Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 35

Θέμα: F650 Gs?

  1. #1

    F650 Gs?

    Geia xara se olous.skeftomai na parw to 650 gs.skeftomoun gia v-strom alla mou fanhke ligo dyskinhto gia mesa sth polh kai oi 67 hp, polloi gia mena(den eixa allh moto pio prin), kai to TA alla einai ligo pisw texnologika,kai etsi psiloapofasisa BMW.8a h8ela na rvthsw to ejhs:odhgika einai filiko(sxetika panta) gia neo anabath?eyxaristw ek twn proterwn

  2. #2
    ΣΑΝ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ(ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΜΟΥ'ΛΕΓΑΝ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΡΩ!!!).
    ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΙ ΟΧΙ ΣΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΦΥΣΙΚΑ,ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΕΣΗ ΕΝΟΣ V-STROM 650,ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΜΟΝΟΚΥΛΙΝΔΡΟ!
    ΕΧΟΥΝ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΑΡΚΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ 650 ΑΠΟ WANNABE ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ,ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΨΑΞΕΙΣ ΛΙΓΟ,ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ...
    www.caferacers.gr

  3. #3
    χτύπα τη μπέμπα!
    το πρώτο μηχανάκι και για μενα πριν 2 χρονακια περίπου.
    με εξαιρεση κάποιες παιδικές αρρώστιες , το μηχανάκι είναι άψογο.
    ποδήλατο στηνν πολή, πολύ καλό στο ταξίδι(να βάλεις ψηλοτερη ζελατίνα), καλή αυτονομία!!!
    μακρια από σκυλαδες, ρατσιστες και απαιδευτους



  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της RTnick
    Εγγραφή
    16/10/2005
    Μηνύματα
    395
    Συμφωνω με τους φίλους παραπάνω ....

    απλά μου έρχεται άμεσα μια ερώτηση στο μυαλό ....

    Όταν λες νέος τι εννοείς ??? 1ο μηχανάκι ???

    Αν ναι πάντα έλεγα ότι τα 650cc είναι πολλά για αρχή (προσωπική άποψη πάντα) θα σου πρότεινα ένα honda 125 βία 250cc για 1-2 χρόνια και μετά χτύπα το.

    Αν πάλι έχεις περάσει από τα 125-400cc τότε είσαι οκ

    Απλά η γνώμη μου
    Νίκος RT

  5. #5
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της Kortenaer
    Εγγραφή
    24/05/2004
    Μηνύματα
    137
    Ειναι θεμα συνηθειας ο ογκος του V-Strom μεσα στην πολη, αν ομως την μηχανη την θες κυριως για τις μετακινησεις σου εντος των "πυλων" κινησου προς το BMW το οποιο κερδιζει και στο θεμα καταλανωσης.
    Οσο για τους ιππους μην σε τρομαζουν, καποτε θα τους εκτιμησεις....αλλωστε και παπι να παρεις αν δεν εχεις μυαλο την κουτουραδα θα την κανεις..

    Οτι και να αποφασισεις παντος.....καλοριζικο

  6. #6
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΕΣ' ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΔΗΓΕΙΣ ΜΕ ΣΥΝΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΦΟΒΟ!

    ΓΙ' ΑΥΤΟ ΧΤΥΠΑ ΤΗΝ GS ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΠΑΠΙ ΜΠΕΝΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ!

    ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΗ Η' ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ!

    ΠΑΣ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΕΤΑ! ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ ΤΙΠΟΤΑ 18-24 ΚΜ ΤΟ ΛΙΤΡΟ!

    ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ABS ΜΕΓΑΛΟ + ΑΥΤΟ!




    ΤΕΛΟΣ


  7. #7
    paidia mallon paw gia to GS.sthn arxh skefthka na jekinhsw apo 125-250cc opws proteine enas filos, alla edw mpainei kai to oikonomiko skelos afou den exw dynatothta na allazw mhxanes ka8e treis kai ligo,opote paw gia mpempa,me ypomonh sthn arxh mexri na shny8isw,.pisteyw se ena enamish ,mhna na thn exw.

  8. #8
    Εγώ θα συμφωνήσω σε οτι αφορά στα πλεονεκτήματα του GS. Είναι τίμιο μηχανάκι, ελαφρύ, με χαμηλό κέντρο βάρους και "μικροκαμωμένο"... Μολις το συνηθίσεις θα σου φανεί ποδήλατο.

    Σε σχέση με τη "γιαγια" του που έχω εγώ (F650 ) είναι piece of cake

    ΑΛΛΑ !

    Δε μας είπες αν είχες καθόλου εμπειρία πιο πριν. Αν όχι, εγώ δεν είμαι υπερ του να πάρεις κάτι πολύ μικρό (120cc) γιατί μόλις το βαρεθείς ελοχεύει ο κίνδυνος να κάνεις μ@λ@κίες

    Πάρε το 650, με ΠΡΟΣΟΧΗ, ήρεμα να συνηθίσεις τα 50 αλογάκια...

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #9
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    [B]Εγώ θα συμφωνήσω σε οτι αφορά στα πλεονεκτήματα του GS. Είναι τίμιο μηχανάκι, ελαφρύ, με χαμηλό κέντρο βάρους και "μικροκαμωμένο"... Μολις το συνηθίσεις θα σου φανεί ποδήλατο.

    Σε σχέση με τη "γιαγια" του που έχω εγώ (F650 ) είναι piece of cake

    ΑΛΛΑ !

    Δε μας είπες αν είχες καθόλου εμπειρία πιο πριν. Αν όχι, εγώ δεν είμαι υπερ του να πάρεις κάτι πολύ μικρό (120cc) γιατί μόλις το βαρεθείς ελοχεύει ο κίνδυνος να κάνεις μ@λ@κίες

    Πάρε το 650, με ΠΡΟΣΟΧΗ, ήρεμα να συνηθίσεις τα 50 αλογάκia.

    Φιλε χαντοκ οχι δεν ειχα κατι αλλο πιο πριν.και θελω να μου λυσετε μια απορια.οπου κιαν εχω παει για το GS ολοιοι εμποροι(στα περιοδικα) λενε για test ride και μολις ρωταω μου λενε οχι δεν γινεται,ειναι ανασφαλιστα και παπαριες.τελικα τι πρεπει να κανω για να το δοκιμασω?

  10. #10
    μια χαρά μοτο είναι η μπεμπούλα για πρώτο μοτο.
    όταν την πλήρωνα δεν ήξερα ούτε σε τι χρησιμευει ο συμπλέκτης !!















































    τώρα όμως έμαθα !!!!!!




























    για σούζες !!!
    μακρια από σκυλαδες, ρατσιστες και απαιδευτους



  11. #11
    Νέο μέλος Το avatar του/της topap
    Εγγραφή
    10/10/2005
    Μηνύματα
    13
    8a symfoniso me ta parapano. File parto!

    Perysi to Maio eixa kai ego to idio dilima me esena. Mexri pou enas filos mou mou eipe xaraktiristika oti to 650GS einai: "San ena megalo papi, syxgorei polla la8i". Ego evgala diploma ton Iounio (afotou to pira to GSaki... ) kai den eixa kanena provlima. Htan i proti mou mixani alla den me dyskolepse pote! Min xaneis xrono me sampouan kai malakies, xtypa to kai min asxolise me 125 kai 250 klp. Afou einai na to pareis, parto tora.

    Gia mesa stin poli einai eukinito, oi ka8reftes einai pio pano apo tous ka8teftes tous amaxion opote xeglystras kai oso gia taxidia exo apo tin poly... to proto mou megalo taxidi to ekana apo to London sto Paris, 2 atoma kai elafros fortomeno. Den katalave tipota, oute kai ego, ektos apo to oti to kefali mou vouize gia 1-2 ores opote: 1) vale megalyteri zelatina (i ena wind spoiler) kai 2) na xrisimopoieis PANTA otoaspides.


    Kales voltes!
    R1150GS
    Et Tu Babe?

  12. #12
    Να πάρεις την μπέμπα, είναι πολύ καλή!!!

    Αν θες μεταχειρισμένη πουλάω τη δικιά μου…..

  13. #13
    Φιίλε.

    Πάρε την μπέμπα. Δεν έχω τίποτα με το V-strom, αλλά το BMW είναι πιο μαζεμένο για κάποιον που τώρα μπαίνει στο τριπάκι των μηχανών.

    Φίλος που ήταν σαν και έσενα πριν 4 χρόνια, με αυτό το μηχανάκι ξεκίνησε, και τώρα οδηγεί το 1200.

    Καλορίζικο και πάντα όρθιος

  14. #14
    paidia mallon thn epomenh evdomada 8a thn exw,vrhka mia 2002 montelo se arketa kalh timh,opote deytera thn paw sto mhxaniko(an kai opws thn eida mono lastixa 8elei kai allagh to pisw plastiko ftero poso na kanei arage?)kai an einai ok thn phra.pros to paron paw na parw kranos prwta.

    P.S. anameinate se epomeno post gia foto

  15. #15
    paidia mallon thn epomenh evdomada 8a thn exw,vrhka mia 2002 montelo se arketa kalh timh,opote deytera thn paw sto mhxaniko(an kai opws thn eida mono lastixa 8elei kai allagh to pisw plastiko ftero poso na kanei arage?)kai an einai ok thn phra.pros to paron paw na parw kranos prwta.

    P.S. anameinate se epomeno post gia foto

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2023, 15:37
  2. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 23:25
  3. Suzuki XF 650 Freewind h BMW F650 GS
    από MikeG στο forum BMW
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2005, 09:53
  4. bmw f650 gs manual στα ελληνικα η αγγλικα
    από nkbl στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2004, 00:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF