Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 37

Θέμα: 1000ara Super Sport Gia Kathimerini Xrisi

  1. #16
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Συμφωνω αλλα και διαφωνω μαζι!
    Καταρχην πρεπει να μαθουμε να οδηγαμε και να μην βαζουμε ολο το βαρος στα χερια πρεπει να κραταμε και το βαρος με τα ποδια σφιγγοντας ντεποζιτο
    Τωρα τα δυο απο τα τρια μοντελα που αναφερες ειναι παροχυμενα πλεον,νομιζω πως μονο το cbr βγαινει ακομα;(δεν ειμαι σιγουρος)
    [FONT=courier new]
    Φυσικά και βγαίνει το F

    εγώ έχω το FS (με τα 2 σελάκια) και φυσικά δεν έχει καμμία σχέση με το RR που θα συμφωνήσω δεν κάνει για πάνω από 500 χλμ την μέρα ΜΟΝΟΣ και χωρίς πολλά πράγματα μαζί......


    [/FONT]
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Συμφωνω αλλα και διαφωνω μαζι!
    Καταρχην πρεπει να μαθουμε να οδηγαμε και να μην βαζουμε ολο το βαρος στα χερια πρεπει να κραταμε και το βαρος με τα ποδια σφιγγοντας ντεποζιτο
    Τωρα τα δυο απο τα τρια μοντελα που αναφερες ειναι παροχυμενα πλεον,νομιζω πως μονο το cbr βγαινει ακομα;(δεν ειμαι σιγουρος)
    Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να παίρνουμε τα τελευταία και ακριβώτερα μοντέλα αν υπάρχει οικονομική στενότητα... Σ' αυτό το λούκι αρνούμαι πεισματικά να μπώ. Τα 143 άλογα μιας Thunderace (στα 6000Ε το πολύ σύμφωνα με αγγελίες που είδα πρόσφατα) 8α μου έφταναν μια χαρά αν είχα την κ@υλα για 1000άρι. Το ίδιο και τα 110 άλογα μιας CBR600F του 2000, που είναι και κούκλα, στα ίδια περίπου φράγκα, ίσως 6500.

    Με ιδιαίτερη θλίψη διαβάζω στο φόρουμ για παιδιά που έχασαν τη δουλειά τους ή τους έκλεψαν τη μηχανή, και ξέμειναν με το βαρύτατο δάνειο που πήραν για να αγοράσουν την super-duper R1 του 2005. Μεγάλο κρίμα, για μένα.

  3. #18
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να παίρνουμε τα τελευταία και ακριβώτερα μοντέλα αν υπάρχει οικονομική στενότητα... Σ' αυτό το λούκι αρνούμαι πεισματικά να μπώ. Τα 143 άλογα μιας Thunderace (στα 6000Ε το πολύ σύμφωνα με αγγελίες που είδα πρόσφατα) 8α μου έφταναν μια χαρά αν είχα την κ@υλα για 1000άρι. Το ίδιο και τα 110 άλογα μιας CBR600F του 2000, που είναι και κούκλα, στα ίδια περίπου φράγκα, ίσως 6500.

    Με ιδιαίτερη θλίψη διαβάζω στο φόρουμ για παιδιά που έχασαν τη δουλειά τους ή τους έκλεψαν τη μηχανή, και ξέμειναν με το βαρύτατο δάνειο που πήραν για να αγοράσουν την super-duper R1 του 2005. Μεγάλο κρίμα, για μένα.
    [FONT=courier new]
    Δεν είναι απόλυτα θέμα μάρκετινγκ γιατί όταν δεν μιλάμε για αισθητικές και μόνο αλλαγές τότε υπάρχουν διαφορές....

    Tο πλαίσιο και το ψαλίδι του Thunderrace δεν έχει καμμία σχέση με αυτά του R6 όπως και του CBR600F με το CBR600RR....

    Και το το CBR600F4 toy 2000 βγάζει 105 άλογα (ενημερωτικά και μόνο )
    [/FONT]
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #19
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Συμφωνω περισοτερο με τον ΚΑΝΕΝΑΣ.

    Νομιζω οτι το z750s (εαν θελεις να μεινεις σε kawasaki) θα σε καλυπτε.


  5. #20
    Του χάροντα παράγγειλα Το avatar του/της angels_gr
    Εγγραφή
    14/05/2004
    Μηνύματα
    399
    Τι είναι αυτά που λέτε για τα ss600???? Τα φορτώνεις σαν γαϊδούρια στις πλαϊνές βαλίτσες, βάζεις και στο πίσω κάθισμα τον συνοδηγό με μια ελαφριά τσάντα στην πλάτη του και βάζεις και το tank bag και είσαι έτοιμος για τρελά ταξίδια. Εξάλλου ταξίδι θα κάνεις δεν θα μετακομίσεις!!! Πόσα πράγματα θα χρειαστείς!!! Αν βέβαια η σύντροφος θέλει όλα τις τα αξεσουάρ τότε καλύτερα με αυτοκίνητο ειδάλλως πρέπει να βάλεις τρέιλερ στην μηχανή.

    Όσο για κούραση δεν το συζητώ. Τα ταξίδια με γυμνά με κούραζαν πιο πολύ. Βέβαια ο καθένας όπως την βρίσκει.

    Για την Αθήνα βέβαια θα συμφωνήσω με όλους τους προηγούμενους ότι είναι δύσκολη μια SS για καθημερινή χρήση. Άσε που υπάρχει και ο κίνδυνος της κλοπής. Όσο γίνεται πιο κοντά για να την βλέπω.

  6. #21
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Ρε γιωργο πιστευεις οτι παιρνουμε καινουρια μονο απο κ#@λα,εχεις αυτη την αμυδρα εντυπωση!!!!!

    Οταν θα παρεις κανα στροφαλο στα χερια απο σκισμενο μοτερακι τοτε θα μιλησουμε για καινουρια και μεταχειρισμενα!!!!!!

    Δεν ειμαστε χαζοι που παιρνουμε καινουρια σημειωτεον ειναι το τριτο καινουριο απο τα 7 που ειχα εχω εως τωρα.

    Ενα πιστονι τρυπιο-δυο μοτερ διαλυμενα-και απειρο σπρωξιμο στο τριτο κα πολλα και αν εχεις σχεση και πιανει το χερι σου εχει καλως!(εμενα πιανει!!) αλλοι ομως θα το κοιτανε και θα τους κοιταει....!!!


    Καλα angels η μπαλα στα μνηματα!!!!!!!

  7. #22
    gourou
    Εγγραφή
    03/08/2004
    Μηνύματα
    148
    THE BIKE

    s..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	lc11_1.gif 
Προβολές:	302 
Μέγεθος:	23,1 KB 
ID:	7172
    My owner's manual says it isn't safe to ride the bike at high speeds, but after much testing, I found that statement is not neccesarily true.

    ...I remember hearing a story about Miguel DuHamel and his brother bitching to their dad that their bikes were too slow and that they weren't competitive in a race series.. Yvon's response; " Then why are you braking so damned early?"


    www.fireblades.org

  8. #23
    Φίλε Hornet, δεν έχω την "αμυδρά εντύπωση" αλλά τη βεβαιότητα ότι από κ@ύλα παίρνετε καινούρια μηχανή. Η υπεροχή των νέων μοντέλων είναι πάντα σταδιακή ως προς τα προηγούμενα μοντέλα, και ενδιαφέρει τελικά μόνο όσους μπορούν να σπρώξουν στα όριά τους το παρόν μοντέλο σε πίστα και αυτό δεν τους αρκεί, όχι για τους χομπίστες που πάνε μια βόλτα τα Σαββατοκύριακα αν ο καιρός είναι καλός.

    Όσο για τα περί βλαβών, αν το μηχανάκι είναι Honda/Yamaha/Suzuki/Kawasaki και το δουλεύεις εντός προδιαγραφών και του κάνεις τα service σε σωστό μηχανικό (όχι μαγκιές του τύπου "δεν το πάω σε μηχανικό, ξέρω να το φροντίζω μόνος μου!") τότε πολύ, πάρα πολύ δύσκολα θα σου δώσει μοτέρ στα χέρια. Κι αν σου δώσει, αγοράζεις νέο μοτέρ/πιστόνι/στρόφαλο. Ούτε νέα μηχανή αγοράζεις επειδή η παλιά σου χάλασε, ούτε προληπτικά παίρνεις καινούρια κάθε 2 χρόνια για να προλάβεις τη ζημιά, που ούτως ή άλλως μπορεί κάλλιστανα συμβεί και σε καινούριο, ιδιαίτερα αν είναι τόσο καινούριο που να μην έχει δοκιμαστεί και πείσει για την αξιοπιστία του.

    Αυτά βέβαια άν δεν ανάβεις το πούρο Αβάνας από το μαρμαρένιο τζάκι χρησιμοποιώντας 20ευρο. Διαφορετικά...

    Τελικά, λοιπόν, είτε το συνειδητοποιείτε είτε όχι, από πάθος με το θέμα αγοράζετε διαρκώς νέα μοντέλα, χωρίς το πάθος αυτό, θα βρίσκατε εύκολα τον τρόπο να μείνετε με το μοντέλο του 98, και δεν θα σας πείραζε καθόλου αν ήταν "παρωχημένο".

    Το δικό μου το μηχανάκι, που είναι μουσειακό με τα δικά σου κριτήρια, είναι στην καλύτερη περίπτωση του 97, αλλά το κρατάω κουκλί, το πάω για λάδια κάθε 3500χλμ. και το δουλεύω πάντα κάτω από τις 9000 στροφές, παρότι ο μηχανικός μου με προτρέπει να το στίψω και πέρα από τις 12500 που κοκκινίζει. Η πιθανότητα να μου δώσει το μοτέρ στο χέρι είναι όση και να χτυπήσει τσουνάμι το Φάληρο.

    Βέβαια τα παραπάνω απηχούν τη δικιά μου φιλοσοφία, ο καθένας κάνει ό,τι γουστάρει, αν θέλει να πάρει δάνειο με μηνιαίο επιτόκιο 1% για να πάρει το νέο GSX-1000R επειδή το αντίστοιχο μοντέλο του 2000 του πέφτει λίγο, με γεια του με χαρά του.

  9. #24
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    εστι ειναι σε γενικες γραμμες

    αλλα η μηχανη ειναι κυριως ΚΑΥΛΑ φιλε


    σωστος παντος!

  10. #25
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    i mixani ine kavla erotas ke ala sinafi
    ke an paro to sprint mou as poume 8a to exo dipla sto krevati mou na to vlepo
    ke epidi 8a to latrevo
    sto kolokentro ke se kontines apostasis 8a pigeno me to papi me ta podia mpousoulontas
    ala pote me to moro mou
    mono na to zestano opos prepi protou valo tin proti sto sasman prepi na perasoun merika lepta
    ke oso zestenete na to skoupiso ligo
    den ine mixani tin kavalas ke fevgis 8eli storgi protou to kseskisma
    prepi na tis diksis oti tin agapas protou tis ferfis dinamika
    tora afti pou kavalane ta 600-1000 ss ke trexoun mesa stin poli fevgoun xoris ola ta parapano ine varvari ke tous aksizoun oles i grames ston kilindro apo ton krio ke aladoto kinitira
    otan vazis mpros ke ksekinas gkazomenos katastrefis to moro sou ke se ligo kero 8a keei to ema tou ke argotera 8a emoragi kiolas
    mesa stin kinisi me ton kinitira na vrazi kanena lipantiko den ine ikano na ton voi8isi to stelnis adiavasto
    na kserete opote xriasti na pari mprosta to vantilater tote tou skizete ta ramata tou kinitira
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  11. #26
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    Φίλε Hornet, δεν έχω την "αμυδρά εντύπωση" αλλά τη βεβαιότητα ότι από κ@ύλα παίρνετε καινούρια μηχανή. Η υπεροχή των νέων μοντέλων είναι πάντα σταδιακή ως προς τα προηγούμενα μοντέλα, και ενδιαφέρει τελικά μόνο όσους μπορούν να σπρώξουν στα όριά τους το παρόν μοντέλο σε πίστα και αυτό δεν τους αρκεί, όχι για τους χομπίστες που πάνε μια βόλτα τα Σαββατοκύριακα αν ο καιρός είναι καλός.

    Όσο για τα περί βλαβών, αν το μηχανάκι είναι Honda/Yamaha/Suzuki/Kawasaki και το δουλεύεις εντός προδιαγραφών και του κάνεις τα service σε σωστό μηχανικό (όχι μαγκιές του τύπου "δεν το πάω σε μηχανικό, ξέρω να το φροντίζω μόνος μου!") τότε πολύ, πάρα πολύ δύσκολα θα σου δώσει μοτέρ στα χέρια. Κι αν σου δώσει, αγοράζεις νέο μοτέρ/πιστόνι/στρόφαλο. Ούτε νέα μηχανή αγοράζεις επειδή η παλιά σου χάλασε, ούτε προληπτικά παίρνεις καινούρια κάθε 2 χρόνια για να προλάβεις τη ζημιά, που ούτως ή άλλως μπορεί κάλλιστανα συμβεί και σε καινούριο, ιδιαίτερα αν είναι τόσο καινούριο που να μην έχει δοκιμαστεί και πείσει για την αξιοπιστία του.

    Αυτά βέβαια άν δεν ανάβεις το πούρο Αβάνας από το μαρμαρένιο τζάκι χρησιμοποιώντας 20ευρο. Διαφορετικά...

    Τελικά, λοιπόν, είτε το συνειδητοποιείτε είτε όχι, από πάθος με το θέμα αγοράζετε διαρκώς νέα μοντέλα, χωρίς το πάθος αυτό, θα βρίσκατε εύκολα τον τρόπο να μείνετε με το μοντέλο του 98, και δεν θα σας πείραζε καθόλου αν ήταν "παρωχημένο".

    Το δικό μου το μηχανάκι, που είναι μουσειακό με τα δικά σου κριτήρια, είναι στην καλύτερη περίπτωση του 97, αλλά το κρατάω κουκλί, το πάω για λάδια κάθε 3500χλμ. και το δουλεύω πάντα κάτω από τις 9000 στροφές, παρότι ο μηχανικός μου με προτρέπει να το στίψω και πέρα από τις 12500 που κοκκινίζει. Η πιθανότητα να μου δώσει το μοτέρ στο χέρι είναι όση και να χτυπήσει τσουνάμι το Φάληρο.

    Βέβαια τα παραπάνω απηχούν τη δικιά μου φιλοσοφία, ο καθένας κάνει ό,τι γουστάρει, αν θέλει να πάρει δάνειο με μηνιαίο επιτόκιο 1% για να πάρει το νέο GSX-1000R επειδή το αντίστοιχο μοντέλο του 2000 του πέφτει λίγο, με γεια του με χαρά του.

    Χαχαχ ξερεις γιατι γελαω διοτι μιλας χωρις να ξερεις διοτι θα προτιμουσα να εβαζες μια υποθετικη πινελια στο παρον κειμενο.....διοτι απλουστατα δεν γνωριζεις πραγματα και καταστασεις.
    Και για να σου απαντησω εμπρακτως και οχι θεωρητικως οπως μαλλον εσυ απαντας τωρα, θα σου πω οτι δεν καταλαβες καλα τι εγραψα
    Αυτα που λες τα χω κανει .........εδω και πολλα χρονια οποτε ολα αυτα μου ειναι καπως αστεια (χωρις παρεξηγηση) γιατι μου θυμιζουν την παροιμια ελα παπου να σου δειξω τα αμπελοχωραφα σου.

  12. #27
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    ............

    Αυτα που λες τα χω κανει .........εδω και πολλα χρονια οποτε ολα αυτα μου ειναι καπως αστεια (χωρις παρεξηγηση) γιατι μου θυμιζουν την παροιμια ελα παπου να σου δειξω τα αμπελοχωραφα σου.
    [FONT=courier new]
    ΧΕ χε χε ... εδώ ταιριάζει κι όλας

    Ρε φίλε gdevelek δεν πάνε όλοι μία βόλτα το ΣΚ....

    Εγώ προσωπικά κυκλοφορώ με το CBR μου κάθε μέρα....

    και μην είσαι και πολύ βέβαιος για τις επιλογές των άλλων. Ίσως εκπλαγείς κάποια μέρα.....

    Τώρα αν εσύ είσαι ευχαριστημένος με αυτό που έχεις, πολύ καλά κάνεις αλλά μην μας λες γιατί αγοράζουμε μηχανή και γιατί κάνουμε τις επιλογές που κάνουμε.

    Στο κάτω κάτω δεν σε υποχρεώνει κανένας να κάνεις κάτι
    [/FONT]


    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #28
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    ...κάπου είναι λάθος το σκεπτικό σου.... το περι ορέξεος σπανακόπιτα το ξέρεις;


    Ο καθένας ιεραρχεί διαφορετικά τις επιλογές στην ζωή του και την τσέπη του, την μηχανή που θα αγοράσει και πώς θα την οδηγεί, σωστό;
    Δεν έχει να κάνει με το αν την τελείωσε-ποτέ δεν μπορείς να το πείς αυτό εξάλλου-οπότε και μπορείς να το αλλάξεις!

    Εχεις οδηγήσει 1000 του '95 και 1000 του 04? Το πιο πιθανό όχι... ε λοιπόν δεν έχουν ΚΑΜΙΑ απολύτος σχέση...

    Περι βλαβών.... εγώ σου πουλάω R1 '98 με 45.000χλμ και σου λέω πως άλλαζα λάδια κάθε 5.000χλμ (πολύ εντός προδιαγραφών) με όλα τα σέρβις να έχουν γίνει στην επίσημη αντιπροσωπεια, πάμε στοίχημα πως δύσκολα θα βγάλει άλλες 10.000 χωρίς να ζητήσει κάτι σημαντικό ΕΙΔΙΚΑ αν το οδηγάς όπως φτιάχτηκαν να οδηγούντε αυτά τα μηχανάκια.
    Και όχι μόνο R1, αλλά και FZR, thunderace ZX6-7-9R, SRAD και πολλά άλλα


    Τέλος, νομίζω πως το να έχεις ένα μηχανάκι και να κρατάς τις 3,5τελευταίες χιλιάδες οφέλημες στροφές για να μην σπάσει είναι πραγματικά αστείο... τις στροφές τις έχει για να τις πηγαίνει και τον κόφτη για να μην σε αφήσει να πάς παραπάνω...

    :rotflmao:

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    113
    otan exeis mia mixani prepei na tin xairesai kathe stigmi kai na tin xrisimopoieis. Latreyo tin mia ora poy eimai kathe mera pano tis kai pao kai erxomai apo tin doyleia moy. Einai oti pio diaskedastiko... feygo ligo pio noris min bro poli kinisi kai to apogeyma i kinisi exei katsei. Dialego dromoys me treis lorides oste na min koliso kai to mono poy me stamataei einai merika fanaria. Latreyo kathe stigmi epitaxinsis kai kathe stigmi epibrandinsis...
    Xronos Eleytheros polis den iparxei ta sabatokiriaka to ena meta to allo mporoyn eykola na xathoyn...
    Einai Kai to allo. kathe mera ti na perno... ena papi...den to briskete poli epikindino? den exei oyte tin epitaxinsi oyte ta frena oyte tin statherotita... na paro to metro kai leoforia? poli katathlipsi... olo ksinismena moytra giro soy... na paro aytokinito... den xreiazetai sxolio...ase poy me opoiodipote tetratroxo kano mia ora na ftaso stin doyleia moy. opote perno tin mixanoyla moy kai to eyxaristiemai

  15. #30
    Προς hornet:
    Φίλε μου σου φαίνονται αστεία όσα γράφω, αλλά πέραν του ότι εσύ είσαι έμπειρος και εγώ δεν είμαι, άλλο επιχείρημα δεν εκφέρεις. Δεν χρειάζεται να έχει περάσει κανείς 10 μηχανάκια για να καταλάβει πώς λειτουργεί ο Έλληνας μηχανόβιος. Βλέποντας τα μηνύματα του φόρουμ φτάνει και παραφτάνει. Βλέπω τα παιδιά που, ενώ έχουν μια χαρά μηχανή, ξερογλείφονται για το νέο καραμουράτο μοντέλο. Δεν λένε ότι η μηχανή τους έχει αρχίσει να χαλάει, ούτε ότι δεν τους αρκεί, απλά ότι βλέπουν το νέο μοντέλο και τρελαίνονται. Σχεδόν κάθε μέρα βλέπουμε τέτοια μηνύματα. Γι' αυτό και οι αγγελίες είναι γεμάτες από πωλήσεις μοντέλων 2001-2003. Και οι περισσότεροι που θέλουν να αναβαθμίσουν σε κυβικά κοιτάνε σε καινούριο μοντέλο, όχι σε μοντέλο 3-4 χρόνων. Κι αυτό παρότι συχνά δεν έχουν τα φράγκα να το πληρώσουν, και παρότι την τωρινή τους θα την πουλήσουν (σκοτώσουν) σε τιμή σαφώς χαμηλώτερη της αντικειμενικής της αξίας! Και μετά έρχεται ο δύστυχος που του κλέψανε τη μηχανή τις προάλλες και γράφει ότι την κλεμμένη θα την ξεχρεώσει σε τρισήμισυ χρόνια...

    Προς sniper:
    η άποψη που εξέφρασα αφορά τον μέσο μηχανόβιο. Σίγουρα υπάρχουν και εξαιρέσεις. Ούτε εξάλλου ήθελα να προσβάλω κανένα. Την κ@ύλα για την οποία μίλησα την έχω πρώτος εγώ: αποφάσισα να αφήσω το κουτί και να ανέβω σε δίκυκλο για να λυτρωθώ από την κίνηση και τον εφιάλτη του παρκαρίσματος, αλλά ενώ θα μπορούσα να πάρω scooter/παπί, πήρα CB400, και σύντομα θα περάσω στα 600 κυβικά, φυσικά με μεταχειρισμένη (ας είναι καλά οι εισαγωγές μεταχειρισμένων από Γερμανία).

    Προς dimST:
    για να με ρωτάς αν ξέρω τα περί ορέξεως, δεν έχεις διαβάσει την τελευταία παράγραφο του μηνύματός μου. Όσο για σύγκριση μοντέλων 1995 και 2004, εγώ δεν έφτασα τόσο πίσω, για 1998 και 2000 μίλησα. Για την R1 ,στοίχημα ότι "δύσκολα θα βγάλει πρόβλημα" δεν στέκει, το στοίχημα είναι ότι ΘΑ βγάλει ή ότι ΔΕΝ θα βγάλει. Και δεν θα βγάλει, γιατί αν μου πουλήσεις τη συγκεκριμένη R1 του '98 που περιγράφεις, πρώτα θα την πάω σε μηχανικό να την ξεψαχνίσει και έτσι θα προλάβω τις σοβαρές ζημιές. Και όταν βγάλει κάτι δεν θα με χαλάσει, γιατί θα την έχω αγοράσει από σένα στο 50% της τιμής της περίπου.

    Προς jp79:
    Συμφωνώ με κάθε σου λέξη. Γι' αυτό μου φαίνεται αστείο να έχει κανείς παπί για την κίνηση και SS για βόλτες. Θέλω να χαίρομαι τη μηχανή μου σε κάθε περίπτωση. Από τότε που πήρα μηχανή, η διαδρομή σπίτι-δουλειά-σπίτι είναι απόλαυση. Αλίμονο αν την έκανα με παπί, μετά θα καβαλούσα την SS μια Κυριακή και από τη λαχτάρα θα σφιχταγκάλιαζα καμιά κολώνα.

    Προς όλους μια προτροπή:
    μην νομίζετε πως επειδή κάποιος έχει 400κ.εκ. είναι 2.5 φορές λιγώτερο σωστός ή έξυπνος από κάποιον που έχει καβαλήσει κάθε 1000άρι που έχει βγεί μετά τη μεταπολίτευση. Τα σχόλιά μου αφορούσαν την ανθρώπινη φύση και τον τρόπο που λειτουργεί σε ό,τι αφορά την αγορά της μοτοσυκλέτας, όχι τις μηχανές τις ίδιες. Για τις μηχανές ό,τι μου πείτε θα το δεχθώ, και παρακολουθώντας το φόρουμ έχω μάθει ήδη πάρα πολλά από σας. Για την ανθρώπινη φύση όμως έχω προσωπική άποψη.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. gia katoxous kai latres super sport mixanon
    από andrew1989 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2011, 21:53
  2. Ψάχνω Super Sport 400cc ! :)
    από hereticous στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2007, 12:44
  3. ΑΛΥΣΗΔΑ ΓΙΑ Super Sport
    από alexzxr στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2006, 22:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF