Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: dainese vintage

  1. #1

    dainese vintage

    γεια σας!!!ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας για ενα μπουφανακι που μαρεσει,της Dainese!!!lλεγεται vintage ειναι καινουριο νομιζω κ θα ηθελα τις αποψεις σας,ειδικα αν καποιος προλαβε κ το πηρε!!!ξερω πως δεν ειναι αδιαβροχο αλλα δεν ξερω εκτος απο την πολυ καλη εμφανιση,αν προστατευει απο κρυα κτλ!!ευχαριστω!!!!!!!!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bristol_2008220143823.jpg 
Προβολές:	466 
Μέγεθος:	40,0 KB 
ID:	127266
    DIO

  2. #2
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Κανένα δερμάτινο αυτού τού τύπου δεν θα σε προστατέψει απ' το κρύο.Δεν το έχω αλλά το συγκεκριμένου τύπου μπουφάν είναι πιο πολύ...απ' έξω εμφάνιση κι από μέσα ανοιξιάτικες και φθινοπωρινές βόλτες.
    Αν σ' ενδιαφέρει η προστασία από το κρύο,είναι καλύτερα να πάς σε cordura,αλλιώς θα πρέπει να πάρεις(εκτός απ' το μπουφάν)ισοθερμικά και μπαλακλάβα και πάλι παίζεται.
    Γνώμη μου...είναι δύσκολο να έχεις τα ίδια ρούχα χειμώνα καλοκαίρι.Το ζητούμενο είναι να οδηγείς ΣΧΕΤΙΚΑ ανεπηρέαστος από τίς καιρικές συνθήκες,πράγμα που σημαίνει "καλό ξεπαράδιασμα."
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/07/2009
    Μηνύματα
    25
    μια απορια γιαυτο το μπουφαν καθως το ζαχαριζω και εγω. γιατι δεν ειναι αδιαβορχο???το δερμα αποσα ξερω ειναι αδιαβροχο!!

  4. #4
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64

    Γνώμη μου...είναι δύσκολο να έχεις τα ίδια ρούχα χειμώνα καλοκαίρι.
    σ'αυτο συμΦΩΝΩ


    Αρχικά δημιουργήθηκε από invi69
    μια απορια γιαυτο το μπουφαν καθως το ζαχαριζω και εγω. γιατι δεν ειναι αδιαβορχο???το δερμα αποσα ξερω ειναι αδιαβροχο!!

    τα Δερματα ( ως επι το πλειστον) ειναι αδιαβροχα για μικρη διαρκεια και οχι στο ταξιδι (ισχυει και για δερμ.μποτες)
    υπαρχουν ομως αλοιφες αδιαβροχοποιησης που με (συχνη) επαλοιψη σου προσφερουν καλυτερη ανοχη στο νερο



    Υ.Γ. προσεχε γιατι αυτα τα τζακετ "ΤΥπου ΡΕΤΡΟ" πολλες φορες αντι για CE προστασιες εχουν τα κλασικα ραμμενα "μαξιλαρακια" σε ωμους αγκωνες ....ψαξτο
    Accipere quam facere praestat injuriam

Παρόμοια θέματα

  1. Μπουφαν Dainese
    από TNASTOS στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2005, 13:54
  2. Γνησιο Dainese...
    από GyPsy στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 13:26
  3. Dainese D-Axial 44 Μποτες
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2005, 18:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF