Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 41

Θέμα: αποχή από την πίστα των Μεγάρων !!!

  1. #1
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894

    αποχή από την πίστα των Μεγάρων !!!

    για τις προδιαγραφές που δεν έχει, και για τα έργα που έκλεισαν την πίστα και δεν έγιναν ποτέ....

    1.στο τέρμα της ευθείας δεν έχει έξοδο..έχει λάστιχα όμως ,
    2. στις φυστικιές άμα βγείς καρφώνεσαι στις μπετόβεργες
    3. η πίστα χρειάζεται τάπητα και πόσα άλλα νομίζω ότι βασικοί λόγοι αποχής
    4. χωρίς έργα και προδιαγραφές ζητούν τριπλάσιο κόμιστρο δηλ. από 20ευρώ ΗΜΕΡΙΣΙΟ στα 50 ΗΜΙΜΕΡΗΣΙΟ....ρε ούστ
    πόσους άλλους λόγους να σας πω γιατί δεν μπαίνω στα Μέγαρα????
    Το 2000 έκλεισαν την πίστα για να την φτιάξουν, αφού στο τελευταίο αγώνα του Πανελληνίου είχαν 16 πτώσεις !!!! από κακής ποιότητας οδοστρώματος και κρίθηκε από τον ΣΟΑΜ (αγωνιζόμενοι) ακατάλληλη για χρήση μοτό μην έχοντας τις βασικές προδιαγραφές ασφάλειας για τους αναβάτες.

    Και εντάξει, πέρασαν και 4 περίπου χρόνια χωρίς να γίνει το παραμικρό έργο, πως την έβγαλαν κατάλληλη για χρήση ?

    και σαν να μην φτάνουν όλα αυτά πάμε 10 μοτό παρέα στο πρώτο td με το που άνοιξε η πίστα και τους ρωτάμε τι χρέωση έχει και τουλάχιστον εάν έγινε η ασφαλτόστρωση που είχαν κλείσει την πίστα για να την κάνουν ..... απάντηση: η χρέωση είναι 50 ευρώ και ασφαλτόστρωση φυσικά όχι γιατί δεν χρειάζεται !!!! και ρωτάω και τα 50 ευρώ που μας χρεώνεις στο άτομο, από 20 ευρώ που είχε (7000δρχ. τότε όλη μέρα), για ποιό λόγο και για ποιό έργο ? ε, καλά λέμε και μεταβολή και γειά σας.....και δεν ξαναπατήσαμε ποτέ.

    ώρα λοιπόν να κάνουμε και κάτι σαν άνθρωποι μοτοσυκλετιστές για εμάς τους ίδιους.
    ί:
    ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΠΙΣΤΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΑ ΕΡΓΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ. ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΟΔΗΓΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΜΕΤΡΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΠΙΣΤΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΤΕ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ. ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΠΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΒΛΑ ΜΑΣ !!!!


    εγώ το ξέρω το πόσο θέλω να μπω Μέγαρα και πόσα παιδιά που με ξέρουν τι κάβλα και τρέλα κουβαλάω

    ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΒΛΑ ΜΟΥ ....
    ο κάθε @απάρας στη ζωή μου σε όλους τους τομείς...
    μεγαλώσαμε πια

    *..... πόσα Σ,Κ το 1998 -1999 είμασταν μέσα όλη μέρα !!!)
    με VFR 400, NSR 250SP, APRILIA RS 250, CBR 600, CBR 900
    και είχαμε και ομάδα στο πρωτάθλημα με 4 αναβάτες στην κατηγορία SS400 /250 του ΚΟΝΤΙΖΑS Racing (να είναι καλά το παληκάρι) και όπου βγήκε ο Γιάννης Κοντιζάς και 2ος στο πρωτάθλημα με τους μισούς αγώνες.
    Από τον εθισμό στην χρήση πίστας, κόντευα να χωρίσω
    Αυτά τα ωραία....

    ΤΙ ΛΕΤΕ? ΘΕΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ


    γνώμες και από άλλο forum
    ΑΠΟΧΗ ΑΠΌ ΜΕΓΑΡΑ

    ΚΑΛΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΜΕ ΥΓΕΙΑ !!!!

    spam: ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΜΕΓΑΡΑ .......όπως το πάρει κανείς...... για πελάτες, για πσάρια....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	6101400-500-550.jpg 
Προβολές:	938 
Μέγεθος:	18,9 KB 
ID:	123217

  2. #2

    Re: αποχή από την πίστα των Μεγάρων !!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    Το 2000 έκλεισαν την πίστα για να την φτιάξουν, αφού στο τελευταίο αγώνα του Πανελληνίου είχαν 16 πτώσεις !!!! από κακής ποιότητας οδοστρώματος και κρίθηκε από τον ΣΟΑΜ (αγωνιζόμενοι) ακατάλληλη για χρήση μοτό μην έχοντας τις βασικές προδιαγραφές ασφάλειας για τους αναβάτες.


    γνώμες και από άλλο forum
    ΑΠΟΧΗ ΑΠΌ ΜΕΓΑΡΑ
    Καλά τα λες ρε Νίκο, το θέμα είναι ότι οι αγωνιζόμενοι τη βρίσκουν μια χαρα...
    Τα λεφτά βέβαια δεν τα βγάζουν απ΄το Πανελλήνιο, αλλά απ΄τα TD και την διάθεση της πίστας σε λέσχες αυτοκινήτου κλπ.
    Όταν δεν υπάρχει καμμία αντίδραση απ΄τους αγωνιζόμενους (κάτι που θα είχε άλλο αντίκτυπο και στους ιδιώτες, ενώ καταφέρνουν να φιλοξενήσουν και αγώνα Παγκοσμίου SM) πιστεύεις πραγματικά ότι αυτό το άτυπο εμπάργκο θα πετύχει;

    Μακάρι να είχαν αποτέλεσμα αυτές οι ενέργειες. Προς όφελος της ασφάλειας των οδηγών θα ήταν, αλλά όταν υπάρχει κάλυψη 150% στις θέσεις των TD μπορεί να έχει αποτέλεσμα;
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Ήμουν εκεί τον Ιούνιο 2007.Η άσφαλτος έχει πράγματι κακοτεχνίες και μάλιστα σοβαρές για μία πίστα.Καλή η σκέψη της αποχής ελπίζω να υπάρχει συμμετοχή.

  4. #4
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894

    Re: Re: αποχή από την πίστα των Μεγάρων !!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Καλά τα λες ρε Νίκο, το θέμα είναι ότι οι αγωνιζόμενοι τη βρίσκουν μια χαρα...
    Τα λεφτά βέβαια δεν τα βγάζουν απ΄το Πανελλήνιο, αλλά απ΄τα TD και την διάθεση της πίστας σε λέσχες αυτοκινήτου κλπ.
    Όταν δεν υπάρχει καμμία αντίδραση απ΄τους αγωνιζόμενους (κάτι που θα είχε άλλο αντίκτυπο και στους ιδιώτες, ενώ καταφέρνουν να φιλοξενήσουν και αγώνα Παγκοσμίου SM) πιστεύεις πραγματικά ότι αυτό το άτυπο εμπάργκο θα πετύχει;

    Μακάρι να είχαν αποτέλεσμα αυτές οι ενέργειες. Προς όφελος της ασφάλειας των οδηγών θα ήταν, αλλά όταν υπάρχει κάλυψη 150% στις θέσεις των TD μπορεί να έχει αποτέλεσμα;
    και εγώ τους βλέπω "δύσκολους" για να το πράξουν....
    το συζητώ για να ακούσω απόψεις και σχόλια για αρχή....

    και κυρίως μπας και κάποιοι συνειδητοποιήσουν ότι λειτουργόντας σαν ομάδα ενωμένοι μπορούμε να "κερδίσουμε" τουλάχιστον την ασφάλειά μας.
    Άλλωστε ο σκοπός των forum είναι αυτός, απλώς πρέπει και να καταλάβουμε κιόλας.

  5. #5
    εγω παντως απεχω εδω και 1 1/2 χρονο...

    εκμεταλλευονται την καυλα μας και το παιζουν και επαγγελματιες τρομαρα τους..
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  6. #6
    Έχω την ΤΥΧΗ και από το 2004 έχω μπει Σέρρες 4 φορές (ΣΚ)

    Μέγαρα έχω μπει μόνο σαν συνοδηγός σε ένα Impreza.

    Με το ΧΧ ούτε που το συζητάω για να μπω. Με το Hyper ΙΣΩΣ. Αλλά 101% με τον nktr

    ΒΑΝ στο χωράφι που θέλει να λέγεται πίστα

  7. #7
    Kαι εγω μεσα για την αποχη απο τα Μεγαρα... Αλλα χεστηκανε βεβαια για τη συμμετοχη μου η οχι...

    Επισης, τα σχολεια (RS, CSS) που χρησιμοποιουν την "πιστα" δεν ειναι σαν να δινουν εστω και ατυπα την εγκριση τους σε αυτο το χωραφι οτι ειναι "ασφαλες" και "σωστο" περιβαλλον για οδηγηση;
    Νίκος
    Open Horizons

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
    Επισης, τα σχολεια (RS, CSS) που χρησιμοποιουν την "πιστα" δεν ειναι σαν να δινουν εστω και ατυπα την εγκριση τους σε αυτο το χωραφι οτι ειναι "ασφαλες" και "σωστο" περιβαλλον για οδηγηση;
    Για σχολείο καλή ειναι (τουλάχιστον για 0-300)
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #9
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Για σχολείο καλή ειναι (τουλάχιστον για 0-300)
    Δλδ αν κάνεις "μάθημα" οι μπετόβεργες και τα μπαλώματα εξαφανίζονται;;;
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Έχετε απόλυτο δίκιο παίδες αλλά... το μη χείρον βέλτιστο που λέμε. όταν δεν έχεις τι άλλο υποχρεωτικά κατά μία έννοια βολεύεσαι με τα υπάρχοντα. Να πω όμως μια ιδέα. Μήπως να τα λέγαμε όλα αυτά σε αυτούς που διοργανώνουν τα track κλπ; Να πιέσουν λιγάκι ίσως;
    Τέρμα οι χαρές τα κεφάλια μέσα!

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Δλδ αν κάνεις "μάθημα" οι μπετόβεργες και τα μπαλώματα εξαφανίζονται;;;
    Ειναι άλλοι οι ρυθμοί στο μάθημα
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Δλδ αν κάνεις "μάθημα" οι μπετόβεργες και τα μπαλώματα εξαφανίζονται;;;
    οχι αλλά στα μαθήματα δεν πηγαίνεις με τη ταυτότητα στο στόμα....

  13. #13
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Ελα τώρα.... πέφτεις αλλιώς δλδ; Όπως όταν τη λέμε σε όσους ψάχνουν για φτηνό κράνος επειδή έχουν μικρό ή αργό μηχανάκι... Σοβαρότητα ρε παιδιάαααα! Τα Μέγαρα είναι μια ντροπή . & _

    Για να μην αναφέρω την απίστευτη κατάσταση με τα αγριεμένα σκυλιά στο track day μας πριν 3 χρόνια...........
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  14. #14
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    εγω παντως απεχω εδω και 1 1/2 χρονο...

    εκμεταλλευονται την καυλα μας και το παιζουν και επαγγελματιες τρομαρα τους..
    και εγώ που νόμιζα ότι τα έλεγα μόνος μου...

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    εγω παντως απεχω εδω και 1 1/2 χρονο...
    ...και την πληρώνουν τα Κ.Ε.Π. ...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2012, 15:44
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2012, 14:11
  3. Κλείνει η πίστα των Μεγάρων, προβληματισμοί κι άλλα...
    από Cpt. Haddock στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 184
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2008, 11:57
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2007, 16:46
  5. Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2006, 08:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF