Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Με τη μηχανή στη δουλειά ?

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της xristoforos
    Εγγραφή
    17/02/2008
    Μηνύματα
    726

    Με τη μηχανή στη δουλειά ?

    Ελπίζω σήμερα να μην δουλεβετε και να έχετε πάρει τους δρόμους . Ο ήλιος είναι υπέροχος ο δρόμος βρεγμένος και στον ουρανό πετάνε μαχητικά για την παρέλαση . Το ερώτημα που θέτω είναι άσχετο με τα παραπάνω , καθώς οπός φαίνεται ίσος να συμφέρει το πήγαινε έλα στη δουλεία με τη μηχανή . Ο Αγ. Στέφανος είναι 19 χμ από το σπίτι μου αλλά το πρωί το κάνω σε 13 λεπτά , στην επιστροφή τώρα πριν τη γέφυρα στη Λυκόβρυση γίνετε πάνω στην εθνική << έκθεση μποτιλιαρισμένου αυτοκίνητου >> και όλοι οι μηχανόβιοι με κίνδυνο της ζωής – μηχανής μας ‘’χορεύουμε’’ ανάμεσα στα σταματημένα οχήματα με τους ξεχασμένους τους οδηγούς . Λιπών η στατιστική που έκανα λέει ότι με γεμάτο ρεζερβουάρ και 40 χμ την μέρα , θέλω 19 εύρω τις 6 μέρες για πήγαινε έλα δουλεία . ΣΥΜΦΕΡΕΙ ? Η μηχανή τώρα στη δουλεία είμαι περίπου για 4 ώρες στον ήλιο μέχρι να γυρίσει η σκιά και το ερώτημα είναι αν η βενζίνη χάνει τα οκτάνια της η και έχει χαμηλότεροι απόδοση .
    RANTEBOY STOYS DROMOYS

  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Μήπως, λέω μήπως όλος αυτός ο προβληματισμός είναι παρατραβηγμένος........?

  3. #3
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.878
    Η απαντηση μου βρισκεται στο αβαταρ σου.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της xristoforos
    Εγγραφή
    17/02/2008
    Μηνύματα
    726

    κράτα ρε φίλε γερά

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη
    RANTEBOY STOYS DROMOYS

  5. #5
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    συμφερει διοτι η βενζινη θερμενόμενη απο τον ηλιο αυξάνει τον ογκο της και ετσι στην επιστροφή εχεις περισσοτερη!

    οπότε μπορείς σχολώντας να κάνεις και μια μικρή βολτα στα περιξ και τελικα να εχεις ουσιαστικά καψει την ιδια βενζίνη....


    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  6. #6
    H βετζίνη θερμαινόμενη έχει καλύτερη απόδοση γιατί φεύγει η υγρασία. Συνεπώς η μοτοσικλιέτα έχει καλύτερη απόδοση στις χαμηλούτσικες στροφές.-
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    div400
    respect
    :rotflmao: :rotflmao:

  8. #8
    Aδερφε με το συμπαθειο, αλλα πρεπει να πας σε κανεναν γιατρο να σε κοιταξει αν δεν αστειευεσε. Αν μιλας σοβαρα παρε ενα τετραχρονο σκουτερ για την δουλεια σου, η ενα ποδηλατο. Δεν ξερω τη μηχανη εχεις αλλα ο τροπος σκεψης σου σου στερει την χαρα της ζωης. Γινε λιγο πιο χυμα και μην τα μετρας ολα σαν γερολαδας. Τη μηχανη την πηρες για να νοιωσεις ελευθερος να εξυπηρετηθεις και να χαρεις τη ζωη. Οχι για να βγαλεις τον καρκινο. Συγνωμη που σου την λεω ετσι, αλλα στεναχωρηθηκα ετσι οπως εισεπραξα την ερωτηση σου: Παντα φιλικα

  9. #9
    εχει Inter.....kan ..............

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Προσπαθησα (ειλικρινα) να κατανοησω την ερωτηση, αλλα το κειμενο θυμιζει το γνωστο ανεκδοτο με τον τυπο που τον απαταει η γκομενα, και τελικα ρωταει αν θα πρεπει να παει στο πρακτικερ να παρει τιποτα για το σκουριασμενο φτερο του αυτοκινητου.:hypnotize :hypnotize
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Aδερφε με το συμπαθειο, αλλα πρεπει να πας σε κανεναν γιατρο να σε κοιταξει αν δεν αστειευεσε. Αν μιλας σοβαρα παρε ενα τετραχρονο σκουτερ για την δουλεια σου, η ενα ποδηλατο. Δεν ξερω τη μηχανη εχεις αλλα ο τροπος σκεψης σου σου στερει την χαρα της ζωης. Γινε λιγο πιο χυμα και μην τα μετρας ολα σαν γερολαδας. Τη μηχανη την πηρες για να νοιωσεις ελευθερος να εξυπηρετηθεις και να χαρεις τη ζωη. Οχι για να βγαλεις τον καρκινο. Συγνωμη που σου την λεω ετσι, αλλα στεναχωρηθηκα ετσι οπως εισεπραξα την ερωτηση σου: Παντα φιλικα
    +636

  12. #12
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.878
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Προσπαθησα (ειλικρινα) να κατανοησω την ερωτηση, αλλα το κειμενο θυμιζει το γνωστο ανεκδοτο με τον τυπο που τον απαταει η γκομενα, και τελικα ρωταει αν θα πρεπει να παει στο πρακτικερ να παρει τιποτα για το σκουριασμενο φτερο του αυτοκινητου.:hypnotize :hypnotize
    :rotflmao:

    Ξαναπανταω με το αβαταρ του!

  13. #13
    Στη θέση σου θα το γύριζα στο λεωφορείο και θα κτύπαγα εισιτήριο κάπου-κάπου, έτσι για να μηδενίσω εντελώς τα έξοδά μου. Από φαγητό μόνο κονσέρβες , θα άκουγα μόνο ραδιόφωνο γιατί από ότι λένε η ΤV έχει μεγάλη κατανάλωση ρεύματος και όταν θα έβγαινα με τη δικιά μου θα πληρώναμε τους καφέδες δια δύο.
    Τελικά φιλαράκο την ομορφιά σε αυτή την πουτ@να τη ζωή που ζούμε τη δίνουν τα περιττά και όχι τα απαραίτητα.
    Πάντα φιλικά.

  14. #14
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954

    Re: Με τη μηχανή στη δουλειά ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από xristoforos
    .......
    τι σκεφτόσουν;

  15. #15
    Κομμένο μέλος Το avatar του/της dimokritos
    Εγγραφή
    18/05/2007
    Μηνύματα
    305
    Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
    Τελικά φιλαράκο την ομορφιά σε αυτή την πουτ@να τη ζωή που ζούμε τη δίνουν τα περιττά και όχι τα απαραίτητα.
    μεγάλη κουβέντα είπες φίλε...
    Βάλτο καλά στο κεφάλι σου.

Παρόμοια θέματα

  1. Πολύ σοβαρό ατύχημα Σέρβου πολίστα με τη μηχανή του.
    από mixalakis στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2008, 20:36
  2. τι ειναι αυτο που νοιωθεις με τη μηχανη;
    από diuco στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 88
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2007, 14:25
  3. Απαντήσεις: 127
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2006, 11:51
  4. Το ατύχημα μου με τη μηχανη...
    από ANDREAS27 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2005, 10:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF