Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Disk lock

  1. #1

    Disk lock

    Μια ερώτηση ρε παιδιά....

    Το Disk Lock , σε ποιά ρόδα είναι προτιμότερο να το βάζουμε,μπροστά ή πίσω?

    Το έχω δει μπροστά (οι πιο πολλές εταιρείες στην συσκευασία τους δείχνουν την μπροστινή ρόδα) αλλά το έχω δει και στην πίσω ρόδα!!

    Βοηθήστε....

  2. #2
    Έχω δει (δυστυχώς) από κοντά Varadero να έχει κλαπεί και να έχουν μείνει στο δρόμο πεσμένα καταγής τα καλάμια με τον μπροστινό τροχό ο οποίος ακόμα είχε πάνω στις δισκόπλακες 2 disc locks.
    Το να βάζεις το disc lock στους εμπρός δίσκους είναι πιο εύκολο και γρήγορο (και εγώ το ίδιο κάνω) αλλά και στον πίσω δίσκο να το έβαζες αν θέλανε να στο κλέψουνε το μηχανάκι δε θα σταματούσαν σε αυτή την λεπτομέρεια. Καλύτερα disc lock + συναγερμός + δέσιμο σε σταθερό σημείο. Το δικό μου disc lock έχει πάνω και συναγερμό αλλά ξέρω ότι και αυτό είναι ημίμετρο...
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Έχω δει (δυστυχώς) από κοντά Varadero να έχει κλαπεί και να έχουν μείνει στο δρόμο πεσμένα καταγής τα καλάμια με τον μπροστινό τροχό ο οποίος ακόμα είχε πάνω στις δισκόπλακες 2 disc locks.
    Το να βάζεις το disc lock στους εμπρός δίσκους είναι πιο εύκολο και γρήγορο (και εγώ το ίδιο κάνω) αλλά και στον πίσω δίσκο να το έβαζες αν θέλανε να στο κλέψουνε το μηχανάκι δε θα σταματούσαν σε αυτή την λεπτομέρεια. Καλύτερα disc lock + συναγερμός + δέσιμο σε σταθερό σημείο. Το δικό μου disc lock έχει πάνω και συναγερμό αλλά ξέρω ότι και αυτό είναι ημίμετρο...
    Θα συμφωνήσω μαζί σου.Εαν στην βάλουν στο μάτι , και στο σπίτι μέσα να την έχεις θα στην πάρουν.
    Απλά ρωτάω ποιό είναι ίσως το ιδανικότερο σημείο.

    Χχχμμμ....μάλλον δεν υπάρχει!!

  4. #4
    Κοίτα, τελείως θεωρητικά, το καλύτερο σημείο είναι στο δίσκο από τη μεριά που κλειδώνει το τιμόνι και κάπου μέσα πίσω και πάνω ώστε να μην είναι τόσο εύκολα προσβάσιμο το λουκέτο.
    Αλλά είπαμε....ημίμετρα κολλητέ...
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

Παρόμοια θέματα

  1. το ΚΑΛΥΤΕΡΟ disk lock?
    από Spazz στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2015, 22:35
  2. Do it yourself : Disk lock reminder
    από McGyver στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2005, 19:06
  3. Do it yourself : Parking brake / Disk lock reminder
    από McGyver στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2005, 23:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF