Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Misano (πρόσβαση)

  1. #1

    Misano (πρόσβαση)

    Καλησπέρα
    Διαβάζω πολύ καιρό το φόρουμ,αλλά τώρα αποφάσισα να αφιερώσω 5 λεπτά να εγγραφώ!

    Σκέφτομαι να πάω να δω τον αγώνα MOTO GP στο Misano τον Αύγουστο,αλλά όχι με τη μηχανή μου.Υπάρχει κοντά στην πίστα σταθμός τραίνου;Σκέφτομαι να πάω με πλοίο ή αεροπλάνο Βενετία ή Μιλάνο αντίστοιχα,και μετά με τραίνο.Αν έχετε κάποια πληροφορία,είναι ευπρόσδεκτη!

  2. #2

    Re: Misano (πρόσβαση)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από intruder21
    Καλησπέρα
    Διαβάζω πολύ καιρό το φόρουμ,αλλά τώρα αποφάσισα να αφιερώσω 5 λεπτά να εγγραφώ!

    Σκέφτομαι να πάω να δω τον αγώνα MOTO GP στο Misano τον Αύγουστο,αλλά όχι με τη μηχανή μου.Υπάρχει κοντά στην πίστα σταθμός τραίνου;Σκέφτομαι να πάω με πλοίο ή αεροπλάνο Βενετία ή Μιλάνο αντίστοιχα,και μετά με τραίνο.Αν έχετε κάποια πληροφορία,είναι ευπρόσδεκτη!
    Αν ασχολιοσουνα ακομα 5 λεπτα με το google θα τα εβρισκες ολα....αλλα....

    το Misano ειναι πολυ κοντα στην Ancona (περιπου 90 χλμ)....απο το λιμανι παιρνεις αστικο λεωφορειο για τον κεντρικο σταθμο και απο εκει το τρενο προς Bologna.....αναλογα το τρενο κατεβαινεις η Pesaro η Rimini,και παιρνεις το τρενο για Misano Adriatico....απο εκει πρεπει να ειναι σχετικα κοντα με τα ποδια......δεν ξερω τα ωραρια τον τρενων ακριβως επειδη ακομα δεν εχουν βγαλει ακομα για φετος.....αλλα ειναι απο 1 μεχρι 1+30 ωρα να φτασεις στον σταθμο του Misano....εκεινες τις ημερες μπορει να εχουν και ειδικα λεωφοριακια που να πηγαινουν στην πιστα....



    αν δεν βρεις δωματιο στο Misano ειναι σκωτομα,και μπορει να μην συμπειπτουν τα ωραρια του τρενου και να ξεμεινεις εκει....καλυτερα με μηχανη.....απο Μιλανο η Βενετια μειλαμε για πολυ περισσοτερα χλμ,και δεν αξιζει.....αυτα για την ωρα....

  3. #3

    Re: Re: Misano (πρόσβαση)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    [B]Αν ασχολιοσουνα ακομα 5 λεπτα με το google θα τα εβρισκες ολα....αλλα....
    Έχω ψάξει αρκετά.Και στο Google earth βρήκα την πίστα...Το θέμα είναι ότι μερικές φορές οι αποστάσεις δε φαίνονται σωστά από τις δορυφορικές και δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχουν ΜΜΜ εκεί.Γι'αυτό ρώτησα

  4. #4

    Re: Misano (πρόσβαση)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από intruder21
    Καλησπέρα
    Διαβάζω πολύ καιρό το φόρουμ,αλλά τώρα αποφάσισα να αφιερώσω 5 λεπτά να εγγραφώ!

    Σκέφτομαι να πάω να δω τον αγώνα MOTO GP στο Misano τον Αύγουστο,αλλά όχι με τη μηχανή μου.Υπάρχει κοντά στην πίστα σταθμός τραίνου;Σκέφτομαι να πάω με πλοίο ή αεροπλάνο Βενετία ή Μιλάνο αντίστοιχα,και μετά με τραίνο.Αν έχετε κάποια πληροφορία,είναι ευπρόσδεκτη!
    κοίτα, χωρίς μοτο δεν λέει γιατι στο μιζανο, εκτός του αγώνα, δεν υπάρχει κανενα άλλο ενδιαφέρον, οπότε χωρίς δικό σου μεταφορικό τι θα κάνεις? δεν θα πας καμια βόλτα/ εκδρομή σε κοντινές (και οχι μονο) διαδρομές ? με τρενα θα μετακινησε ?

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    etsi opos sta lene ta paidia

    persi etsi me ta podia imoun, k logika k fetos mallon

    me to treno pas pantou k einai polu ftina k polu grigora

    leoforeia yparxoun sto misano pou pane kosmo stin pista

    emeis meiname riccione k rimini.. to riccione einai mia mikri poli dipla sto misano k einai para polu omorfi mporeis na meineis k ekei

    ekso ap tin pista exei k camping ap oti thymamai pantos.

    ta trena gia misano ksekinane 7 k meta einai kathe misi ora an thymamai kala apo riccione panta. gia des k do http://www.trenitalia.com/en/index.html

    pantos afou exeis mixani kalytera na pas me afti pistebo.

  6. #6
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Ο λόγος που δεν πάω με τη μοτοσυκλέτα είναι ότι θα πάω μόνος μου,και θέλω να αποφύγω δύσκολη κατάσταση σε ξένη χώρα,με τη μηχανή.Το τραίνο μου αρέσει άλλωστε...

    Αφού υπάρχει σύνδεση από τις γύρω πόλεις προς την πίστα,θα ψάξω για ένα φθηνό ξενοδοχείο.Άλλωστε μόνο για 2 ή 3 βράδια θα πάω.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2007, 13:05
  2. Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2005, 13:58
  3. World Superbike race results (1 και 2) at Misano...
    από Runner Ducati στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2005, 02:16
  4. Google για όσους έχουν πρόσβαση!
    από powerphot στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2005, 17:37
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2004, 10:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF