Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 43

Θέμα: ωραιος ο ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ !!!!

  1. #1

    ωραιος ο ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ !!!!

    http://www.mototriti.gr/news/preview..._DATA_ID=68477



    ειρωνικα το λεω. Αντε πουληστε gsxr τωρα.......

  2. #2
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Δεν σε κατάλαβα ρε φίλος . Που είναι το κακό στο να πέσουνε κάπως οι τιμές ?? Υποτίθεται ότι αυτό ει ναι το αποτέλεσμα του ανταγωνισμού
    Modenas Kriss 125

  3. #3
    οκ ρε φιλος αγοραζε εσυ μηχανη και χανε σε ενα χρονο 4 χιλιαρικακια ευρω

    επειδη τους εχουν μεινει στις αποθηκες

  4. #4
    Ναι αλλα αν αγοραζες τωρα, θα ελεγες ΖΗΤΩ η suzuki

    Δεν μπορει να ειναι ολοι χαρουμενοι

    Για να τον δωσεις, θα πρεπει καποιοι να τον παρουν :rotflmao:

  5. #5
    το θεμα ειναι οτι δεν θα αγοραζα αρχηγε

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOMASKTM
    Εγγραφή
    27/07/2006
    Μηνύματα
    922
    αυτό γίνετε και για τους ανεξάρτητους εισαγωγείς

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TOMASKTM
    αυτό γίνετε και για τους ανεξάρτητους εισαγωγείς

    σωστος, ετσι που το λες ειναι

  8. #8
    SUZUKI GSR600 K6 Το avatar του/της 618RR
    Εγγραφή
    07/10/2004
    Μηνύματα
    112
    Μια χαρά τα λέει ο AFTER, δυστυχώς...

    Όταν αγοράζουμε πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί και να ψάχνουμε εξονυχιστικά την αγορά...

    Κι αν οι συνθήκες δεν ευνοούν να περιμένουμε...

    Θα μου πεις...

    Μπορείς να περιμένεις όταν τα λεφτά σε γαργαλάνε :rotflmao: ;;;

    Και όταν η κ@βλ@ σου θολώνει το κριτήριο ;;;

    Η απάντηση είναι όχι...

    Μεταξύ των παθόντων (και ελπίζω την άλλη φορά μαθόντων) κι εγώ που το GSR600 τώρα κοστίζει 5.995 (ήμουν από τους πρώτους που το αγόρασε ).

    Δύο χρόνια και 10.500 χλμ μετά πόσο να το δώσω αν έχω ανάγκη τα χρήματα (πράγμα πιθανό γιατί ίσως φύγω φαντάρος το Νοέμβρη);;;



    Θα πάρω τα @@ μου στο χέρι...

  9. #9
    #WE_R1 Το avatar του/της TokTok
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    218
    Παιδιά η αντιπροσωπεία αναγκάστηκε να ρίξει τις τιμές γιατί είδε ότι έχανε πωλήσεις από τα ''εισαγωγής''. Πρώτα σου λένε για εγγυήσεις και τέτοια για να φοβήσουν το κοινό να πάρει ελληνικό, μετά βλέπουν ότι το κοινό δεν ανταποκρίθηκε σε πωλήσεις και τέλος αποφασίζουνε να ρίξουν τις τιμές για ανεβάσουν ξανά τις πωλήσεις.

    Το προβλημά τους θα είναι μεγαλύτερο τώρα γιατί με μειωμένες τιμές, σημαίνει μικρότερος τζίρος που σημαίνει μικρότερο κέρδος!

    Θα πρέπει να πουλήσουν περισσότερο κομμάτια από τις προηγούμενες χρονιές για να πιάσουν 'στόχους' και για να γίνει αυτό έρχεται το marketing και αναλαμβάνει, δηλαδή ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ώστε να επικοινωνίσουν στο καταναλωτικό κοινό τα νέα !!

  10. #10
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Τούς εμπόρους,που ψωνίζουν από τον κάθε Σφακιανάκη και τού ακουμπάνε εκατομμύρια,και που αναγκάζονται να πουλάνε κάτω από το κόστος,τούς σκέφτεστε;

    Ένας καλός μου φίλος,που έχει μαγαζί,έχασε πολλές χιλιάδες ευρώ από μια παλιότερη ανατίμηση.
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
    Τούς εμπόρους,που ψωνίζουν από τον κάθε Σφακιανάκη και τού ακουμπάνε εκατομμύρια,και που αναγκάζονται να πουλάνε κάτω από το κόστος,τούς σκέφτεστε;

    Ένας καλός μου φίλος,που έχει μαγαζί,έχασε πολλές χιλιάδες ευρώ από μια παλιότερη ανατίμηση.

    Αν θελει να ειναι σωστος προς τους συνεργατες του, υπαρχουν και τα ''πιστωτικα''

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Εγώ που ενδιαφέρομαι για το GSR πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος. Συμφωνώ με τον After. Κι εμένα δεν μ αρέσει που ρίξαν τις τιμές στα tiger (πριν τα καινούργια) τόσο πολύ αλλά κάποιοι άλλοι χαίρονται. Έτσι έχουν τα πράγματα.
    Τέρμα οι χαρές τα κεφάλια μέσα!

  13. #13
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Εγώ πάλι λέω

    ΜΠΡΑΒΟ !!!!!!



    γιατί έτσι πρέπει να γίνεται. Να πέφτουν οι τιμές όσο παλιώνουν τα μοντέλα. Είναι κέρδος για την τσέπη μας.


    Εαν πάλι εσύ θέλεις να παίρνεις κάθε χρόνο το νέο μοντέλο και να δίνεις το παλιό χωρίς να χάνεις σε χρήματα τότε απλά ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ γιατί ο πολύς κόσμος δεν αγοράζει μηχανή για να την πουλήσει σε ενα χρόνο. Κι αν το κάνει ας ξέρει ότι θα χάνει ΠΟΛΛΑ χρήματα με αυτό.

    Από την άλλη αφού ούτως ή άλλως είναι πάγια τακτική του ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ σε σχεδόν όλα τα μοντέλα του, απλά κάνε υπομονή 1-1,5 χρόνο και μην πάρεις ολοκαίνουργιο το νέο μοντέλο και αγόρασέ το με την προσφορά ώστε να μην χάσεις καθόλου.

    Εσύ έχεις την δική σου επιλογή, οπότε άσε και τους άλλους να έχουν και αυτοί την επιλογή να γλυτώσουν χρήματα. Διότι έτσι όπως τα λές είναι ότι αφού εγώ δεν γλύτωσα χρήματα να μην γλυτώσει και κανείς άλλος. Δεν νομίζω να είναι και πολύ σωστό αυτό. Για σκέψου το...

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
    Εγώ πάλι λέω

    ΜΠΡΑΒΟ !!!!!!

    Ναι καλά τα λες
    Ξέρεις πόσα εκατοντάδες GSR-GSXR πουλήθηκαν μέχρι τη προσφορά; Αντε πούλα το τώρα όταν έχει καινούργιο 2 και 3 χιλιάρικα κάτω.

    Καλός και χρυσός ο ανταγωνισμός όταν λειτουργεί σε νέα μοντέλα (όπως συμβαίνει στα παραεισαγωγής πχ) ή για έναν μικρό αριθμό μοτοσυκλεττών που όσοι προλάβουν.Προσωπικά αν έχανα το 50% της αξίας σε λίγους μήνες θα στράβωνα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #15
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Ναι καλά τα λες
    Ξέρεις πόσα εκατοντάδες GSR-GSXR πουλήθηκαν μέχρι τη προσφορά; Αντε πούλα το τώρα όταν έχει καινούργιο 2 και 3 χιλιάρικα κάτω.

    Καλός και χρυσός ο ανταγωνισμός όταν λειτουργεί σε νέα μοντέλα (όπως συμβαίνει στα παραεισαγωγής πχ) ή για έναν μικρό αριθμό μοτοσυκλεττών που όσοι προλάβουν.Προσωπικά αν έχανα το 50% της αξίας σε λίγους μήνες θα στράβωνα.
    Να μην το πουλήσεις τότε σε λίγους μήνες....

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νέος και ωραίος - Το Quiz του αιώνα
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 104
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2007, 15:21
  2. Ο νεος ειναι ωραιος...!!!!
    από smog zx στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2006, 18:13
  3. ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ all the money
    από beholder στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2006, 09:42
  4. Ο νέος είναι ωραίος να γίνει και μηχανόβιος???
    από sairous στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2006, 23:49
  5. Ωραίος ο παίκτης ..
    από geopitt στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2006, 01:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF