Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 32

Θέμα: Στριβοντας...

  1. #16
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex600
    φιλε SCBR1000RR το να ζητας παντα λιγη παραπανω γνωση δεν νομιζω οτι ειναι κακο...
    το να εχεις αυτοκριτικη (σε ολους τους τομεις...) μονο να σε κανει καλυτερο εχει ως αποτελεσμα...
    εαν το επαιζα γρηγορος δεν θα ρωταγα... δεν μπορουμε ολοι να παμε ολη την ωρα στην πιστα...
    εαν για καποιο λογο(...) δεν θες να πεισ για τον μπραλο, απλα μην το κανεις...


    Α! και βρες εναν τροπο να εκτονωθεις .....
    Νεαρέ φίλε μου το να ζητάς γνώση δεν είναι κακό όπως και το να έχεις κάποιον σε ιδανικό περιβάλλον με κατάλληλες γνώσεις να σου δείξει(όπως το περιβάλλον της πίστας με οδηγό έναν φίλο σου που γνωρίζει αλλιώς SBS)

    Γρήγορος προσπαθείς να το παίξεις αλλιώς δεν θα ρώταγες με πόσα πάει ο καθένας μας απο εδώ ,εκεί για να συγκρίνεις.

    Για το Μπράλο δεν θέλω να σου πώ γιατί είναι πολύ επικίνδυνο σημείο με στροφές που είσαι κοντά σε τελικές SS και εάν δεν το κατάλαβες(που προφανώς αυτό έχει γίνει) γι αυτό κανείς δεν σου απαντάει.

    Όσο για εκτόνωση, εγώ έχω εκτονωθεί χρόνια τώρα και προσπαθώ να κάνω το ίδιο και για εσένα που είσαι μπουκωμένος ακόμα χωρίς να κινδυνέψεις

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    δεν πέσαμε να τον φάμε απο τα λόγια του φαίνεται ότι είναι νεός και άπειρος οδηγός, θα ήταν σωστό λοιπόν να γυρίσει κάποιος απο εμάς που έχει πάει και που οι ταχύτητες εκεί μπορεί σε πολλούς να φαίνονται εξωπραγματικές να του πεί με πόσα μπορεί να πάει

    Ok..

    :smilea:
    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    όταν φτάσεις στην θάλασσα γύρισε πίσω προς το βουνό και δες την ανηφόρα για Μπράλο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    -:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Ναι ΟΚ ειναι δεξια οπως ερχεσαι...:rotflmao: :rotflmao:

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/03/2008
    Μηνύματα
    3
    1) Στην ερωτηση μου οτι ρωταω πως ειναι ο σωστος τροπος να στριβεις..

    2) Πιο πολυ για πλακα ρωταω με ποσα στον μπραλο, αλλα τονιζω οτι προφανως απεχω, μονο που θελω να δω το ποσο πολυ (απλο)...

    3) ΠΡΟΦΑΝΩΣ οταν καποιο πραγμα(οποιοδηποτε) φτιαχνεται για εναν σκοπο(πιστα), τον εξυπηρετει! Αλλα ακομα προφανερτερα δεν ειναι πιστα ο δρομος απο το σπιτι στην δουλεια -καφε, πανεπιστημιο κτλ- αλλα παρολα αυτα ολοι ανοιγουμε το γκαζι λιγο παραπανω και εκει (οποιο πει το αντιθετο μαλλον ειναι ΜΕΓΑΛΟΣ ψευτης), οποτε καλο ειναι να ξερω τον σωστο τροπο για να τον χρησιμοποιω παντου...

    4) Ακριβως γιατι εχω σκεφτει οτι εκει που ειμαι, αλλοι ηταν πριν πολυ ή αρκετο καιρο ρωταω αυτους( θα ημουν χαζος αν ρωταγα καποιον που ξερει οσα και εγω) αλλα απετω λιγο πιο ομορφο τροπο οταν προσπαθουν να μεταφερουν γνωση... οι φιλοι lamoun και EVI το κανουν τελεια και τους ευχαριστω.

    5) Οσο αφορα την -εκτοτωση- το sex δεν ειναι τοσο επικινδυνο....
    δεν φοβαμαι που ξερω οτι θα πεσω,
    φοβαμαι που δεν ξερω το ποτε...
    ετσι δεν το απολαμβανω οσο θα επρεπε....
    ή μηπωσ αυτη ειναι η απολαυση...

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex600
    Οσο αφορα την -εκτοτωση- το sex δεν ειναι τοσο επικινδυνο....
    ΑΑΑΑΑΑΑ εκει το πηγαινες πονηρουλη!!!!!!!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  6. #21
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    ακομα δεν εχω καταλαβει την ερωτηση.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #22
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex600
    1) Στην ερωτηση μου οτι ρωταω πως ειναι ο σωστος τροπος να στριβεις..

    2) Πιο πολυ για πλακα ρωταω με ποσα στον μπραλο, αλλα τονιζω οτι προφανως απεχω, μονο που θελω να δω το ποσο πολυ (απλο)...

    3) ΠΡΟΦΑΝΩΣ οταν καποιο πραγμα(οποιοδηποτε) φτιαχνεται για εναν σκοπο(πιστα), τον εξυπηρετει! Αλλα ακομα προφανερτερα δεν ειναι πιστα ο δρομος απο το σπιτι στην δουλεια -καφε, πανεπιστημιο κτλ- αλλα παρολα αυτα ολοι ανοιγουμε το γκαζι λιγο παραπανω και εκει (οποιο πει το αντιθετο μαλλον ειναι ΜΕΓΑΛΟΣ ψευτης), οποτε καλο ειναι να ξερω τον σωστο τροπο για να τον χρησιμοποιω παντου...

    4) Ακριβως γιατι εχω σκεφτει οτι εκει που ειμαι, αλλοι ηταν πριν πολυ ή αρκετο καιρο ρωταω αυτους( θα ημουν χαζος αν ρωταγα καποιον που ξερει οσα και εγω) αλλα απετω λιγο πιο ομορφο τροπο οταν προσπαθουν να μεταφερουν γνωση... οι φιλοι lamoun και EVI το κανουν τελεια και τους ευχαριστω.

    5) Οσο αφορα την -εκτοτωση- το sex δεν ειναι τοσο επικινδυνο....
    καμιά φορά οι συμβουλές από κάποιους που έχουν δεί πολλά τα μάτια τους και έχουν χαθεί κιόλας άνθρωποι μπροστά τους πονάνε και δεν μπορούν να ακούνε ερωτήσεις του τύπου με πόσα στρίβω κάπου.

    η ερώτηση σου ήταν προκλητική όχι κυρίως για εμένα αλλά για τους εκατοντάδες χρήστες του φόρουμ και κυρίως τους νέους και άμυαλους που θα προσπαθήσουν να στρίψουν στον Μπράλο στην ταχύτητα 5-10 + - παίρνοντας παράδειγμα τα γραφόμενα κάποιου εδώ, γι αυτό και πήρες την απάντηση στο ύφος που την πήρες.

    Εάν πέσεις έστω και με λίγα χλμ κάπου επάνω δέν έχεις ιδέα τι μπορείς να πάθεις για αυτό πρόσεχε που ανοίγεις το γκάζι ειδικά μέσα στην πόλη, σου μιλάει κάποιος που έχει σπασμένα πλευρά+κλείδα+ώμο εδώ και 1 μήνα και θα τον έχει για πολύ ακόμα με πρόσκρουση 40-50km με αυτοκίνητο χωρίς να φταίει.

    Τέλος εάν θέλεις να σου δείξουν πώς να στρίβεις υπάρχουν παιδιά στο φόρουμ που μένουν στην Πάτρα και μπορούν να σου εξηγήσουν-δείξουν σε μια βόλτα σας πώς είναι ο σωστός τρόπος να στρίβει κάποιος και με προπόνηση(βλέποντας και τα όρια σου σε μια πίστα) μετά να βελτιώσεις την οδηγική σου ικανότητα.

    Τώρα εκτονώσου full στο sex λοιπόν χωρίς φόβο και για ότι βοήθεια θέλεις περί οδήγησης ευχαρίστως να σου πώ πατρινούς καλούς οδηγούς που έχουμε κάνει πολλά χλμ μαζί να το συζητήσετε και να σου δείξουν αφού σου είναι δύσκολο να πάς σε κάποιο sbs.

    Να προσέχεις


  8. #23
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    ακομα δεν εχω καταλαβει την ερωτηση.

    η ερώτηση είναι τελικά να αρχίσω τώρα φυσιοθεραπεία που ακόμα δεν έχει κολλήσει τίποτα ή θα κατέβει καμιά κλείδα σε απεργία

  9. #24
    Καλησπερα σας σας παρακολουθω και εχω να πω με σιγουρια μια μονον λεξη
    ΠΙΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και μονο πιστα!!!
    Ζησε το σημερα πριν γινει χθες

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kinhsh
    Εγγραφή
    20/04/2004
    Μηνύματα
    311
    Περαστικα στον Τιγκα αν καταλαβα καλα για ατυχημα που αναφερθηκε. Που ομως εγινε απο εξωγενη παραγοντα,αυτοκινητο. Ετσι λοιπον απο βιντεο στο youtube που εχω δει να οδηγουν στον Μπραλο θεωρω οτι η διαδρομη αυτη αν δεν βρει κανεις χαλικια ,τρυπες στο οδοστρωμα και κινηθει πειθαρχημενα με τα αυτοκινητα πρεπει να δινει αρκετη προβλεψιμοτητα στο οριο της προσφυσης με πολιτικα λαστιχα .Ετσι για να απαντησω στον alex600 για το ποσο παιρνονται αυτες οι στροφες θα πρεπει να παει στο οριο της προσφυσης,εκει που το λαστιχο κυριως το πισω αρχιζει και χανει λιγο προσφυση. Αυτο για να γινει με ασφαλεια χρειαζεται να εχει περασει τις στροφες 20 φορες αν θεωρει τον εαυτο του μεσαιο οδηγο. Οταν πιασει αυτο το οριο μετα μπορει να βγαλει και σωμα βαζοντας τη μηχανη στο μπουτι και πατωντας σημαντικο μερος του βαρους στους μαρσπιεδες για να λειτουργουν τα ποδια σαν εξτρα αναρτηση αν κανει πως γλιστραει λιγο περισσοτερο απο οτι υπολογιζε. Και φυσικα μεταφορα του βαρους του σωματος προς το εσωτερικο της στροφης αλλα συχρονως ισορροπια της μηχανης με τη μεση οχι με το τιμονι. Θελει ομως και συντηρητικοτητα γιατι τα λαθη με μπαριερες απεναντι δεν συγχωρουνται οποτε ο καθενας αναλογα πως νοιωθει αποφασιζει τι θα δοκιμασει. Συνχρονως πρεπει και το μοντελο μηχανης να δινει αυτη την πληροφορια να μην εχει πολυ μαλακες αναρτησεις και αν κανει πως γλιστραει αργησει να το καταλαβει και ειναι μετα αργα.

  11. #26
    Θα προτείνω στον alex600 αφού ψάξει αρκετά το παρών υποφόρουμ να μην υποτιμήσει το πόσες φορές έχει αναφερθεί να έχεις απόθεμα σε μοίρες κλίσης στο δημόσιο δρόμο. Οι απορίες σου σε υπαρκτά θρεντάκια μπορεί να σου δώσουν περισσότερες απαντήσεις.

    Για παράδειγμα ούτε στα MotoGP δεν χάνουν το πίσω σε κάθε στροφή...

    Από την άλλη μια καλή εξάσκηση για να καταλαβαίνεις ότι χάνεις το πίσω έγκαιρα είναι παντιλίκια σε χώμα κλπ με λίγα -και να συνηθίσεις να ΜΗΝ κλείνεις το γκάζι αλλά να το κρατάς σταθερό ή να το ανοίγεις λίγο κάθε φορά που γλιστράει λίγο. Άμα χάσεις αρκετά το πίσω και κλείσεις το γκάζι με ζεστά λάστιχα σε δρόμο με καλή πρόσφυση η τούμπα είναι σχεδόν σίγουρη.

    Το πρόβλημα που συνεχίζει να με ενοχλεί είναι κάτι τετράγωνα λαμαρινένια πράγματα που κινούνται όπως τους κ######ι στο δρόμο, όχι οι μπάρες. Εδώ και χρόνια προηγείται η λογική της κα#λας στο κεφάλι μου και έτσι είναι και πιο ήσυχο.

    Για να ξαναπώ κάμποσα από το κήρυγμα -το ρίχνω σε μένα συχνά να το θυμάμαι:

    Δε τρέχω σε άγνωστους δρόμους, ποτέ.
    Όταν λυσσάω και βλέπω στο χιλιόμετρο μπροστά κουτί, κόβω πρώτα και μετά υποθέτω ότι θα με δεί -μη φας, σιγά μη με δει.

    Δεν νιώθει υποχρεωμένος να σε δει, ούτε έχει συνηθίσει να τον προσπερνάς με 250, άρα δεν υπάρχεις καν. Άρα κόψε μη σε κόψει -όπως το έχει ξανακάνει.

    Πάντα μαθαίνεις περισσότερα όταν είσαι συγκεντρωμένος στο τι κάνεις παρά στο πόσο σε κ##λώνει αυτό που κάνεις -ισχύει και στο σεξ.

    Ξέρω ότι θα μου τη κάτσει κάτι κινούμενο (ή άλλος κίνδυνος, χώμα, βίδες, καινούρια λακούβα κλπ) στο δρόμο, έχει ξανασυμβεί, και παίρνω τα μέτρα μου γιατί ούτε γουστάρω τους λεμέδες με τα λευκά μπλουζάκια που θέλουν ένα σκασμό ευρά σε φακελάκια, ούτε να με κλαίνε οι λίγοι που με αγαπάνε.

    Δεν είμαι γρήγορος, οι γρήγοροι δε μ#λακίζονται στους δρόμους, το κάνουν σωστά σε πίστες.

    Άν όλες μου οι αισθήσεις είναι στο 100% συγκεντρωμένες στη ταχύτητα, αυτό δεν αφήνει το αναγκαίο περιθώριο μ#λακίας του κάθε Έλληνα αυτοκινητιστή να υπάρχει στο μυαλό μου ώστε να μη βρεθώ κομμάτια πουθενά. Και μετά θα λένε ότι φταίει η που#άνα η μηχανή, ο δρόμος, ο αναβάτης και άλλες παρόμοιες μαλα#ίες.

    Κλπ.

    Με συγχωρείτε για τα γαλλικά...

    Περαστικά, tiga.

  12. #27
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
    ...

    Για παράδειγμα ούτε στα MotoGP δεν χάνουν το πίσω σε κάθε στροφή...

    ....

    Να σου δώσω το δικό μου μοτοσακό..... κι αν ξεχαστείς (απειροελάχιστα) και καρυδώσεις το γκάζι έλα να μου πεις αν γλυστράει το πισω στην στροφή..... (και οι οδηγοί MotoGP είναι από άλλο πλανήτη λέμε)
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #28
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Να σου δώσω το δικό μου μοτοσακό..... κι αν ξεχαστείς (απειροελάχιστα) και καρυδώσεις το γκάζι έλα να μου πεις αν γλυστράει το πισω στην στροφή..... (και οι οδηγοί MotoGP είναι από άλλο πλανήτη λέμε)
    Εγώ κατάλαβα ότι μιλούσε για χάσιμο λόγο υπερβολικής κλίσης

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
    να μην υποτιμήσει το πόσες φορές έχει αναφερθεί να έχεις απόθεμα σε μοίρες κλίσης στο δημόσιο δρόμο. Οι απορίες σου σε υπαρκτά θρεντάκια μπορεί να σου δώσουν περισσότερες απαντήσεις.

    Για παράδειγμα ούτε στα MotoGP δεν χάνουν το πίσω σε κάθε στροφή...
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kinhsh
    Εγγραφή
    20/04/2004
    Μηνύματα
    311
    Aυτο zireus με τα αυτοκινητα απο οτι καταλαβα πιστευεις οτι πρεπει να μενουμε πισω τους και να προσπερναμε με ασφαλεια μετα ,οχι να τα περναμε με μια. Αυτο ειναι το πιο ασφαλες αλλα με αυτο τον τροπο δεν μπορουμε να παμε πανω απο 140-150 στο δρομο. Και νομιζω οτι στην πραξη δυσκολο να το εφαρμοσει κανεις.

  15. #30
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    η ερώτηση είναι τελικά να αρχίσω τώρα φυσιοθεραπεία που ακόμα δεν έχει κολλήσει τίποτα ή θα κατέβει καμιά κλείδα σε απεργία
    η απαντηση ειναι προσπαθω να βρω χρονο να ρθω απο κει για καφε και να σε δω και δεν τα εχω καταφερει με το προγραμμα που τραβαω !!

    α και που σε σταυρο....φυσιΚοθεραπεια

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF