Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 35

Θέμα: Παραμυθάκι...ή αλλιώς "Δεν..." part II

  1. #1

    Παραμυθάκι...ή αλλιώς "Δεν..." part II

    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ



    - Αγαπημένο μου 50άρι, αγαπημένο μου 200άρι....αυτοματάκια μου εσείς.. ήρθε η ώρα να σας πώ οτι πλέον είμαστε μια πολύτεκνη οικογένια!
    ο πελαργός ήρθε και μας άφησε ένα 400άρι..

    - Άντε καλορίζικο μαμά!....αλλά για κάτσε λίγο... σάν πολλοί δεν γίναμε?? Τί θα γίνει με εμάς?

    - Για την ώρα δεν υπάρχει λόγος να ανησηχείτε μικρά μου... θα κάνουμε βόλτες όλοι και θα συντιρούμαστε κανονικά. Μήν έχετε παράπονο... ίσα ίσα που τώρα κανένα σας δεν θα μείνει ποτέ μόνο του στο parking… είστε 3 και με τον ξάδερφό σας Ζ750S 4!!!

    - Δεν πιστεύω μαμά να με δώσεις στον θείο που θέλει να με ανταλλάξει με 5 χρόνια απαλλαγή απο τα τέλη..

    - 50αράκι μου.. πρωτότοκε...εσύ ειδικά δεν πρόκειτε να φύγεις απο κοντά μου.

    - Καλώς το!!! Άντε μεγειές και να προσέχετε με την μαμά!!

  2. #2
    ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ


    - Μαμά... δεν πάμε μία Καλαμάτα με τον θείο και το νεογνό για να στρωθεί σιγά σιγά ο «νέος»?

    - Καλή ιδέα... πάμε να πούμε απο κοντά χρόνια πολλά στην γιαγιά που έχει γενέθλια, να δούμε και τον παππού που είναι λίγο αρρωστούλης και να τους γνωρίσουμε και το «μικρο μου πόνυ»

    - Το ποιό?? ...... ποιό γελίο όνομα δεν βρήκες?

    - Αυτό μου ήρθε τώρα...

    - Άντε... ξεκινάμε

    - Runnerάκι μου εσύ θα κατέβεις μαζί μου και ο θείος σαν πιό έμπειρος θα κατέβει με το καινούριο... σύμφωνοι?

    - DEAL

    - Εσύ 50άρι θα κάτσεις αθήνα με τον ξάδερφο σου ok?

    - No worry μάνα...

  3. #3
    ΞΕΚΙΝΑΜΕ


    - Ρε μαμά... τι 400cc και 40 άλογα.... σάν κότα πάει...

    - Είναι επειδή κάνει τα πρώτα του βήματα... μετά απο 1600Km θα το δείς να τρέχει κανονικά..
    (πάμε όλο απο παλιά εθνική... Σάββατο πρωί.... ονειρεμένη διαδρομή και ο καιρός μούρλια...σταματάμε στο Ισθμό να βάλουμε βενζίνη και στα δύο και καπάκια μια στάση για τσιγάρο και καφέ γιατι η μαμά γκρινιάζει οτι δεν πρόλαβε να ξυπνίσει)


    - Ψιτ... νέο.... άν νομίζεις οτι η μαμά εσένα θα κουνάει στην Αθήνα είσαι γελασμένος...

    - Γιατί το λες αυτό?

    - Γιατι σε «φοβάτε»... έχει να πιάσει συμπλέκτη 5 χρόνια τώρα... άσε που είσαι και τεράστιο... νομίζεις οτι θα αφήσει τα χωσίματα που κάνουμε μαζί για εσένα?

    - Χμμ... δεν νομίζω να είναι έτσι όπως τα λες... θα μάθουμε ο ένας τον άλλο με την μαμά και πιστεύω θα τα πάμε περίφημα... άλλωστε, κάποιος μου σφίριξε οτι όταν ήρθες εσύ στην οικογένια, πάλι κάτι τέτοιες υστερίες είχε η μαμά με εσένα.. α! και δεν παταγέ ούτε με εσένα καλά...

    - Με εμένα δεν πάταγε «καλά» αλλά με εσένα παθαίνει κράμπα!

    - Όχου... θες να τσακωθούμε τώρα? ... ρε μπάς και ζηλεύεις? Ώχ νά η μαμά με τον θείο.. έρχονται... ξεκινάμε...

  4. #4
    ΞΑΝΑ ΞΕΚΙΝΑΜΕ


    - Έτσι ρε μάνα... το είχα ανάγκη.... έχω καταμπουκώσει κάθε μέρα Αλεξάνδρας-Κηφισίας

    - Είσαι ρε άτοιμο... τρεχαντίρι... φτού σου

    - Το καλοκαίρι είχαμε ξανακάνει αυτή την διαδρομή.... δεν πιστεύω να είναι η τελευταία φορά που κατεβαίνουμε παρέα??

    - .... δεν ξέρω να σου πώ runnerάκι μου... στην ζωή για πολλά λες οτι δεν είναι η τελευταία φορά... αλλά είναι απρόβλεπτα τα πράγματα...

    - Σκέφτεσαι το ταξίδι που είχαμε κάνει με τον μπαμπά?

    - Πολλά σκέφτομαι... ξέρεις οτι πάντα όταν σας οδηγώ το μυαλό μου καθαρίζει απο τις διάφορες σκοτούρες και μου δίνεται η ευκαιρία να σκεφτώ πράγματα για εμένα και για όσους αγαπώ.. όμορφα πράγματα

    - Όντως... οι πιό καλές ιδέες σου έχουν έρθει εν ώρα οδήγησης... έχεις σκαρώσει εσύ....

    - Ακριβώς... γι αυτό σας θέλω... με ταξιδευετε... με βγάζετε απο την σκουριασμένη ρουτίνα και με ξεμπλέκετε απο αυτό τον ιστό αράχνης γεμάτο απο ανούσια άγχη και ευθύνες...

    - Τα πράγματα είναι απλά... εσείς οι ανθρωποι τα κάνετε περίπλοκα..

  5. #5
    Και μετά απο άλλες 2 στάσεις φτάνουμε Μεσσηνία... στα πάτρια εδάφη... τοκ τοκ... ανοιγει η πόρτα..

    - SURPRICE!!!! Ήρθαμε...!!!

    - Άμα πώ πως το περίμενα?




    Μετά απο ευχές αγκαλιές και φιλιά έρχετε η ώρα... η μαμά πάει στον παππού και του βάζει μπροστά στο γραφείο του τα κλειδιά, την άδεια κυκλοφορίας, το σήμα και την ασφάλεια.... άφωνος ο παππούς.... καλορίζικο? ...
    (ο παππούς και η γιαγιά είχαν πεί στην μαμά οτι δεν γίνετε να έχει 3 «μωρά»... 1) μια χαρά κάνει την δουλειά της με τα 2, και τα ταξίδια της και όπου θέλει πάει... 2) έχουν ευθύνες.... συντηρείς ήδη 2... θα πρέπει να συντιρείς 3!!!)

    - Κάνατε το καθήκον σας και μου είπατε όσα έπρεπε να πείτε και σας ευχαριστώ γι αυτό... σας είπα οτι ήμουν πάρα πολύ κοντά στο να αποκτήσω το 3ο.. ήθελα αυτή την «αναβάθμηση» στην ζωή μου... είναι απο τα πράγματα που θέλω να κάνω ακόμη πρίν «σοβαρευτώ»

    - Καλορίζικο, ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ, εμείς θέλουμε ΕΣΥ να είσαι καλά!!! στην τράπεζα έχει μείνει τίποτα? Πάρε αυτά να βάλεις

    - Nope, δεν υπάρχει περίπτωση!! Μιά χαρά είναι η τράπεζα και όλα υπο έλεγχο..

    - Πάρε σου λέω

    - Όχι, με τίποτα... βαλτά στον δικό σου λογαριασμο ... και σας ευχαριστώ


    (μαμά και μπαμπά... είστε ΟΙ καλύτεροι και ΠΑΝΤΑ θα είστε Η προτεραιότητα μου... «ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ».....)

  6. #6
    ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ


    - Τί λες? Πάμε να το οδηγίσεις?

    - Πάμε...δυτική παραλία εάν βρούμε ανοιχτό πίσω απο το 5x5 τον χώρο με τα 8άρια...


    Φτάνουμε, είναι ανοιχτά μπένουμε και έρχετε η ώρα...

    - Ώχ.. κάθησε το μιχανάκι.... πατάω καλύτερα 

    - Άντε ξεκίνα... να δούμε θυμάσαι τίποτα απο συμπλέκτη?

    Ξεκινάω και όλα καλά... ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΣΒHΣΕ :P


    ..μετά απο λίγη ώρα...

    - Δεν κάνεις κανα «8άρι»?

    - 8άρι? Ακόμα μαθαίνω το «1»


    Μετά απο μία ώρα γυρνάμε σπίτι να παρουμε και το runner για να πάμε «πορεία».. μια χαρούλα... 3 φορές έσβησε εκείνη την ημέρα και την μία κλότσισε επειδή η μαμά έπιασε κουβέντα με τον θείο και απλά αφησε τον συμπλέκτη με 1η :P

  7. #7
    ΚΥΡΙΑΚΗ


    Επιστροφή στην Αθήνα... ο θείος θα ανέβει το βουνό και η μαμά θα το πάρει στην ευθεία έξω απο Τρίπολη μέχρη Κόρινθο...

    Γκρ γκρ γκρ... ρε... τι τρακτερ είναι αυτό?

    Μάπα τα φώτα στο Αρτεμίσιο... ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ η μαμα και πάει στην «τύχη» ωπ, να και οι ωραίες στροφούλες... χμμ.. ο θείος είπε να μην τρέχουμε... το manual λέει το ½ του γκαζιού... είναι κουραστικό έως βαρετό... πιάστικε και ο πισινός της μαμάς...

    ΚΟΡΙΝΘΟ... με μεγάλη χαρά η μαμά κάθεται στο αναπαυτικότατο ήσηχο και τόσο «SMOOTH» runner αλλα... το νοιώθει σφιχτό... μαζεμένο... πάνε πάλι όλο απο παλιά εθνική.... υπέροχη διαδρομη και τρομερές στροφούλες... ο θείος με το 400άρι ζωγραφίζουν το τοπίο... ΖΗΛΕΨΕ η μαμά....

    το motard «κεντάει» αυτός είναι ο χώρος του...

  8. #8
    ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

    Γυρνάμε, όλοι καλά και τα άλλα 2 μας περιμένουν....

  9. #9
    ΔΙΑΛΟΓΟΣ με 50αράκι


    - Λοιπόν? Πως πήγατε μαμά?

    - Μια χαρά... κουραστήκαμε λίγο γιατι δεν τρέχαμε και κάναμε και πολλές στάσεις...

    - Για λέγε τώρα... θα με διώξεις? Τα έφαγα τα ψωμιά μου?

    - Να σε διώξω γιατι? Για 200?? Όχι βέβαια... είσαι η αδυναμία των παππούδων..με πας όπου θέλω, σε φορτώνω με ένα κάρο πράγματα... τι λέμε τώρα...

    - Ξέρεις τι θυμάμαι τώρα? Στα νιάτα μου... πριν 13 χρόνια... κάναμε κάτι 7ωρες κοπάνες και πηγέναμε στην Μάνη...

    - Μόνο εκεί? Θυμάσαι τότε που πηγαίναμε Σπάρτη? Ανεβοκατεβήκαμε ολόκληρο Ταύγετο με κομένη ντίζα απο το πίσω φρένο...

    - Αμ το άλλο? Γυρνάγαμε απο Πεταλίδι και ήθελες να βρείς shortcut και με έχωσες σε μια παραλία?

    - Αν θυμάμαι.... απο δίπλα σε τσούλισα κανα δυό χιλιόμετρα στην άμμο μέχρι να ξαναβρούμε «πολιτισμο» και άλλα πολλά..

  10. #10
    ΔΙΑΛΟΓΟΣ με 200άρι Runner


    - Λοιπόν? Θα τα καταφέρεις με το «μικρό σου πόνυ» ή εγώ θα σε πηγενοφέρνω?

    - Και εσύ και τα αδέρφια σου θα με πηγενοφέρνετε και εμένα και τον θείο.. εσύ είσαι αδυναμία του θείου... καλοπερνάτε στις διακοπες... και εμένα με πας παντού κυριλέ.. εδώ θα κάτσεις και εσύ...

    - Έχουμε περάσει και εμείς καλα ε... όχι μονο με το πρωτότοκο 50άρι...

    - Σαφώς... έχουμε κάνει πολλά ταξιδιάρικα χιλιόμετρα... και μόνοι μας και με παρέα..

    - Με έχωσες και εμένα στην άμμο θυμάσαι?

    - Αν θυμάμαι.... νευρικό κλονισμό έπαθα τότε στο Σχοινιά... έχουμε γυαλίσει και δρόμους.... ΚΑΙ εσενα σε έχω χιλιοφορτώσει...




    Και τα 2 με μιά φωνή...

    - Μας έχεις βγάλει την πίστη, μας έχεις φορτώσει με χταπόδια και κουλές πατέντες για να σου μεταφέρουμε πράγματα, σε έχουμε ταξιδέψει, σε πηγαινοφέρνουμε καθημερινά στην δουλειά, σου έχουμε κάνει «ZOOM» στη άσφαλτο, θας μας αφήσεις ποτέ?

    - NEVER

  11. #11
    (το παραμύθι συνεχίζεται...αύριο)

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GeoGlx
    Εγγραφή
    26/06/2005
    Μηνύματα
    120
    ωραία, bravo
    Αναμονή για την συνέχεια

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xrlantz
    (το παραμύθι συνεχίζεται...αύριο)



    ρε Χριστινα τι μας κανεις βραδυατικα????


    αυριο νωρις νωρις ομως εεεεεεεεεεεε????



  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135







  15. #15
    Το ρεμάλι της Φ.Νέγρη Το avatar του/της LsKostas
    Εγγραφή
    17/02/2007
    Μηνύματα
    446
    Πολυ ωραιο φιλε
    Τα λογια πρεπει να ακολουθουνται απο πραξεις.Αλλιως...τουφες :-)

    "ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΙΚΗΣΩ,ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΚΗΘΩ"

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Vfr 1000 Part Ii
    από gregorgeous89 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2007, 22:18
  2. Το καλό, το άσχημο και το χειρότερο! (Part II)
    από sub_zero στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2006, 08:41
  3. Gamikoulas part II
    από Cpt. Haddock στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2006, 10:52
  4. The Mall - Part II
    από duck456 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2006, 11:52
  5. Italian TV-Ποια Μενεγάκη... (Part II)
    από 620 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2006, 09:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF