Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 73

Θέμα: DirtyWash και σοβαρό πρόβλημα σε δερμάτινο!

  1. #1
    ♠ ace of spades ♠ Το avatar του/της ALX GS 11½
    Εγγραφή
    20/03/2006
    Μηνύματα
    238

    Post DirtyWash και σοβαρό πρόβλημα σε δερμάτινο!

    Έχω ποστάρει όλο το ιστορικό στο mybike που είμαι περισσότερο ενεργό μέλος. Κάνω copy/paste τα ποστ μου για να δείτε τι έπαθα και ζητώ την γνώμη σας.

    Κι αρχίζω από το ποστ που έκανα μόλις παρέλαβα το μπουφάν και πήγα σπίτι και το φόρεσα.

    Τετάρτη 12 Μαρτίου 2008
    Το μπουφάν...σχεδόν ΟΚ. Και το σχεδόν πάει στο ότι....ενώ το μπουφάν καθάρισε μια χαρά, μου έγινε όμως σαν βαφτιστικό!!! ohmy.gif dry.gif
    Είναι φυσιολογικό αυτό μετά από καθάρισμα και θα ανοίξει με την χρήση, ή να πάω από κει και να γίνει της Τροίας mad.gif

    Για πείτε όσοι έχετε κάνει καθάρισμα σε δερμάτινο (στο dirtywash), γιατί πάω να τρελαθώ!!! sad.gif

    Εδώ απαντάω σε κάποιον συμφορουμίτη.

    Τετάρτη 12 Μαρτίου 2008
    Κι όμως ρε φίλε.Με ένα απλό φούτερ (που το φορούσα κι άλλοτε με το δερμάτινο και τα χέρια μου δύσκολα περνούσαν μέσα στα μανίκια!. Στην μέση κόντυνε και όταν πήγα να το κουμπώσω ως επάνω δεν μπορούσα να αναπνεύσω από το σφίξιμο λέμε! Λες και μου είχαν βάλει ζουρλομανδύα ένιωσα. sad.gif
    Kαι καινούριο όταν ήταν, δεν ήταν έτσι. Ήταν πιο άνετο. Μέχρι και τα μανίκια κόντυναν!!!!

    Εδώ ξαναποστάρω την επόμενη μέρα που μίλησα μαζί τους.

    Πέμπτη 13 Μαρτίου 2008

    Λοιπόν...μίλησα μαζί τους και μου απάντησαν πολύ ήρεμα και χωρίς ίχνος ανησυχίας πως το μπουφάν μετά από λίγη χρήση θα έρθει ξανά στα ίσια του. Μου είπαν πως αυτό συμβαίνει με όλα τα δερμάτινα.Το δέρμα συστέλλεται με το πλύσιμο και το στέγνωμα όπως το τζιν, αλλά μετά από λίγη χρήση ανοίγει μόνο του.
    Το ίδιο μου είπε και για τις ολόσωμες φόρμες που τους πάνε.Ότι στην αρχή δεν μπορούν να κουνηθούν αυτοί που τις φοράνε, αλλά μετά από λίγο στρώνουν.
    Τι να πω. Πάντως σήμερα το φόρεσα για να δουλέψει λίγο και θα δούμε.Μακάρι να είναι έτσι γιατί βλέπω 400? πεταμένα από το παράθυρο και θα γίνει μεγάλη μανούρα. Πάντως ούτε να σηκώσω τα χέρια μου μπορώ, (ψηλά) αλλά ούτε να τα κλείσω αγκαλιά προς το παρών. _hrm.gif

    Εδώ ποστάρω μετά από 3 μέρες και συνεχή χρήση του μπουφάν για να δω αν ανοίξει (κι αν μακρύνει).

    Σάββατο 15 Μαρτίου 2008

    Τελικά πόσο καιρό πρέπει να περιμένω να "ανοίξει" το μπουφάν? Το φοράω καθημερινά πια από την Τετάρτη που το πήρα και είναι συνεχώς το ίδιο. Παρόλο που φόρεσα σήμερα λόγω ζέστης ένα πολύ λεπτό φούτερ, συνεχίζει να με ενοχλεί. Με πιέζει αρκετά στους ώμους αλλά και στις μασχάλες, σε σημείο που με κουράζει. Καινούριο όταν το πήρα ήταν μια χαρά.(που λογικά άνοιξε κιόλας με τον καιρό)
    Τώρα όμως τα πράγματα είναι πολύ άσχημα. Δεν βλέπω να ξανάρχεται το μπουφάν όπως ήταν κι αυτό γιατί έχει μαζέψει πολύ λέμε! Και σε μήκος αλλά και σε φάρδος!
    Στο μεταξύ ούτε απόδειξη δεν μου έδωσαν για τα χρήματα που πήραν.
    Για πείτε ρε παιδιά. Έχει πάει κανείς σας το δερμάτινο σε αυτούς για καθάρισμα? Και πως το πήρε? Σε μένα τυχαίνουν όλα τα κουλά γμτο!!!
    Πάντως αύριο θα πάω από κεί και θα κάνω φασαρία. Τι μπορώ να απαιτήσω όμως? Αντικατάσταση του μπουφάν με ένα ίδιο ή εφάμιλλης αξίας? ή κάτι άλλο? Πάντως να μείνω με αυτό το μπουφάν έτσι όπως είναι δεν γίνεται. Είναι σαν να τους πήγα large και μου έδωσαν medium. Φανταστείτε τι διαφορά έχει πια το μπουφάν mad.gif

    Εδώ είναι τα σημερινά νέα μετά από την επίσκεψη μου στο κατάστημά τους φορώντας το μπουφάν για να το δουν ιδίοις όμμα σι

    Δευτέρα 17 Μαρτίου 2008

    Όπως το περίμενα το DirtyWash αποποιήθηκε πάσης ευθύνης λέγοντάς μου πως αυτό πρώτη φορά τους συνέβει. (ναι...λες κι αν είχε ξανασυμβεί θα μου το έλεγε) Ότι δεν φέρουν ευθύνη κτλ.
    Σε ερώτησή μου ποιος φταίει τελικά γι αυτό που έγινε, μου είπε ότι πιθανόν είναι προβληματικό(!!!) το μπουφάν. Το δέρμα του.
    Μάλιστα έριξε το μπαλάκι στην Spyke και μου είπε να απευθυνθώ σε αυτούς.
    Δηλαδή, τι να μου πουν αυτοί μετά από σχεδόν τρία χρόνια μοντέλο που είναι αυτό το μπουφάν? Να μου το καλύψουν σε εγγύηση? Αν είναι δυνατόν!
    Παρόλα αυτά, εγώ ψάχτηκα, και πήρα τον υπεύθυνο που ασχολείται με τα προβλήματα των αξεσουάρ αναβατών της eliofil που είναι η αντιπροσωπεία της Spyke, αλλά ο άνθρωπος μου είπε αυτά που περίμενα να μου πει.
    Του είπα ακριβώς ότι μου είπαν από το Dirtywash και μου είπε πως αυτό που κάνουν (πέρα από ανεπίτρεπτο) είναι και αντιδεοντολογικό κι ότι μ αυτό που είπαν, δυσφημούν την Spyke και κατ΄επέκταση και την αντιπροσωπεία της eliofil! (κι έχουν δίκιο)
    Του ζήτησα να μιλήσει μαζί τους για να δει κι αυτός τι θα του πουν ώστε να δω και τι θα κάνω κι εγώ μετά.

    Πάντως δεν περίμενα καλύτερη αντιμετώπιση από το Dirtywash. Αυτή η ανευθυνότητα που διακρίνει όλους τους Έλληνες επαγγελματίες, είναι φαινόμενο καθαρά Ελληνικό.
    Μα να μου λένε δεν φέρουμε καμία ευθύνη? Και ποιος ευθύνεται δηλαδή? Ο Ερμής που ήταν ανάδρομος? Αυτοί το ανέλαβαν, αυτοί το έπλυναν, σε ποιους θα ζητήσω εγώ ευθύνες?

    Μίλησα επίσης και με το ΙΝΚΑ πριν πάω στο Dirtywash για να πάρω μια γνώμη και να ξέρω και τι θα κάνω στην συνέχεια. Αυτοί από το ΙΝΚΑ μου είπαν πως αν αποποιηθούν τις ευθύνες να τους κάνω καταγγελία.

    Θα περιμένω τώρα να ξαναμιλήσω με τον κύριο Βεργή της eliofil που θα επικοινωνούσε μαζί τους και μετά θα κάνω άλλη μια κουβέντα και μ αυτούς, η οποία θα είναι και η τελευταία. Αναλόγως της απάντησής τους θα προβώ σε όποια ενέργεια μπορώ.
    Πάντως να το αφήσω έτσι δεν θα το κάνω. Το μπουφάν μου είναι σαν καινούριο κι εγώ τώρα στην ουσία δεν έχω μπουφάν!!!

    Και ξέρετε και κάτι άλλο? Πέρα από το ότι φαίνομαι γελοίος φορώντας ένα μπουφάν που φαίνεται να το είχα από 15 χρονών, έχω πρόβλημα και στην οδήγηση. Όταν είμαι πάνω στην μοτό με απλωμένα τα χέρια στο τιμόνι, με τραβάει πολύ στις μασχάλες και στους ώμους, παρόλο που φοράω από μέσα ένα πολύ λεπτό φούτερ. Κι αυτό το μπουφάν το φορούσα με χοντρό fleece να φανταστείτε!

    Για πείτε ρε παιδιά κι εσείς καμιά γνώμη!
    Δεν έχει σημασία τι μοτοσυκλέτα οδηγείς αλλά....ΠΩΣ την οδηγείς!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Προσωπικά πιστεύω ότι κάτι δεν πήγε καλά στο καθάρισμα.Ψάξε το γιατί δεν είναι σωστό να χάσεις έτσι τόσα λεφτά.

  3. #3
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    EGO LEO NA BALEIS MIA ALOIFOYLA GIA DERMATINA PROTA NA MALAKOSEI LIGO TO DERMA PALI KAI META NA KANEIS FASARIA.

  4. #4
    ♠ ace of spades ♠ Το avatar του/της ALX GS 11½
    Εγγραφή
    20/03/2006
    Μηνύματα
    238
    Mίλησα μόλις τώρα με την υπεύθυνη του DirtyWash.
    H υπεύθυνη μου είπε διάφορα πράγματα και μέσα σε όλα τα άλλα μου είπε πως έχουν όλη την καλή διάθεση να το ξαναδούν το θέμα. Μου είπαν να το πάω πάλι από κει ώστε να το δώσουν στους βυρσοδέπτες που συνεργάζονται να το δουν κι αυτοί τι μπορούν να κάνουν.

    Anyway... κάτι είναι κι αυτό. Μακάρι να υπάρξει τρόπος να επανέλθει το μπουφάν και να τελειώσει εκεί η ιστορία γιατί δεν έχω καμία όρεξη να τραβιέμαι περισσότερο. Το θετικό είναι ότι δεν μου γυρίζουν την πλάτη. Τώρα...το τι θα γίνει δεν το ξέρει κανένας.

    Πάντως για την ιστορία να πω, πως αυτό το μπουφάν το έχω λατρέψει γιατί εκτός του ότι μου αρέσει πολύ σχεδιαστικά, είχα κουραστεί πολύ να το βρω όπως ήθελα. Να συνδυάζει δηλαδή και χειμερινή αλλά και καλοκαιρινή χρήση κι αυτό επειδή είναι σε καίρια σημεία διάτρητο που όταν αφαιρέσεις την αντιανεμική επένδυση που έχει, μπορείς να το φοράς και το καλοκαίρι αφού αερίζεται αρκετά καλά. Με την επένδυση το φοράς άνετα με ένα φούτερ ή ένα fleece ακόμα και με θερμοκρασίες της τάξεως των 10°C. Για πιο κάτω δεν λέει.

    Για να δούμε λοιπόν. Αν μου δώσουν λύση θα βγω και θα πω ένα μεγάλο μπράβο στο κατάστημα, όχι για την επαναφορά του μπουφάν που πιστεύω έφταιξαν για ότι έπαθε, αλλά κυρίως για την αντιμετώπισή τους προς τον πελάτη. Αν όχι...ίδωμεν.
    Δεν έχει σημασία τι μοτοσυκλέτα οδηγείς αλλά....ΠΩΣ την οδηγείς!

  5. #5
    το νούμερο το είδες?
    μπας και πήρες κατα λάθος κάποιο άλλο που ηταν 1-2 νούμερα ποιο μικρό

  6. #6
    εφοσον παρεμεινε το ιδιο χρωμα ,παλι καλα να λες .........

    δλδ πρεπει να το φορας το μπουφαν και οταν κοιμασαι και οταν γ@μας για να επανελθει στα ισα του.........ασε που δεν γινεται για ευνοητους λογους

  7. #7
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Πω ρε φιλε και ηθελα να παω και γω το dainese για καθαρισμο και περασμα με αλοιφη γιατι εφαγε ενα ψιλοβροχο πριν λιγο καιρο και απο τοτε τριζει σαν σκουριασμενο οταν το φοραω και κινουμαι η πανω στην μηχανη.

    Υπαρχει καποιο καταστημα αντιστοιχο με αυτο η μπορω να το παω σε οποιοδηποτε καθαριστηριο που κανει καθαρισμο δερματινων ειδων?
    Keep spamming!!!:a13:

  8. #8
    ♠ ace of spades ♠ Το avatar του/της ALX GS 11½
    Εγγραφή
    20/03/2006
    Μηνύματα
    238
    Έχει τύχει ρε παιδιά καμιά στραβή σε κανέναν σας στο συγκεκριμένο κατάστημα? Όχι απαραίτητα το ίδιο πράγμα.
    Δεν έχει σημασία τι μοτοσυκλέτα οδηγείς αλλά....ΠΩΣ την οδηγείς!

  9. #9
    καλα πως το επλυναν οι μ@λακες ??? ρε μπας και το πεταξαν μες στο πλυντηριο ??

    καθε ρουχο εχει και το ταμπελακι ,πως καθαριζεται ...........

  10. #10
    Αδερφέ μου έλυσες το πρόβλημα! Το δερμάτινο μου είναι μεγάλο πλέον αλλά τελικά δε θα πάρω άλλο, θα το πάω για πλύσιμο

    Εύχομαι να βγάλεις άκρη αν και θα ευχόμουν να είχε συμβεί σε εμένα για να μη δώσω άλλα 500 ευρώ


    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


  11. #11
    ♠ ace of spades ♠ Το avatar του/της ALX GS 11½
    Εγγραφή
    20/03/2006
    Μηνύματα
    238
    Λες να τα κάνουμε ανταλλαγή?
    Δεν έχει σημασία τι μοτοσυκλέτα οδηγείς αλλά....ΠΩΣ την οδηγείς!

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ALX GS 11½
    Έχει τύχει ρε παιδιά καμιά στραβή σε κανέναν σας στο συγκεκριμένο κατάστημα? Όχι απαραίτητα το ίδιο πράγμα.
    Εχω πάει τη φόρμα μου (2 κομμάτια) για καθάρισμα/βάψιμο και έμεινα πολύ ικανοποιημένος....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #13
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    εγω το δερματινο το παω στο καθαριστιριο της γειτονιας (οπωτε θυμαμαι) και δε παθαινει τπτ απολυτος και πληρωνω και λιγοτερα ..........
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2005
    Μηνύματα
    142

    Re: DirtyWash και σοβαρό πρόβλημα σε δερμάτινο!

    ).

    [Τώρα όμως τα πράγματα είναι πολύ άσχημα. Δεν βλέπω να ξανάρχεται το μπουφάν όπως ήταν κι αυτό γιατί έχει μαζέψει πολύ λέμε! Και σε μήκος αλλά και σε φάρδος!


    Δεν υπαρχει περιπτωση κατι που εχει μαζεψει σε μηκος να ξαναερθει στην αρχικη του φορμα.
    O καλύτερος εξοπλισμός προστασίας είναι το μυαλό, που μπορείς να τον φοράς και πάντα

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ASTRAKITCAR
    Εγγραφή
    18/08/2004
    Μηνύματα
    287
    o Αντωνης ειναι ενας φιλοσοφος καθαριστης που του παει η μανα μου κοστουμια κτλ..

    του πηγα το δερματινο...

    αν πηρε 20-25? δεν θυμαμαι καλα ,αφου μου εκανε περιεργεια το ποσο λιγα μου πηρε αφου σκεφτηκα οτι δεν βγαζει κερδος καθολου...(βεβαια οποτε παω πιανουμε κουβεντα απο αρχαια ιστορια εως τον πολεμο του Ιρακ...)ειναι απο τους ανθρωπους που εχει προσωπικη επαφη με τον πελατη..

    το σιγουρο ειναι οτι τι μπουφαν ειναι καλυτερο απο καινουριο!!!!απο τοτε ειπα θα το παω μια φορα τον χρονο στον Αντωνη..

    ειναι κοντα στο Αιγαλεω για οποιον ενδιαφερεται...στα ΤΕΙ ΑΘηνας κοντα...
    πωλουνται ΦΡΕΝΑ 288mm κομπλέ από AUDI A3 2.0 tsi για Group VAG (δεν είμαι έμπορος).

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόβλημα σε TownMate 50cc και Ζ50...
    από Yamaha maniac στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2010, 17:35
  2. Ηλεκτρικό πρόβλημα σε Honda; Και όμως...
    από satel στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2010, 10:07
  3. Αλλαγη φλαντας για αγορα σε μηχανακη? Σοβαρο προβλημα?
    από Hondakias23 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2009, 08:47
  4. Sos!!ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΜΠΟΥΦΑΝ
    από jek στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2006, 15:47
  5. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2006, 15:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF