Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 145

Θέμα: Bmw R26

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/04/2008
    Μηνύματα
    120

    Question BMW R26

    εχω μια τετοια μηχανη,ισως ειναι και R27,δεν ειμαι σιγουρος και θελω να κανω μια ανακαίνιση-επισκευή της...

    ΒΜW R26


    ξερετε καποιο καλο-εμπειρο συνεργειο στην αθηνα και περιπου τι κοστος να υπολογίζω?

    ευχαριστω εκ των προτέρων!

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/11/2006
    Μηνύματα
    10
    Έλα ρε φίλε ακριβώς ίδια έχει και μια φίλη μου και ψάχνουμε και εμείς συνεργείο. 250 δεν είναι?
    Η φίλη μου μάλιστα έχει και το κουβούκλιο δεξιά.

    Για πείτε ρε παιδιά.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/04/2008
    Μηνύματα
    120
    χωρις το κοβουκλιο.ναι 250,ενα καρμπιρατερ...

    τρελος ηχος και τρελη κυλιση!

    καμια προταση καποιος?

  4. #4
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.169

    Re: BMW R26

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sundance
    εχω μια τετοια μηχανη,ισως ειναι και R27,δεν ειμαι σιγουρος και θελω να κανω μια ανακαίνιση-επισκευή της...

    ΒΜW R26


    ξερετε καποιο καλο-εμπειρο συνεργειο στην αθηνα και περιπου τι κοστος να υπολογίζω?

    ευχαριστω εκ των προτέρων!
    Oταν λές ανακαίνιση-επισκευή τι εννοείς?

    Πλήρη ανακατασκευή κινητήρα και βαψίματα κλπ κλπ? Η απλά service, και μπαλωματικες επεμβάσεις?
    Μηχανικό εχω να σου συστήσω, αλλά πρέπει να ρωτήσω πρώτα αν εχει χρόνο αυτό το διάστημα.
    Το κόστος εχει να κάνει με τι δουλειά θες να γίνει, τι ανταλλακτικά θα χρησιμοποιηθούν κλπ κλπ.
    Και δεν ειναι φτηνα.

    Το αν είναι R26 η 27 φαίνεται ευκολα αν εχει ταμπελάκι στον λαιμό πίσω απο το φανάρι.
    Αν δεν εχει, φαίνεται απο τις βάσεις του κινητήρα στο πλαίσιο. Ειδικά οι μπροστινές που φαινονται με τη μία, είναι τελείως διαφορετικές και στο R27 εχει ελαστικά παρεμβύσματα ωστε να μην μεταφέρει κραδασμούς στο πλαίσιο.



    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/04/2008
    Μηνύματα
    120
    αναφερομαι σε καλη επισκευη,δηλαδη βαψιματα,αλλαγη σελας,καποια επινικελωση γιατι εχει χαθει η γυαλαδα (οπως τα νικελωμενα μερη απο την μανα της και οι τροχοι),(ο κινητηρας εχει επισκευαστει,θελει απλα ενα τσεκαρισμα),γενικα σενιαρισμα οσον αφορα την εξωτερικη εικονα...

    δεν το βιαζομαι απλα ρωταω πληροφοριακα.

    να υπολογιζω πανω απο 2000?

  6. #6
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.169
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sundance
    αναφερομαι σε καλη επισκευη,δηλαδη βαψιματα,αλλαγη σελας,καποια επινικελωση γιατι εχει χαθει η γυαλαδα (οπως τα νικελωμενα μερη απο την μανα της και οι τροχοι),(ο κινητηρας εχει επισκευαστει,θελει απλα ενα τσεκαρισμα),γενικα σενιαρισμα οσον αφορα την εξωτερικη εικονα...

    δεν το βιαζομαι απλα ρωταω πληροφοριακα.

    να υπολογιζω πανω απο 2000?
    Σέλλα να πάρεις καινούρια Pagusa από τον Uli, κάνει γύρω στα 150 Ευρω κομπλέ, (βάση, ελατήριο, λαστιχο) καινούρια και ειναι παραγωγής τωρινης. Φυσικά πουλάει και τα επι μέρους ανταλλακτικά.
    Μην πάρεις μεταχειρισμένη απο Ελλάδα γιατί θα σου σκιστεί γρήγορα αφού τα λάστιχα θα ειναι χάλια. Η Pagusa ζει και βασιλευει και φτιάχνει ακόμα τις ίδιες σέλλες. !!!
    Δες εδω http://www.ulismotorradladen.de/

    Οι τροχοί εχουν αλουμινένια στεφάνια και δεν νικελώνονται, μόνο τα καλύμματα απο την αριστερή μεριά νικελώνεις αν είναι.

    Αν θέλει βάψιμο, μόνο ενας φτιάχνει καλά φιλέτα πλεόν, ισως μπορείς να την γλυτώσεις με ψιλοβαψίματα??
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/11/2006
    Μηνύματα
    10
    Παιδιά για πλήρη ανακατασκευή (και μοτέρ) υπάρχουν κάποιοι που μπορώ να ρωτήσω? Ή έστω και για ανταλλακτικά να βρώ σχετικά με το μοτέρ, αναρτήσεις κλπ. Υπάρχει και διάθεση για προσωπική εργασία. Ο χρόνος που θα πάρει δεν με ενδιαφέρει

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/04/2008
    Μηνύματα
    120
    θελω να παρω μπρος και πισω σελλες.
    αυτες ειναι pagusa?
    υπαρχουν και οι Denfeld οι οποιες ειναι λιγο πιο ακριβες.ειναι καλυτερες?
    δεν υπαρχει προβλημα που η δικια μου φοραει τη σελλα την ενιαια για τους 2 επιβατες?


    http://img92.imageshack.us/img92/5094/bm2sc1.jpg

  9. #9
    δεν το πουλαω το ζετακι Το avatar του/της veletzas
    Εγγραφή
    30/11/2005
    Μηνύματα
    120
    μην μας κανεις τετοια καλοκαιριατικα ρε αδελφε.......( εμας μας εμεινε μονο το καλαθι)
    υπαρχει στον νεο κοσμο ενας μαστορας που ανακατασκευαζει κ πουλαει κ ανακατασκευασμενα, με γνησια "πραγματα" εχω περασει απο κει αρεκετες φορες, εχω δει κ δουλεεις του ειναι κορυφη, θα σου πω διευθνση το πρωι να ρωτησω τον γεροντα!



    στην "μπακνανα" ειναι, γωνια μεγαλο μαγαζι με πολλες μηχανες στην βιτρινα,δεν θυμομαστε αριθμο


    ο γεροντας την δικη του εφτιαχνε μονος, αλλα, ειχε ενα φιλο που πηγαινε εκει μεχρι προπερσι που
    "εφυγε", γενικα τον θεωρουσε μαεστρο..καλη τυχη!!!
    panta vromikoi panta laspomenoi

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/04/2008
    Μηνύματα
    120
    μια πολυ καλη ανακατασκευη μιας r26 μεχρι ποσο μπορει να φτασει?

    μεχρι 4.000?

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/08/2008
    Μηνύματα
    127
    οταν λες ανακατασκευη οπως σου ειπε και ο σαπιλας νομιζω πρεπει να διευκρινισεις τι ζητας .τα ανταλλακτικα δεν ειναι τοσο ακριβα αμα τα παραγγειλεις απο γερμανια .τωρα βαψιματα να σου ζωγραφισουν πανω τις γραμμες και χρωμιωσεις αυτα κοστιζουν .εγω προσωπικα τα στελνω γερμανια για χρωμιωση γιατι αυτο που κανουν εδω ειναι γυφτια .ειναι μεν ακριβα αλλα κραταν μια ζωη στην γερμανια .εχω δει εδω νικελωματα -οχι χρωμια που εβαλα τα γελια .πολυ λεπτη επιστρωση χαλκου ή καθολου πολυ λεπτη νικελ και γεματα μπιμπικια .παντως με τοσα λεφτα που λες αν θες να την κανεις οπως βγηκε απο το εργοστασιο ή καλυτερη γιατι βγηκαν αρκετες βελτιωσεις για αυτες τις μηχανες ,εισαι μεσα

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/04/2008
    Μηνύματα
    120
    ο καφεντζακης για ανακατασκευη καλος ειναι?

    μου τον εχουν προτεινει.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/08/2008
    Μηνύματα
    127
    δεν τον ξερω καθολου .που ειναι αθηνα? γιατι εγω ειμαι απο θεσ/νικη .παντως αμα πιανουν τα χερια σου αγορασε το anual και φτιαξτο μονος σου .ειναι πανευκολο

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/04/2008
    Μηνύματα
    120
    οι αφοι σπανιδη ασχολουνται με ανακατασκευες?

    εχει κανεις τηλ?

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/04/2008
    Μηνύματα
    120
    εχω προβλημα με το πισω φρενο.
    δεν εχει καθολου διαδρομη μεχρι να πιασει,δηλαδη λιγο το ακουμπαω και φρεναρει.το κακο ειναι οτι και την πεταλουδα πισω αν τη ξεσφιξω δεν δινει ιδιαιτερη διαδρομη.τι να κανω?

Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. bmw r26
    από hondaRR στο forum Ιστορία & κλασικές μοτοσικλέτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2008, 17:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF