Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Κλοπή VFR 800 /99 Χρώμα Μαυρο

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2003
    Μηνύματα
    0

    Κλοπή VFR 800 /99 Χρώμα Μαυρο

    Συνάδελφοι Μοτοσυκλετιστές Καλημέρα...

    Σήμερα το πρωί μου κλέψανε το Μηχανάκι μέσα από τη Πυλωτή
    στο Νέο Ηράκλειο...

    Αν ακούσετε τίποτα παρακαλώ να με ειδοποιήσετε....

    Κακό καρκίνο να έχουν οι αλήτες....

    ούτε 2 μήνες δε το είχα ....ευτυχώς πρόλαβα να πάω μια βόλτα στη Μάνη και μία στην Επίδαυρο.....με το φίλο μου το Νικόλα...(απίστευτος πιλότος ο Νικόλας...52 χρονών )...

    Να είστε καλά και καλά χιλιόμετρα....!!!

    Αριθμός Κυκλοφορίας ΙΒΒ 527

    Το μηχανάκι ήταν τελείως νορμάλ...

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    φιλε βαλε αριθμο πινακιδας και αν εχεις κανει τιποτα μετατροπες ή εχεις τιποτα σημαδια

    θα εχω το νου μου!


  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    Οχι ρε γαμωτ




    Μακαρι να εισαι τυχερος να την βρεις ρε φιλε.



    Γραψε κανα αριθμο πινακιδας, η εχει κατι ξεχωριστο?

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2003
    Μηνύματα
    0
    idi σε ευχαριστώ ...ΙΒΒ 527 το μηχανάκι ήταν εντελώς νορμάλ...

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2003
    Μηνύματα
    0
    idi σε ευχαριστώ ...ΙΒΒ 527 το μηχανάκι ήταν εντελώς νορμάλ...

  6. #6
    ειμαι αλλου Το avatar του/της dimitris74
    Εγγραφή
    10/08/2004
    Μηνύματα
    104
    οχι ρε πουστη μου τελικα αυτη η σπειρα στο νεο ηρακλειο εχει ξεσαλωσει
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert

    Με ελάχιστη προσοχή, είναι κινητήρες που δεν χρειάζονται να έχουν κάποιο σοβαρό service πριν τα 200.000 χλμ. σε αντίθεση, με τους τετραμπ@ύρδελους Ιαπωνικούς που στα 40000 σου ζητάνε τα "οικονομικά" και εύκολα προσητά, σε όλους τους πληθωρικούς αγοραστές τους ανταλλακτικά...

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2003
    Μηνύματα
    0
    Ναι ρε γαμώτο...οι μπάτσοι μου είπανε ότι έχουν κλέψει 5 μηχανές μέσα σε 1 μήνα στο Νέο Ηράκλειο...!!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pappous
    Ναι ρε γαμώτο...οι μπάτσοι μου είπανε ότι έχουν κλέψει 5 μηχανές μέσα σε 1 μήνα στο Νέο Ηράκλειο...!!!


    Τελικα οι μπατσοι ειναι μονο για να το (παιζουν), και το πιο

    σπαστικο ειναι με το ¨"τουπε" που μιλανε και λενε πως εγινε

    αυτο.Σε μια περιπτωση λενε ναι,ξερουμε ενα ασπρο Βανακι,

    -περιοχη Κυψελης,φορτωνει μηχανες 7με10 το βραδυ.

    Και γιατι ρε αρχ...... δεν κανετε μπλοκο δυο- τρια απογευματα

    να τους πιασετε???

  9. #9
    Oχι ρε γαμωτ...οταν τους βρουνε μας βλεπω να μαζευομαστε ολοι εξω απο το τμημα μηπως και τους καταφερουμε καμμια ψιλη.

    Ακομη καλυτερα να τους πετυχουμε την ωρα "εργασιας" και να τους σαπισουμε στο ξυλο πριν ερθει η αστυνομια.
    Αναρωτιεμαι ομως γιατι κλεβουν τα "μη εμπορικα" μηχανακια εφοσον δεν υπαρχει ζητηση ανταλλακτικων, εκτος και εαν υπαρχει "παραγγελια" απο καταστημα ανταλλακτικων.....

    Εψαξα προσφατα με φιλους μεταχειρισμενα ανταλλακτικα για R6, R1, CBR, Fazer και δεν υπηρχε ουτε βιδα....

    Ειχες προλαβει να βαλεις συναγερμο, λουκετα κλπ ? Τα εκοψαν η τα πηραν ολα μαζι?

  10. #10
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    ρε τι γίνεται με το Ηράκλειο???

    καλά που θα πάει αυτή η ιστορία???

    δηλ πρέπει να βάλουμε δυναμίτες πάνω στα μηχανάκια για να μην τα κλέβουν?

    με συγωρείς αλλά, μπορείς φίλε να μας δώσεις πιο συγκεκριμένες πληροφορίες σχετικά με την περιοχή σου ...σε ποιό σημείο του Ηράκλειου χτυπάνε???
    και η ζωή συνεχίζεται...

  11. #11
    Πες και τι χρωμα ηταν το μηχανακι σου papoy οντως δεν εισαι ο πρωτος ευχομαι να το βρεις πριν φυγει για αλλου, γαμωτο...παλιοπουστες

  12. #12
    Μου φαίνεται ότι πρέπει να πάρουμε τον νόμο στα χέρια μας ( αν αυτό είναι δυνατό)….

  13. #13

    Ax, ως πότε ρε παιδιά ?

    ...Ούτε Χριστούγεννα καταλαβαίνουν ούτε τίποτα. Ειλικρινά φίλε pappou καταλαβαίνω τον πόνο σου. Είχα την 1 από τις 5 μηχανές που βούτηξαν από το Ηράκλειο τον περασμένο μήνα. Από την πυλωτή ...
    Ελπίζω να γίνει κάνα θαύμα και να τους πιάσουν οι αστυνόμοι μπας και βρούμε τα μηχανάκια μας...

    ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΛΥΤΡΑ!!!!
    Είναι ένας ισοβήτης ο Λαμπρόπουλος το όνομα ο οποίος μάλλον έχει conne μέ τους μπάτσους (με το αζημίωτο φαντάζομαι) και έχει την δήλωση κλοπής όπως την έχεις κάνει στο τμήμα με όλα σου τα στοιχεία. Θα σε πάρει και θα σου ζητήσει να καταθέσεις λεφτά σε τραπεζική επιταγή.
    Αν αποτύχει αυτό θα βάλει έναν άλλο μπάρμπα με μάγκικη φωνή που θα σου πει να δώσετε ραντεβού να πάρεις την μηχανή. Αυτός είναι ζώρικος γιατί μιλάει γρήγορα και δεν σε αφήνει να σκεφτείς. Πρόσεχε μην την πατήσεις. Αν σου πει ότι μόλις πάρεις την μηχανή να βάλεις το αυτοκόλλητο με το '9', τότε να ξέρεις ότι είναι απατεώνας. Εχει και callsign ο αλήτης...

    Εγώ θα έχω τον νου μου μπας και ακούσω τίποτα για μαύρο VFR 800 γιατί από πινακίδα δεν νομίζω πως παίζει τίποτα.
    Ερχεται η ώρα η καλή

  14. #14
    ειμαι αλλου Το avatar του/της dimitris74
    Εγγραφή
    10/08/2004
    Μηνύματα
    104

    Re: Ax, ως πότε ρε παιδιά ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zouR1
    ...Ούτε Χριστούγεννα καταλαβαίνουν ούτε τίποτα. Ειλικρινά φίλε pappou καταλαβαίνω τον πόνο σου. Είχα την 1 από τις 5 μηχανές που βούτηξαν από το Ηράκλειο τον περασμένο μήνα. Από την πυλωτή ...
    Ελπίζω να γίνει κάνα θαύμα και να τους πιάσουν οι αστυνόμοι μπας και βρούμε τα μηχανάκια μας...

    ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΛΥΤΡΑ!!!!
    Είναι ένας ισοβήτης ο Λαμπρόπουλος το όνομα ο οποίος μάλλον έχει conne μέ τους μπάτσους (με το αζημίωτο φαντάζομαι) και έχει την δήλωση κλοπής όπως την έχεις κάνει στο τμήμα με όλα σου τα στοιχεία. Θα σε πάρει και θα σου ζητήσει να καταθέσεις λεφτά σε τραπεζική επιταγή.
    Αν αποτύχει αυτό θα βάλει έναν άλλο μπάρμπα με μάγκικη φωνή που θα σου πει να δώσετε ραντεβού να πάρεις την μηχανή. Αυτός είναι ζώρικος γιατί μιλάει γρήγορα και δεν σε αφήνει να σκεφτείς. Πρόσεχε μην την πατήσεις. Αν σου πει ότι μόλις πάρεις την μηχανή να βάλεις το αυτοκόλλητο με το '9', τότε να ξέρεις ότι είναι απατεώνας. Εχει και callsign ο αλήτης...

    Εγώ θα έχω τον νου μου μπας και ακούσω τίποτα για μαύρο VFR 800 γιατί από πινακίδα δεν νομίζω πως παίζει τίποτα.

    φιλε ζουρ, γιατι δεν κανεις μια επισκεψη στην γαδα στο τμημα εκβιαστων να τους καταγγειλεις? γιατι απο οτι καταλαβα και το τμημα ηρακλειου μαλλον λαδοποντικες ειναι και εκει
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert

    Με ελάχιστη προσοχή, είναι κινητήρες που δεν χρειάζονται να έχουν κάποιο σοβαρό service πριν τα 200.000 χλμ. σε αντίθεση, με τους τετραμπ@ύρδελους Ιαπωνικούς που στα 40000 σου ζητάνε τα "οικονομικά" και εύκολα προσητά, σε όλους τους πληθωρικούς αγοραστές τους ανταλλακτικά...

  15. #15
    Εχω πάει Δημήτρη, το να είναι λαδωμένοι οι του Ηρακλείου αυτό δεν το ξέρω, ο διοικητής τους μου φάνηκε εντάξει άνθρωπος. Από το ΑΤ Ηράκλειου μου είπαν ότι το θέμα έχει πάει και στο εκβιαστών αλλά ξέρω ότι οι συγκεκριμένοι δρουν από καιρό.
    Είχαν φάει λεφτά από ένα φίλο μου το 2003 που του είχαν κλέψει ένα CBR600 από Αμπελόκηπους. Θυμάμαι αυτό που μου έλεγε για το αυτοκόλλητο με το '9'...
    Εξάλου και να τους πιάσουν, δεν ξέρω, ο Λαμπρόπουλος είναι ισοβίτης. Από τον Κορυδαλλό παίρνει τηλέφωνο. Τι άλλο να του κάνουν. Το ερώτημα είναι πως βρίσκονται οι δηλώσεις κλοπής στα χέρια τους. Αυτό είναι κάτι που όσο βλάκες και να είναι οι μπάτσοι μας, αν ήθελαν θα το είχαν μάθει.
    Με τους μπάτσους δεν τα έχω επειδή δεν έπιασαν αυτούς που μου κλέψαν τη μηχανή. Τα έχω επειδή δεν έχουν πιάσει ακόμα τους άλλους βρωμόμπατσους που μοιράζουν τα στοιχεία στον κάθε μαλάκα ισοβίτη και τον αφήνουν να παίζει με τον πόνο του κοσμάκη... Για αυτό τον λόγο για μένα είναι όλοι παντελώς ανήκανοι, άλθλιοι και άχρηστοι !!
    Ερχεται η ώρα η καλή

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. vfr 800 ή triumph st
    από xtapodias στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2005, 16:45
  2. Ανακοίνωση για Honda XLV 1000, VFR 800, CBR 1100XX, GL 1800 και STX 1300
    από McGyver στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2005, 14:01
  3. vfr 800 vs cbrxx 1100
    από gispy στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 131
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2005, 11:16
  4. Kurioi eimai katoxos VFR 800 VTEC...TELOS!
    από asmar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 09:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF