Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: ΑΝΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΟΨΙΜΟ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΣΕ Gsxr ???

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2008
    Μηνύματα
    16

    ΑΝΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΟΨΙΜΟ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΣΕ Gsxr ???

    Μπορει καποιος να με ενημερωσει για της ανοχες των πλαισιων των gsxr και για πιο λογο κοβονται τα πλαισια ετσι ευκολα??

    Με στεναχωρει το οτι λογο αυτου του γεγονοτος θα πρεπει να αλλαξω την επιλογη μου στην οποια εχω κατασταλαξει εδω και πολυ καιρο

    Παρακαλω πολυ ας με διαφωτισει καποιος πανω σε αυτο το θεμα η αν ειναι ας μου υποδειξει καποιο ποστ στο οποιο εχει γινει αυτη η συζητηση
    Theodore Roosevelt 1858- 1919
    "...It is bad to fail but it's worse never to have tried to succeed..."

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
    LINK1

    LINK2

    LINK3
    LINK4

    LINK5

    LINK6

    kalo diavasma petran!

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2008
    Μηνύματα
    16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    kalo diavasma petran!



    Θα προτημουσα μια απαντηση αλλα δεν πειραζει θα κατσω να διαβασω!!
    Theodore Roosevelt 1858- 1919
    "...It is bad to fail but it's worse never to have tried to succeed..."

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από petr@n
    η αν ειναι ας μου υποδειξει καποιο ποστ στο οποιο εχει γινει αυτη η συζητηση
    Αρχικά δημιουργήθηκε από petr@n


    Θα προτημουσα μια απαντηση αλλα δεν πειραζει θα κατσω να διαβασω!!

    αμ....τα θελες κ τα πάθες! :rotflmao:

  6. #6
    A και παλιο υπαρχει ενα Βιντεο με κ5 1000 ,κομμενο πλαισιο στην Αμερικη και το επαιξαν στην
    ΤV....http://www.wsbtv.com/news/9314629/detail.html#

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2008
    Μηνύματα
    16
    Θα ηθελα να μαθω παιδες αν αυτο το προβλημα με τα ευσθητα πλαισια που υπαρχει στα κ5, κ6 συνεχιζει να υπαρχει και στο κ7,κ8. Απο οτι διαβασα στα λινκ που μου δωσατε δεν βλεπω καμια αναφορα για κομμενα πλαισια σε καινουργια μοντελα δηλαδη περαν του 2006???

    Theodore Roosevelt 1858- 1919
    "...It is bad to fail but it's worse never to have tried to succeed..."

  8. #8
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Το πλαίσιο του κ7+ έχει διαφορετική σχεδίαση και αλλαγμένα τα σημεία κολλήσεων σε σχέση με το κ5/6. Κομμένα πλάισια δεν έχουν αναφερθεί όπως είχαν αναφερθεί στα κ5...

    Εννοειτε βέβαια πως έχουν κοπεί και κ7 μετά απο πτώση...

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2008
    Μηνύματα
    16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
    Το πλαίσιο του κ7+ έχει διαφορετική σχεδίαση και αλλαγμένα τα σημεία κολλήσεων σε σχέση με το κ5/6. Κομμένα πλάισια δεν έχουν αναφερθεί όπως είχαν αναφερθεί στα κ5...

    Εννοειτε βέβαια πως έχουν κοπεί και κ7 μετά απο πτώση...

    Τουλαχιστον δεν κοβονται για την πλακα οπως κοβονται στα κ5-κ6!
    Theodore Roosevelt 1858- 1919
    "...It is bad to fail but it's worse never to have tried to succeed..."

  10. #10
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από petr@n
    Τουλαχιστον δεν κοβονται για την πλακα οπως κοβονται στα κ5-κ6!
    Define πλακα βρε αδερφε!

    Πλακα ειναι να φευγει το μηχανακι και να σκαει καπου με καποια χιλιομετρα?Εγω προσωπικα εχω δει high στα μεγαρα καιθ εχει φερει απιστευτες κωλοτουμπες και η μηχαν η εγινε κ@λος αλλα το πλαισιο ηταν αθικτο.Τυχερα ειναι φιλε μου.Αν θα εχεις μια πτωση και σπασει το πλαισιο θα ειναι το λιγοτερο που θα σε απασχολει αυτο.Αν ειναι ετσι να παρατησουμε ολοι τα SS (ολα κοβονται πλεον αποδεδειγμενα) και να παρουμε on off γιατι ειναι τα μονα που δεν κοβουν πλαισιο.
    Keep spamming!!!:a13:

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2008
    Μηνύματα
    16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Define πλακα βρε αδερφε!

    Πλακα ειναι να φευγει το μηχανακι και να σκαει καπου με καποια χιλιομετρα?Εγω προσωπικα εχω δει high στα μεγαρα καιθ εχει φερει απιστευτες κωλοτουμπες και η μηχαν η εγινε κ@λος αλλα το πλαισιο ηταν αθικτο.Τυχερα ειναι φιλε μου.Αν θα εχεις μια πτωση και σπασει το πλαισιο θα ειναι το λιγοτερο που θα σε απασχολει αυτο.Αν ειναι ετσι να παρατησουμε ολοι τα SS (ολα κοβονται πλεον αποδεδειγμενα) και να παρουμε on off γιατι ειναι τα μονα που δεν κοβουν πλαισιο.
    Φιλε GIXXERAKIA πλακα= τοσο ευκολα, δεν ειπα οτι ειναι αστειο μην παραφραζεις της λεξεις. Προς θεου δεν το εννοουσα ετσι. Θελω και εγω να μπω στην οικογενεια της suzuki αγοραζοντας ενα gsxr απλα μετα τα οσα διαβασα ειδα οτι τα συγκεκριμενα μηχανακια (κ5, κ6)ειχαν καποιο ελατωμα το οποιο εξαλειφθηκε η εστω μειωθηκε στα καινουργια μοντελα που σημαινει οτι η ανθρωποι της εν λογο εταιριας το κοιταξαν και προσπαθησαν να το διορθωσουν, στην τελικη κατι ειναι και αυτο.

    Σιγουρα σε μια πτωση και ειδικα ασκημη το τελευταιο πραγμα που σε ενδιαφερει ειναι το πλαισιο, αλλα σε ενα ατυχημα μεσα στην πολη σε ταχυτητες 30-50 χλμ κριμα δεν ειναι να κοβονται ετσι τα πλαισια σε ενα μηχανακι που κανει 14.000Ε σορρυ παντως εμενα δεν μου περισσευει ουτε χρημα αλλα ουτε για να τους κυνηγησω για να ξανα φτιαξω το μηχανακι μου

    Αν εχω καπου λαθος παρακαλω διορθωστε με ( α τα οσα λεω παντα φιλικα!!)

    Theodore Roosevelt 1858- 1919
    "...It is bad to fail but it's worse never to have tried to succeed..."

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2008
    Μηνύματα
    16
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    [B]Define πλακα βρε αδερφε!
    .Αν ειναι ετσι να παρατησουμε ολοι τα SS (ολα κοβονται πλεον αποδεδειγμενα)

    Δεν κοβουν ολα τα μηχανακια πλαισιο εγω ακουγα εξω οτι μονο τα suzuki εχουν αυτο το προβλημα (προσοχη φιλε gixxerakia εννοω στα λιγα χλμ παντα οκ )

    Τωρα που ενημερωθηκα ξερω οτι προκειται για 2 γενειες και οχι για ολα!

    Δεν εχω ακουσει κατι για αλλες μαρκες???

    Theodore Roosevelt 1858- 1919
    "...It is bad to fail but it's worse never to have tried to succeed..."

  13. #13
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Αυτό το φαινόμενο με τα κομένα πλαίσια δεν είναι κάτι το καινούργιο. Πολλές μοτοσυκλέτες και στο παρελθόν έκοβαν πλαίσιο μετά απο κάποια γερή πτώση. Απλά τυχαίνει το κ5 να πούλησε υπερδιπλάσιες μοτοσυκλέτες σε σχέση με τον δεύτερο σε πωλήσεις... οπότε είναι λογικό να ακουστεί περισσότερο απο τους ανταγωνιστές του. Αυτό σε συνδιασμό με τη συνολοκή μείωση βάρους έκανε τις μοτοσυκλέτες πιο "ευαίσθητες" κατα την πτώση.

    Petr@n μπορώ να σου εγγυηθώ πως ότι μηχανάκι και να πάρεις, σε μια άσχημη κατάσταση μπορεί να κόψει πλάισιο...

    Στα 12500Ε υπάρχει καινούργιο το κ7... αν θές και μπορείς πάρε αυτό. Είναι η καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή σε καινούργια sbk μοτοσυκλέτα.


  14. #14
    μι περνεις gsxr με τη παραμικρη σουζα κοβουν πλεσιο ασε παρε ντουκατι
    Τα αλογα ποτε δεν ειναι αρκετα

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2008
    Μηνύματα
    16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
    Αυτό το φαινόμενο με τα κομένα πλαίσια δεν είναι κάτι το καινούργιο. Πολλές μοτοσυκλέτες και στο παρελθόν έκοβαν πλαίσιο μετά απο κάποια γερή πτώση. Απλά τυχαίνει το κ5 να πούλησε υπερδιπλάσιες μοτοσυκλέτες σε σχέση με τον δεύτερο σε πωλήσεις... οπότε είναι λογικό να ακουστεί περισσότερο απο τους ανταγωνιστές του. Αυτό σε συνδιασμό με τη συνολοκή μείωση βάρους έκανε τις μοτοσυκλέτες πιο "ευαίσθητες" κατα την πτώση.

    Petr@n μπορώ να σου εγγυηθώ πως ότι μηχανάκι και να πάρεις, σε μια άσχημη κατάσταση μπορεί να κόψει πλάισιο...

    Στα 12500Ε υπάρχει καινούργιο το κ7... αν θές και μπορείς πάρε αυτό. Είναι η καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή σε καινούργια sbk μοτοσυκλέτα.

    Φιλε μου DimST εχω βρει το Κ8 λευκο-ασημι στα 12,500 με πληρωμενες της πινακιδες. Επειδη τυνχανει να εχει ο πατερας μου μια παλια χοντα πριν το 90 μου την χαριζει, την κανω αποσυρση και γλυτωνω αλλα 1.100 ευρω. Δηλαδη παιρνω και το μηχανακι που γουσταρω και στην καλυτερη τιμη αντιπροσωπειας

    Theodore Roosevelt 1858- 1919
    "...It is bad to fail but it's worse never to have tried to succeed..."

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. καταναλωσεις σε gsxr 1000-r1-r6
    από alfa156 στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2007, 07:56
  2. Στραβά και ανάποδα μέσα σε πίστα... (ανακύκλωση απο motomag forum)
    από Gandalf dr685sm στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2006, 13:58
  3. ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
    από boos στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2006, 20:48
  4. Μετατροπές (και όχι μόνο) σε vfr…
    από gregorgeous89 στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 22:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF