Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 72

Θέμα: vstrom 650 vs gsr 600

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452

    vstrom 650 vs gsr 600

    χαιρετω ολα τα παιδια και παντα καλα και ορθια χλμ σας ευχομαι,θα ηθελα τα φωτα σας καθως ειμαι προβληματισμενος,ειμαι αναμεσα στο vstrom 650 και στο gsr 600 suzuki,ειχα ριξει την επιλογη μου στο gsr αλα καπου διαβασα για κομενα πλαισια και φοβηθηκα ,και υπερβολικη καταναλωση,ετσι τωρα κοιταζω και το vstrom,την μοτο την θελω για ταξιδι διπλος, και λιγο μεσα στην πολη,να εισθε καλα,

  2. #2
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Vstrom δαγκωτο. Καλο και το gsr αλλα για αλλη χρηση.

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    ναι προς τα εκει εχω βλεψεις ,αλα μπορεις να μου το δικαιολογησεις?

  4. #4
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Το Vstrom εχει :

    - Καλυτερη θεση οδηγησης (για ταξιδια)
    - Καλυτερη προστασια απο τον αερα. Επομενως
    κρατας μεγαλυτερες ταχυτητες.
    - Καλυτερη καταναλωση (αρκετα)
    - Εναι καλυτερο στην φορτωση

    Αυτα που ερχονται τωρα.

    Οχι οτι το gsr δεν ειναι καλο. Απλα δεν ειναι οτι
    καλυτερο για ταξιδια.


    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    απο θεμα σηντηρηση, αξιοπιστια, οδηγηκη συμπεριφορα τι λεει το vstrom

  6. #6
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
    απο θεμα σηντηρηση, αξιοπιστια, οδηγηκη συμπεριφορα τι λεει το vstrom
    Περιμενε και θα σου απαντησει κανενας κατοχος


    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  7. #7
    Να πας να κανεις test ride....Και εγω για VStrom πηγαινα αλλα οταν πηρα βολτα το αλλο την αλλη μερα το εκλεισα....


    Μονο η ζελατινα ειναι υπερ του στο ταξιδι και λογικα το φορτωμα....145χλμ σταθερη στο GSR ειναι και πολυ ανετα ταχυτητα ταξιδιου αν και εγω κατω απο 160 δεν παω εκτος αν βαριεμαι...Οχι δεν εχω ζελατινα και ειμαι 1.85....Πανω απο τα 180 εχεις προβλημα αναλογα τις αεροτομες του κρανους....Δεν με εχει κουρασει ποτε ουτε μετα απο 6 ωρες ταξιδι Λευκαδα-Καρπενησι-Δομοκο με μια ωρα σταση στο Μ.Χωριο και βενζινη στο Αγρινιο...


    Καταναλωση εχει αρκετα τσιμπημενη το GSR,εμενα μου βγαζει γυρω στα 8λτ/100χλμ στην πολη αλλα απο την αλλη ειναι και 25 αλογα παραπανω


    Βεβαια για ταξιδι διπλος δεν ξερω να σου πω μια και δεν ειχα συνοδηγο στα ταξιδια μου αλλα εχει ανετη σελα και συνοδηγου....Τι να σου πω....Η λογικη σε αυτη την περιπτωση μαλλον VStrom λεει....


    Μην το αποκλειεις το GSRακι ομως αν εισαι πιο πολυ του street

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    το εχω κανει τεστ και ειταν τελοιο το gsr,αλα ακουσα κατι για κομενα πλαισια,πεςμου εντυπωσεις απο το δικο σου

  9. #9
    Εγω για πλαισια δεν εχω ακουσει....Και μου φαινεται πολυ χοντρο το πλαισιο για να κοπει απο το πουθενα...


    Αμα εξαιρεσεις την τσιμπημενη καταναλωση εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος απο το μηχανακι....Και στα 7,000 με ABS πιστευω ειναι ευκαιρια....Μεσα στην πολη ειναι παπι....Παπι που αμα περασεις τις 7.500-8.000σαλ



    Αν και νεος στα street δεν με τρομαξε πουθενα και στο στροφιλικι συμπεριφερεται πολυ ομορφα αφου πλαγιαζει και αλλαζει πορεια με την σκεψη....Για την ανεση σου ειπα....Φρενα πολυ καλα αν και το δικο μου δεν εχει ABS τα ιδια τετραπιστονα φορανε....Αμα δεν θες ταξιδια με 200χλμ/ω ειναι μια χαρα χωρις ομως να ξερω για δικαβαλο....Μεσα στην πολη ανετο ειναι και για συνοδηγο που εχω κατσει,για ταξιδι δεν ξερω....



    Ενταξει χωμα δεν παει αλλα για αυτο που το ηθελα εγω εχω μεινει ευχαριστημενος....Εχω κανει γυρω στα 5,000χλμ σε ταξιδια παντως και ειμουνα μια χαρα....Στα 145χλμ/ω με 8,000σαλ στην 6η πας παντου και σχετικα οικονομικα και ανετοτατα...



    Υπαρχει και θεματακι για τα GSR εκει μπορεις να διαβασεις γνωμες απο πολλους και πιο αναλυτικα

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    νασαι καλα vstrom εχεις οδηγεισει?

  11. #11
    Λιγο.....Οχι αρκετο για να βγαλω συμπερασματα και δεν πηγα ταξιδι ή μεγαλη βολτα.....Αλλα ηταν αρκετη η βολτα με το GSR σε test ride για να το παρω αντι για VStrom....Δεν ξαναοδηγησα απο τοτε....

  12. #12
    Καβαλησε τα και τα δυο πριν τα παρεις. Το gsr μου αρεσει πολυ και εχω ακουσει τα καλυτερα. Αλλα την αρχοντια και την ανεση του vstrom, δεν την αλαζω με τιποτα. Για ταξιδι δικαβαλο, δεν το συζητω, μακραν μπροστα το vstrom. Καταναλωση, αυτονομια, φορτωμα, αξιοπιστια, το vstrom ειναι μονοδρομος. Το δικο μου ειναι 2005, 650cc. εχω κανει 30000 χλμ ταξιδι παντα δικαβαλος, συχνα φορτωμενος, συνεχεια 180, και εκτος απο αναλωσιμα δεν εχει κανει κιχ. Τελικα ομως ειναι περα απ ολα αυτα πιο θα σου κανει κλικ. Ελπιζω να βοηθησα

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    το κτυπιμα στο vstrom μπροστα οταν πεφτει σε λακουβα τελικα τι ειναι?

  14. #14
    Τιποτα δεν ειναι. Οτζογος του φτερου. Πολλοι ψειρες, το εχουνε σφιξει με κατι λαστιχακια. Εμενα δεν με ενοχλησε ποτε και δεν ασχοληθηκα. Καβαλησε το και θα δεις. Το πιθανοτερο ειναι να μην καταλαβεις τιποτα. Εκτος αν σε πιασει μανια καταδιωξεως και σου φταιει και ο αερας που αναπνεεις.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    ναι εχεις δικιο,το μοντελο με abs ειναι πιο οικονομικο σε καταναλωση/εχει καποιοες διαφορες εκτος το abs?

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. V-Storm 650 vs Cbf 600s
    από tzo80 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2014, 21:58
  2. cbf-600 abs Vs Vstrom-650 ABS
    από p_sapelas στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2010, 16:32
  3. V-Strom 650 vs Fazer 600 vs TDM 900
    από Raoulh79 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2009, 11:25
  4. Transalp 650 Vs Fazer 600 Vs Bmw 650 Gs
    από ΤΑSΟS στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 16:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF