Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 96

Θέμα: Road runners-Πορος-Dirty το οδοιπορικο της πονεμενης "Αφρικα-Kingkong"

  1. #1
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039

    Road runners-Πορος-Dirty το οδοιπορικο της πονεμενης "Αφρικα-Kingkong"

    Κυριακη πρωι ξυπνημα (με ξυπνητηρι!! και πολλες κλωτσιες!!) σηκωνομαι...εχει προηγηθει χτεσινη συννενοηση για πορο.
    Τηλεφωνο θανο και Νικο ξυπνατε ρεε ωχου δεν ανοιγει το ενα ματι-τι σκατα ειπιαμε χτες -καυσιμα πυραυλων;
    Ξερω οτι θα παει και ο θανασης.Λεω να τον παρω τηλ μπας και ειναι μπροστα ...ελα ειμαι περιπτερο ,καλα ερχομαστε!
    Φτανουμε καφε κλπ ο χρηστος(crs) ειναι μπροστα κανα δυο ωρες μαζι με σαμαρειτη.
    Καιρος αψογος και ειναι ο θανασης (dirtymoto) + ziou mistou mitrou-nikou (ελα να παμε στο νησι η μανς εγω και εσυ)
    Ο gypsy μετα του εταιρου
    Ο νικος (sniper-στοχευω ψαρια στα βουνα)
    Εγω (πω ακομα χαλια ειμαι!)
    Θανος μετα εταιρου και αυτος (παιδια δεν ειναι κοιλια ειναι κοιλιακοι--ειμαι τουμπανος!!!!!!!!!!!!!!!!)

    Ξεκιναμε και εχουμε πιασει μια καλη ροη εθνικης και ξεκολαμε απο τα αυτοκινητα που και αυτα εχουν παρει χαμπαρι οτι κανει καλο καιρο και εχουν ξεμυτησει.....παμε παμε μπροστα παει ο ντιρτυ πισω εγω πιο πισω ο νικος μετα θανος και τελος κωστας αφου στο δρομο γελαγα αστο διαλο λεω παμε με σειρα ηλικιας και μιας και μιλαμε για ηλικια το αλτσχαιμερ χτυπησε το θαναση και το κοψε για πατρα....εεεε παπου που πας απο εδω ειναι η επιδαυρος να σου και ο θανασης αναποδα στην εθνικη!!!!
    Τεσπα με τα πολλα συνεχιζουμε στο δρομο επιδαυρου και στο πρωτο εταπ η γνωστη υγρασια εμφανιζεται και οι ρυθμοι κοβουν μετα συνεχιζουμε πιο κατω οπου ο δρομος ειναι μια χαρα και εχουμε ενα χαλαρο ρυθμο που εμενα με χαροποιει διοτι χαζευω τα τοπια ελαφρως ετσι μην ερθει κανα ελατο μες τα πευκα και λεμε μπα!
    Στορκ και στοπ ..παιδια να σταματησουμε για τσιγαρο ...μμμ ετσι και ετσι...για κατουρημα ναιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!
    Εγω παντως το τσιγαρο το κανα!!!!
    Συνεχεια απο το τον πανω δρομο οχι οχι ουτε 3Α ουτε μπαρμπα μπεν δεν παμε απο κατω!
    Ο συγκεκριμενος δρομος ειναι ο αγαπημενος μου τον παω πολυ αλλα ειπαμε χαλαρα...εχει πλακα ομως παντα να βλεπεις τα φωτακια να στριβουν .τον νικο να τον κανει οτι θελει μια χαρακια στο δρομο..και τον θαναση να κοιταει αφου ψηλου το δρομο ...αφου οδηγουσε ορθιος.

    Αφιξη στο Γαλατα επιβιβαση στο καραβι και αφιξη στο χωρο της εκδηλωσης..μια ωραια παραλια με μουσικη και κοσμο..να σου και ο crs,tai,angel-m(νιαρ νιαρ νιαρ),free rider,sf,saramar4rtgti16vEFI,παιδια αμα ξεχασα κανενα συγγνωμη.

    Εγω με το νικο ειμαστε σε κατασταση κυνηγιου φαγητου και λιγο κρασι λιγο θαλασσα ....ηπιαμε τρια κρασια!

    Και μικρος που ειναι ο κοσμος ο free-rider συμμαθητης απο το τεχνικο λυκειο στη γκραβα(3oΚΕΤΕ) αιντα!!!!!Γεια σου ρε χρηστακο!

    Τελικα το καραβι ηταν μια καλυτερη λυση για την αρχικη παρεα ,ενω οι πρωινοι εφυγαν οδικως, τη πεσαμε μεσα και πλακωσαμε καφεδες -μπυρες-ουισκια(οχι οχι δεν ειμαστε αλκοολικοι να πινουμε μερα μεσημερι ουισκια!!οχι !!!!!)
    Η νικου φωναζε τον αχιλλεα αλλα ευτυχως δεν ηρθε!

    Γελιο τρελλο στο καραβι το αφρικα το δεσαν με αλυσιδες για να μην τη κανει σαν τον κινκκονκ στην ομωνυμη ταινια του χολλυγουντ!

    Επιστροφη πλεον στο πειραια και σπιτια μας (σχεδον) καλα ηταν ξεσκασαμε λιγακις

    Παιδια της λεσχης road runners ευχαριστουμε πολυ για την προσκληση και του χρονου παλι.


    Σταθης

  2. #2
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    [FONT=courier new]
    Κυριακή γιορτή και σχόλη............

    και να μην ανοίγει το μάτι με τίποτα..... Τηλέφωνο από tripmaster για το εγερτήριο, κάτι του είπα, που ούτε θυμάμαι ούτε εκείνος πρέπει να κατάλαβε φοράω τα δερμάτινα και ανεβαίνω στην λαβωμένη λεπίδα (εδώ γελάμε).

    Φτάνω περίπτερο και βλέπω ένα ηλικιωμένο κύριο με πορτοκαλί γυαλιά... Δεν μπορεί λέω... Είπαμε είναι πορωμένος αλλά όχι και τόσο.... Δεν το επιτρέπει και η ηλικία... Αυτός ήταν όμως.....

    Περνάει η ώρα... και κατά τις 10 εμφανίζεται και ο ΤΟΥΜΠΑΝΟΣ (βλέπετε πιο πάνω).... στιν ώρα του! μόνο μισή ώρα καθυστέρηση...

    Ξεκινάμε επιτέλους.... ο γνωστός δρόμος ...... πάνε και οι στροφούλες της κακιά σκάλας.....

    φτάνουμε στην έξοδο για επίδαυρο και βλέπω ένα αφρικανό ΑΝΑΠΟΔΑ στην εθνική.... Γαμώ είμαστε λέω... Αλτσχάιμερ... Που πα ρε καραμήτρο !!!!

    φτάνουμε στο στορκ όπου και βάζω και συναγερμό λες και θα μου το πάρει κανείς...... Ξεκινάμε από τον γνωστό δρόμο και σε μια ανοιχτή δεξιά το μπροστινό μου μπαίνει σε μια χαρακιά-λούκι στο δρόμο και ετοιμάζομαι να πάω στον Πόρο αεροπορικώς..... το σώσαμε όμως.... στο δρόμο ο αφρικανός πήγαινε όρθιος..... αναρωτιόμουν γιατί.....

    φτάνουμε τελικά στον πόρο όπου..... ε κάτι φάγαμε και σήμερα.... η μουσική ποιο δυνατά από Akra σε Zundapp....

    πήραμε τα εισητήρια του πλοίου στο ιδιο σημείο.... κυκλοφορούσε και ένας νταλικιέρης εκεί πέρα με παραουσιαστικό μικρής και ωραίας κοπέλας, οπότε και πηγαίναμε τοίχο τοίχο.... μετά κατάλαβαμε ότι γι αυτό το λόγο πήγαινε όρθιος ο αφρικάνος... μην πατήσει κανένα απότομο φρένο και στα 40 αρχίζει και το μαστιγώνει το δελφινι....

    Κατά τις 4 μπήκαμε στο πλοίο... ο Αφρικάνος πλάκωσε κάτι ληγμένες μπύρες... κάτι ουίσκια... κάτι άλλες μπύρες μετά.... ζαχάρωνε και κάτι λιθρίνια..... Εμείς πήραμε κάτι καραβίσια τσιγάρα.... πάει και ο λαιμός

    Η παράδοση συνεχίστηκε στο να υπάρχει Βούδας στην παρέα... Ο τούμπανος παρ' ότι νηστικός άρχισε τον διαλογισμό....

    όπου και φτάσαμε στον Πειραιά..... και όλοι σπιτάκια τους χωρίς κανένα απρόοπτο..

    ΟΛΑ ΚΑΛΑ, και περάσαμε τελικά πολύ καλά.

    Ευχαριστούμε road runners....
    [/FONT]
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #3
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Η ατακα του καραβιου!!!

    Τυπος που κανει κληρωση λιθρινια!!!!
    Τυπος :Ελα παιδια το 617 κερδιζει 617...ποιος
    Θανασης:Εγω που πιανω μονο το 7 (ληγοντας) τι κερδιζω;
    τυπος:Εσυ παρε το παγο!!!!! :rotflmao:

  4. #4
    ΕΙΧΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΩ,ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΠΑΡΑΠΟΙΕΙΤΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ..!!!


    ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΣΤΑΘΗΣ ΜΠΛΑ,ΜΠΛΑ,ΜΠΛΑ....ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ..
    ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΓΙΑ ΕΠΙΔΑΥΡΟ,ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΥΑΛΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ..!!
    ΛΕΣ,ΛΕΩ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΑΜΕΝΟ ΣΤΑΥΡΟΥΔΑΚΙ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ?? ΑΣ ΠΑΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΝΑ ΔΩ...
    ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΥ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ Η ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΑ ΛΕΝΕ ΜΕΤΑ...
    ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΓΙΝΕ...


    ΑΥΤΗ,ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΤΙΣ ΚΑΚΟΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ..



    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    να κοιτας εκει που θες να
    πας,αλλοιως θα πας εκει που
    κοιτας....

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2004
    Μηνύματα
    165
    Όλα καλά τα λες ρε Στάθη... αλλά.... αυτός ο Αχιλλέας που λες ότι φώναζα να έρθει ... ποιός είναι???
    και γιατί τελικά δεν ήρθε...και που έπρεπε να έρθει???

  6. #6
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224

    Post Μοτομασα ...

    Μια μικρη παρεα αποφασισαμε το Σαββατο να ξεκινησουμε την Κυριακη για την Μοτομασα στον Πορο. Δωσαμε ραντεβου στις 08:00 μετα τα διοδια της Ελευσινας. Γνωστος βρυκολακας εγω ημουνα απο τις 07:30 εκει! Απολαυσα μια ομορφη Ανατολη στις 07:47, χωρις να πινω καφε, μιας που για ακομα μια φορα ΔΕΝ πηρα μαζι μου (και το σκυλομετανιωσα)! Στις 08:02 καταφτανει ο Χρηστος (free rider). Στις 08:08 ερχεται ο Κωστας (SaraMaritis συμφωνα με το νεο του nick) μαζι με την Μαρια (angel-m). Ο αλλος Χρηστος (tai) ηταν ο πιο "καθυστεριμενος"! Εμφανιστηκε στις 08:18! Ετσι σχηματιστηκε το "Χρηστος Κλαμπ και φιλοξενουμενοι" !!!
    Παρα τις παρακλησεις της Μαριας να κανουμε ενα τσιγαρο για να ξεπαγωσουν και τα γονατα της, φευγουμε αμεσως με σκοπο να καλυψουμε τα 51 χλμ μεχρι τον Ισθμο και να σταματησουμε για καφε καπου στα Ισθμια ή στα Λουτρά της Ωραιας Ελενης ή στην Αλμυρή. Τεσσερεις λοιπον εντελως ανομοιες μηχανες (Africa Twin, BMW Dakar, Yamaha YZF 600 Thundercat και Honda Shadow 400) ξεκινανε! Τα πρωτα 2-3 χλμ ακολουθουσα με σκοπο να βρω τον "ρυθμο". Μετα περασα μπροστα κρατοντας αυτον τον "ρυθμο" περιπου ...
    Πλησιαζοντας στον Ισθμο (αμεσως μετα τα "ελευθερα" διοδια) ο ψηλος φαινεται ψιλοξυπνησε κι αρχισε το παιχνιδακι. Μεχρι εκεινη την στιγμη δεν ηξερα το "κουσουρι" του, που εμαθα αργοτερα απο τον Κωστα. ΧΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΙΣ !!! Ακολουθω λοιπον στο "παιχνιδι", περναω απο εντελως αριστερα πανω στον Ισθμο και πλαγιασμενος στην αριστερη, βλεπω τεσσερεις λωριδες στα δεξια την εξοδο για Επιδαυρο!!! Καθρεφτες, φλας δεξια, φρενα του πανικου και την χανουμε μονο για καμμια 50αρια μετρα ... Ευτυχως σταματησε κι ο ψηλος, παρασυραμε και τον tai. Μονο ο Κωστας μπηκε σωστα. Με μια μικρη μανουβρα μπαινουμε στην εξοδο και συνεχιζουμε με σκοπο τον καφε. Να πω εδω για να δικαιολογηθω, οτι οσο κι αν φανει περιεργο, αυτον τον δρομο εγω ΔΕΝ τον ειχα ξανακανει, μιας και δεν πηγαινω συνηθως παραλιακα, ετσι απλως ειχα σε καποια ακρη του μυαλου μου οτι θα βρουμε μια εξοδο για Επιδαυρο καπου μετα τον Ισθμο. Οχι ΠΑΝΩ στον Ισθμο!
    Παμε λοιπον ψαχνοντας τα χωρια που προανεφερα για κανα μερος να πιουμε καφε, αλλα μαλλον ηταν νωρις και δεν βρηκαμε κατι. Καλυτερα ομως γιατι τελικα σταματησαμε σε ενα καφετερειοβενζιναδικο που ειχε και καποιο υψομετρο (εστω και 400μ)! Αραζουμε λοιπον στην Λιακαδα για να ξεπαγωσουν και τιποτα γονατα, χερια ... Εκει αρκετοι αναθεωρησαν τις αποψεις τους για την πληροτητα του εξοπλισμου τους ...
    Πριν ξεκινησουμε, μιας κι ειχε ζεστανει πια, εγω θα φοραγα τα καλοκαιρινα γαντια. Εδωσα λοιπον τα χειμωνιατικα στην Μαρια που την ειχα λυπηθει να παιδευεται επι μιση ωρα να ισιαξει τα κοκκαλωμενα της δαχτυλα. Σε ενδειξη ευγνωμοσυνης προσφερθηκε να μου κανει παρεα στο υπολοιπο κομματι μεχρι τον Πορο. Ηθελα να παρω πισω τα γαντια, αλλα ηταν αργα πια... Το κακο ειχε γινει ...
    Το στροφιλικι ηταν αρκετα καλο στο μεγαλυτερο κομματι της διαδρομης, με αντιολισθητικη σε πολλες στροφες. Μη θελοντας να τρομαξω την συνεπιβατη μου, δεν εξαντλησα πουθενα τα περιθωρια, αν και σχεδον σε καθε ομαδα στροφων ψιλοπαιζαμε με τον free κοβοντας στις ευθειες, περιμενοντας το Shadow που στις κλειστες στροφες, χρησιμοποιουσε και την οπισθεν για να μανουβραρει και να χωρεσει ...
    Η διαδρομη μεσα απο τα χωριουδακια προσωπικα μου αρεσε, αν και μετα την Τραχεία και η ποιοτητα της ασφαλτου αλλα και η χαραξη του δρομου, ηταν επιεικως χαλια. Βεβαια με τον καινουργιο δρομο που γινεται απο κατω, απο την Επιδαυρο μεχρι την Καλονή, ειναι κομματι δυσκολο, να ξαναπερασω εγω απο αυτα τα χωριουδακια (Αγ. Ελένη, Ανω Φανάρι, Δρυόπη) και ετσι απολαυσα τη διαδρομη ...
    Φτανοντας στον Γαλατά παιρνουμε το καραβι για απεναντι. Στον Πόρο εχοντας κανει 184 χλμ, βαζουμε βενζινα στον "Βασιιιιιιιιλ' πελαααατς" περιμενοντας καμποση ωρα, μια για να ερθει ο "Βασιιιλς" και μια για να αναψουν τα καρβουνα και να φερει βενζινα η αντλια. Ο δρομος απο το λιμανι μεχρι τον παλιο Ρωσικο Ναυσταθμο που ηταν η συγκεντρωση, ηταν σκαμενος σδεδον σε ολο το μηκος των 3,5 χλμ. Ο free με το YZF (κλασσικος εντουρας) οδηγουσε με το ενα χερι! Με το αλλο μουτζωνε προς τα κατω!!!
    Με τα πολλα κατα τις 12 φτανουμε πρωτοι, απ' ολους οσους μαζευτηκαν εκ των υστερων. Εμεις κι οι ψηστες ημασταν! Γνωριστηκαμε με τα παιδια και δειλα-δειλα (ψωμοτυρι και κρασακι στην αρχη) την πεσαμε στα παϊδακολουκανικα που ηταν ηδη πανω στη σχαρα. Το Shadow, οσο "δυσκολο" ηταν στο στενο στροφιλικι, τοσο καλη τραπεζαρια αποδειχτηκε! Μετα απο καμποσα δρομολογια στην "τροφοδοσια", αραξαμε κουβεντιαζοντας και ακουγοντας παλιο καλο ροκ. Εκει που καθομασταν, επεσε (απο ποιον αραγε?) κι η ιδεα να παμε μια μινι βολτα μεχρι το λοφακι απο πανω ωστε να δουμε την περιοχη απο την κορυφη του. Η μονη προθυμη να ακολουθησει ηταν η Μαρια. Ξεκινησαμε λοιπον παρεα. Αφου καλυψαμε μια σεβαστη υψομετρικη διαφορα, κοντα στα 5 μετρα (+/- 1), μεχρι τον δρομο απο πανω, αποφασησε πως εχουν πολλες πετρε τα "βουνα", χωρια που ειναι και αποτομα! Ετσι επιστρεψαμε στην βαση μας εγκαταλειποντας την προσπαθεια, που δεν μπορω να την πω και εντελως αποτυχημενη μιας και ειχαμε καλυψει κοντα στο 0,05 % του στοχου!
    Απο τις 13:00 και μετα αρχησαν να καταφθανουν μηχανες και να παιρνει φωτια το πανηγυρι. Αποκορυφωση φυσικα ηταν η αφιξη του κονβοϊ του forum, οπου με μεγαλη μου εκπληξη, ειδα να συμετεχει κι ο Ουνος, ο βαρβαρος Βρωμιαρης που πριν ορκιζοταν οτι δεν ταξιδευει σε κονβοϊ. Ηταν λοιπον απο 'δω μεσα ο Σταθης (Hornet), o Νικος (Sniper), ο Θανος (Thanos) κι η γυναικα του, ο Κωστας (Gypsy) κι η Κατερινα, ο Θανασης (dirtymoto), η Νικη (nikou) και μπορει κι αλλοι που δεν ειδα ή δεν γνωριζω ή ξεχναω (γαμημενο Γκουντα)! Η προσπαθειες τους για γιουργια στον ταβλα, στην αρχη στεφθηκαν απο αποτυχια! "Το πρωινο πουλι τρωει το σκουληκι", λεει η παροιμια... Οι Road Runners ομως συνεχιζαν να τροφοδοτουν τον ταβλα, αυτη την φορα με ψητα φουρνου. Οποτε με μια ηρωικη εφοδο καταληξαν ολοι με τα λαφυρα ανα χειρας, να τριπλομπουκιαζουν! Ολοι? Οχι ολοι!!! Μεχρι που εφυγα δεν ειδα τον Βρωμιαρη να μασαει ... Μονο μπυρες επινε ... Αλλα ετσι κι αλλιως ΔΕΝ με νοιαζει γι' αυτον, μιας και με ΠΟΥΛΗΣΕ !!!

    To be continued ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  7. #7
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224

    Post Μοτομασα ... (συνεχεια)

    Κατα τις 14:30 και μετα απο μια τελευταια γυρα ζεστες πατατες φουρνου, αποφασιζουμε να παμε για ενα καφε μεχρι τα Μεθανα. Χαιρεταμε τους υπολοιπους και παμε να παρουμε το καραβι για Γαλατά. Στο χωματοδρομο φευγω μπροστα (και για να μην σκονιζω τους υπολοιπους) με σκοπο να βγαλω τα εισιτηρια ωστε να μπουμε κατ' ευθειαν στο καραβι. Παρκαρω την μηχανη μπροστα απο το καραβι (ειχα σκεφτει να την βαλω και μεσα) σε αποσταση μολις 15 μετρων απο τον δρομο. Οταν τους ειδα να ερχονται με τον free rider μπροστα, με ζωσαν τα φιδια, φευγω απο το εκδοτηριο (που ευτυχως δεν ειχα βγαλει τα εισιτηρια ακομα) και τρεχω προς τον δρομο, φωναζοντας και κουνοντας τα χερια! Αδικος κοπος ο free περασε το καραβι, την μηχανη μου, εμενα κι απο πισω κι οι υπολοιποι! Για αλλη μια φορα εχασε την διασταυρωση!!!
    Τους πηρα ενα τηλεφωνο, να σταματησουν τον γυρο του Πόρου που ειχαν ξεκινησει και να επιστρεψουν στο λιμανι. Τελικα μαζευτηκαμε ξανα (μπορει και να ειχε τελειωσει ο δρομος απο ΄κει που πηγαιναν), το καραβι ειχε φυγει, το επομενο θα ηταν σε κανα μισαωρο, και βρεθηκαμε να πινουμε καφε στο λιμανι του Πόρου. Ειδοποιησαμε τους αλλους (τον Βρωμιαρη συγκεκριμενα) οτι θα γυρισουμε οδικως, αλλα ειχαν βγαλει ολοι εισιτηρια με το καραβι, απο τον πρακτορα που την ειχε στησει εκει απο το πρωι για μην χασει τους πελατες.
    Κατα τις 15:45 περασαν μπροστα απο την καφετερεια, αυτοι που θα γυριζαν με το καραβι! Ξαναχαιρετηθηκαμε και πηραν τον δυσκολο δρομο προς τ' αμπαρια του πλοιου για Πειραια ...
    Εμεις περασαμε απεναντι και πηραμε τον δρομο της επιστροφης. Μεχρι την Καλονη πηγαιναν ολα καλα. Μιας και περναγε η ωρα και θα μας επιανε και νυχτα και θα κρυωναν και μερικοι που αντι για παντελονι μηχανης, φοραγαν ειτε δερματινο για το σκυλαδικο ειτε τζινακι, ΔΕΝ στριβω για να ανεβουμε στο Ορθολίθι (προς την Δρυόπη), αλλα συνεχιζω ευθεια προς τον καινουργιο δρομο που απο την βορεια πλευρα του Ορθολιθιου, βγαζει κατ' ευθειαν στην Επιδαυρο, με σκοπο να κερδισουμε 30 χλμ κακου δρομου. Εκει ο Κωστας κανει την μαμακια και βγαζει αριστερο φλας απο πισω μου για να μου δειξει οτι παω λαθος! Τους κανω νοημα να με ακολουθησουν, αλλα το κακο ειχε γινει! Ο free ΔΕΝ ΕΧΑΣΕ αυτη την διασταυρωση!!! Στυλωσε τα ποδαρια και δεν πηγαινε πουθενα! Με τα πολλα, τον πειθουμε πως ειναι μονο 2 χλμ καλα πατημενου δρομου, περναγαν και αυτοκινητα συνεχεια, οποτε ξεκιναμε. Ειχε οντως δυο κομματια καμια 600μ το ενα και γυρω στα 1300 το αλλο! Μολις βγαλαμε το πρωτο κομματι σταματησαμε και περιμεναμε τον free, που εφτασε με την λειτουργεια της Μ.Πεμπτης (ξερετε τα 12 Ευαγγελια) στο στομα! Καπακι βρισκουμε το δευτερο κοματι. Πιο μακρυ και πιο "δυσκολο". Προχωρησα μπροστα, ενω προς μεγαλη εκπληξη, το Shadow πισω "αμασητο"! Οταν παταω ασφαλτο σταματαω κι αναβω τσιγαρο. Ημουνα σιγουρος οτι ειχε επελθει η διαλυση του "Χρηστος Κλαμπ"!!! Ο tai και ο Κωστας με την Μαρια ακολουθησαν και καναμε μια μινι συσκεψη για ενα καλο μερος για να κρυφτω! Κανα 5λεπτο μετα (ισως και παραπανω) εμφανιζεται το Thundercat και σταματαει καμμια εικοσαρια μετρα μπροστα απο μας! Εχοντας υπολογισει τις πιθανοτητες (ογκος, υψος, ξερετε τωρα ...), εχω κρυφτει! Ο ψηλος κανει αυτα ακριβως που ειχε πει πριν κανα δυο λεπτα ο Κωστας! Κατεβαινει, κοιταει τα λαστιχα (λες και φοραγε γομες), κοιταγε την μηχανη γυρω-γυρω, μουτζωνε κατω, πηγαινε μεχρι την ακρη του γκρεμου και με τα χερια υψωμενα προς τον ουρανο κατι ελεγε (μαλλον δοξαζε το Κυριο ...) και αλλα τετοια. Εμενα παντως ΔΕΝ με βρηκε! Ειδατε τι καλα που κρυβομαι? Ξεκιναμε για το Στορκ που το βλεπαμε απεναντι πανω απο την Επιδαυρο. Για καμμια 300αρα μετρα ακομα, αν και υπηρχε παλια ασφαλτος, ηταν ολοτρυπη, σε τοσο χαλια κατασταση που ακομα κι ο ψηλος πηγαινε απο δεξια απο το ΧΩΜΑ!!! Εγω μεχρι το Στορκ ημουνα πισω του για να μη με βλεπει και το ερεθιζω! Στο Στορκ σταματησαμε και βγαζοντας το κρανος ΔΕΝ πιστευα πως μπορει ενας ανθρωπος να "ασπρισει" τοοοοσο πολυ. Πανω που τα 'χαμε "φτιαξει" γαμωτο ... Πανω που ειχα απελπιστει, ο Κωστας εδωσε και παλι την λυση! "Μ' ενα γλυκακι θα 'ναι ενταξει", μου λεει. Μπαινουμε λοιπον μεσα και τον παω κατευθειαν στα γλυκα! "Κοιτα τι ωραιος μπακλαβας σοκολατα, Χρηστο μου" του λεω. Εκει αστραψε το ματι του! Σκαει ενα μεγαλο χαμογελο, "μηπως εχουν και Γαλακτομπουρεκο?", με ρωταει. Δεν ειχαν δυστυχως, αλλα και με μια μπαλα παγωτο πανω στον μπακλαβα, την βολεψαμε την κατασταση!!! Τελικα φαγαμε ολοι τα μπινελικια μας, εκτος απο τον καφε. Ολοι? Παλι ΟΧΙ ΟΛΟΙ !!! Αυτο το θεσπεσιο πλασμα, η ομορφια της παρεας μας, η ψηλη κι αδυνατη, η λαμπερη παρουσια (μολις συνειδητοποιησα οτι τοση ωρα δεν εχω αναφερθει και πολυ σ' αυτην και κινδυνευω να βρεθω με κανα μαχαιρι στην πλατη), η Μαρια μας, προσεχοντας το θεϊκο κορμι της, ΔΕΝ εφαγε γλυκο! (Ουφ! Το 'σωσα!).
    Θελοντας και μη μας επιασε η νυκτα. Η Μαρια απο ωρα γκρινιαζε (γκρινιαζε? υπερβολες! απλως την γνωμη της ελεγε, επαναλειπτικα...), οτι θα μας πιασει η νυκτα και θα κρυωνει, αλλα δεν καταφερε τιποτα. Το πηραμε προσεκτικα σχετικα μεχρι τα διοδια μετα τον Ισθμο. Εκει σταματησαμε για ενα τσιγαρο και μιας και η κινηση ηταν μεγαλη και δεν μπορουσαμε να βλεπομαστε απο τους καθρεπτες (και αρχιζε κι ο ΠΑΟ στις 19:00 και ηταν ηδη 18:25), αποφασισαμε (πληθυντικος της μεγαλοπρεπειας!) να παμε ο καθενας μονος του ... Χαιρετηθηκαμε και ξεκινησαμε. Για την ιστορια ... προλαβα το σφυριγμα της εναρξης, παρ' ολο το μποτιλιαρισμα κατα τοπους!

    Τελικα περασαμε καλα!
    Οι τσακωμοι και τα καυγαδακια ισχυροποιουν τους "δεσμους"!
    Τα λουκανικα ηταν μια χαρα!
    Κριμα (εξαιρειται ο Βρωμιαρης) που δεν τα προλαβατε οι αλλοι ...
    Οι Road Runners, μια χαρα παιδια! Κριμα που δεν μπορουσαμε να διαθεσουμε περισσοτερο χρονο ...
    Το "Χρηστος Κλαμπ" ζει και βασιλευει !!!
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  8. #8
    Ώστε λοιπόν, καλά είδαν τα υπέροχα σχιστά αμυγδαλωτά μου μάτια

    Κατά τις 11 παρά, μετά τα πρώτα διόδια, εκεί στις μεγάλες ευθείες......
    "καθρέφτες.... αχα έρχετε πλήθος..... ωπ, ρε συ αυτός είναι ο παππούς............."

    Τούρμπισα λίγο το φορτηγό να σε πλαγιάσω, να πω μια καλημέρα, αλλά μάταια.............. Τελικά είναι γλήγορη αυτή η Βέφα

    Μπράβο παίδες, πάντα τέτοια!!!!
    [font=times]Και τι άλλα;;;
    Για πες, για πες...
    [/font]

  9. #9
    Ενας Σα(ρα)Μαριτης Το avatar του/της SaraMaritis
    Εγγραφή
    23/07/2004
    Μηνύματα
    484

    Talking Τα...ντοκουμεντα:

    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    ...καφετερειοβενζιναδικο που ειχε και καποιο υψομετρο (εστω και 400μ)!...
    Παμε λοιπον...(απο αριστερα παντα): Χρηστος-free rider,
    Χρηστος-tai, Χρηστος-crs-k, Μαρια-angel-m...
    (πως το λεει ρε γμτ ???...45 Χρηστιδες...???...μπα αλλιως παει :rotflmao: )


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pdrm0049.jpg 
Προβολές:	317 
Μέγεθος:	90,5 KB 
ID:	6522
    "Είμαστε πολλοί...Αλλά είμαστε σκόρπιοι"

  10. #10
    Ενας Σα(ρα)Μαριτης Το avatar του/της SaraMaritis
    Εγγραφή
    23/07/2004
    Μηνύματα
    484
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    ...Αραζουμε λοιπον στην Λιακαδα για να ξεπαγωσουν και τιποτα γονατα, χερια ... Εκει αρκετοι αναθεωρησαν τις αποψεις τους για την πληροτητα του εξοπλισμου τους ...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pdrm0051.jpg 
Προβολές:	303 
Μέγεθος:	74,7 KB 
ID:	6523
    "Είμαστε πολλοί...Αλλά είμαστε σκόρπιοι"

  11. #11
    Ενας Σα(ρα)Μαριτης Το avatar του/της SaraMaritis
    Εγγραφή
    23/07/2004
    Μηνύματα
    484
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    ...Εδωσα λοιπον τα χειμωνιατικα στην Μαρια που την ειχα λυπηθει...
    Ηηηη, "μην τραβας ρε σου λεω"-Μαρια..."καλα, ΔΕΝ τραβαω !!!"


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pdrm0053.jpg 
Προβολές:	278 
Μέγεθος:	63,3 KB 
ID:	6524
    "Είμαστε πολλοί...Αλλά είμαστε σκόρπιοι"

  12. #12
    Ενας Σα(ρα)Μαριτης Το avatar του/της SaraMaritis
    Εγγραφή
    23/07/2004
    Μηνύματα
    484
    ...συνεχιζεται....
    "Είμαστε πολλοί...Αλλά είμαστε σκόρπιοι"

  13. #13
    Dark Fairy Το avatar του/της angel-m
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    508
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis
    Ηηηη, "μην τραβας ρε σου λεω"-Μαρια..."καλα, ΔΕΝ τραβαω !!!"



    Δεν είμαι εγώ……όχι σας λέω δεν είμαι εγώ……..


    Που θα πάει ρε δεν θα σε πετύχω …θα σου πω εγώ

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Ρε συ Χρήστο... καλέ μου άνθρωπε... βάζε καμμιά παράγραφο... άφηνε καμμιά γραμμή κενή!! Για να κάνω scroll down το κείμενο σου πρέπει να βάζω δάχτυλο (με το συμπάθειο) για να μη χάσω τη γραμμή που διάβαζα! :hypnotize

    Πάντως, με εξαίρεση την Κατερίνα που την έλεγαν Σοφία... καλά τα λες!

    Ωραία βόλτα κάναμε! Με ρυθμούς ανθρωπινούς, χωρίς να τρέχουμε σαν τους δαιμονισμένους!

    Μόνο στην εθνική και μέχρι τη διασταύρωση κυνηγούσαμε το Θανάση με το τουμπανιασμένο ξεβράκωτο πρώην Άφρικα...

    Στρίβοντας προς την Ελένη και σύμφωνα με την παράδοση πέρασε μπροστά ο tripmaster να δίνει το ρυθμό. Με τη Στέλλα να με πιέζει από πίσω και τον καφέ που ήπια στο περίπτερο του Χαϊδαρίου να με πιέζει από μπροστά, σταματήσαμε με δάκρυα χαράς στο Στόρκ!

    Καφέ δεν ήπιαμε... Αφού λοιπόν θαυμάσαμε όλοι για λίγη ώρα το φανταστικό και πιο όμορφο απ'όλα τα άλλα, μηχανάκι μου... μπήκαμε πάλι στην πίστα!

    Πάμε λοιπόν και γυροσκοπικό βέσπας μέχρι τον Πόρο χωρίς άλλη στάση! Ο δρόμος φεύγοντας από τον δρόμο της Επιδαύρου δεν ήταν και πολύ ελκυστικός για δικάβαλο στροφιλίκι και έκοψα το ρυθμό να χαζέψουμε διαδρομή!

    Στον Πόρο κατά τα γνωστά δεν φάγαμε και τίποτα... Να'στε καλά παιδιά που δεν βαρεθήκατε να ψήνετε!

    Attraction της εκδήλωσης, ένα original zundapp!

    Η επιστροφή με το καράβι ήταν το καλύτερο κλείσιμο. Ούτε κίνηση στην κάτω Εθνική, ούτε βράδυ στο δρόμο της Επίδαύρου... Μια χαρά!

    Κάποια ψυχή τράβαγε και φωτογραφίες... ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΑΛΕΙ ΟΛΕΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!

    Ξέρεις... αυτές μέσα στο καράβι...
    Θάνος..

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2004
    Μηνύματα
    165
    Και μερικές ακόμη φωτό...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	7.jpg 
Προβολές:	244 
Μέγεθος:	87,2 KB 
ID:	6526

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 13:38
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 12:55
  3. Το SuperBike της KTM
    από DIT στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 14:57
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2003, 10:42
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF