Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 33

Θέμα: Varadero 125

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2008
    Μηνύματα
    13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    Επισης μια καλη και οικονομικη λυση ειναι το er-5 της καβασακι.

    Σε μεγεθος ειναι το ιδιο με το cbf 250 και δεν βαζει φωτια στο δρομο.


    Και οσον αφορα την ενεργητικη ασφαλεια ειναι σαφως καλυτερη απο το μικρο βαρα
    Και αυτό έχει ταμπούρο πίσω. Αντιλαμβάνομαι τη φυσική της μηχανής που λέει ότι φρενάρει με τον μπροστινό τροχό, αλλά θεωρώ σημαντική τη μικρή διαφορά που προκαλεί ο πίσω δίσκος ιδιαίτερα σε συνθήκες καταπόνησης των φρένων (ως γνωστό το ταμπούρο μειώνει την απόδοσή του στη συχνή χρήση).

    Αυτό που με προβληματίζει τελευταία είναι οι χώροι. Φοβάμαι ότι μόνο το Varadero δίνει τα στοιχειώδη για να βάλεις κάτι κάπου ή για να συνδέσεις μια μπρίζα των 12V (θέλω να χρησιμοποιώ gps).

  2. #17
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    να με συμπαθας...αλλα μπορεις να μου πεις πως συναδει αυτο:

    Οι κοντινές διαδρομές που ανέφερα ήταν εξόρμηση σε παραλίες της Αττικής. Δεν έχω φιλοδοξίες για παραπάνω.
    με αυτο:

    Αυτό που με προβληματίζει τελευταία είναι οι χώροι. Φοβάμαι ότι μόνο το Varadero δίνει τα στοιχειώδη για να βάλεις κάτι κάπου ή για να συνδέσεις μια μπρίζα των 12V (θέλω να χρησιμοποιώ gps).

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2008
    Μηνύματα
    13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    να με συμπαθας...αλλα μπορεις να μου πεις πως συναδει αυτο:



    με αυτο:



    To gps για πλοήγηση εντός της πόλης, τοποθετημένο σε ειδική θέση στο τιμόνι.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.967
    Ααααααααααααααααχ τι μΕ θυμίζεις ρε φιλαράκι...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dscf0248.jpg 
Προβολές:	623 
Μέγεθος:	76,3 KB 
ID:	123709

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.967
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TheCult
    Τι εννοείς να κάνεις σωστή επιλογή διαδρομής. Οι κοντινές διαδρομές που ανέφερα ήταν εξόρμηση σε παραλίες της Αττικής. Δεν έχω φιλοδοξίες για παραπάνω.
    Να επιλέξεις δρόμους επαρχιακούς όπου οι ταχύτητες είναι της τάξης των 60 - 80 χ.α.ώ. ...

    Όσο για τις "φιλοδοξίες", μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλο λόγο μη λες...

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2008
    Μηνύματα
    13
    Κάνοντας κάποιους υπολογισμούς τύπου κιλά/ίππο με 1 ή 2 επιβάτες τελικά βρήκα ότι το μικρό Varadero με κάλυπτε πλήρως. Συνυπολόγισα και το γεγονός ότι είναι και το μοναδικό με ανεμοπροαστασία που πάει και εκτός δρόμου αποφάσισα να το πάρω. Είπα να περιμένω και την έκθεση για να τα δω μια τελευταία φορά όλα μαζί. Πηγαίνω στην έκθεση, 1ο περίπτερο αυτό της Honda, αλλά Varadero 125 πουθενά. Τελικά έμεινα κόκκαλο όταν μου είπαν ότι πλέον δεν διατίθεται στην Ελλάδα!....και πάνω που το είχα πάρει απόφαση!

    Μια λύση είναι το μεταχειρισμένο που ως 3ετίας εκτιμώ ότι θα το βρω ως 3.000?. Τίθεται όμως θέμα ανταλλακτικών; (διαθεσιμότητα, αυξημένο κόστος). Η μηχανή βγαίνει στο εξωτερικό ακόμα στα 125 αλλά δεν εισάγεται λόγω τιμής (μου είπαν). Μήπως τελικά να πάρω το YBR 250 καινούριο και να χαιρετήσω το χώμα τουλάχιστον μέχρι να είμαι έτοιμος να πάρω ένα κανονικό on off;

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2008
    Μηνύματα
    13
    Καμία ιδέα;

  8. #23
    Για τις περισσότερες παραλίες της Αττικής,μπορείς να πας και με supersport!Δε χρειάζεται on-off.Εκτός αν ενδιαφέρεσαι για εξερεύνηση παραλιών,όπως π.χ ο Ραμνούντας.Εκεί όμως ούτε το Varadero πάει.Κανα Husaberg ίσως τα καταφέρει

    Εγώ σου προτείνω ένα καλό street.Θα το ευχαριστηθείς περισσότερο.Ή το transalp που σου είπαν και άλλα μέλη.

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2008
    Μηνύματα
    13
    Δεν θέλω να ανεβώ κυβικά και δεν μου αρέσει σε καμιά περίπτωση η θέση οδήγησης των ss. Επιπλέον ο 2ος επιβάτης δεν νομίζω ότι καλοπερνάει εκεί πάνω. Δεν νομίζω ότι η εν λόγω κατηγορία με καλύπτει σε καμία περίπτωση.

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TheCult
    Δεν θέλω να ανεβώ κυβικά και δεν μου αρέσει σε καμιά περίπτωση η θέση οδήγησης των ss. Επιπλέον ο 2ος επιβάτης δεν νομίζω ότι καλοπερνάει εκεί πάνω. Δεν νομίζω ότι η εν λόγω κατηγορία με καλύπτει σε καμία περίπτωση.
    Δε σου πρότεινα να πάρεις supersport.Street σου προτείνω.Πάντως τα 250 κυβικά δεν είναι πολλά,και θα δεις ότι είναι πιο ικανό για μεγάλες αποστάσεις ξεκούραστα.Και ο συνεπιβάτης δε θα έχει κανένα πρόβλημα.

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2008
    Μηνύματα
    13
    Γι' αυτό δεν έχω αντίρρηση. Εκ των πραγμάτων όπως καταλαβαίνεις κλίνω προς το YBR 250, αν και δεν έχω βρει λύση με το θέμα της ανεμοπροστασίας. Με τα ανταλλακτικά για το Varadero μήπως ξέρει κανείς κάτι;

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TheCult
    αν και δεν έχω βρει λύση με το θέμα της ανεμοπροστασίας
    Με πόσα χλμ έχεις την εντύπωση ότι θα ταξιδεύεις;:wacko:

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2008
    Μηνύματα
    13
    Εκτιμώ ότι συχνά θα πηγαίνω με 100km/h για πάνω από 60'.

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Δ Ε Ν υπάρχει αέρας σε αυτές τις ταχύτητες. Ουσιαστικά θα πρέπει να ανέβεις πάνω από τα 120-130χλμ για να υπάρξει θέμα.

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2008
    Μηνύματα
    13
    Μακάρι. Άλλωστε σε τέτοια λύση οδηγούμαι. Πάντως η αλήθεια είναι ότι είμαι καλομαθημένος.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βελτιωση Varadero 125
    από metaltheo στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2016, 08:01
  2. Varadero 125
    από nantin στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2007, 16:16
  3. CBF-250 vs Varadero-125
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2005, 17:09
  4. Varadero 125....την Γνωμη Σασ Παρακαλω.......
    από tsatsar στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 65
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2005, 14:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF