Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Αδεια,διπλωμα,πινακιδες κτλ..

  1. #1
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217

    Αδεια,διπλωμα,πινακιδες κτλ..

    Γ @@#$% τον ασφαλιστη μου!Αφαιρεση αδειας,διπλωμα,πινακιδες στο αμαξι και 500ε προστιμο επειδη δεν εχει ερθει ακομα το ασφαλιστηριο στο γραφειο του και ειχε ληξει το προσωρινο!

    Εκανα λακαμια και εστριψα αριστερα (ειχε απιστευτη κινηση και εψαχνα τρυπα να χωθω σε στενο )σε αδειο βεβαια δρομο οπου απαγορευοταν πανω στην Θηβων,με σταματανε για ελεγχο και μου λενε "Κυριε στριψατε σε δρομο που απαγορευεται,τα χαρτια σας.", ΟΚ λαθος μου παιδια παρτε τα χαρτια (μου την ειπε ο ενας για τα φιμε αλλα επειδη δεν ειναι κατραμι μου λεει ειναι ενταξει ) φτανουμε στο ασφαλιστιριοοοο,"Κυριε εχετε 3 παραβασεις (στροφη απαγορευμενη,φιμε και δεν εχετε ασφαλεια)", ΟΚ παιδια οντως εκανα σφαλμα αλλα για την ασφαλεια δεν φταιω εγω εχω παει (οντως ) και δεν την εχει φερει η ασφαλιστικη στο γραφειο του ασφαλιστη μου.

    "Λοιπον (μου λεει) επειδη δεν μπορω να σε αφησω να φυγεις ετσι (μπορουσε να με γραψει ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΙΑ ),επειδη με ελεγχουν αυτη την στιγμη και εμενα και εφοσον οπως λες εχει εκδοθει η ασφαλεια σου κανονικα θα σου παρω πινακιδες,αδεια και διπλωμα οπως προβλεπεται και απλα οταν παρεις το ασφαλιστιριο στα χερια σου και αποδειχθει οτι οντως εχει βγει εστω και μια μερα πριν την παραβαση το φερνεις στο τμημα και αυτοματως παραγραφεται."

    Ευχαριστω πολυ του ειπα και απο πανω.Ξηγα οντως ηταν αυτο.

    Αυριο θα παω με τον ασφαλιστη στο τμημα για να υπογραψει ο ιδιος και να αναλαβει την ευθυνη μπας και τα παρω ολα πισω και να παραγραφει η κληση (τουλαχιστον το διπλωμα για το ΣΚ).

    ps:Να σημειωθει οτι ηταν ζηταδες πιτσιρικαδες ευγενεστατοι οι οποιοι θα με αφηναν να φυγω αν δεν ειχαν τον αξιωματικο απο πισω τους με το περιπολικο!

    ps2:Θελω μια φορα να βρω ζηταδες που δεν ειναι σωστοι σε ολα τους,με εχουν σταματησει πολλες φορες και παντα την γλυτωνω (κυριως για φιμε και εξατμιση) γιατι πολυ απλα παραδεχομαι το σφαλμα μου,απλα σημερα ειχαν ΟΛΟ το δικαιωμα να με γραψουν για ολες τις παραβασεις και ΔΕΝ το εκαναν!

    Αυτα να τα διαβασουν καποιοι που τρωνε συνεχεια κλησεις γιατι δεν παραδεχονται τα λαθη τους και αρχιζουν τα γαμωσταυριδια για την τυχη τους,δεν φταιει η τυχη ουτε ο ζητας η ο μπατσος,αν ξερεις πως να συμπεριφερθεις και ΚΥΡΙΩΣ αν την εχεις κανει την παραβαση να την παραδεχτεις ΑΜΕΣΩΣ και να εισαι κυριος!
    Keep spamming!!!:a13:

  2. #2
    στρίβειν εστί φιλοσοφείν Το avatar του/της mizz
    Εγγραφή
    18/06/2007
    Μηνύματα
    203
    καλά ξεμπερδέματα


  3. #3
    Εκνευριστικο μελος Το avatar του/της Band(age)it
    Εγγραφή
    09/01/2007
    Μηνύματα
    312
    Για αμαξι μιλαει το παιδι οχι για ζελατινα κρανους .
    - Omnia mea mecum porto -

  4. #4
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mizz

    άμα την έχεις σηκωμένη καλά, πάλι τρως;
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  5. #5
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297

    Re: Αδεια,διπλωμα,πινακιδες κτλ..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Γ @@#$% τον ασφαλιστη μου!Αφαιρεση αδειας,διπλωμα,πινακιδες στο αμαξι και 500ε προστιμο επειδη δεν εχει ερθει ακομα το ασφαλιστηριο στο γραφειο του και ειχε ληξει το προσωρινο!

    "Λοιπον (μου λεει) ... οταν παρεις το ασφαλιστιριο στα χερια σου και αποδειχθει οτι οντως εχει βγει εστω και μια μερα πριν την παραβαση το φερνεις στο τμημα και αυτοματως παραγραφεται."
    μια χαρά ξηγήθηκε ο τύπος

  6. #6
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Λοιπον τα νεα απο το μετωπο και προς θεου απο αυτα που εγραψα διΑβαζοντας τα ξανα μην με περασετε και φιλομπατσο ε??

    Απλα δεν εχω κατι με τα παιδια που κανουν την δουλεια τους εφοσον εχω κανει λακαμια εγω.ΤΕΛΟΣ!

    Τα νεα ειναι οτι τελικα δεν πηρα εστω το διπλωμα γιατι επρεπε να ειχα το ασφαλιστιριο μαζι (ο ασφαλιστης δεν αρκουσε τελικα ) και ολα θα παραγραφονταν,απλα του ελεγε κατι παπατζες ο ασφαλιστης μου οτι εχω ταξιδι γαι βολο και οτι ειμαι σε ομαδα και πρεπει επειγοντως να παω εκει κτλ (απο δικαιολογιες ειναι μανουλα ο τυπος ) αλλα τελικα δεν επιασε το κολπο και δεν μας χαριστικε.

    Μαλιστα ηταν και ο Ζητας που με εγραψε και μου εξηγησε που και πως να παω στον διοικητη και οση ωρα περιμενα τον ασφαλιστη με κερασε και καφε (απο το μηχανημα βεβαια αλλα η κινηση μετραει ) και κατσαμε εκει και τα ψιλολεγαμε.Με λιγα λογια ηταν οντως καλα τα παληκαρια οπως ειπΑ και στο πρωτο μου ποστ.


    Τελος παντων αυτο που μου σπαραξε την καρδια ηταν ενα Κ6 στο τμημα απο κοντρες και ηταν ναραμου με ολοσωμες κτλ τουμαπανακι και σε ασπρο μπλε χρωματακι μουρλια αλλα σκουριαζε σιγα σιγα εξω στην αθλια μαντρα που εχουν τα κατασχεμενα,ειχαν και κατι πριονακια που σκουριαζαν μαζι του και μπολικους παπιους,πιο πολυ στεναχωρηθηκα που ειδα το κουκλι να σκουριαζει παρα που δεν πηρα το διπλωμα μου πισω εστω για το ΣΚ. :wacko:

    Καλα να ειμαστε να πληρωνουμε και ολα τα αλλα ειναι για μενα παπατζες,εφου την γλυτωσα με μια παρακρατηση μεχρι να δουν το ασφαληστηριο παλι καλα.Ξαναλεω μπορουσαν και με γραψουν για ολα αλλα και απλα ου προτειναν καλυτερη λυση.
    Keep spamming!!!:a13:

  7. #7
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Φιλαρακι δεν βαζεις μυαλο.......

    Στα εγραψα και αλλου αλλα συνεχιζεις να μπερδευεις την ομαδα με τους Τσεους-τροχομουνια.

    ΖΗΤΑΔΕΣ = Ομαδα Ζ = ΑΜΕΣΟ ΔΡΑΣΗ = Λ.Αλεξανδρας.

    Σου αρεσε η kinder ?

  8. #8
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
    Φιλαρακι δεν βαζεις μυαλο.......

    Στα εγραψα και αλλου αλλα συνεχιζεις να μπερδευεις την ομαδα με τους Τσεους-τροχομουνια.

    ΖΗΤΑΔΕΣ = Ομαδα Ζ = ΑΜΕΣΟ ΔΡΑΣΗ = Λ.Αλεξανδρας.

    Σου αρεσε η kinder ?
    Ρε συ αυτο εννουσες οκ εκανα λαθος δεν ηταν ζητας ηταν τροχαιος με gsx το μπερδεψα τι να λεει τωρα,οτι εγινε εγινε ρε συ.Αλλη φορα θα τους ζηταω τι ειναι για να ξερω. :rotflmao:
    Keep spamming!!!:a13:

  9. #9
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS

    Μαλιστα ηταν και ο Ζητας που με εγραψε και μου εξηγησε που και πως να παω στον διοικητη και οση ωρα περιμενα τον ασφαλιστη με κερασε και καφε (απο το μηχανημα βεβαια αλλα η κινηση μετραει )



    Σιγά μην σου έφτιαχνε και ελληνικό με καϊμάκι και τέσσερις φουσκάλες

    Απ'ότι κατάλαβα ,εφόσον σου πήραν το δίπλωμα, δεν μπορείς να οδηγήσεις ΟΥΤΕ μοτοσυκλέτα ε?

    Καλά ξεμπερδέματα
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  10. #10
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    το φυμέ και η εξατμΗσούλα όμως πάει σύννεφο, έτσι...?

    ρε, πως φαίνονται τα δυνατά αμάξια...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dodos 900
    Εγγραφή
    12/07/2007
    Μηνύματα
    379
    Αφού δέν έσκασες στα γέλια με αυτά που έλεγε ο ασφαλιστής πάλι καλά!

    ΥΓ. Στην ομάδα έπαιζες βασικός;Σε ποιό άθλημα;
    ήτανε ωραία σούζα...αλλά ξύπνησα

  12. #12
    YEC Το avatar του/της alexk
    Εγγραφή
    06/08/2005
    Μηνύματα
    363

    Re: Αδεια,διπλωμα,πινακιδες κτλ..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS

    Αυτα να τα διαβασουν καποιοι που τρωνε συνεχεια κλησεις γιατι δεν παραδεχονται τα λαθη τους και αρχιζουν τα γαμωσταυριδια για την τυχη τους,δεν φταιει η τυχη ουτε ο ζητας η ο μπατσος,αν ξερεις πως να συμπεριφερθεις και ΚΥΡΙΩΣ αν την εχεις κανει την παραβαση να την παραδεχτεις ΑΜΕΣΩΣ και να εισαι κυριος!
    Gianni an anaferese se emena me ayti tin (kata proswpiki mou apopsi anousia) protasi, se enimerwnw oti eisai poly la8os.
    Ayto pou exw katakrinei polles fores kai den to pianeis einai oti den einai antikeimenikoi kai einai komple3ika ypokeimena.
    Pote den efera antirrisi se kati pou exw kanei, anti8etws to exw paradextei epitopou alla otan akous sxoliakia tou styl
    "akrivo ama3i"
    " exeis ri3ei xrimma sto mixanaki vlepw" otan se grafoun, gamise me etsi ?
    Giati vlepeis exw paei eyxaristws sto tmima otan me exoun stamatisei me to ama3i me ypsili taxytita kai o mpatsos na mou leei "pigaines me 180, eisai trelos ????". Fysika 8a tou apantisw oti "nai pigaina, exete dikio" giati den einai oute tyflos, oute ili8ios, einai an8rwpos san emas kai vlepei an ekana prosperasi, an etrexa, an ekana souza ktl.
    Me prosvallei omws san an8rwpo na to metaferei sto oikonomiko epipedo "akrivo ama3i", "akrivo mixanaki".


    Giati an exeis na odigisei to mixanaki sou 3 mines, kai to pas stin antiproswpeia na to kanoun service, epeidi to vrady feygeis pali kai o mpatsos sou leei apo ti mia "exeis akoumpisei xrimma vlepw" kai apo tin alli "8a kaneis listeia kai i pinakida sou den fainetai apo ta 15m", 8a alla3eis apopsi gia ayta pou les.

    Egw eyxomai me to kalo na ginei to 1000 pou 8eleis kai na to kaneis toumpano opws to fantazesai. Meta omws, otan se stamatisoun oi "kaloi" (opws les) zitades kai skasoun apo tin kakia otan doun to toumpano sou, to 3anasyzitame to 8ema.

    Den exeis apopsi pws einai na se stamatane zitades/troxaia otan exeis ena R1 san to diko mou (me kapoia a3esouar diladi) opote den mporeis na ekfereis apopsi.
    www.clubcsl.com

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mako
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    366
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Λοιπον τα νεα απο το μετωπο και προς θεου απο αυτα που εγραψα διΑβαζοντας τα ξανα μην με περασετε και φιλομπατσο ε??

    Απλα δεν εχω κατι με τα παιδια που κανουν την δουλεια τους εφοσον εχω κανει λακαμια εγω.ΤΕΛΟΣ!

    Τα νεα ειναι οτι τελικα δεν πηρα εστω το διπλωμα γιατι επρεπε να ειχα το ασφαλιστιριο μαζι (ο ασφαλιστης δεν αρκουσε τελικα ) και ολα θα παραγραφονταν,απλα του ελεγε κατι παπατζες ο ασφαλιστης μου οτι εχω ταξιδι γαι βολο και οτι ειμαι σε ομαδα και πρεπει επειγοντως να παω εκει κτλ (απο δικαιολογιες ειναι μανουλα ο τυπος ) αλλα τελικα δεν επιασε το κολπο και δεν μας χαριστικε.

    Μαλιστα ηταν και ο Ζητας που με εγραψε και μου εξηγησε που και πως να παω στον διοικητη και οση ωρα περιμενα τον ασφαλιστη με κερασε και καφε (απο το μηχανημα βεβαια αλλα η κινηση μετραει ) και κατσαμε εκει και τα ψιλολεγαμε.Με λιγα λογια ηταν οντως καλα τα παληκαρια οπως ειπΑ και στο πρωτο μου ποστ.


    Τελος παντων αυτο που μου σπαραξε την καρδια ηταν ενα Κ6 στο τμημα απο κοντρες και ηταν ναραμου με ολοσωμες κτλ τουμαπανακι και σε ασπρο μπλε χρωματακι μουρλια αλλα σκουριαζε σιγα σιγα εξω στην αθλια μαντρα που εχουν τα κατασχεμενα,ειχαν και κατι πριονακια που σκουριαζαν μαζι του και μπολικους παπιους,πιο πολυ στεναχωρηθηκα που ειδα το κουκλι να σκουριαζει παρα που δεν πηρα το διπλωμα μου πισω εστω για το ΣΚ. :wacko:

    Καλα να ειμαστε να πληρωνουμε και ολα τα αλλα ειναι για μενα παπατζες,εφου την γλυτωσα με μια παρακρατηση μεχρι να δουν το ασφαληστηριο παλι καλα.Ξαναλεω μπορουσαν και με γραψουν για ολα αλλα και απλα ου προτειναν καλυτερη λυση.
    Δεν μας ενδιαφερει ρε φιλαρακι το προβλημα σου!!!!!!!!! Εχουμε δικα μας προβληματα να λυσουμε. Απαρατα μας με την κλαψα σου.- :rotflmao: :rotflmao:

  14. #14
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217

    Re: Re: Αδεια,διπλωμα,πινακιδες κτλ..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
    Gianni an anaferese se emena me ayti tin (kata proswpiki mou apopsi anousia) protasi, se enimerwnw oti eisai poly la8os.
    Ayto pou exw katakrinei polles fores kai den to pianeis einai oti den einai antikeimenikoi kai einai komple3ika ypokeimena.
    Pote den efera antirrisi se kati pou exw kanei, anti8etws to exw paradextei epitopou alla otan akous sxoliakia tou styl
    "akrivo ama3i"
    " exeis ri3ei xrimma sto mixanaki vlepw" otan se grafoun, gamise me etsi ?
    Giati vlepeis exw paei eyxaristws sto tmima otan me exoun stamatisei me to ama3i me ypsili taxytita kai o mpatsos na mou leei "pigaines me 180, eisai trelos ????". Fysika 8a tou apantisw oti "nai pigaina, exete dikio" giati den einai oute tyflos, oute ili8ios, einai an8rwpos san emas kai vlepei an ekana prosperasi, an etrexa, an ekana souza ktl.
    Me prosvallei omws san an8rwpo na to metaferei sto oikonomiko epipedo "akrivo ama3i", "akrivo mixanaki".


    Giati an exeis na odigisei to mixanaki sou 3 mines, kai to pas stin antiproswpeia na to kanoun service, epeidi to vrady feygeis pali kai o mpatsos sou leei apo ti mia "exeis akoumpisei xrimma vlepw" kai apo tin alli "8a kaneis listeia kai i pinakida sou den fainetai apo ta 15m", 8a alla3eis apopsi gia ayta pou les.

    Egw eyxomai me to kalo na ginei to 1000 pou 8eleis kai na to kaneis toumpano opws to fantazesai. Meta omws, otan se stamatisoun oi "kaloi" (opws les) zitades kai skasoun apo tin kakia otan doun to toumpano sou, to 3anasyzitame to 8ema.

    Den exeis apopsi pws einai na se stamatane zitades/troxaia otan exeis ena R1 san to diko mou (me kapoia a3esouar diladi) opote den mporeis na ekfereis apopsi.
    Αλεξη επειδη μου τη ειπε και καποιος απο εκει που μιλαγαμε και πιο παλια (στην υπογραφη σου ) ειλικρινα το εγραψα και εκει δεν πηγαινε για εσενα αλλα για ολους που το κανουν αυτο,δεν εισαι μονο εσυ και οπως βλεπεις το εχω ποσταρει σε πολλα φρουμ που μπαινω οποτε δεν ισχυει μονο για εσενα.(με λιγα λογια εισαι ο τελευταιος που σκεφτομουν την ωρα που το ποσταρα αυτο)

    Καταλαβαινεις τι θελω να πω,το λεω σαν συμβουλη για ολους οσους εχουν βρεθει αντιμετωποι με τους Ζηταδες η τροχαιους οποτε ειναι ακυρο αυτο οπως πλεον καταλαβες,δεν ειναι επιθεση σε κανεναν,συμβουλη ειναι και θα τα πουμε και απο κοντα ρε φιλε οταν με το καλο ερθεις για να καταλαβεις οτι δεν εχω θεμα με κανεναν!
    Keep spamming!!!:a13:

  15. #15
    YEC Το avatar του/της alexk
    Εγγραφή
    06/08/2005
    Μηνύματα
    363

    Re: Re: Re: Αδεια,διπλωμα,πινακιδες κτλ..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Αλεξη επειδη μου τη ειπε και καποιος απο εκει που μιλαγαμε και πιο παλια (στην υπογραφη σου ) ειλικρινα το εγραψα και εκει δεν πηγαινε για εσενα αλλα για ολους που το κανουν αυτο,δεν εισαι μονο εσυ και οπως βλεπεις το εχω ποσταρει σε πολλα φρουμ που μπαινω οποτε δεν ισχυει μονο για εσενα.(με λιγα λογια εισαι ο τελευταιος που σκεφτομουν την ωρα που το ποσταρα αυτο)

    Καταλαβαινεις τι θελω να πω,το λεω σαν συμβουλη για ολους οσους εχουν βρεθει αντιμετωποι με τους Ζηταδες η τροχαιους οποτε ειναι ακυρο αυτο οπως πλεον καταλαβες,δεν ειναι επιθεση σε κανεναν,συμβουλη ειναι και θα τα πουμε και απο κοντα ρε φιλε οταν με το καλο ερθεις για να καταλαβεις οτι δεν εχω θεμα με κανεναν!
    Den exw apopsi ep'aytou.
    Ok, dekton to 8ema tis symvoulis.
    Tespa, den pane na mami8oune ta kwlompatsakia. 2 metra kai 2 sta8ma itan stin mpanania mia zoi, to ma8ame apo mikra paidakia.

    PS : goustarw trela pou o miltos mou tin eixe pei oti stin eparxia einai must i pinakida off (allo twra pou einai tis astynomias kai den ton peirazei kaneis). Na to pei ston filo mou ton mitso me R1 03 kai aytos, pou exei tre3imata me tin pinakida (stin eparxia kai aytos).
    www.clubcsl.com

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ''ΧΑΖΕΣ'' τουμπες,χυμες κτλ.
    από AFTER στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 287
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2015, 16:38
  2. Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2008, 16:44
  3. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2008, 13:08
  4. ευρωπαϊκές πινακίδες
    από afrotwin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 13:06
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF