Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Ktm exc 200-250f

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/03/2008
    Μηνύματα
    21

    Ktm exc 200-250f

    Eimai neos anavaths kai to erwthma pou 8etw einai to e3hs: Ktm exc 200 h exc 250 f??? 8a kinh8w gia agora metaxeirismenhs tou 2005 kai meta...

  2. #2
    αν ειχα την οικονομική δυνατότητα να παρω ενα απο τα δυο θα έπαιρνα το 250f(το f ειναι κατα 60-70 % ποιο ακριβο).ειναι και τα δυο πολυ καλα αλλα το f ειναι ποιο σύγχρονο ,βολικό ,αξιοποιήσιμο ..και πιστευω για ερασιτέχνη καλύτερο !
    καλό ξεμπερδεμα
    Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.


    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ


  3. #3

    Re: Ktm exc 200-250f

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ggeo
    Eimai neos anavaths kai to erwthma pou 8etw einai to e3hs: Ktm exc 200 h exc 250 f??? 8a kinh8w gia agora metaxeirismenhs tou 2005 kai meta...

    Μάλλον εννοείς 200άρι από 05 και 250f από 07 και μετά.

    Γιατί μεταξύ αυτών υπάρχει σύγκριση.

    200άρια αν βρείς θα τα βρείς από 4500 και άνω.

    250άρια δεν παίζει να βρεις και άν βρεις θα τα βρεις από 6000 και άνω.

    Το 250άρι γιά να ζωηρέψει θέλει και ακράπα,υπολόγιζε άλλα 450 ευρώ.

    Καλή τύχη και καλή αρχή.

    ΥΓ.Βρίσκεσαι ανάμεσα σε σωστές επιλογές.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/03/2008
    Μηνύματα
    21

    re:

    Swsta ayta ennow pio proteineis anamesa se ayta ta dyo ???

  5. #5

    Re: re:

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ggeo
    Swsta ayta ennow pio proteineis anamesa se ayta ta dyo ???

    Εχω το 200άρι του 06 και ο φίλος που πάμε μαζί έχει το 250 του 07 με ακράπα.


    Θέμα γούστου είναι...εγώ γουστάρω το 200άρι.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/03/2008
    Μηνύματα
    21

    re:

    ok eyxaristw gia tis symvoules kai an ma8eis gai kanena kalo mhxanaki steile mou an boreis !!!!
    Anipomonw na arxisw Enduro kanonika....Ti sou kanei to xwma????!!!!

  7. #7

    Re: re:

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ggeo
    Ti sou kanei to xwma????!!!!
    asta na pane file... narkwtiko!


    μια συμβουλη να σε δωκω... καβαλησε αυτα που σκεφτεσαι να παρεις... και οχι στην ασφαλτο αλλα σε κανενα πιστακι! για να καταλαβεις την ιδιαιτεροτητα του καθενος και πως σου καθεται...

    οι μοτο του βουνου περισσοτερο απο αυτες της ασφαλτου εχουν περισσοτερες ομοπιοτητες και διαφορες μια την εκαστωτε ψυχοσυνθεση ενος ατομου... οποτε πρεπει να ψαξεις να βρεις ποια σου ταιριαζει περισσοτερο, και αυτη ειναι μια καθαρα προσωπικη αναζητηση...

    αν βρεθεις παρων σε καμμια προπονησοσυναντηση δε νομιζω να σου αρνηθει κανεις να κανεις μια δοκιμη!

  8. #8
    για τσεκαρε κι αυτο

    http://www.ktmhellasclub.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=863

    αν και ειναι τσιμπημενη η τιμη...

  9. #9
    Δεν χανεις τιποτα να ριξεις και μια ματια για 400...

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/03/2008
    Μηνύματα
    21

    re:

    kai apo sintirisi re paidia ti paizei??? 8a me gdarei to 4t???

  11. #11
    Νέο Μέλος (άλλα ωραίο) Το avatar του/της Papas0uzas
    Εγγραφή
    04/03/2008
    Μηνύματα
    87
    Δεν ξέρω και δεν θέλω να χρειαστεί να μάθω ποτέ μου για την συντήρηση στα Ευρωπα'ι'κά 4Τ, αλλά εγώ ένα CRF250X που έχω εδώ και ένα χρόνο με καμιά 200αριά ώρες λειτουργίας του έχω αλλάξει μόνο λάδια κάθε 15ώρες(σπάνια βγαίνουν εντελώς μαύρα...)
    Α!Και έλεγχο στις βαλβίδες κάθε 60 ώρες περίπου!(Μέχρι τώρα είναι πάντα εντάξει...)
    Άρα ο όρος συντήρηση δεν υπάρχει...
    Τώρα σε μεταχειρισμένο που ο άλλος μπορεί να το είχε παρατημένο και δη ευρωπα'ι'κό...δεν ξέρω...
    Πάντως αν είναι προσεγμένο και συνεχίσεις κι εσύ να το προσέχεις δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα!
    Όλους τους ξέμπαρκους τους τρώει το σαράκι,
    μα όσοι ταξίδεψαν ζηλεύουν την Ιθάκη...

    http://www.imageshack.gr/images/mzrz...mwztdnmelh.gif

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.344
    QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Papas0uzas
    [B]Δεν ξέρω και δεν θέλω να χρειαστεί να μάθω ποτέ μου για την συντήρηση στα Ευρωπα'ι'κά 4Τ, αλλά εγώ ένα CRF250X που έχω εδώ και ένα χρόνο με καμιά 200αριά ώρες λειτουργίας του έχω αλλάξει μόνο λάδια κάθε 15ώρες(σπάνια βγαίνουν εντελώς μαύρα...)
    Α!Και έλεγχο στις βαλβίδες κάθε 60 ώρες περίπου!(Μέχρι τώρα είναι πάντα εντάξει...)
    Άρα ο όρος συντήρηση δεν υπάρχει...


    Συγνώμη αλλά λάδια κάθε 15 ώρες και βαλβίδες κάθε 60 ώρες είναι συντήρηση και μάλιστα συχνή.

    Βάλε και φίλτρο λαδιού + λαδάκι συνθετικό.

    Αν θέλει ρύθμισμα βαλβίδες είναι αρκετή δουλειά αν το μοτέρ έχει καπελότα (όλα τα σύγχρονα 250ρια) αφού πρέπει να βγει ο εκκεντροφόρος - οι.

    Στα δίχρονα λάδια στο κιβώτιο κάθε 10 βόλτες (υπερβολικά συχνά) και μία φορά το χρόνο πιστόνι ελατήρια. Άντε και να μπουζί.

  13. #13
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Papas0uzas
    ......................αλλάξει μόνο λάδια κάθε 15ώρες(σπάνια βγαίνουν εντελώς μαύρα...)
    Α!Και έλεγχο στις βαλβίδες κάθε 60 ώρες περίπου!(Μέχρι τώρα είναι πάντα εντάξει...)

    Ρε Δημοσθένη έτσι όπως τα λές τα ευρωπαικά δεν θέλουν τίποτα σε σχέση με τα γιαπωνέζικα.
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  14. #14
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079

    Re: Ktm exc 200-250f

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ggeo
    Eimai neos anavaths kai to erwthma pou 8etw einai to e3hs: Ktm exc 200 h exc 250 f??? 8a kinh8w gia agora metaxeirismenhs tou 2005 kai meta...

    Και τα 2 είναι καταπληκτικά μηχανάκια . Κάνε μια βόλτα και τα 2 για να δεις τι σου ταιριάζει
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF