Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 32

Θέμα: Στριβοντας...

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/03/2008
    Μηνύματα
    3

    Στριβοντας...

    ρε παιδια να ρωτησω και εγω κατι?
    εγω δεν ειμαι καθολου σιγουρος οτι στριβω εντελως σωστα γενικα...



    Αν και νιοθω πολυ σιγουρη την μηχανη...(νομιζω αυτο παιζει ρολο στην τελικη)
    το σχολιο ενος φιλου μου ειναι οτι πλαγιαζω παρα πολυ...(ο τονος του μαρτυρουσε κατι αρνητικο, μαλλον οτι ειμαι υπερβολικος) η αληθεια ειναι οτι αρκετες φορες αναγκαζομαι να σηκωσω λιγο την μηχανη κατα την διαρκεια στροφων... το ξερω πως αυτο μπορω να το αποφυγω εαν ανοιξω και αλλο το γκαζι αλλα πιστευω τοτε θα ειμαι υπερβολικος....


    Αν μπορει καποιος ας πει αναλυτικα (θεση σωματος, μεταφορα βαρουσ και που, αν τελικα εχει νοημα να ακουμπας γονατο ποσο και γιατι κτλ) τον σωστο ss τροπο να στριβεις...

    Επισεις με ποσα στριβεται μπραλο (την αληθεια... πχ απο 5 εως 15χλμ/h) και με τι μηχανη, δεν εχει νοημα να πει καποιος παραπανω γιατι θα στριβουμε ολοι με 300, απλα να δω που περιπου ειναι ο μεσος οροσ- το λογικο- και ποσο απεχω.
    δεν φοβαμαι που ξερω οτι θα πεσω,
    φοβαμαι που δεν ξερω το ποτε...
    ετσι δεν το απολαμβανω οσο θα επρεπε....
    ή μηπωσ αυτη ειναι η απολαυση...

  2. #2
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814

    Re: Στριβοντας...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex600
    ρε παιδια να ρωτησω και εγω κατι?
    εγω δεν ειμαι καθολου σιγουρος οτι στριβω εντελως σωστα γενικα...



    Αν και νιοθω πολυ σιγουρη την μηχανη...(νομιζω αυτο παιζει ρολο στην τελικη)
    το σχολιο ενος φιλου μου ειναι οτι πλαγιαζω παρα πολυ...(ο τονος του μαρτυρουσε κατι αρνητικο, μαλλον οτι ειμαι υπερβολικος) η αληθεια ειναι οτι αρκετες φορες αναγκαζομαι να σηκωσω λιγο την μηχανη κατα την διαρκεια στροφων... το ξερω πως αυτο μπορω να το αποφυγω εαν ανοιξω και αλλο το γκαζι αλλα πιστευω τοτε θα ειμαι υπερβολικος....


    Αν μπορει καποιος ας πει αναλυτικα (θεση σωματος, μεταφορα βαρουσ και που, αν τελικα εχει νοημα να ακουμπας γονατο ποσο και γιατι κτλ) τον σωστο ss τροπο να στριβεις...

    Επισεις με ποσα στριβεται μπραλο (την αληθεια... πχ απο 5 εως 15χλμ/h) και με τι μηχανη, δεν εχει νοημα να πει καποιος παραπανω γιατι θα στριβουμε ολοι με 300, απλα να δω που περιπου ειναι ο μεσος οροσ- το λογικο- και ποσο απεχω.
    Φίλε σοβαρέψου, εδώ ρωτάς πώς στρίβουν και θες να σου πούμε και με πόσα στρίβουμε στο Μπράλο να το παλέψεις και εσύ

    Εάν θες να το παίξεις γρήγορος μπες σε καμιά πίστα που δεν έχει μπαριέρες και αυτοκίνητα να σου δείξει κανένας πώς στρίβουν με τα λίγα έχοντας ροή + γραμμές και άσε το πόσο στρίβει ο καθένας μας στο Μπράλο.




  3. #3
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363

    Re: Στριβοντας...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex600
    Αν μπορει καποιος ας πει αναλυτικα (θεση σωματος, μεταφορα βαρουσ και που, αν τελικα εχει νοημα να ακουμπας γονατο ποσο και γιατι κτλ) τον σωστο ss τροπο να στριβεις...
    Υπάρχουν πολλά θέματα για στάση σώματος εδώ. Αλλά το ποιο ολοκληρωμένο, με φωτογραφίες, είναι Αυτό που αναδημοσιεύτηκε στο bikenet.
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/03/2008
    Μηνύματα
    3
    φιλε SCBR1000RR το να ζητας παντα λιγη παραπανω γνωση δεν νομιζω οτι ειναι κακο...
    το να εχεις αυτοκριτικη (σε ολους τους τομεις...) μονο να σε κανει καλυτερο εχει ως αποτελεσμα...
    εαν το επαιζα γρηγορος δεν θα ρωταγα... δεν μπορουμε ολοι να παμε ολη την ωρα στην πιστα...
    εαν για καποιο λογο(...) δεν θες να πεισ για τον μπραλο, απλα μην το κανεις...


    Α! και βρες εναν τροπο να εκτονωθεις .....



    φιλε lamoun τελειο το αρθρο..... ευχαριστω πολυ...
    δεν φοβαμαι που ξερω οτι θα πεσω,
    φοβαμαι που δεν ξερω το ποτε...
    ετσι δεν το απολαμβανω οσο θα επρεπε....
    ή μηπωσ αυτη ειναι η απολαυση...

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex600
    Α! και βρες εναν τροπο να εκτονωθεις .....
    εχεις σκεφτει φιλε μου πως εκει που εισαι, ισως αλλοι να ηταν πριν απο πολυ ή αρκετο καιρό;

    και στην ερωτηση σου απλα να σου δινουν το αποσταγμα της δικιας τους εμπειριας;



    θελουμε δεν θελουμε ολοι ξεκιναμε με καποιον τροπο... οσο λαθεμενος και αναποδος κι αν ειναι αν βαδισεις σωστα και ζησεις εμπειριες και σταθεις και τυχερος (πολλες φορες) θα καταλαβεις πως η πιστα ειναι μονοδρομος!

    μιλαμε παντα για την βελτιωση και προπονηση της τεχνικης της οδηγησης και του στριβειν!

    οποτε εχε εμπιστοσυνη στους παλαιοτερους και μπες πιστα... εστω και σπανια

    οσο για τα ερωτηματα σου, ψαξε και διαωασε θρεντακια στα τιπς και τρικς και στα τρακντεϊς εχουν γραφει πολυ καλα πραγματα!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950
    Βρε παιδια πεσατε να τον φατε τον αν8ρωπο...για την ταχυτητα ρωτησε για να συγκρινει αν παει σωστα με το μεσο ορο των υπολοιπων αναβατων..(αν καταλαβα καλα..) οχι για να το παιξει Ροσσι...

    :smilea:
    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  7. #7
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
    Βρε παιδια πεσατε να τον φατε τον αν8ρωπο...για την ταχυτητα ρωτησε για να συγκρινει αν παει σωστα με το μεσο ορο των υπολοιπων αναβατων..(αν καταλαβα καλα..) οχι για να το παιξει Ροσσι...

    :smilea:
    Εσύ έχεις καμιά ιδέα κατά που πέφτει ο Μπράλος και πόσοι έχουν συναντήσει τον δημιουργό τους εκεί;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #8
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Είναι κοντά για μεταφορά στις γενικές.....

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Εσύ έχεις καμιά ιδέα κατά που πέφτει ο Μπράλος και πόσοι έχουν συναντήσει τον δημιουργό τους εκεί;
    Οχι..αλλα τι σχεση εχει αυτο???

    Ισα ισα που ρωτησε πληροφοριες για το ΠΩΣ να στριβει πιο σωστα και με ΤΙ ταχυτητα ...

    Τεσπα..στην τελικη ας πει ο ιδιος ακριβως τι εννοει...:o

    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Εσύ έχεις καμιά ιδέα κατά που πέφτει ο Μπράλος και πόσοι έχουν συναντήσει τον δημιουργό τους εκεί;
    Ειναι μετα τις Θερμοπυλες δεξια οπως ανηφοριζεις την Αθηνων-Λαμιας... Για το ποσοι δεν ξερω δεν κραταω στατιστικα παντως δεν ειναι τοσοι πολλοι οσο φανταζεσαι...

  11. #11
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
    Ειναι μετα τις Θερμοπυλες δεξια οπως ανηφοριζεις την Αθηνων-Λαμιας... ....

    όταν φτάσεις στην θάλασσα γύρισε πίσω προς το βουνό και δες την ανηφόρα για Μπράλο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #12
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
    Οχι..αλλα τι σχεση εχει αυτο???

    Ισα ισα που ρωτησε πληροφοριες για το ΠΩΣ να στριβει πιο σωστα και με ΤΙ ταχυτητα ...

    Τεσπα..στην τελικη ας πει ο ιδιος ακριβως τι εννοει...:o

    Α μάλιστα....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Α μάλιστα....
    Τι γκρίνια αυτό το παιδί... Μια χαρά πίστα είναι ο μπράλος..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	goodluck.jpeg 
Προβολές:	1483 
Μέγεθος:	6,0 KB 
ID:	125263
    safety doesn't happen by accident

  14. #14
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    http://www.moto.gr/forums/showthread...EF%F0%E9%EA%EF


    διαβασε το ποστακι μερικοι εχουν γραψει πολυ ωραια πραγματα εκει μεσα

    οσο για μπραλους και τα ρεστα ασχολιαστο
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  15. #15
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
    Βρε παιδια πεσατε να τον φατε τον αν8ρωπο...για την ταχυτητα ρωτησε για να συγκρινει αν παει σωστα με το μεσο ορο των υπολοιπων αναβατων..(αν καταλαβα καλα..) οχι για να το παιξει Ροσσι...

    :smilea:
    δεν πέσαμε να τον φάμε απο τα λόγια του φαίνεται ότι είναι νεός και άπειρος οδηγός, θα ήταν σωστό λοιπόν να γυρίσει κάποιος απο εμάς που έχει πάει και που οι ταχύτητες εκεί μπορεί σε πολλούς να φαίνονται εξωπραγματικές να του πεί με πόσα μπορεί να πάει

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF