Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: KBC VR-4R ,Shark RSI,HJC R-PHA,SUOMY APEX, AGV T2

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της omrtlegol
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    84

    KBC VR-4R ,Shark RSI,HJC R-PHA,SUOMY APEX, AGV T2

    Οπως ειδατε και στον τιτλο,περι κρανους ο λογος!

    Περιπλανομενος λοιπον σε γνωστο ξενο site επεσα πανω σε αυτα τα μοντελα,και μπορω να πω οτι αρχισα να σκεφτομαι να χτυπησω ενα απο τα παραπανω! Επειδη ποτε δεν ειχα κανενα απο αυτα, (ενα shark s800) εχω τωρα,που μου εχει μεινει απο το παπι,αν καποιο απο αυτα ειναι οντως καλη ευκαιρια,λεω να το παρω!Η εμφανιση μπορω να πω οτι δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα, εχω μια κλιση απλα προς τα ανοιχτοχρωμα! Δεν ειναι οτι εχω και καμια γρηγορη μηχανη,(ενα brosaki) αλλα το δικο μου ακομα και στα 120-130 νιωθω οτι δεν την παλευει! Η προσπαθεια που καταβαλω για να κραταω το κεφαλι μου σταθερο,με αποσπα απο την υπολοιπη οδηγηση! (ουτε τους καθρετες δεν μπορω να κοιταξω καλα καλα! Ολα αυτα που εχω βαλει στον τιτλο τα εχει προσφορες γυρω στα 200ευρα!

    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...4R-Zodiac-0001
    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...rma-White-0004
    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...-10-Atlan-0006
    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...x-Flowers-0004
    https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...-T2-Maori-0022

    Οποτε τα φωτα σας καλοδεχουμενα!!!

  2. #2
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Εγω ψηφιζω το hjc, προσεχε γιατι δεν ειναι διαθεσημα σε πολλα νουμερα και πρωτα μαθε την ημ/νια κατασκευης.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  3. #3
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    IMHO, μακραν SUOMY APEX...
    (και οταν σου περισευουν αλλα 100+ βαλε την υδροφοβικη ζελατινα ιριδιου...μιλαμε δεν θολωνει με ΤΙΠΟΤΑ)
    Μακαρι να ειχα λεφτα και θα το χτυπαγα χθες!

    Υ.Γ.(σε ποιο πλανητη το Τ2 εχει αρχικη τιμη 550 ευρω?)

  4. #4
    Μέλος Το avatar του/της omrtlegol
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    84
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bradipous Προβολή μηνύματος
    Εγω ψηφιζω το hjc, προσεχε γιατι δεν ειναι διαθεσημα σε πολλα νουμερα και πρωτα μαθε την ημ/νια κατασκευης.
    Αυτα τα εχω διαλεξει αφοτου εχω δει οτι υπαρχουν στο νουμερο που φοραω (θα παω να τα δοκιμασω κιολας βεβαια) ευχαριστω ομως για την ευστοχη παρατηρηση!
    Την ημερομηνια πως την μαθαινω; Μονο με mail στο site? Υπαρχει περιπτωση το site αυτο να πουλαει κατι κακης ποιοτητας?

  5. #5
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    εχωο το hjc ΑΛΛΑ το Plus που εχουν καποιες μικροδιαφορες και εχω να πω πως ειναι παναλαφρο...βασικα πρεπει να δοκιμασεις τι καθεται στο κεφαλι σου καλα..κριμα και δεν προλαβες τα crivit
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  6. #6
    Μέλος Το avatar του/της omrtlegol
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    84
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    IMHO, μακραν SUOMY APEX...
    (και οταν σου περισευουν αλλα 100+ βαλε την υδροφοβικη ζελατινα ιριδιου...μιλαμε δεν θολωνει με ΤΙΠΟΤΑ)
    Μακαρι να ειχα λεφτα και θα το χτυπαγα χθες!

    Υ.Γ.(σε ποιο πλανητη το Τ2 εχει αρχικη τιμη 550 ευρω?)

    Για κατι τετοια σαν το υστερογραφο σου σας θελω :P
    Tα agv και εγω για καποιο οχι εμπεριστατωμενο λογο δεν τα γουσταρω(δεν μου καθονται καλα ρε παιδι μου)
    αλλα λεω,550 ευρω ρε παιδι μου,δεν μπορει και το καλυτερο στην κατηγορια του να μην ειναι,παραμενει πολυ καλο :P και πεφτω στην παγιδα!!!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της omrtlegol
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    84
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    εχωο το hjc ΑΛΛΑ το Plus που εχουν καποιες μικροδιαφορες και εχω να πω πως ειναι παναλαφρο...βασικα πρεπει να δοκιμασεις τι καθεται στο κεφαλι σου καλα..κριμα και δεν προλαβες τα crivit
    Σιγουρα η δοκιμη θα παιξει καθοριστικο ρολο,αλλα το κυριο ειναι να ξερω τι παιζει λιγο και απο πριν,αλλα και αν οντως αυτα τα κρανη που εχω βαλει ειναι καλες ευκαιριες ή οι τιμες που γραφει για πριν και μετα ειναι λιγο πλασματικες!

  8. #8
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omrtlegol Προβολή μηνύματος
    Για κατι τετοια σαν το υστερογραφο σου σας θελω :P
    Tα agv και εγω για καποιο οχι εμπεριστατωμενο λογο δεν τα γουσταρω(δεν μου καθονται καλα ρε παιδι μου)
    αλλα λεω,550 ευρω ρε παιδι μου,δεν μπορει και το καλυτερο στην κατηγορια του να μην ειναι,παραμενει πολυ καλο :P και πεφτω στην παγιδα!!!
    Τα agv ειναι γενικως ''στενομακρα'' μεσα...
    Καλυτερα πηγαινε δοκιμασε σε μαγαζια εδω να δεις ποιο σου καθεται καλυτερα και μετα αποφασιζεις!

    Υ.Γ. Προσωπικα, μετα το Suomy...το χαος...και μετα το Shark.
    200 για HJC k KBC δεν θα δινα.

  9. #9
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    IMHO, μακραν SUOMY APEX...
    (και οταν σου περισευουν αλλα 100+ βαλε την υδροφοβικη ζελατινα ιριδιου...μιλαμε δεν θολωνει με ΤΙΠΟΤΑ)
    Μακαρι να ειχα λεφτα και θα το χτυπαγα χθες!

    Υ.Γ.(σε ποιο πλανητη το Τ2 εχει αρχικη τιμη 550 ευρω?)
    τι ειναι το ΙΜΗΟ;

    γιατι θεωρεις το σουομι ΜΑΚΡΑΝ καλυτερο απο τα υπολοιπα;

    Οσο για το agv μαλλον μπερδευεσαι και δημιουργεις συγχυση στον κοσμο, 549,90 εχει αρχικη!
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του/της omrtlegol
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    84
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    Τα agv ειναι γενικως ''στενομακρα'' μεσα...
    Καλυτερα πηγαινε δοκιμασε σε μαγαζια εδω να δεις ποιο σου καθεται καλυτερα και μετα αποφασιζεις!

    Υ.Γ. Προσωπικα, μετα το Suomy...το χαος...και μετα το Shark.
    200 για HJC k KBC δεν θα δινα.
    Οταν λεμε εχει θορυβο,τι ακριβως εννοουμε; Υπαρχει περιπτωση να ειναι πιο θορυβοδες απο αυτο που ηδη εχω;

  11. #11
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bradipous Προβολή μηνύματος
    τι ειναι το ΙΜΗΟ;

    γιατι θεωρεις το σουομι ΜΑΚΡΑΝ καλυτερο απο τα υπολοιπα;

    Οσο για το agv μαλλον μπερδευεσαι και δημιουργεις συγχυση στον κοσμο, 549,90 εχει αρχικη!
    In My Honest Opinion, το Σουομυ ειναι καλυτερο λογω ποιοτητας κατασκευης/φινιρισμα/χρωματα, εφαρμογης (στο δικο μου κεφαλι) ,ΑΠΙΣΤΕΥΤΗΣ ζελατινας (εξτρα σε αυτο το μοντελο) που με κανουν να λεω χαλαλι για τα λεφτα!

    Στα μειον το κουμπωμα ζελατινας (τα υπολοιπα δεν βλεπω να εχουν κατι καλυτερο ομως) και ο μηχανισμος αλλαγης της.
    Απο ασφαλεια δεν νομιζω να υστερει καποιο.

    Υ.Γ. Εχω δει μποτες σε λιανικη με 100 ευρω σε κανονικη περιοδο...και τις βλεπω παλι 100 σε περιοδο εκπτωσεων με αρχικη τα 140...κατι τετοιο εννοω...
    Ασε που Αγγλια και Αμερικη εχει πολυ λιγοτερα το Τ2 απο 550. Πρω εκπτωσεων οι Γερμανοι 550 το πουλαγαν?
    Αυτο το Σουομυ παντως 200 ευρω δεν το εχω ξαναδει.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omrtlegol Προβολή μηνύματος
    Οταν λεμε εχει θορυβο,τι ακριβως εννοουμε; Υπαρχει περιπτωση να ειναι πιο θορυβοδες απο αυτο που ηδη εχω;
    Αυτο που εγραψα ηταν απο εμπειρια με αλλο μοντελο Suomy και δεν ξερω αν ισχυει για αυτο, για αυτο το εσβησα οποτε ακυρο.

  12. #12
    Μέλος Το avatar του/της omrtlegol
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    84
    [QΑυτο που εγραψα ηταν απο εμπειρια με αλλο μοντελο Suomy και δεν ξερω αν ισχυει για αυτο, για αυτο το εσβησα οποτε ακυρο.[/QUOTE]

    Oχι ρε παιδι μου,αυτο με τον θορυβο το εχω καιρο απορια! Οταν λεμε για ενα ακριβο κρανος,οτι εχει θορυβο μπορει να ειναι περισσοτερο απο ενα επωνυμο μεν,των 150 ευρω δε κρανος;

  13. #13
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Δεν μπορεις να ξερεις πριν δοκιμασεις στην οδηγηση για το θορυβο...
    Παρ'ολα αυτα...π.χ. το ακριβοτερο αραι κανει περισσοτερο θορυβο απο ολα τα φθηνοτερα αραι
    Συνηθως οσο ποιο πολλους αεραγωγους εχει τοσο ποιο πολυ θορυβο κανει ενα κρανος ,αλλα αυτο πλεον δεν ισχυει τοσο οσο παλιοτερα.
    Επισης καποια κρανη αλλο θορυβο κανουν σε ημισκυφτη θεση σε SS και αλλο θορυβο σε γυμνο...λογω ταργκετ γκρουπ σχεδιασης...κτλ κτλ κτλ

    Αν δεν βρεις καποιο να το κανεις βολτα, δυστυχως στον θορυβο δεν μπορεις να ξερεις.
    Εμενα δεν με πολυαπασχολει...ειτε ακουω ΦΣΣΣΣ, ειτε φσσσσσ ειτε ΦΣΣΣΣΣ το ιδιο μου κανει...

  14. #14
    Μέλος Το avatar του/της omrtlegol
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    84
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορεις να ξερεις πριν δοκιμασεις στην οδηγηση για το θορυβο...
    Παρ'ολα αυτα...π.χ. το ακριβοτερο αραι κανει περισσοτερο θορυβο απο ολα τα φθηνοτερα αραι
    Συνηθως οσο ποιο πολλους αεραγωγους εχει τοσο ποιο πολυ θορυβο κανει ενα κρανος ,αλλα αυτο πλεον δεν ισχυει τοσο οσο παλιοτερα.
    Επισης καποια κρανη αλλο θορυβο κανουν σε ημισκυφτη θεση σε SS και αλλο θορυβο σε γυμνο...λογω ταργκετ γκρουπ σχεδιασης...κτλ κτλ κτλ

    Αν δεν βρεις καποιο να το κανεις βολτα, δυστυχως στον θορυβο δεν μπορεις να ξερεις.
    Εμενα δεν με πολυαπασχολει...ειτε ακουω ΦΣΣΣΣ, ειτε φσσσσσ ειτε ΦΣΣΣΣΣ το ιδιο μου κανει...
    Γιαυτο ρωταω για ποοοσο πια θορυβο μιλαμε σε σχεση με το δικο μου!Γιατι σε εμενα πραγματικα το ΜΟΝΟ που δεν με εχει απασχολησει ειναι ο θορυβος!!!

  15. #15
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    In My Honest Opinion, το Σουομυ ειναι καλυτερο λογω ποιοτητας κατασκευης/φινιρισμα/χρωματα, εφαρμογης (στο δικο μου κεφαλι) ,ΑΠΙΣΤΕΥΤΗΣ ζελατινας (εξτρα σε αυτο το μοντελο) που με κανουν να λεω χαλαλι για τα λεφτα!

    Στα μειον το κουμπωμα ζελατινας (τα υπολοιπα δεν βλεπω να εχουν κατι καλυτερο ομως) και ο μηχανισμος αλλαγης της.
    Απο ασφαλεια δεν νομιζω να υστερει καποιο.

    Υ.Γ. Εχω δει μποτες σε λιανικη με 100 ευρω σε κανονικη περιοδο...και τις βλεπω παλι 100 σε περιοδο εκπτωσεων με αρχικη τα 140...κατι τετοιο εννοω...
    Ασε που Αγγλια και Αμερικη εχει πολυ λιγοτερα το Τ2 απο 550. Πρω εκπτωσεων οι Γερμανοι 550 το πουλαγαν?
    Αυτο το Σουομυ παντως 200 ευρω δεν το εχω ξαναδει.



    Αυτο που εγραψα ηταν απο εμπειρια με αλλο μοντελο Suomy και δεν ξερω αν ισχυει για αυτο, για αυτο το εσβησα οποτε ακυρο.
    Η αληθεια ειναι οτι απο φινιρισμα και γραφικα η suomy ειναι πολυ μπροστα. Απο κει και περα τα αλλα ειναι προς συζητηση.

    Το hjc για παραδειγμα που του προτεινα εγω ειναι παναλαφρο (1250γρ) και μεσα στην συσκευασια υπαρχει επιρρινιο, υποσιαγωνιο, 2η ζελατινα και πινλοκ. Για να τα παρει ολα αυτα με οποιοδηποτε αλλο κρανος θα χρειαστει πανω κατω κανενα 100ρικο.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. shark rsi, shoei 1100 ή hjc carbon?
    από mangalord στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2010, 09:50
  2. Shark RSI Prime vs AGV S4
    από los_re στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2009, 15:10
  3. Shark ή HJC
    από gloum στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2007, 17:24
  4. KBC vr-2 ζελατινες, μπαζει(αερα)
    από bentouza στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2007, 13:51
  5. Kbc Vr-2...Τι λεει???
    από ΓκαζοφωνιΞ στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2006, 08:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF