Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 29

Θέμα: Γλυφάδα πριν 2-3 ώρες

  1. #1
    Μέλος Έξτρα Σπέσιαλ Το avatar του/της MitsosNaked
    Εγγραφή
    13/07/2007
    Μηνύματα
    318

    Γλυφάδα πριν 2-3 ώρες

    Πρίν από λίγο στη Γλυφάδα πιτσιρικάς ξεκράνωτος με σκούτερ πήγαινε γκαζωτός στο αντίθετο ρεύμα σε μονόδρομο και πηγαίνοντας να περάσει τη διασταύρωση χωρίς κάν να σταματήσει στούκαρε με διερχόμενο αυτοκίνητο. Πετάχτηκε με τούμπα και έσκασε με το κεφάλι πάνω στο smart. Ο τύπος σηκώθηκε αλλά από το πώς μιλούσε και πώς στεκόταν δέν τον έβλεπα καλά. Του είπαμε(γιατί μαζεύτηκε κόσμος) να πάει αμέσως νοσοκομείο να τον κοιτάξουν αλλά δέν ήθελε. Ελπίζω να είναι καλά και να μήν έχει τίποτα.

  2. #2
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Τα θελε ο κώλος του... αλλα επλίζω να πάει νοσοκομείο πριν το καταλάβει πως ΠΡΕΠΕΙ να πάει.
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  3. #3
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Μια διάσειση την έχει σίγουρη. Μακάρι να πάει στο νοσοκομέιο γιατί πάιζει να έχει μικρή αιμορραγία(του στυλ 2 σταγόνεες αίμα την ώρα)η οπόια όμως αν δεν σταματήσει θα δημιουργήσει αιμάτωμα και σοβαρή εγκεφαλική βλάβη στο επόμενο 24ωρο. Δεν πάιζουνε με αυτά. Μια αξονική θα δείξει αμέσως αν έχει κάτι και σε όποιο νοσοκομέιο και να πάει υποχρεούνται να του κάνουν μία.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  4. #4
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Κάποια πράγματα δεν αλλάζουν και δεν θ' αλλάξουν ποτέ.
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  5. #5
    το νοημα τετοιων ποστ δεν εχω καταλαβει ακομα...


    μπορω να κατανοησω το πρωτο σοκ που παθαινει κανεις σε μια τετοια εικονα ατυχηματος και δυνατης συγκρουσης και η θελεηση του να το μοιραστει με καποιον προκειμενου να βγαλει την ενταση απο μεσα του...

    αλλά συνηθως μετα απο καμμια ωριτσα ηρεμουμεκαι δεν χρειαζεται να το δημοσιοποιησουμε...

    προς Θεου δεν εχω κανενα προβλημα με τον γυμνο μητσο αλλά δεν καταλαβαινω το νοημα και το πορισμα τετοιων θεματων!

  6. #6
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Moto news.

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Moto news.
    ναι, ενταξει μαθαμε πως δεν πρεπει να πηγαινουμε ταπα αντιθετα σε μονοδρομο χωρις κρανος και χωρις να ελεγξουμε τις διαταυρωσεις...

    μπορει να σωσαμε και κανεναν ανεγκεφαλο

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    μπορει να σωσαμε και κανεναν ανεγκεφαλο
    Μονο αυτο ρε Σταύρο, τιποτ' αλλο
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Μονο αυτο ρε Σταύρο, τιποτ' αλλο
    Μπααα... Δυστυχως οι ανεγκεφαλοι ειναι ανικητοι!

    Χθες το μεσημερι κατεβαινω την Κατεχακη απο Ηλιουπολη προς Μεσογειων. ΠΥΚΝΗ κινηση και ενας τυπος με πασουμακι, λινο παντελονι και ανοιχτο πουκαμισακι (ποιο κρανος; ) πανω σε ενα Buell μου κανει μια σφηνα και προσπαθει σαν λυσσασμενος να χωθει αναμεσα στα κινουμενα οχηματα.

    Εν τω μεταξυ καθομαι και τον παρατηρω: καθεται σαν τον τσολια πανω στη μηχανη και την γερνει αριστερα δεξια σπασμωδικα, ενω αυτος γερνει αντιθετα (motard style). Εδειχνε ομως να μην το κανει επι τουτου, παρα μονο γιατι ετσι νομιζε οτι στριβουν.

    Με τα πολλα καταφερνει να χωθει αναμεσα σε ενα φορτηγο και ενα ταξι και αρχιζει τις σφηνες με 100+ (ξαναλεω κινηση ΠΥΚΝΗ και ΑΡΓΗ)! Τον ειχε φοβηθει το ματι μου.

    Καποια στιγμη, στο υψος της εισοδου της ΑΟ ανοιγει η κινηση και τον φτανω. Τον βλεπω που προσπαθει να στριψει την γνωστη κατηφορικη αριστερη στροφη της Κατεχακη ΟΡΘΙΟΣ εχοντας πεσει πανω απο το τιμονι, οποτε και το μηχανακι του κοσκινιζει.

    Τελικα στο υψος του 401 που σταματαμε στα φαναρια τον κοιταζω και του λεω:

    - Ρε φιλαρακι, γιατι δεν φορας ενα ρημαδι κρανος;
    - (χαμογελα αμηχανα)
    - Χθες χασαμε παλι ενα παλικαρι που επεμενε να μην φορα κρανος! Τα μυαλα του εγιναν ενα με την ασφαλτο στην Κιφησσιας.
    - {βλεμμα αγελαδας} Εεεεε... Το ξερω, αλλα δεν μπορω να βαλω κρανος! Εχω προβλημα.
    - .............
    Νίκος
    Open Horizons

  10. #10
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Κανεναν μην λετε ανεγκεφαλο και κανεναν μην εχετε ξεγραμενο.

    Προσωπικα εχω βοηθηθει τοσο πολυ απο το φορουμ υποσυνειδητα σε θεματα ασφαλειας που ακομα και τετοια θρεντακια μπορει να μου εχουν αλλαξει την συμπεριφορα, δεν ξερω.

    Τωρα να εξηγησω τους λογους γιατι μπαινουν τετοια θεματα δεν ξερω αλλα καλυτερα να γραφετε κατι που αφορα την μοτοσυκλετα (εστω και ατυχημα) παρα 3 λαλουν και 2 χορευουν.


  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
    - {βλεμμα αγελαδας} Εεεεε... Το ξερω, αλλα δεν μπορω να βαλω κρανος! Εχω προβλημα.

    ........το οποίο εύχομαι να μη χρειαστεί ποτέ να μάθεις πόσο μεγάλο μπορεί να γίνει όταν δεν το φοράς καθόλου...


    Όσο αναφορά αυτού του είδους τα θρεντς συμφωνώ με τον Ζέφυρο, δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα εγώ.


    (με μια μικρή ένσταση στο "3 λαλούν και 2 χορεύουν" βεβαίως βεβαίως...)


  12. #12
    Μέλος Έξτρα Σπέσιαλ Το avatar του/της MitsosNaked
    Εγγραφή
    13/07/2007
    Μηνύματα
    318
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1

    Προσωπικα εχω βοηθηθει τοσο πολυ απο το φορουμ υποσυνειδητα σε θεματα ασφαλειας που ακομα και τετοια θρεντακια μπορει να μου εχουν αλλαξει την συμπεριφορα, δεν ξερω.





    +675

  13. #13
    Χτες απόγευμα στις 8 παρά Χανιώτης ακράνωτος αλλά με μαύρο γυαλί (!) (και εύχομαι να το διαβάζει αυτό) πήγαινε ανάποδα με το 750 naked του σε μονόδρομο στο Κουμ Καπί (οδός Π.Πολυχρονίδη) και αναγκάστηκε να σταματήσει ανάμεσα σε 2 σταθμευμένα καθότι το αμάξι που ερχόταν νόμιμα δεν χώραγε να περάσει. Έταιρος φίλος του με Varadero μάλλον, επίσης ακράνωτος και παράνομος είχε μόλις περάσει. Εγώ ξεπάρκαρα το ποδήλατο και δράττοντας την ευκαιρία του λέω ήρεμα αλλά με μια μικρή δόση παιχιδοσαρκασμού: Γιατί παιδί μου δε φοράς το κράνος σου; Και μου απαντάει : Γιατί, θα με γράψεις;
    Pull mur και ζελέ αλλά χωρίς κράνος γιατί προφανώς είχε αφήσει τον εγκέφαλό του στο σπίτι...
    Αυτά...
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    η φαση μου θυμιζει τους καπνιστες.

    ξερουν το σωστο και συνεχιζουν να πραττουν το λαθος!

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Γιατί παιδί μου δε φοράς το κράνος σου; Και μου απαντάει : Γιατί, θα με γράψεις;
    μα ειναι και σπαστικο.... να σε ρωταει ο καθενας κρανος γοατι δεν φορας;

    προφανως ειναι επιλογη του!

    ζουμε σε σκληρη κοινωνια μη σας περνουνε τα ζουμια...

    εχθες επρεπε να μπω κεντρο αρων αρων, η πινακιδα δεν ηταν στη θεση της και δεν προλαβαινα να τη βαλω... την εχωσα στον σακο για να την βαλω μετα (οπως και εκανα)

    σταματαει παπιος διπλα μου και μου λεει: η πινακιδα που ειναι;

    οριστε;

    η πινακιδα;

    του δειχνω τη τσαντα μου

    και μου δειχνει τον τροχαιο που ρυθμιζε την κυκλοφορια...

    το παιδι καλοπρποαιρετα με πρειδοποιησε πως θα με γραψουνε.. αλλα ρε παιδια το ηξερα... πηρα τα ρισκα μου επειδη βιαζομουν τρελά...

    ειναι πασιφανες οτι το κρανος προστατευει... αν καποιος δεν θελει να το βαλει να του το φορεσουμε με το ζορι;

    ακουγομαι κακος το ξερω, ισως αργοτερα να μετανοιωσω για το γραπτο μου. τωρα ετσι μου βγαινει

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ο γυρος της Β.Ευβοιας σε 350 ωρες!!!!!!!!!!!!
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2004, 19:53
  2. Πριν κανένα 2ωρο
    από THEOD στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2004, 03:38
  3. 24 ωρες
    από tai στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2004, 20:21
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2003, 14:55
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 11:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF