Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Absolute.. xeftila!!..

  1. #1
    ..ο Μάγος.. Το avatar του/της wizard
    Εγγραφή
    06/06/2003
    Μηνύματα
    70

    Thumbs down Absolute.. xeftila!!..

    Η απόλυτη ξεφτίλα: ..ΚΑΙ δεν ήρθα, ΚΑΙ έμεινα..

    Ο λόγος για το trail ride της Πάρνηθας.. εγώ θα ήμουν ο "τρίτος άνθρωπος" στο dynamic-duo senninha-kosdros αλλά το μαξιλάρι μου είχε ΑΛΛΗ γνώμη.

    Αφού ξύπνησα κατά τις 10 και ενώ οι άλλοι τώρα θα είχαν ήδη πάρει εκκίνηση πριν μισή ώρα, κυττάω ψηλά και λέω "σιγά μη βρέξει! Δρόμοοοο.."..

    Μετά από 3 ωρίτσες κρυφτούλι με τη βρόχα (κύτταζα που πήγαιναν τα σύννεφα και πήγαινα ανάποδα.. τι να λέμε.. ) κάπου στα βουνά της Βοιωτίας (Μονή Σα(γ)ματά! καλός ’γιος - μάλλον ο προστάτης των ελεύθερων εξατμίσεων..) αποφασίζω να ορμήσω σε μια ΑΠΟΛΥΤΗ φλαταδούρα που πήγαινε παράλληλα με ένα αρδευτικό κανάλι, και πάω με ΟΛΑ! Ο δρόμος είναι ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ για οδήγηση σε ανοιχτά κομμάτια, ιδανικές συνθήκες και λίγες εκπλήξεις, γιαμπ που σε στέλνουν εκ του ασφαλούς σε αλματάκια ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΨΗΛΑ, χωρίς να κινδυνεύεις (εεμμ, με το ΧΤΖ είμαι, να εξηγούμαστε..).

    Με αυτά και μ'αυτά φτάνω χωρίς να το καταλάβω στον Αγ. Μηνά (απέναντι από την Εύβοια - Βόρεια..) και εκεί αρχίζει το show-er.. Το μηχανάκι δεν πάει πάνω από 2.500 στροφές, κάθομαι σε ένα υπόστεγο να στεγνώσουμε παρέα.. Η βροχή δυναμώνει και είμαι ήδη μια ώρα όρθιος στο κρύο.. Ντου! λέω, και ξεκινάω. Βρέχει, αλλά περιέργως οι διακοπές σταμάτησαν και φτάνω έξω από την Κηφισιά όπου μεγαλοπρεπώς κάνει ένα πιφ! και τέλος..

    Οι ψεκασμοί με wet start σε όλα τα "ύποπτα" σημεία (πίπα, καλώδια κλπ) δεν απέφεραν το παραμικρό αποτέλεσμα. Είναι ήδη νύχτα, είμαι μούσκεμα και κρυώνω - παρ'όλα αυτά έχω βρεί μια τέντα μαγαζιού και αρχίζω το λύσιμο! Δεν εννοώ να μη γυρίσω ΜΕ τη μηχανή στη βάση μου.

    Πέντα ωρίτσες αργότερα αρχίζω να συναισθάνομαι τη ματαιότητα του πράγματος (με το μηχανάκι βίδες και με πεθαμένη πια μπαταρία..) το κλειδώνω ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΙΜΩΡΙΑ και ξεκινάω για πίσω. Με τι όμως; είναι 1 το βράδυ και εκεί που έχω μείνει δεν κυκλοφοράει ούτε χαμένος σκύλος.. ’λλη μια ωρίτσα για εύρεση μέσου επιστροφής, και στο δρόμο δε σταματάω να σκέφτομαι.. Τι μπορεί να βρέχεται και να γίνεται τέτοιος πανικός - εν τω μεταξύ, το μπουζί στεγνότατο, η κυλινδροκεφαλή το ίδιο, καλώδια, συνδέσεις όλες - ΟΛΑ ανοιγμένα - στεγνωμένα..

    Κατά τις 5 το πρωί, μου ήρθε σαν δαγκωνιά αγριόσκυλου στην επιγονατίδα.. ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ! Βρίσκεται στο πίσω μέρος της μηχανής, και είναι το μόνο που δεν σκέφτηκα.. Πάω πίσω, ανοίγω και βγαίνουν 4 χριστόψαρα και 2 σαργοι από μέσα..
    Στεγνώνω κατά τα λοιπά, και με τη βοήθεια ενός οδηγού φορτηγού (νάναι καλά το παιδί..) το βάζω σπρώχνοντας στο βρεγμένο πεζοδρόμιο (γιατί η άσφαλτος γλυστράει πιο πολύ.. ). Παίρνει με τη μία! κυττώντας κάτω από το πίσω φτερό, βλέπω πως όλα τα νερά από την πίσω ρόδα πάνε ΚΑΤ'ΕΥΘΕΙΑΝ στο άνοιγμα που φωλιάζει το κουτί της ηλεκτρονικής, και γίνονται όλα μούσκεμα! Κάτι λείπει από το μηχανάκι μου, η η YAMAHA το σχεδίασε για τη Σαχάρα μόνο..


    Αν και όλη η διαδρομή έγινε με την ψυχή στο στόμα - στο τέλος επιβεβαιώθηκαν και οι φόβοι.. - δεν μετανιώνω που ξεκίνησα ξέροντας πως έχει πρόβλημα στη βροχή και για όλα αυτά που τράβηξα στη συνέχεια. Αποδυκνείεται πως αν δεν βρισκόμουν σε παρόμοια θέση δεν θα έβρισκα ποτέ τι στ'αλήθεια συμβαίνει με τη "νεροφοβία" που είχε πλήξει το μηχανάκι..

    Για το μόνο που μετανιώνω, είναι που δεν ξύπνησα στην ώρα που έπρεπε για νάρθω στο trail-ride.. Τι να κάνουμε όμως, δεν γίνεται να ξενυχτάς μέχρι τις 5 και να ξυπνάς στις 8..

    Στην επόμενη - με μηχανάκι ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ!..
    .."νάφε και μέμνασ' απιστείν.. Άρθρα ταύτα φρενών"..

  2. #2

    Thumbs up εγώ απορώ με ένα πράγμα...

    πως συγκρατήθηκες ρε αθεόφοβε να το πλακώσεις με την βαριά και να σωπάσει μια για πάντα!!!Μπράβο για το κουράγιο σου, το ψυχικό και σωματικό σθένος...για την ηλικία σου τα πήγες μια χαρά(δρα).

    Απ ότι κατάλαβες η γριούλα σου δεν είναι για πολλά ακόμα.Μπορεί να εντόπισες την βλάβη, στο μέλλον όμως θα ζητήσει και κάτι άλλο...και άλλο...

    Κάτσε στα αυγά σου λοιπόν,πάρε και ένα μπουκάλι κονιάκ-κρύο γαρ- και γιόρτασε το γεγονός οτι είσαι κάπου ζεστά χωρίς λάσπες,χωρίς υγρασίες, νερά, σπρώξιμο, ΤΟΥΜΠΕΣ, κραδασμούς, αναθεματισμούς και τα άλλα που δεν κάνουν για την ηλικία σου.

  3. #3
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302

    Re: εγώ απορώ με ένα πράγμα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DIT
    πως συγκρατήθηκες ρε αθεόφοβε να το πλακώσεις με την βαριά και να σωπάσει μια για πάντα!!!Μπράβο για το κουράγιο σου, το ψυχικό και σωματικό σθένος...για την ηλικία σου τα πήγες μια χαρά(δρα).

    Απ ότι κατάλαβες η γριούλα σου δεν είναι για πολλά ακόμα.Μπορεί να εντόπισες την βλάβη, στο μέλλον όμως θα ζητήσει και κάτι άλλο...και άλλο...

    Κάτσε στα αυγά σου λοιπόν,πάρε και ένα μπουκάλι κονιάκ-κρύο γαρ- και γιόρτασε το γεγονός οτι είσαι κάπου ζεστά χωρίς λάσπες,χωρίς υγρασίες, νερά, σπρώξιμο, ΤΟΥΜΠΕΣ, κραδασμούς, αναθεματισμούς και τα άλλα που δεν κάνουν για την ηλικία σου.

    ..........Ή πολύ απλά δώστο το ρημάδι και πάρε καμιά μοτοσυκλέτα της προκοπής (πχ Adventure 950, και εάν μπορείς πάρε και εμένα ένα)

  4. #4
    ..ο Μάγος.. Το avatar του/της wizard
    Εγγραφή
    06/06/2003
    Μηνύματα
    70

    Είναι απλό..

    ..δεν είχα βαριά στα εργαλεία..


    Το 950 είναι ΤΟ μηχανάκι - αλλά κάνω την καρδιά μου πέτρα (και το σκ*** μου παξιμάδι..) για να δούμε μη βγάλει καμιά βλάβη-γκανιάν, απ'αυτές που μόνο η ΚΤΜ μπορεί να ενσωματώσει..

    Κονιάκ ρε, ΝΑ ΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ..!
    .."νάφε και μέμνασ' απιστείν.. Άρθρα ταύτα φρενών"..

  5. #5
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    950; δείτε παρακαλώ ανάλογο post που τώρα θα γράψω και σχολιάστε παρακαλώ

  6. #6

    EXEI

    δοκιμάσει να το σπάσει πολλάκις αλλά ΔΕΝ σπάει!
    Ο Δρ. Δρακατώρ!

    Δεν πίνω γιατί οδηγώ!

  7. #7
    ..ο Μάγος.. Το avatar του/της wizard
    Εγγραφή
    06/06/2003
    Μηνύματα
    70
    EXEI
    δοκιμάσει να το σπάσει πολλάκις αλλά ΔΕΝ σπάει!
    "Η ΘΕΙΑΑΑ ΟΛΓΑ, Η ΘΕΙΑΑ ΟΛΓΑΑΑ ΞΕΡΕΙ!"


    (..τώρα, τώρα.. αλλάζω αλυσογράναζα - γιατί είναι στη θέση "sovraken" - και θα σας πως εγώ.. ΘΑ ΠΕΦΤΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ!!.. )
    .."νάφε και μέμνασ' απιστείν.. Άρθρα ταύτα φρενών"..

Παρόμοια θέματα

  1. absolute [new campian]
    από fantacid στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2007, 10:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF