Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: «Πόλεμος» μεταξύ Πεντρόσα και Χέιντεν!

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slacker
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    222

    Post «Πόλεμος» μεταξύ Πεντρόσα και Χέιντεν!

    «Πόλεμος» στην Repsol Honda μεταξύ Πεντρόσα και Χέιντεν!

    «Ηλεκτρισμένο» είναι το κλίμα στις τάξεις της Repson Honda τον τελευταίο καιρό. Συγκεκριμένα, σε πρόσφατες δηλώσεις του στο ιταλικό περιοδικό «Motosprint», ο Ντάνι Πεντρόσα δεν μίλησε και με τα καλύτερα λόγια για τον Νίκι Χέιντεν και μάλιστα υπογράμμισε πως ο ομόσταυλός του δεν βοηθάει στην εξέλιξη της μοτοσυκλέτας.

    «Όταν είχε την ευθύνη εξέλιξης της μοτοσικλέτας, δεν έκανε και πολλά πράγματα. Τώρα δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο από το να αναρρώσω από τον τραυματισμό μου όσο πιο γρήγορα γίνεται και να καλύψω τον χαμένο χρόνο», είπε, μεταξύ άλλων, ο Ισπανός αναβάτης.

    «Κάνω τη δουλειά μου, δεν θα ασχοληθώ με τον Ντάνι»

    Η απάντηση από το «Kentucky Kid» δεν άργησε να έρθει. Ο Αμερικανός Παγκόσμιος Πρωταθλητής του 2006 δήλωσε ότι γνωρίζει την «αντιπάθεια» που νιώθει για το πρόσωπό του ο Πεντρόσα, ωστόσο, δεν είναι διατεθειμένος να δώσει συνέχεια σε αυτή την έχθρα:

    «Γνωρίζω ότι ο Ντάνι μιλάει άσχημα για έμενα, αλλά δε με ενδιαφέρει. Δεν ανησυχώ γι' αυτά που λέει ή σκέφτεται για μένα. Κάνω τη δουλειά μου και η ομάδα έχει εμπιστοσύνη σε μένα, παρά το γεγονός ότι ο Ντάνι υποστηρίζει το αντίθετο. Το διάβασα κάπου και γέλασα. Καλό θα είναι οι άνθρωποι να ασχολούνται με τη δουλειά τους, τα προβλήματά τους και όχι με το να ασκούν κριτική στους άλλους.

    Αυτό που συμβαίνει είναι απόλυτα φυσιολογικό, γιατί ο κόσμος των αγώνων μοτοσικλέτας είναι γεμάτος υποκρισία. Γι' αυτό και γω συμπεριφέρομαι διαφορετικά εδώ: εδώ, σε αυτό το περιβάλλον, μιλάω μόνο για αγώνες».

    «Εχει λάθος ο Ντάνι»

    Στο πλευρό του Χέιντεν στάθηκε και ο project leader της RC212V στο HRC, Σινίτσι Κοκούμπου, ο οποίος ξεκαθάρισε ότι το ατύχημα του Πεντρόσα στην Σεπάνγκ προήλθε από δικό του οδηγικό λάθος και όχι από μηχανικό πρόβλημα στη μοτοσικλέτα, όπως ισχυρίζεται ο Πεντρόσα:

    «Ο Πεντρόσα κάνει λάθος όταν λέει πως ο Νίκι δεν ξέρει πως να εξελίξει μια μοτοσικλέτα. Στην πραγματικότητα, τα σχόλια του Νίκι είναι ίδια με αυτά του Ντάνι. Το πρόβλημα είναι ότι έχουν εντελώς διαφορετικά στιλ οδήγησης, οπότε ο καθένας θέλει διαφορετικά πράγματα. Αλλά στα βασικά μοιάζουν πολύ. Εχει λάθος, γιατί το ατύχημά του δεν προκλήθηκε από τεχνικό πρόβλημα. Εκείνη τη στιγμή είχε το νέο πλαίσιο και νέα λάστιχα, η μοτοσικλέτα δεν ήταν κατάλληλα ρυθμισμένη ώστε να μπορέσει να την πιέσει σκληρά».

    http://www.sportdog.gr/new/article.aspx?id=57728

  2. #2
    Εγώ νόμισα οτι ο Χείντεν είναι ο Μ@λ@Κ@Σ της υπόθεσης και όχι ο Πεδρόσα...αλλά μάλλον έκανα λάθος...
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Titanas
    Εγώ νόμισα οτι ο Χείντεν είναι ο Μ@λ@Κ@Σ της υπόθεσης και όχι ο Πεδρόσα...αλλά μάλλον έκανα λάθος...

    Καλά μην βιαζόμστε να βγάζουμε συμπέρασμα από μερικές δηλώσεις. Ίσως να υπάρχει δόλος για την στήριξη του Χέιντεν ίσως και όχι. Δεν ξέρουμε τι ακριβώς συμβαίνει. Κατά την ταπεινή μου άποψη ο Ντάνι είναι καρακομπλεξικός αλλά από το τι πιστεύω εγώ μέχρι το τι συμβαίνει έχει διαφορά.
    Πάντως δεν νομίζω μία ομάδα όπως η Χόντα να θυσίαζε το ίματζ της και τη θέση της για οποιονδήποτε οδηγό.
    Τέρμα οι χαρές τα κεφάλια μέσα!

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2009, 23:03
  2. διαλογοι μεταξυ συνδρομητων και υπηρεσιων
    από jimmis77 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2008, 23:51
  3. ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΤΑΞΥ Ferrari ΚΑΙ Kia ??
    από LINA στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2007, 15:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF