Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 57

Θέμα: GASGAS 300 EC Racing vs KTM 300 EXC-Ε

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
    .. του dirtbird πάντως είχε..
    Είναι αξεσουάρ από τα PowerParts και το έχω βάλει εγώ ...

    και κάνει σχεδόν τίποτα.... :o :o

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  2. #17
    Λοιπόν Juls διάλεξε ότι γουστάρεις και από μένα είσαι έτοιμος.....


    βρες μόνο το logo του moto.gr σε jpg αρχείο....

    GAS GAS


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gasgas_camokit.jpg 
Προβολές:	572 
Μέγεθος:	47,6 KB 
ID:	124021

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  3. #18
    KTM

    αν με προλάβεις.. :smilea:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ktmgroovy_kit.jpg 
Προβολές:	578 
Μέγεθος:	52,8 KB 
ID:	124022

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
    Gia 08 milame panta

    Re o prime minister kai o Gaser den eixan, exoun gasgas??



    malista o Prime eixei pleon KTM08
    O Prime Minister και ο GASer είναι ο ίδιος, εγώ δηλαδή ;o)

    Είχα δύο GAS GAS 300 (2001 και 2004) και δύο ΚΤΜ 300 (07 και 08). Έχω να σου πω πολλά αν θέλεις σχετικά με τις 2 επιλογές (στείλε pm να σου πω τηλέφωνο).

    Το τελευταίο gas που οδήγησα είναι το 06 από κει και μετά δεν έχω ιδέα. Το Κατουμ μου όμως δεν το αλλάζω τώρα ;o)
    Enduro Republic, Prime Minister

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
    Γνωρίζω δύο άτομα που ψάχνουν για μεταχείρ. GAS - GAS 300 φανατικά και από την άλλη φιλαράκι δυσκολεύτηκε πολύ να πουλήσει ΚΤΜ 300 (κούτα).

    Δεν είναι όλα τα ΚΤΜ σουπερ εμπορεύσιμα, ειδικά το 300 λόγο κοινού. Θέλουν χέρια και εμπειρία τα 300ρια. Η αγορά έχει γίνει πια πολύ δύσκολη έως περίεργη. Σίγουρα τα ΚΤΜ είναι πιο εμπορεύσιμα συγκριτικά αλλά και τα Gas Gas αρχίζουν και κερδίζουν πόντους στην κλειστή και εξειδικευμένη αγορά των εντούρο.

    Το after sales service των Gas Gas είναι επίσης πολύ καλό. Όλοι ξέρουμε πως και τι.
    Και να το πω ελληνικά, ο άνθρωπος που τα πουλάει θέλει αυτός που το αγοράζει να είναι ευχαριστημένος από την αγορά και μετά και κάνει ότι μπορεί γι αυτό.


    Κάτι σημαντικό
    Το κοινό στο οποίο απευθύνονται τα 300cc είναι ιδιαίτερα ώριμο, και φαντάζομαι ότι οι έμπειροι εντουράδες βάζουν πάνω απ 'ολα την συνολική απόδοση της μοτο και δεν ενδιαφέρονται τόσο για δευτερεύοντα ζητήματα.

    Θέλουν αναρτήσεις, μοτέρ, πλαίσιο, περιφερειακά και ότι άλλο κάνει ένα μηχανάκι εντούρο μοναδικό.

    Και τα δύο μηχανάκια είναι πολύ καλά. Θα σου πρότινα να αγοράσεις αυτό που σου αρέσει πιο πολύ, αυτό που όταν τα οδηγήσεις σου κάνει κλικ, αυτό που σε φτιάχνει πιο πολύ.

    (Αν σου κάνουν και τα δύο κλικ ρίξε κορόνα γράμματα )


    Προσωπικά μου αρέσουν πολύ και τα δύο, αλλά δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω αφού δεν τα έχω κάνει βόλτα. Δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποιο πραγματικά.
    Το πρώτο μου Gas Gas (μοντ 2001) έκανα 1 χρόνο να το πουλήσω (και αφού είχα ήδη πάρει το δεύτερο) και τελικά το σκότωσα δύο χιλιάρικα (!!!) γιατί δεν είχα χώρο.

    Το δεύτερο Gas Gas (μοντ 2004) έκανα 8 μήνες να το πουλήσω (και αφού είχα ήδη πάρει το πρώτο μου ΚΤΜ).

    Κανείς δεν το έπαιρνε ανταλλαγή, ΚΑΝΕΙΣ. Ο αντιπρόσωπος δεν κάνει ανταλλαγές (είχα ήδη δύο Gas και πήγαινα για το τρίτο, αλλά και πάλι δεν βοήθησε...) και αρκέστηκε στο να μου δώσει τηλέφωνα από συνεργαζόμενους εμπόρους του που δεν δέχονταν ανταλλαγή...

    Όσο για το service...

    Το πρώτο μου KTM το έδωσα ανταλλαγή και το 009 μου το πήρε αμέσως χωρίς παζάρια και σε καλή τιμή....

    Οδηγικά το GAS είναι πιό ξεκούραστο και σε πάει σπίτι στο τέλος της ημέρας χωρίς να γίνεις ρετάλι (τουλαχιστον όσο είχε ohlins και marzhocci, τώρα δεν ξέρω.)

    Η μίζα είναι απίστευτη ευκολία και πλέον δεν δέχομαι να οδηγήσω χωρίς αυτή. Σε σώζει σε δύσκολα σημεία και εκεί που ο χρόνος είναι πολύτιμος (ειδικές).

    Επίσης η ποιότητα του ΚΤΜ είναι πολύ ανώτερη και βρίσκεις παντού βελτιωτικά και μπλιμπλίκια.

    Ο καλύτερος τρόπος να αποφασίσεις είναι να τα καβαλήσεις και τα δύο (08). Και διάλεξε όπως σου την δώσει εσένα, όχι με το τι διαβάζεις από εμας.

    Αν θέλεις το δικό μου είναι διαθέσιμο για τεστ!

    Δ.
    Enduro Republic, Prime Minister

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    Είναι αξεσουάρ από τα PowerParts και το έχω βάλει εγώ ...

    και κάνει σχεδόν τίποτα.... :o :o
    Προτιμήστε το αντίστοιχο κουμπί που πουλάει η Gas Gas. Το ΚΤΜ-κουμπί είναι δύσχρηστο και πατιέται εύκολα χωρίς την θέλησή σου... (μπαινεις σε ειδική με high και βγαίνεις με low...)
    Enduro Republic, Prime Minister

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.342
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
    Το πρώτο μου Gas Gas (μοντ 2001) έκανα 1 χρόνο να το πουλήσω (και αφού είχα ήδη πάρει το δεύτερο) και τελικά το σκότωσα δύο χιλιάρικα (!!!) γιατί δεν είχα χώρο.

    Το δεύτερο Gas Gas (μοντ 2004) έκανα 8 μήνες να το πουλήσω (και αφού είχα ήδη πάρει το πρώτο μου ΚΤΜ).

    Κανείς δεν το έπαιρνε ανταλλαγή, ΚΑΝΕΙΣ. Ο αντιπρόσωπος δεν κάνει ανταλλαγές (είχα ήδη δύο Gas και πήγαινα για το τρίτο, αλλά και πάλι δεν βοήθησε...) και αρκέστηκε στο να μου δώσει τηλέφωνα από συνεργαζόμενους εμπόρους του που δεν δέχονταν ανταλλαγή...

    Όσο για το service...

    Το πρώτο μου KTM το έδωσα ανταλλαγή και το 009 μου το πήρε αμέσως χωρίς παζάρια και σε καλή τιμή....

    Οδηγικά το GAS είναι πιό ξεκούραστο και σε πάει σπίτι στο τέλος της ημέρας χωρίς να γίνεις ρετάλι (τουλαχιστον όσο είχε ohlins και marzhocci, τώρα δεν ξέρω.)

    Η μίζα είναι απίστευτη ευκολία και πλέον δεν δέχομαι να οδηγήσω χωρίς αυτή. Σε σώζει σε δύσκολα σημεία και εκεί που ο χρόνος είναι πολύτιμος (ειδικές).

    Επίσης η ποιότητα του ΚΤΜ είναι πολύ ανώτερη και βρίσκεις παντού βελτιωτικά και μπλιμπλίκια.

    Ο καλύτερος τρόπος να αποφασίσεις είναι να τα καβαλήσεις και τα δύο (08). Και διάλεξε όπως σου την δώσει εσένα, όχι με το τι διαβάζεις από εμας.

    Αν θέλεις το δικό μου είναι διαθέσιμο για τεστ!

    Δ.



    Αν, λέω αν, ο αντιπρόσωπος εξακολουθεί να μην κάνει ανταλλαγές στα μηχανάκια που αντιπροσωπεύει !!! εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα. Θα προτιμούσα κάτι άλλο. Με απογοήτευσες με αυτά που έγραψες γιατί το σκεφτόμουν και γω μελλοντικά για GG 300 και είναι κρίμα αν εξακολουθεί να ισχύει κάτι τέτοιο γιατί τα μηχανάκια είναι πολύ καλά. Aν υπάρχει κάποιος κάτοχος GG ας μας γράψει τι ισχύει τώρα για το service ή τα ανταλλακτικά - αναλώσιμα.

    Επίσης είχα εμπειρία από μικρή εταιρία (CCM) αλλά μάλλον ήμουν τυχερός γιατί το πούλησα σε 15 ημέρες. Και αυτό δεν το έπαιρνε κανένα μαγαζί. Kι ας ήταν σα καινούργιο.

    Αυτά που γράφω παραπάνω δεν είναι παραμύθια (περί γνωστών και φίλων) αλλά ίσως είναι η εξαίρεση στον κανόνα.

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
    Αν, λέω αν, ο αντιπρόσωπος εξακολουθεί να μην κάνει ανταλλαγές στα μηχανάκια που αντιπροσωπεύει !!! εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα. Θα προτιμούσα κάτι άλλο. Με απογοήτευσες με αυτά που έγραψες γιατί το σκεφτόμουν και γω μελλοντικά για GG 300 και είναι κρίμα αν εξακολουθεί να ισχύει κάτι τέτοιο γιατί τα μηχανάκια είναι πολύ καλά. Aν υπάρχει κάποιος κάτοχος GG ας μας γράψει τι ισχύει τώρα για το service ή τα ανταλλακτικά - αναλώσιμα.

    Αυτό έγινε πέρισυ τον Φεβρουάριο (2007). Και εγώ απογοητεύτηκα και παρότι ήμουν έτοιμος να αγοράσω το τρίτο μου Gas Gas στη σειρά, αποφάσισα να πάρω ΚΤΜ (παρότι συμπαθώ ιδιάιτερα τον αντιπρόσωπο της Gas Gas).
    Enduro Republic, Prime Minister

  9. #24
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
    O Prime Minister και ο GASer είναι ο ίδιος, εγώ δηλαδή ;o)

    Είχα δύο GAS GAS 300 (2001 και 2004) και δύο ΚΤΜ 300 (07 και 08). Έχω να σου πω πολλά αν θέλεις σχετικά με τις 2 επιλογές (στείλε pm να σου πω τηλέφωνο).

    Το τελευταίο gas που οδήγησα είναι το 06 από κει και μετά δεν έχω ιδέα. Το Κατουμ μου όμως δεν το αλλάζω τώρα ;o)
    xa xa xa xa xa nai nai Prime Minister man xa xa xax a me ekrakse idi o dirtys tilefonika :rotflmao:

    H metapolitiki aksia den me apasxolei katholou, antitheta auto pou me apasxolei megista einai to stisimo kai den sou krivo oti mexri to 07 toy dirty poy odigisa.... den me enthousiase (eidika h thesi odigisis).


    ok to 08 einai diaforetiko gia auto to syziztao allios tha pigena kat'eythian sto gasgas


    se eyxaristo gia tis plirofories kai gia thn prosfora toy test drive, simera pao tin prionara mou se KTM synergeio sto kentro na thn dei ypopsifios agorastis... ean telika klisei (pou tha klisei ama to dei kai to parei volta ) vlepoume....


    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  10. #25
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Antalaktika GG eos kai 50% ftinotera apo ta KTM ?!?!?! mou eipane timi psigiou me tapa..... GG 100E KTM 220E!!!
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
    Antalaktika GG eos kai 50% ftinotera apo ta KTM ?!?!?! mou eipane timi psigiou me tapa..... GG 100E KTM 220E!!!
    Δεν θα βγάλεις άκρη με τα ανταλλακτικά... Κάποια είναι ακριβά στην μία εταιρεία και κάποια στην άλλη. Να εύχεσαι να σου χαλάνε τα φτηνά! :rotflmao:

    Διάλεξε 10 ανταλλακτικά (μανέτες, πλαστικά, πιστόνια κτλ) και ζήτα τιμές και από την GG και από ΚΤΜ. Και μην ξεχάσεις τις αγωνιστικές εκπτώσεις και των δύο...
    Enduro Republic, Prime Minister

  12. #27

    Καλησπέρα...

    Καταρχήν καλησπέρα σας.....

    Παρακολουθώ λίγο καιρό την ενότητα αυτή και είναι η πρώτη φορά που γράφω....

    Θέλω να σας μεταφέρω την εμπειρία μου εδώ και ένα περίπου χρόνο με το GAS GAS EC250 του 2007, καθώς επίσης και από το 300 του 2008 του κουμπάρου μου......

    καταρχήν να ξεκαθαρίσω πως δεν είμαι (και κανένας δεν θα πρέπει να είναι) κολλημένος ποδοσφαιρικά με κάποια μάρκα.... είχα suzuki, έχω gaser, θα έχω ktm, husaberg, yamaha......

    επίσης δεν υπάρχει αντικειμενικά καλύτερο, υπάρχει ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ καλύτερο........άρα πριν αγοράσουμε οδηγούμε, τεστάρουμε, νιώθουμε και αφουγκραζόμαστε τι μας δίνει το κάθε μηχανάκι.....Βέβαια στην περίπτωση του Gas και του KTM ένα σύντομο test ride είναι σίγουρο πως θα κλείνει υπέρ του ktm γιατί είναι πιο εύκολο να το συνηθήσεις....το Gas λόγω περιμετρικού πλαισίου και πιο αργής γεωμετρίας θέλει συνήθεια και γκάζι!!!! (μόλις βέβαια το συνηθίσεις απλά ανακαλύπτεις ένα νέο κόσμο!!!!!!!!)

    και τα δύο μηχανάκια είναι πολύ καλά....

    γνώμη μου: το Gas είναι συνολικά καλύτερο μηχανάκι που δεν χρειάζεται κανένα aftermarket για να παει.....

    αλλού όμως θέλω να σταθώ:

    στην τιμή: το απλό GAS είναι 1000€ πιο φθηνό, νούμερο τεράστιο κατά την γνώμη μου....

    και

    στην υποστήριξη της εταιρείας: οι παροχές της GAS είναι απλά απίστευτες:

    -Παροχή τεχνικής υποστήριξης και κάλυψη ανταλλακτικών στους αγώνες enduro (πρωτάθλημα).
    -15% έκπτωση σε ανταλλακτικά.
    -20% έκπτωση σε ένδυση Hebo.
    -5% έκπτωση στην τιμή αγοράς μοτοσυκλέτας Husaberg – Gas Gas με υποχρέωση συμμετοχές σε τουλάχιστον 5 αγώνες του Πανελληνίου πρωταθλήματος. (δηλ το 300άρι κοστίζει 7200!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
    -20% έκπτωση σε προϊόντα που αντιπροσωπεύει η Extra Products.
    -Δωρεάν λιπαντικά Denicol και διχρονόλαδο και σασμάν (εδώ και ένα χρόνο και για όσο τρέχεις ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΔΙΧΡΟΝΟΛΑΔΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
    -Δωρεάν ένα service αναρτήσεων.
    -Δωρεάν ένα σετ αλυσίδα – γρανάζια AFAM.

    Όσον αφορά το service το επίσημο συνεργείο της αντιπροσωπείας είναί ο ΗΡΑΚΛΗΣ στον Πειραιά, ο οποίος είναι απλά απίστευτος.....

    Τέλος όσον αφορά την μεταπώληση και τις ανταλλαγές: τα πάντα πουλιούνται και τα πάντα αγοράζονται....

    σαν παράδειγμα βέβαια αναφέρω οτι ο κουμπάρος μου που έτρεχε πέρσι ΑΤΤΙΚΑ στην Ε3 με ΚΤΜ 520 και τερμάτισε τελικά 4ος, πήγε σε πολλα κτμομάγαζα για ανταλλαγή με δίχρονο 300 αλλά ΚΑΝΕΙΣ δεν του έπαιρνε ανταλλαγή??????

    Αυτά, ελπίζω να βοήθησα, και βέβαια να πώ ότι το GASGASάκι μου είναι διαθέσιμα για βολτίτσα....

    Ελπίζω να τα πούμε και από κοντά......θα ανέβω και εγώ Καλαμπάκα.......

    Ισίδωρος

  13. #28
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100

    Re: Καλησπέρα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από itsikis


    Ισίδωρος
    Κατατοπιστικοτατος φιλε Ισιδωρε..!!!

    Καλως ηρθες στην παρεα μας...!!!


  14. #29
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302

    Re: Καλησπέρα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από itsikis
    Φίλε Ισίδωρε καλώς ήρθες στην παρέα και ευχαριστώ για της χρήσιμες πληροφορίες σου.
    Εάν καταφέρω να πουλήσω το ΚΤΜ μου μάλλον θα πάω σε GASGAS 300 εάν δεν πουληθεί θα πάει σε μαγαζί ΚΤΜ + διαφορά για να πάρω το ΚΤΜ 300

    Με λίγα λόγια κλείνω προς το GG γιατί ότι έχω ακούσει από ιδιοκτήτες είναι πραγματικά τα καλύτερα και για την μοτοσυκλέτα και για το support από τον έλληνα αντιπρόσωπο.
    Στον Αντίποδα η ΚΤΜ με το νέο 300αρι......


    Δύσκολη απόφαση για αυτό και κατέληξα στο παραπάνω σενάριο.


    Όπως και να έχει..... Πολλούς χαιρετισμούς στον Γιώργο να δώσεις




    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  15. #30
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100

    Re: Καλησπέρα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από itsikis


    Όσον αφορά το service το επίσημο συνεργείο της αντιπροσωπείας είναί ο ΗΡΑΚΛΗΣ στον Πειραιά, ο οποίος είναι απλά απίστευτος.....

    Ισίδωρος
    Φιλε itsikis...

    Στειλε μου με πμ την διευθυνση του....

    Ευχαριστω....

    Κατα τα αλλα.....

    Ειναι πανεμορφο......

    EC 300cc Racing (2008)


Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. KTM 450 vs CRF 450 vs KTM 525 EXC
    από Johnyb23 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2013, 22:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF