Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 2 από 2

Θέμα: Επιστράτευση Troy Bayliss και Max Biaggi

  1. #1

    Επιστράτευση Troy Bayliss και Max Biaggi

    Ο Livio Suppo, αφεντικό της εργοστασιακής ομάδας της Ducati στο MotoGP, σκοπεύει να επιστρατεύσει τους Troy Bayliss και Max Biaggi για να λύσει τα προβλήματα στην μοτοσικλέτα της Scuderia. Ο καινούριος κανονισμός των δοκιμών δεν επιτρέπει στους ενεργούς αναβάτες να παίρνουν μέρος σε αυτές και μόνο δοκιμαστές έχουν το δικαίωμα αυτό. Έτσι ο Suppo βλέπει τους δυο έμπειρους αναβάτες των Superbikes ως καλή περίπτωση για να δώσουν σωστές πληροφορίες ώστε να εξελιχθεί η GP8.

    Ο Ιταλός manager δήλωσε στην Gazzetta dello Sport «Σίγουρα η μοτοσικλέτα μας χρειάζεται βελτίωση, και πρέπει να κατανοήσουμε πως θα το πετύχουμε. Αν αναλογιστούμε τους κανονισμούς οι οποίοι απαγορεύουν στους ενεργούς αναβάτες μας να βρίσκονται στην πίστα, σκεφτόμαστε να φέρουμε τους Troy Bayliss και Max Biaggi- τους έμπειρους αναβάτες μας στα Superbikes – για να δοκιμάσουν την GP8. Δεν έχει κανονιστεί τίποτε ακόμη, άλλα μπορεί να λύσει το πρόβλημα μας».

    Οι Bayliss και Biaggi είναι αντίπαλοι στο πρωτάθλημα Superbikes, άλλα για τις ανάγκες της Ducati μπορούν να ενώσουν τις δυνάμεις τους.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ducati3.jpg 
Προβολές:	193 
Μέγεθος:	81,1 KB 
ID:	127547

  2. #2
    Μιλώντας στην Gazzetta dello Sport, ο πρώην Παγκόσμιο Πρωταθλητής 250cc, αναφέρθηκε σε συνομιλία που είχε με τον ισχυρό άνδρα της Ducati και δέχτηκε την πρόταση του να δοκιμάσει την Desmosedici. «Αν μπορώ να βοηθήσω θα χαρώ να το κάνω», ανέφερε ο έμπειρος Ιταλός. «Μίλησα με τον Suppo γι’ αυτό, και υπάρχει θέληση να κάνουμε δοκιμές, ας δούμε όμως πότε και με ποιο τρόπο θα δουλέψουμε. Ακόμη και δύο ημέρες θα είναι χρήσιμες. Το Mugello είναι η πίστα επιλογής της Ducati και έχει πολλά σημεία σύγκρισης σε αυτό. Και για μένα δεν θα είναι δύσκολο να προσαρμοστώ πάλι σε μοτοσικλέτα MotoGP. Δεν νομίζω ότι έχει μεγάλη διαφορά από αυτές που έχω οδηγήσει».

    Ο Ιταλός Star, παρόλα αυτά κράτησε αμυντική στάση για πιθανή επιστροφή του στο MotoGP. «Δεν το έχω σκεφτεί. Είμαι στα Superbikes και μου αρέσει εκεί. Δεν μετανιώνω για τίποτα στο MotoGP».


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	biaggi6.jpg 
Προβολές:	134 
Μέγεθος:	72,9 KB 
ID:	127647

Παρόμοια θέματα

  1. Troy Bayliss και πάλι?
    από sapila racing στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2010, 05:30
  2. Suzuki διωχνει τον Roberts και παιρνει Biaggi...
    από idi στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2005, 03:28
  3. Max Biaggi
    από greekshadow στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2004, 20:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF