Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: ρελαντί και ταξίδι

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634

    ρελαντί και ταξίδι

    Τη περασμένη εβδομάδα πραγματοποίησα ενά ταξιδάκι Αθήνα-Γιάννενα-Αθήνα με το πολυαγαπημενο μου bros 400 pgm.Αφού με το καλό γυρισα Αθήνα και μετα απο 1200 χλμ. σε ανοιχτο δρόμο,την επόμενη μέρα που πήγα να βάλω μπρος τη μηχανη παρατήρησα το ρελαντι να ειναι αρχικα στις 500 στροφές(ίσα ίσα δηλαδη που λειτουργεί) και μετα από πολύ ώρα να ανεβαίνει στις 1000.Πριν από το ταξίδι με τη πρώτη μιζιά είχε ρελαντι 900-1000 στροφές και όταν ζεσταινόνταν(σχετικά γρήγορα θα έλεγα) 1200-1300. Η μηχανή είχε πολύ καιρό να κινηθεί σε ανοιχτό δρόμο και ήταν λογικα αρκετα μπουκώμενη.Πρόκειται περι ενός απλου ξερυθμίσματος του ρελαντι???έχει καποια σχέση το ταξίδι???
    ευχαριστω προκαταβολικά...

  2. #2
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619

    Re: ρελαντί και ταξίδι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από peter86
    Τη περασμένη εβδομάδα πραγματοποίησα ενά ταξιδάκι Αθήνα-Γιάννενα-Αθήνα με το πολυαγαπημενο μου bros 400 pgm.Αφού με το καλό γυρισα Αθήνα και μετα απο 1200 χλμ. σε ανοιχτο δρόμο,την επόμενη μέρα που πήγα να βάλω μπρος τη μηχανη παρατήρησα το ρελαντι να ειναι αρχικα στις 500 στροφές(ίσα ίσα δηλαδη που λειτουργεί) και μετα από πολύ ώρα να ανεβαίνει στις 1000.Πριν από το ταξίδι με τη πρώτη μιζιά είχε ρελαντι 900-1000 στροφές και όταν ζεσταινόνταν(σχετικά γρήγορα θα έλεγα) 1200-1300. Η μηχανή είχε πολύ καιρό να κινηθεί σε ανοιχτό δρόμο και ήταν λογικα αρκετα μπουκώμενη.Πρόκειται περι ενός απλου ξερυθμίσματος του ρελαντι???έχει καποια σχέση το ταξίδι???
    ευχαριστω προκαταβολικά...
    Τοχω παθει κι ο ενοχος ηταν το νερο στη βενζινη.Με τοσα χλμ που εκανες εβαλες απο διαφορετικα βενζιναδικα καυσιμο.Εγω ειχα αδειασει ντεποζιτο και ανοιξα και την υπερχειλιση στα καρμπς,ξαναφουλαρα κι ολα καλα.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334

    Re: Re: ρελαντί και ταξίδι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
    Τοχω παθει κι ο ενοχος ηταν το νερο στη βενζινη.Με τοσα χλμ που εκανες εβαλες απο διαφορετικα βενζιναδικα καυσιμο.Εγω ειχα αδειασει ντεποζιτο και ανοιξα και την υπερχειλιση στα καρμπς,ξαναφουλαρα κι ολα καλα.

    Το πιο πιθανό είναι να έβαλες νοθευμένη βενζίνη. Όταν είσαι Αθήνα βάζε βενζίνη από γνωστό βενζινάδικο και να αποφεύγεις να το αφήνεις σχεδόν άδειο.

    Τα μηχανάκια με αυτό το μοτέρ έχουν πρόβλημα στην αντλία βενζίνης. Το δικό μου brossάκι σε 85.000 km μόνο αυτή τη ζημιά έβγαλε...

    (Μαύρο με χρυσές ζάντες, πανέμορφο μηχανάκι)

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634
    σας ευχαριστώ πολυ παιδιά για τισ απαντήσεις σας.ήδη από το επόμενο γέμισμα δ είχα κανένα πρόβλημα.άτιμες βενζίνες....
    το brossaki είναι πανέμορφο και τέρας αξιοπιστίας....
    και το δικό μου μαύρο είναι με χρυσαφί ζάντες (απλά κούκλα)

Παρόμοια θέματα

  1. Μουσικη και ταξιδι
    από Hillbilly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2010, 19:03
  2. ΧΤ και ταξίδι
    από Operater στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2008, 22:57
  3. Fazer1000 και ταξίδι
    από aquatic στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2007, 16:05
  4. fazer και ταξίδι
    από mavroforemenos στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2006, 16:04
  5. CBF-600 και ταξίδι
    από kokkios στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2006, 18:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF