιαξω, μου ειπαν να κλεισω ραντεβου γιατι πρεπει να λυθει η μιση μηχανη. Τωρα λεω θα με ξεζουμισουν και αποφασισα να παω πρωτη φορα στον Παναγιωτοπουλο, για τον οποιο ειχα ακουσει πολυ καλα λογια. Οντως, το ειδε ο ιδιος ο Αντωνης και επειδη εκλειναν εκεινη την ωρα, μου ειπε να παω την επομενη. Πραγματικα, με ενα τρυπανακι και χωρις να λυσει τη μηχανη,εβγαλε την παλια βιδα, εβαλε καινουρια, τσεκαρε ολο το DAKAR και οταν τον ρωτησα τι χρωσταω μου ειπε να δωσω απλως ενα πουρμπουαρ στο μηχανικο του. Αυτο μου εκανε πολυ μεγαλη εντυπωση και απο τοτε μονο στον Παναγιωτοπουλο και εχω ευχαριστηθει τη μηχανη μου, χωρις ασχετες αβαρειες απο"ματιασμα" και κανω απλα τα προβλεπομενα service.
    εγω ηθελα να αλλαξω μπαταρια και τον παιρνω τηλ και μου λεει 40ευρω..οταν πηγα απο εκει κ μου αλλαξαν την μπαταρια, πηγα να πληρωσω κ μου ζητησε 70ευρω!!!!!! φυσικα δεν του τα εδωσα..ο τυπος ψαχνει για βλακες μαλλον...
    κ αλλη μια φορα, επειδη ξερναγε γρασσο η αλυσιδα μου ειπε οτι φταιει η τσιμουχα απο το εμπρος γραναζι κ θελει αλλαγη.
    μου φανηκε λιγο ασχετο αυτο που ειπε..οποτε πηγα στον παναγιωτοπουλο..το ειδε , μου εβγαλε την αλυσιδα την καθαρισε καλα και λυθηκε το θεμα, μου ειπε να αλλαξω λιπαντικο αλυσιδας κ να βαλω κατι αλλο...και ολα καλα μετα με την αλυσιδα

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/08/2008
    Μηνύματα
    16
    Στα Γιάννενα τίποτα; Μιλάμε για κέντρο ολόκληρης περιφέρειας ...

  6. #21
    Παιδία εγώ που ενδιαφερόμουν για το F800R...
    Ρώτησα σε όλους τους αντιπροσώπους της Ελλάδος και μονάχα 2 είχαν ίδιες τιμές!!!! ΝΤΟΛΛΑ-ΞΑΝΘΗ Κ METALAXIS-ΛΑΡΙΣΑ

    Αυτοί το είχαν και πιο φθηνά.. Αλλά λόγο ότι είμαι πιο κοντά το πήρα απο ΞΑΝΘΗ... Το συνεργείο μια χαρά και ο μηχανικός αν και πιτσιρικαρία αρκετά καλος!!
    Ο συγκεκριμενος αντιπρόσωπος κάνει διανομές σε όλη την Ελλάδα... ΠΡΟΤΙΜΙΣΤΕ ΤΟΝ...

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2010
    Μηνύματα
    2

    Μια απογοήτευση !!!

    Εμπειρία από ΒΑΓΙΑΝΕΛΗΣ αρνητική.
    Η χείριστη εντύπωση στο συνεργείο στη Βουλιαγμένης.

    Θα πρότεινα να απευθυνθείτε σε άλλον αντιπρόσωπο.

    Έχω πάει σε όλα τα συνεργεία και έχω αγοράσει από όλους του δικτύου BMW.
    Αυτό που με περίμενε στο συνεργείο ΒΑΓΙΑΝΕΛΗ στην Βουλιαγμένης δεν θα το ξεχάσω ποτέ.

    Πήγα μετά από χτύπημα. Μου ζήτησε προκαταβολή το μισό εκτιμούμενο κόστος προκαταβολικά, και στην συνέχεια άρχισε να μου βγάζει την μια ζημιά μετά την άλλη.
    Έχασα το έλεγχο.
    Σε μια στιγμή ένοιωσα εγκλωβισμένη. Δεν ήξερα τι να κάνω. Κυρίως για το δούλεμα.
    Εκεί θα βρείτε έναν τύπο Νικός Λυκέτζος (ξυρισμένο κεφάλι). Απίστευτη εμπειρία. Ο άνθρωπος είναι ψυχάκιας. Τι να πω ;

    Να το αποφύγετε.
    Μίλησα με τα κεντρικά της BMW αλλά δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Μου πρότειναν να πάω στα δικαστήρια. Βέβαια ποτέ το όνειρό μου δεν ήταν να τρέχω στην Ευελπίδων. Αλλά όσο σκέφτομαι ότι έχει στα χέρια του την μηχανή μου… καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.

    Ελπίζω το post μου να βοηθήσει κάποιους.

  8. #23
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    864
    Ενημερωτικά:

    http://www.kosmoslarissa.gr/article/6429/



    Η οικονομική κρίση λύγισε την «Τσιανατέλης Α.Ε.»

    Μια από τις καλύτερες εταιρείες αντιπροσωπειών αυτοκινήτων στον ελληνικό χώρο κατέρρευσε υπό το βάρος της οικονομικής κρίσης και της «αφυδάτωσης» που υφίστανται τους τελευταίους μήνες οι πωλήσεις Ι.Χ. στη χώρα μας.

    Η οικονομική κρίση λύγισε την «Τσιανατέλης Α.Ε.» Η «Τσιανατέλης Α.Ε.» αντιπρόσωπος των BMW, Renault, MINI και Dacia στο νομό Τρικάλων, έπαψε ουσιαστικά να λειτουργεί και να εξυπηρετεί τις παραπάνω μάρκες καθώς οι εισαγωγικές εταιρείες, όχι μόνο σταμάτησαν να της χορηγούν αυτοκίνητα αλλά έσπευσαν και απέσυραν, με δικές τους νταλίκες, όλα όσα υπήρχαν στις εκθέσεις της οδού Καλαμπάκας.

    Η επιχείρηση παρά τις έντονες προσπάθειες που μέχρι την τελευταία στιγμή κατέβαλε, δεν μπόρεσε να αντιμετωπίσει την δραματική έλλειψη ρευστότητας και τώρα βρίσκεται αντιμέτωπη με συσσωρευμένα προβλήματα που έχουν να κάνουν με παραδόσεις οχημάτων σε πελάτες οι οποίοι έδωσαν προκαταβολές και περιμένουν τα αυτοκίνητα που παρήγγειλαν...

    Ξεχωριστό κεφάλαιο αποτελούν βέβαια οι εργαζόμενοι οι οποίοι αγωνιούν για το αύριο καθώς δεν έχει γίνει γνωστό πότε και υπό ποιές συνθήκες θα επαναλειτουργήσουν οι αντιπροσωπείες.

    Το τελικό κουβάρι καλούνται πλέον να ξετυλίξουν και να βρουν λύσεις οι εισαγωγικές εταιρείες, κυρίως η BMW και η Renault, οι οποίες έχουν σημαντικές υποχρεώσεις έναντι των πολυάριθμων πελατών τους στην περιοχή.

    Πιθανότερο σενάριο θεωρείται εκείνο της σταδιακής επαναλειτουργίας με ευθύνη των κεντρικών εταιρειών καθώς είναι ιδιαίτερα δύσκολο εν μέσω της πρωτοφανούς οικονομικής συγκυρίας να βρεθούν άμεσα νέοι αντιπρόσωποι...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. BMW θέμα #2 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2004, 10:13
  2. Ρε πάρτε BMW να μπορείτε
    από NLS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2004, 16:59
  3. BMW θέμα #1 (650GS)
    από NLS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 19:03
  4. BMW RULEZ ρεεεεεεεεεεε !!!!!!
    από SeNNinhA στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 14:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF