Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 33

Θέμα: Επιστροφή στην SVoura!

  1. #1

    Επιστροφή στην SVoura!

    Σκέφτομαι τον τελευταίο καιρό να ανταλλάξω το Fazer 1000 μου με το SV1000!!!
    Ιστορική ανασκόπηση:
    Πριν 3 περίπου χρόνια ''αναγκάστικα'' να δώσω το SV650 που είχα για λόγους πρακτικότητας.Τότε είχα πάρει το Fazer 600.1 χρόνο μετά μεταπήδησα στο Fazer 1000 2001 χωρίς να πουλήσω το 600.Έχωντας το 1000 στην κατοχή μου 3 μόλις μήνες έκτακτη ανάγκη με αναγκάζη να δώσω το 1000 και να ''μείνω'' με το 600 το οποίο είχε τύχει να μην πουληθεί ακόμη.Τέτοιο λοιπόν καιρό πρίν απο ένα χρόνο ξαναπήρα το Fazer 1000 2003 μοντέλο όμως αυτή τη φορά μιας και το είχα απωθημένο επειδή δεν είχα προλάβει να το χαρώ.Απωθημένο όμως είχε μείνει και το SV το οποίο όπως είπα είχα ''αναγκαστεί'' να πουλήσω.

    Μέσα στο διάστημα που είχα τα fazerakia (1000+600) ξεκίνησαν οι απισκέψεις μου στη πίστα των Σερρών ούκ ολίγες φορές.Με τον καιρό λοιπόν έφτασα στο σημείο να είμαι σε αρκετά καλό σημείο οδηγικά.Τέτοιο σημείο που οδηγούμε στο συμπέρασμα οτι σιγά σιγά θα πρέπει να...''την κάνω'' απο την καρατιμόνα και να επιστρέψω στα κλιπ όνς.
    SV1000 είναι ο ιδανικός στόχος μιας και δε θέλω ''ξυράφι'' SS.Θέλω και τα ταξιδάκια μου και τις βόλτες μου αλλά και...διαφορετική αίσθηση στη πίστα.Περιττό να γράψω οτι την μοτοσυκλέτα αυτή την λατρεύω!Όποιος λοιπόν έχει υπόψιν κανά SVουράκι 1000(το S φυσικα) χτυπάει ενημερωτικό πμ.
    Δε νομίζω οτι είναι απαραίτητη η μεταφορά του τόπικ στις αγγελίες αλλά άμα ο Master gcrook πιστεύει έτσι...respect!



    Y.Γ.Μου μπήκαν και κάτι σκέψεις για το 650 και με την διαφορά το κ*λοφτιάχνω αλλά πιστεύω οτι γρήγορα θα μου λείψει το γκάζι μιας και ο τρόπος που έχωβ συνηθίσει να οδηγώ είναι μ γκάζι στη στροφή και όχι ιδιαίτερα με φόρα(λόγω βάρους μέχρι τώρα)
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

  2. #2
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Πάρτο πάρτο!!(το 1000)

    Άσε, είδα και χτες στο trackday του 0300 στα Μέγαρα ένα 1000 με Yoshimurια...
    Βρόνταγε ο τόπος στην Κ10

    Μπορεί να αργήσεις λίγο να βρεις κάποιο να πωλείται,αλλά θα βρεις.Και θα είναι και τσάμπα σε σχέση μ'αυτά που σου προσφέρει.(ΚΑΙ πίστα ΚΑΙ ταξιδοβόλτες)

    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231

    Re: Επιστροφή στην SVoura!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από estranged
    Σκέφτομαι τον τελευταίο καιρό να ανταλλάξω το Fazer 1000 μου με το SV1000!!!
    Ιστορική ανασκόπηση:
    Πριν 3 περίπου χρόνια ''αναγκάστικα'' να δώσω το SV650 που είχα για λόγους πρακτικότητας.Τότε είχα πάρει το Fazer 600.1 χρόνο μετά μεταπήδησα στο Fazer 1000 2001 χωρίς να πουλήσω το 600.Έχωντας το 1000 στην κατοχή μου 3 μόλις μήνες έκτακτη ανάγκη με αναγκάζη να δώσω το 1000 και να ''μείνω'' με το 600 το οποίο είχε τύχει να μην πουληθεί ακόμη.Τέτοιο λοιπόν καιρό πρίν απο ένα χρόνο ξαναπήρα το Fazer 1000 2003 μοντέλο όμως αυτή τη φορά μιας και το είχα απωθημένο επειδή δεν είχα προλάβει να το χαρώ.Απωθημένο όμως είχε μείνει και το SV το οποίο όπως είπα είχα ''αναγκαστεί'' να πουλήσω.

    Μέσα στο διάστημα που είχα τα fazerakia (1000+600) ξεκίνησαν οι απισκέψεις μου στη πίστα των Σερρών ούκ ολίγες φορές.Με τον καιρό λοιπόν έφτασα στο σημείο να είμαι σε αρκετά καλό σημείο οδηγικά.Τέτοιο σημείο που οδηγούμε στο συμπέρασμα οτι σιγά σιγά θα πρέπει να...''την κάνω'' απο την καρατιμόνα και να επιστρέψω στα κλιπ όνς.
    SV1000 είναι ο ιδανικός στόχος μιας και δε θέλω ''ξυράφι'' SS.Θέλω και τα ταξιδάκια μου και τις βόλτες μου αλλά και...διαφορετική αίσθηση στη πίστα.Περιττό να γράψω οτι την μοτοσυκλέτα αυτή την λατρεύω!Όποιος λοιπόν έχει υπόψιν κανά SVουράκι 1000(το S φυσικα) χτυπάει ενημερωτικό πμ.
    Δε νομίζω οτι είναι απαραίτητη η μεταφορά του τόπικ στις αγγελίες αλλά άμα ο Master gcrook πιστεύει έτσι...respect!



    Y.Γ.Μου μπήκαν και κάτι σκέψεις για το 650 και με την διαφορά το κ*λοφτιάχνω αλλά πιστεύω οτι γρήγορα θα μου λείψει το γκάζι μιας και ο τρόπος που έχωβ συνηθίσει να οδηγώ είναι μ γκάζι στη στροφή και όχι ιδιαίτερα με φόρα(λόγω βάρους μέχρι τώρα)

    Χαχα ελα ρε τρελοκομειο
    Ειδες αυτο το ρημαδι το ΕζΒι πως αφηνει σημαδια;

    Απλα να σε ενημερωσω οτι ο μαστερ της κατηγοριας εδω και καιρο ειναι ο τροπεας.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  4. #4
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    αντε με το καλο να επιστρεψεις στις ταξεις μας!!!!

    αν και μαλλον θα δυσκολευτεις να βρεις να πωλειτε καποιο......

    το fazer θα το δωσει ανταλλαγη?
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  5. #5
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Ρε τζώνη.... σε αφήνω εδώ προς το παρόν αλλά άνοιξε και μια αγγελεία ζητείται....
    και γω για αυτο πηγαίνω, αν είναι να μου κάτσει .... θα μου κάτσει.... τι θα κάνουμε 18 Απρ? απάνω?

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
    αντε με το καλο να επιστρεψεις στις ταξεις μας!!!!

    αν και μαλλον θα δυσκολευτεις να βρεις να πωλειτε καποιο......

    το fazer θα το δωσει ανταλλαγη?
    Koίτα,άμα δώσω το Fazer σε ανταλλαγή με sv θα είναι το ιδανικό.Το κακό όμως θα είναι να δώσω το fazer και να μείνω χωρίς μοτο μέχρι να βρώ sv.Ειδικά γύρω στις 18 Απρίλη που είναι το TD και δεν γίνεται να μην έχω μοτο μιας και απ'ότι φαίνεται θα είμαι και (ο μοναδικός) in track stuff
    Λάμπρο,έχει στραβώσει ρε γμτ το θέμα με την μοτο που σου έλεγα οτι θα κανονίσω αλλά προκειμένου να είσαι στη παρέα,το fazer μισό μισό.Μπέσα.Κοίτα το και πές μου.
    Π'αω να συμπληρώσω στην αγγελία μου το SV σε πρώτη μάλιστα προτεραιότητα!


    Υ.Γ.Εχω υπόψιν ένα 2004 που το δίνει 6500 αλλά calm για την ώρα.
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

  7. #7
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Χαλάρωσε.... μπορεί να ανέβω... με κάτι...
    ααα, αν θες βοήθεια στο τρέξιμο σφύρΑ!

  8. #8
    Ωραία!Πάω να ετοιμάσω το πατάρι για να κλείσω μέσα την Άπιστη και σε περιμένω!!!!
    Ανέβηκα τώρα!!!

    Επι του θέματος τώρα,βλέπω SVούρες στο mobile.de.Oι τιμές κρατάν καλά εκεί παίδες μιας και ώς γνωστόν είναι πολύ εμπορικό μηχανάκι στα...''κουλάδια'' τους Ευρωπαίους!Τσ τσ τσ...τι ξέρουν κι αυτοί μωρέ?!Άμα δεν έχεις 350 άλογα στο τροχό την σήμερον ημέρα....

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Α και μην ξεχάσω:

    :a13: :a13: :a13: :a13: :a13:
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

  9. #9
    kalws ton ton tzwnh...
    ws gnoston stis boltes pou kaname o tzonhs ligoureuotan to sv mou...
    kai autos einai o pragmatikos logos gia ton opoio 8elei pali sv....
    tou trexane ta salia... zhleueve... mia fora na fantasteite mou ekopse ena nyxi apo ta daxtyla twn podiwn mou gia na mou kanei vou-dou....
    ante na pareis sv file moy na strwseis xarakthra...
    giati symperiferesai ligo perierga teleutaia...........


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	im000185smal.jpg 
Προβολές:	343 
Μέγεθος:	53,3 KB 
ID:	126468

  10. #10
    Bλάχο,όταν εγώ είχα SV εσύ δεν ήξερες τι είναι kill switch!Βασικά,ούτε τώρα ξέρεις!
    Στη φώτο που έβαλες, ο nemethon κρύβει την μπούζα μου που έγραφε εάνω SV 650S κουλαδοάχερε!
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

  11. #11
    o nemethon kribei to k@vlomeno sou rogidi epidi eixes dei to sv mou kai eixes trela8ei.
    sv eixes mono se mplouzakia....

  12. #12
    Tελικά,έγινε η στραβή!
    SV 1000S με 19000 χλμ,Termignioni διπλές και σταμπιλιζατερ ohlins.
    Στην πρώτη βόλτα στις Σέρρες 1,36,7 με μαμά στήσιμο και αρκετά εώς ποοολά κουνήματα!
    Έχει ποοολλά περιθώρια λέμε!!!

    [img=http://img233.imageshack.us/img233/817/dsc00176ym8.th.jpg]
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

  13. #13
    Μπράβο ρε φίλε .......
    Καλοτάξιδο να το χαίρεσαι.......
    Υπάρχει η στιγμή που πρέπει να κάνουμε τα πράγματα να συμβούν,και η στιγμή που πρέπει να αφήσουμε τα πράγματα να συμβούν

  14. #14
    I ride my dreambike Το avatar του/της Locksmith
    Εγγραφή
    30/01/2008
    Μηνύματα
    414
    Το 'δα το 'δα!!! Μεγειες και καλοταξιδο το εργαλειο..! Κουκλα ειναι! Με το που παίρνω το δικό μου απ τον ΜΑ-ΛΑ-ΚΑ τον Α-ΛΗ-ΤΗ τον ΜΑ-ΦΙΟ-ΖΟ τον ΣΚΑ-ΤΟ-ΨΥ-ΧΟ τον Τ[...]ΖΗ , σου χω στειλει πμ για καφε και βολτα. Θα με περιμενεις βεβαια γιατι θα το στρωνω! Καλα με το ohlins ψάρωσα λεμε!! Και οι εξατμίσεις κουκλες! Καλο δρόμο τώρα man.
    My SV1OOOS...

    SVοεκλογές 2009 - If you SVote for me, I will make your wildest dreams come true! Vote for Pedro

    >> Πωλείται άριστο YAMAHA Tenere XTZ 660 '91

  15. #15
    Eσύ πρίν βιαστείς,ρίξε μια ματιά ΕΔΩ
    Voopertal Γερμανιας και περίπου 15 μέρες παράδοση
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2013, 08:40
  2. Επιστροφη στην πιο ομορφη παρεα
    από koulis19 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2012, 08:24
  3. διακοπεσ στην κερκυρα επιστροφη....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2011, 08:36
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2005, 23:03
  5. Πόσα ταξί κυκλοφορούν στην Αθήνα ?
    από tifozif1 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 20:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF